Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy mogę przystąpić do ONW.

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:31

Czy mogę przystąpić do ONW. Witam. Kilka lat temu wziąłem w dzierżawę 5 ha łąki. Jest to teren bardzo nierówny (stroma góra). Dawno tam nie było siane zboże, gdyż po prosty nikt nie chciał takich gór wymłócić. Trawa była tam chyba z 8 lat ( a raczej mlecz i chwasty). Postanowiłem więc to zaorać ( i tak zrobiłem ). Lecz po kilku uprawach tj. oprysk, agregat, orka, doszedłem do wniosku iż uprawa takich terenów wiąże się ze znacznie większymi nakładami finansowymi. I teraz moje pytanie: czy mogę tą działkę zapisać do ONW ?
Dodam, że nigdy nie składałem na tą płatność. Przeglądałem wykaz obszarów ONW i moja gmina jest tam wpisana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy mogę przystąpić do ONW. Dzisiaj, 20:23
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 22 listopad 2012 - 21:24

Czy mogę przystąpić do ONW. możesz

#3 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 137 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:09

Czy mogę przystąpić do ONW. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to znaczy ONW?

#4 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:34

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to znaczy ONW?

To chyba rolnictwo "O Niekorzystnych W"arunkach

#5 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:00

Czy mogę przystąpić do ONW. Czy pobieranie takiej płatności wiąże się z jakimiś dodatkowymi kontrolami? Jak to jest sprawdzane, że np. do tej działki płatność przysługuje a do innej już nie?
Na wykazie obszarów moja gmina jest wpisana do - niziny strefy nizinnej 1.

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 13:52

Czy mogę przystąpić do ONW. przystąpic oczywiście możesz o ile gmina w której masz tą dzialke jest na liście obszarów objetych ONW.W zalezności od warunków są 2 strefy, wiąże to się z wysokością dopłat. gdzie znajduje się jaka strefa to możesz znaleźć w internecie lub zapytać w arimr. Taka dzialkę należy uprawiac minimum 5 lat. Inaczej zwrot dopłat.

#7 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 17:47

Czy mogę przystąpić do ONW. ONW jest naliczne teraz co roku i nie trzeba uprawiać tego 5 lat. Tak było tylko do roku 2010.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 23:29

Czy mogę przystąpić do ONW. Nie wiem jak jest u Ciebie ale w mojej gminie niektóre obręby są ONW a niektóre nie

#9 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 08:33

Czy mogę przystąpić do ONW. Nie wiem jak to możliwe bo na stronie minrol. są podane tylko gminy które mają ONW nie ma podziału na miejscowości.
http://www.minrol.go..._3_21122009.pdf

#10 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 09:10

Czy mogę przystąpić do ONW. My nie jesteśmy na onw chociaż mamy sporo 5-6 klasy. A np sąsiednią gmina jest na onw. Najsprawiedliwiej by było jakby każde gospodarstwo było oceniane indywidualnie bo jak jest mozaika tak jak u nas. Jeden ma onw i sieje pszenicę buraki i rzepak. A drugi nie ma a ziemia taka że nawet kukurydzę i żyto przypala.

Edytowany przez damian40000, 25 listopad 2012 - 11:29.

#11 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:17

Czy mogę przystąpić do ONW. Czyli z tego co mówicie to mogę moje wszystkie działki wpisać do ONW? Nie wiem czy nasza gmina była wcześniej wpisana do onw, ale u nas nikt ze sąsiadów o tą płatność nie składał.

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:24

Czy mogę przystąpić do ONW. Wg tego z linku to w mojej gminie są 2 miejscowości wypisane, a wiosek jest z 10 chyba. W sąsiedniej gminie też jest kilka wiosek.

#13 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 00:35

Czyli z tego co mówicie to mogę moje wszystkie działki wpisać do ONW? Nie wiem czy nasza gmina była wcześniej wpisana do onw, ale u nas nikt ze sąsiadów o tą płatność nie składał.

Nikt nie składał więc zapewne nie należy Twój obręb do ONW , już by chłopy wiedzieli że mogą kasę dostać
Jeśli masz ziemię w gminie z Twojego profilu a więc Kikół - to ja w spisie ONW tej gminy nie widze...

Nie wiem jak to możliwe bo na stronie minrol. są podane tylko gminy które mają ONW nie ma podziału na miejscowości.
http://www.minrol.go..._3_21122009.pdf

Przecież wyraźnie w linku jest podział na obręby - więc wioski, gdy nie cała gmina należy do terenów ONW .

A co do samego ONW , to jest bez sensu jak tu koledzy zauważyli - można mieć dobrą ziemię w słabym obrębie i mieć do niej ONW i mieć słabą ziemie ale w obrębie w ktorym większośc jest dobreji ONW nie mieć .
Mam dwie działki graniczące ze sobą jedna ma ONW a druga nie ma , bo są w różnych obrębach . Ziemia taka sama , opady raczej też ;p

Edytowany przez strzechu, 28 listopad 2012 - 00:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Lewy87

Lewy87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:26

Czy mogę przystąpić do ONW. Oczywiście, masz racje.
Za taki a nie inny podział obszarów ONW możemy podziękować naszym sołtysom i wójtom, którzy przed wprowadzeniem tych obszarów mogli je zgłaszać do ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi. Samo zakwalifikowanie gruntów do ONW wiązało się z szeregiem czynników, m.in. gęstość zaludnienia, struktura gleby itd.
Oczywiście, liczne są przypadki, ż egrunty o znaczenie lepszej kondycji posiadają ONW zaś grunty słabe o dużym nachyleniu terenu takich uprawnień nie posiadają.

Samo otrzymanie wsparcia z ONW wiąże się też z pewnego rodzaju zobowiązaniami. Ale dużo by o tym pisać....