ZF9641

Nowa ustawa śmieciowa

Polecane posty

Sadek    1116

Nie zgadzają się z ustawą śmieciową : http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nie-zgadzaja-sie-z-zapisami-ustawy-smieciowej,40339.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy87    1

Wszystko się zgadza. Jednakże sam zapisek w ustawie o tym, że za odpady segregowane są niższe stawki ma zmusić ludzi do tegoż segregowania a dlatego też w przypadku odpadów niesegregowanych gmina narzuca wyższe stawki.

 

Każda gmina ma jednak możliwość wyboru sposobu pobierania opłat.

 

Moim skromnym zdaniem należałoby dążyć do tego aby w gminach wprowadzano ryczałt od gospodarstwa domowego. Ludzie zbytnio nie powinni się "burzyć" ponieważ chodzi tu o odpady bytowe. Jedni mają więcej jedni mniej i tak jest ze wszystkim.

 

Z kolei wprowadzenie stałej stawki od jednego mieszkańca mija się zupełnie z celem i znacząco podnosi koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawada1996    10

U nas w gminie ma być 12 zł od os.

Ludzie się temu buntują, ponieważ zdarzają się rodziny wielodzietne gdzie tylko jedna osoba zarabia po np. 1500zl, ale nakarmienie, ubranie, itp kosztuje.

Są u nas kosze porozstawiane przy każdym sklepie, itp. więc ludzie noszą tu szkło, tu plastik, odpady po konserwach, itp. także odbierają. Więc mało co tych śmieci do kosza napchamy.

A gdy ludzie się o tym dowiedzieli o tej ustawie mówią, że teraz to będą wszystko wciskać do tego kosza, popiół, jakiś gruz, szkło, plastik, itp.

Więc nie wiem dla kogo to będzie lepiej.

Głupie to jest. Pamiętam jak parę lat temu za kubeł śmieci płaciliśmy po 2-5zł. i wszystko było dobrze, a teraz? W d*pach im się przewraca.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

U siebie na dzień dzisiejszy za pojemnik 120 płacę 30 zł za kwartał.

Wg tego co ustalili radni na dzień dzisiejszy to będziemy płacić od osoby zamieszkującej dany budynek i z tego co wiem na chwilę obecną ci którzy będą segregować odpady mają płacić 6,27 zł od osoby, a ci którzy nie mieli by ochoty na segregację 12,54 od osoby. Cena końcowa będzie wiadoma po rozstrzygnięciu przetargu na odbiorcę tych śmieci, bo nie wiadomo kto wygra przetarg firma rodzima zajmująca się dotychczasowym odbiorem czy jakaś z zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Od nowego roku można się wymeldować z domu i nie trzeba mieć w dowodzie żadnego miejsca zameldowania to u nas niektórzy twierdzą że się wymeldują ale to tylko takie głupie żarty. W naszej gminie były już zebrania odnośnie tego tematu ale dokładnych stawek jeszcze nikt nie podał bo sami nie wiedzą jak to będzie więc na razie mamy cisze przed burzą <_<


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lukasz15 a żebyś wiedział ja się wymeldowuje po nowym roku... U nas stawka za segregowane od osoby 8zł niesegregowane 16zł Każdy wielce oburzony bo tak jak u nas jest w domu 6 osob czyli 48zł miesięcznie trzeba im dać za segregowane i/lub 96zł za niesegregowane... Ja jestem ciekaw jednej rzeczy i jeżeli to co teraz napiszę się nie sprawdzi to robię z tego aferę mianowicie czy przyjadą 4 śmieciarki czy jedna i chociaż będzie to posegregowane i tak wszystko się wymiesza... bo w PL jest już wszystko możliwe tylko od nas wymagają a nie od siebie ... A co do ilości osób to sorry ale kraj sam ogranicza rodzenie dzieci bo z każdym rokiem wydatki są co raz to większe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w gminie na razie nic nie wiadomo, jak płaciłem podatek rolny to była ankieta do wypełnieni, jaki kosz się posiada, ile się płaci i jaka forma w przyszłości by odpowiadała: od mieszkańca, od rodziny czy od m2 domu/mieszkania.

 

Ogólny cel tej ustawy jest pozbycie się wyrzucania śmieci do rowów lasów itp.. Ogólnie ciekawy pomysł bo gmina ma obowiązek wszystkie śmieci odebrać tylko jest problem jak to sprawiedliwie zrobić.

 

Co znaczy wszystkie śmieci odebrać? Będę miał np. 20 worków pełnych śmieci to oni to muszą odebrać za tą podstawową opłatę?

 

I uważam że takie wyliczenia powinny być jeżeli dziś mieszkaniec płaci x zł za worek to czemu po nowym roku ma zapłacić 2 czy 3 razy więcej. W naszej wiosce śmieci odbierają od 50 % mieszkańców, wystarczyło by aby wszyscy musieli oddać śmieci min np 2 worki rodzina 6 osobowa i to już w dużym stopniu ograniczyło by wyrzucanie śmieci na czarno.

 

U nas 100% mieszkańców ma kosze, nawet kosze stoją przy pustych domach i właściciele za to płacą.

 

kosz będzie musiał stać u każdego i nie interesuje to nikogo czy on będzie zawsze pełny czy pusty każdy bedzie musiał zapłacić. Sam dwa razy policję wzywałem bo koleś wywalał wieczorem śmieci do laski małego który zawsze mijałem wieczorem. Z synem zwalali worki opony itd z przyczepy na gromadę. Dobrze że dobre zdjęcia mi wieczorem robi telefon to pstryknąłem pare i na policję zadzwoniłem, nie znoszę takich syfiarzy. Kolesie mnie widzieli ale samochodem odjechałem kawałek i za krzaki na drodzę dojazdowej do tego lasku ustałem. Policja migiem na sygnałach przyjechała to facet polem spierdzielał przed nimi ciągnikiem. Nie wiem jak dalej sprawa się potoczyła tylko byłem na policji zeznania złożyć i zdjęcia dałem im. pół roku później Ci sami byli i ta sama sytuacja więc na pewno dobrze nie skączyli. A te śmieci które tam leżą do dzisiaj bo oczywiście nikt się tym nie zajął powinni im na środku podwórka wysypać.

U nas jeszcze nic nie słyszałem na jakiej zasadzie będzie wywóz śmieci ale my mamy już koszę i firma raz w miechu odbiera bo częściej nie zapuszczają się w te rejony a by się przydało

 

U mnie wszyscy mają kosze, a las to najczęściej miastowi zaśmiecają, kuzyn z pracownikie kiedyś takiego jednego przyłapał to obił mordę to koleś zapakował z powrotem na dwukółkę śmieci nawet te które ktoś inny wyrzucił :lol:

Obowiązek posiadania koszy jest i w tej chwili ale nikt go nie przestrzega.

 

U mnie w gminie każdy ma kosz, jakieś 2 lata temu była nawet kontrol, urzędnik z gminy + dzielnicowy, kto nie miał ten dostawał karę 500zł, ale i tak już wtedy wszyscy mieli kosze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie gmina deklaruje ze odbierze każda ilość śmieci komunalnych . Z tym że odbiór raz na 4 tygodnie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Co znaczy wszystkie śmieci odebrać? Będę miał np. 20 worków pełnych śmieci to oni to muszą odebrać za tą podstawową opłatę?

 

 

Na tym ma to polegać żeby nikt nie myślał o wyrzucania śmieci na dzikie wysypiska. A czego u nas się boi wójt to tego że ludzie jesienią będą ładować liście w worki.

 

Wiadomo że w początkowym działaniu może być więcej śmieci ale później skąd je brać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

ktoś pisał o wrzucaniu śmieci do jednej śmieciarki i mi się przypomniał tekst żonki że niby segregacja a śmieci i tak razem ładują i tu ją musiałem uświadomić o śmieciarkach dwukomorowych które zabierają do jednej komory plastik a do drugiej szkło aż oczy zrobiła takie :blink: :rolleyes: heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

U mnie w gminie ma być 15/os. Obecnie płace 36zł/kwartał za kosz. Opróżniany raz w m-c i jeszcze muszę go dopełnić, rodzina 4 osobowa.

W mojej gminie radni to deb..le - delikatnie mówiąc. Ze względu że sołtysi też mają troszeczkę dopowiedzenia ma być propozycja od kilograma lub od litrów. Tyle ile zużywasz za tyle płacisz.

Tym bardziej że na wsi dużo śmieci się pali a segregacja plastiku, szkła jest przy każdym wiejskim sklepie.

Na razie największym problemem Radnych jest dyskusja czy popiół jest szkodliwy czy nie.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Właśnie chodzi o to aby śmieci nie palić i płacił każdy niezależnie ile śmieci wyrzuci tyle mają zabrać za jednakową stawkę.

 

Tylko jest problem jak to sprawiedliwie zrobić u nas rodzina 6 osobowa (4 dorosłych, 2 dzieci 2 i 4 lata) i 2 worki na miesiąc też nie są pełne i nic nie trafia do pieca czy lasu i płacimy ok. 3 zł/worek.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie są 3 osoby, kosz raz w miesiącu zabierany płacę bodajże 35zł na kwartał, folie z sianokiszonki, butelki plastikowe itp. zabiera sąsiad bo zbiera takie surowce prawie z całego województwa podlaskiego, kosz mało kiedy jest pełny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

powinno być tak, ile firma w wygrana w drodze przetargu zaproponuje (to wszystko dodam powinno być w pełni jawne no i pozatym ludzie wiedzą ile teraz płacą) tyle powinna płacić każda rodzina każde gosp., nie od ilości osób tylko od całości. Nam firma aktualnie co zabiera powiedziała że im się nie opłaca jezdzić częściej niż raz w miechu bo nie ma takiej potrzeby i płacimy 16.5 za miesiąc. i powinni brać tyle dalej a nawet powiedzmy 15zł bo oczywiście im się to bardziej opłaci bo klientów dojdzie po drodzę bo każdy będzie musiał mieć kosze. Te machlojki z ich propozycjami są bezpodstawne i chcą tak jak kiedyś już pisałem zapchać sobie kieszenie naszymi pieniędzmi. W gazecie czytałem jakiejś właśnie o jakiejś gminie która ma swoją firmę i oni biorą 23 zł za miesiąc odbierania śmieci i taka cena została zaakceptowana przez wszystkich bo i tak tyle płacą i nikogo naciągnąć nie chcą kombinowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Piszecie że wszystkie śmieci odbierze gmina. To nie jest prawda. W mojej wsi (przed jeszcze tym jak każdy ma kosz) powstało wysypisko śmieci. Myślę że w każdej wsi jest coś podobnego. Kiedy zwróciliśmy się do gminy aby gmina to posprzątała. To zrobili TAKI problem że szok. Problem do czwartej potęgi urósł. A ile $$$$ zaraz policzyli.

Powiedziałem że sami to posprzątamy ale gmina o tym będzie wiedzieć. Więc Ja z sąsiadami zaczęliśmy działać.

Zepchnęliśmy wszystko i zrobiliśmy tzw grzebień (ze względu na to że dużo zarośli było). Zgłosiliśmy do straży pożarnej i wywołaliśmy tzw. pożar kontrolowany. Kiedy zarośla spłonęły zaczęliśmy akcje sprzątania.

Złom do złomiarzy, szkło do pojemnika ze szkłem, plastik do pojemnika z plastikiem (o ile przetrwał).

Najwięcej było popiołu więc rozgarnęliśmy po polu. Wszyscy mówili że nic tam nie urośnie. Wiec sąsiad posiał w tym miejscu kukurydze. O dziwo największa QQ była na tym śmietniku.

Powstał bardzo ładny pejzaż widokowy po posprzątaniu.

Ja wychodzę z założenia jak sam nic nie zrobisz i nie będziesz o tym otwarcie mówił to nic nie będziesz miał.

Czasami się mocno zastanawiam gdzie te nasze Pieniądze z podatków idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A czy zgodnie z nową ustawą "krowie pampersy" można wyrzucać do kosza na śmieci?

Przykładowo jestem na terenach OSN - i przekraczam N, więc, aby go nie przekraczać wyrzucam obornik/ewentualnie krowie pampersy do kosza.

 

I jeszcze jedno pytanie.

Jaki przelicznik ma w jednostkach DJP osobnik w wieku 15 lat.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

No dobra mam przykładowo drukarkę 3D (nawet kartofla se mogę wyprodukować), ale co ciekawsze mam jeszcze drukarkę AntyMateria - która ze śmieci robi nic. Czyli nie mam śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Witam.Byłem ostatnio w urzędzie gminy złożyć "deklarację na śmici" i wywiązała sie dyskusja czy jeśli posiadam płytę obornikową muszę dodatkowo posiadać kompostownik.Pani w urzędzie gminy twierdzi ża jak najbardziej bo płyta to nie kompostownik.

 

Jak to wygląda u Was?

 

A może ktoś wytłumaczy dlaczego płyta nie może pełnić funkcji kompostownika ?

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

Ja osobiscie mam oddzieny kompostownik w ogrodzie i tam wrzuca się resztki z domu bo to płyty gnojowej za długo by nosić ;) Zrób sobie jakiś mały kompostownik o wymiarach 1,5 na 1,5 na 1,5 lub mniejszy i problem z głowy do tego ze smiecmi nie trzeba latać do płyty gnojowej ;)


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U nas w gminie mówili że odpady organiczne można na płytę wyrzucać i nie potrzebny jest pojemnik na odpady organiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

W głowach się poprzewracało od tego dobrobytu. Ja jak jem jabłko to ogryzek wyrzucam za siebie. Tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiksi    4

Witam panowie mam takie pytanie. Czy jesli nie będę chciał to muszę podpisywać tą umowę z gminą? Chodzi mi o taką sytuację ze smieci wywoziłbym sam na wysypisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Wczoraj byłem na zebraniu sołeckim. Do tej pory płaciło się za 110 L kontener 14 z hakiem za miesiąc. Od 1 lipca będzie to 11 zł za śmieci posegregowane jeśli sami kompostujemy, 12 jeśli tego nie robimy i 14 za nieposegregowane. Różnica duża w porównaniu z tym jak jest teraz, ale trzeba spłacić kredyt na zakład segregacji w Spytkowie. Co najlepsze w okresie letnim mają przyjeżdżać po śmieci 2x w miesiącu. Przecież to sztuczne nabijanie kosztów. Jak to żona powiedziała: co to za sortowanie. Plastik, szkło, papier do jednego pojemnika. Czyli u mnie zostaje po staremu. Papier szedł do pieca, odpady organiczne na kompost lub zwierzakom. Tylko za rok ponad 2x więcej kasy. Duże firmy wygrają przetargi, wytną konkurencję, a za 1,5 roku (co taki okres musi być przetarg) będą monopolistami i wtedy dowalą ceny. Teraz po lasach praktycznie już nikt z miejscowych nie wyrzuca, bo wszyscy mają umowy. Jedyni przyjezdni pozostawiają pamiątki. Ludzie pokupowali pojemniki, czasami po 200 zł wydali, a teraz będą stały puste.

 

Wysypisk śmieci już nie będzie. Zakład posegreguje, co się da to sprzeda, przerobi na kompost lub spali w spalarniach śmieci. Wszystkie wysypiska śmieci mają zostać zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Seweryn
      Wiecie cokolwiek na temat tych ciągników? Najbardziej interesuje mnie moc, wyposażenie i cena.
    • Przez brzozak2
      http://www.deutz-fahr.de/deutsch/agritechnika/agroplus.php
      Czy wiadomo już cos wiecej o tej serii ciagnikow??
      ceny, wyposazenie, moce i inne parametry
    • Przez Radan
      A więc stało się:
       
      "Polska w unijnej siedmiolatce 2014-20 powinna dostać o cztery i pół miliarda więcej, niż w budżecie na lata 2007-12. Ten wzrost to zasługa większej koperty na politykę spójności. Z łącznej kwoty 106 mld euro (441 mld zł) na spójność dostaliśmy blisko 73 mld euro, czyli ok. 303 mld złotych. Premier może więc ogłaszać spełnienie wyborczych obietnic."
       
      "Oprócz funduszy spójności (72,9 mld euro), największą pulą pieniędzy, która trafi do Polski są środki na Wspólną Politykę Rolną. Wyniosą one 28,5 mld euro, czyli ponad 188 mld złotych. Składają się one z dwóch filarów, Pierwszy z nich to dopłaty bezpośrednie - tu zyskaliśmy. Jedyna działka, w której tracimy w porównaniu z obecnym budżetem (o około 3,5 mld euro) to fundusze na rozwój wsi, czyli tzw. II filar polityki rolnej. Łącznie z 5 miliardami euro na inne programy, Polska otrzyma łącznie 106 miliardów, czyli około 441 miliardów złotych."
       
      Co wy o tym sądzicie?
      Wasze opinie.
    • Przez Xeon
      Witam,
      Planuję postawić oborę (uwięzową) na 30-36 krów dojnych. Obecnie posiadam starą oborę, w której trzymam 10 krów dojnych.
      Obecną oborę chcę przerobić na dojarnię. Oborę chciałem tak usytuować, aby móc połączyć ze starą częścią, przeznaczoną na dojarnię.
      Załączam szkic sytuacyjny rozmieszczenia budynków z zaznaczoną oborą (na pomarańczowo i niebiesko)

       
      Co do samej obory, to interesuje mnie coś takiego (bez dojarni): http://www.agroprojekty.pl/upload/projekty/b48d20ef511cd7ab09284a7477a29033.jpg
      Jednak w żaden sposób nie pasuje, żeby zmieścić je zaznaczonych miejscach.
      Uważam, że 15,6m szerokości to za dużo. Wg. mnie można by ją zwęzić do 14,5 - 14,8m jednak nadal nie upchnę jej w zamierzonych miejscach.
       
       
      Poradźcie proszę co i gdzie można zmienić, aby miało to ręce i nogi?
      Oczywiście są to na razie wstępne przymiarki.
       
      Dzięki
    • Przez Arto96
      Witam. W tym roku zamierzam postawić nowy budynek inwentarski zwany oborą. Mam problem z wyborem świetlika czy ma być kalenicowy czy półokrągły. A największy problem to ten, że ma być uchylny i może ktoś wie jak jest to wykonane ? Jak to zrobić aby był uchylny ? Czy jest to podnoszona konstrukcja świetlika ? Czekam na wasze spostrzeżenia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj