Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 zapowietrza się

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 listopad 2012 - 20:46

Ursus C-330 zapowietrza się Jest tak jak napisałeś, pompka zasilająca ma przetłaczać paliwo przez filtry. To co mówisz jest możliwe. W sumie można się pokusić o kupno nowej i jej założenie, koszt nie jest wielki.

Jednak nie chciałbym się wypowiadać twierdząco, bo już nie pamiętam za dobrze jak to u mnie z tymi pompkami było, ale kojarzę że mój ojciec też wymieniał same zasilające. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś kto dobrze się na tym zna lub miał z tym stycznośc w ostatnim czasie.

Na tą chwilę i z tym co mówisz najlepiej by było wziąć jakąs dobrą pompkę (np. z innego ciapka jakbyś miał dostęp) i sprawdzić. U mnie tak się to mniej więcej odbywało ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 zapowietrza się Dzisiaj, 09:46
  •  

#22 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:51

Ursus C-330 zapowietrza się Ja tak mialem w c-360

Pojechalem normalnie w pole orac, wszystko dzialalo ok, jednak jak przejechal kawalek pod obciazeniem z plugiem to tracila moc i gasla. Po czym zapalala normalnie jechala i pod obciazeniem znowu gasla, wiec pojechalem do domu. Okazalo sie ze byl zapchany przewod paliwa od baku do odstojnika i odstojnik tez przytkany. Po wyczyszczeniu wszystko wrocilo do normy.

sprawdz dokladnie przewody i filtry a potem dopiero zainteresuj sie pompką

#23 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:53

Ursus C-330 zapowietrza się Też miałem taki problem z ciapkem od wujka, a wina leżała w kraniku, poprostu się w rozkręcił(śrubka na grzybku) i nie był do końca otwarty. Też z początku jakby w trakcie jazdy się zapowietrzał a pod koniec to już ujechałem 200m i traktor stawał :D Zrzuć przewód idący z baku do pompki i będziesz widział czy paliwo poleci.

#24 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:56

Ursus C-330 zapowietrza się miałem kiedyś podobnie. Powodem było źdźbło trawy w oczku przewodu przy pompce nie blokowało ono paliwa całkiem że pompka ręcznie przepompowywała niby ale silnik pod obciążeniem gasł. Odkręć śrubę i przedmuchaj . Odstojnik przy pompce jak podejrzewam czyściłeś.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#25 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:58

Ursus C-330 zapowietrza się sytuacja jest podobna jak u młodego28 tyle że jak zgaśnie to musze dymać ręcznie żeby zapalił. Wylałem rope z baku, wlałem czystą, wywaliłem filtry, wyczyściłem odstojnik i to samo. Jutro zakupy. Mam pytanie czy kupować całą pompkę czy są jakieś zestawy naprawcze?

#26 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:02

Ursus C-330 zapowietrza się Jeśli chodzi o pompkę zasilającą to w całości. Koszt 50-60 zł.

#27 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:07

Ursus C-330 zapowietrza się ok, jutro cos podziałam i napisze co wyszło

#28 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 22 listopad 2012 - 21:09

Ursus C-330 zapowietrza się może żywotnośc pompy wtryskowej się kończy?
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#29 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:10

Ursus C-330 zapowietrza się Takich drastycznych scenariuszy bym narazie nie wysuwał. Ale nie zaszkodzi sprawdzić przynajmniej oleju i ogólnie smarowania pompy jak tam to wygląda, bo jak się zatrze to już trochę kaski trzeba będzie rzucić

#30 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:48

Ursus C-330 zapowietrza się Odkręć króciec dochodzący do odstojnika i odstojnik od pompy.Może on jest zapchany jakimiś paściami i sprawdź zaworki na pompce. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 22 listopad 2012 - 21:57

Ursus C-330 zapowietrza się Jak koledzy pisali trzeba zacząć od zbiornika czy nic nie blokuje wypływu paliwa ze zbiornika,
sprawdzić czy kranik jest drożny, tak samo przewody paliwowe o filtrach już nie wspomnę
oczywiście odpowietrznik w korku baku musi być drożny
Co do pompki zasilającej to zanim kupisz nową to można starą rozebrać sprawdzić stan zaworków, tłoczka, mogła nawet sprężynka pęknąć i tłoczek ma za mały skok i wtedy ma za mały wydatek pompka i tez bedziesz miał taki sam objaw. Jest jeszcze uszczelnienie tłoczyska może paliwo do wnętrza pompy gonić jak uszczelnienie przepuszcza.
Jest jeszcze coś takiego jak zaworek z kulką na przelewie pompy wtryskowej utrzymuje on stałe ciśnienie 1 at wewnątrz pompy wtryskowej też trzeba na to zerknąć

#32 Share Hiddenly

Hiddenly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 09:22

Ursus C-330 zapowietrza się Jakis rok temu miałem taki sam problem w c330 jechałem pod minimalna górke i gasł jakby nie mial siły okazało sie ze przewód od zbiornika do pompy byl zatkany jakims blotem radze ci zebys wyczyscil ten przewód i nowe filtry i zobacz czy w baku nie masz smieci

#33 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 16:40

Ursus C-330 zapowietrza się Ja miałem to samo, okazało się że do baku dostało się jakieś ziarenko które przytykało kranik.

#34 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 23 listopad 2012 - 19:53

Ursus C-330 zapowietrza się Miałem podobne objawy, raz ciągnik zgasł w czasie jazdy, nie wiadomo skąd ale w wężyku znalazła się osa, drugim razem ktoś przymknął kranik. Dlatego warto zacząć od prostych i tanich rzeczy zanim postanowi się coś wymieniać.

#35 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 13:30

Ursus C-330 zapowietrza się problem rozwiązany! Na szczęście wymieniłem tylko przewód od baku. Okazało się że pompka pompuje jak głupia a problem był w krućcu na który wetknięty jest przewód od baku, zebrał się syf na tej śrubie. Wyczyściłem i po bólu, dwa dni z pługami i ciapek nie zgasł ani raz.
Dziękuje wszystkim za pomoc.

#36 Share Uzumymw

Uzumymw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:40

Ursus C-330 zapowietrza się -- połączono --

Witam. Mam problem z moim Ursusem c330. Wymieniłem filtry paliwa, tłoczek odpowietrzający, również podkładki miedziane, lecz po odpaleniu po dłuższej pracy silnika traktor zapowietrza się. Odkryłem, że gdy poluzuję odstojnik, po chwili jest wszystko ok na jakiś czas. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? Z góry dziękuje.

Edytowany przez Marcin91, 29 kwiecień 2013 - 07:14.
dublowanie tematów

#37 Share cola92

cola92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Mechanika i rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:42

Ursus C-330 zapowietrza się pompka zasilająca może siadła albo filtry paliwowe wymień

Edytowany przez Marcin91, 29 kwiecień 2013 - 07:13.
ortografia

#38 Share Uzumymw

Uzumymw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:46

Ursus C-330 zapowietrza się W tym problem, że filtry jak i pompke zasilającą wymieniłem (dokładniej tłoczysko).

#39 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:48

Ursus C-330 zapowietrza się jakieś farfocle z paliwa pozapychały rurki. Weź sprężarkę, albo jakąś pompkę i przedmuchaj układ. Odkręć przewód doprowadzający paliwo do filtrów i dmuchaj w niego w tę stroę, żeby paliwo wracało się do zbiornika.
Na 90% pomoże.
Nie raz miałem takie akcje wróżnych ursusach i zawsze to była wina syfu z paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Uzumymw

Uzumymw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 19:56

Ursus C-330 zapowietrza się A dlaczego jak poluzuję odstojnik i zacznę pompować tłoczyskiem to odpowietrza i czuć że tłoczysko pracuje, a gdy zakręce odstojnik, tłoczysko mieli paliwo w miejscu?

Edytowany przez Marcin91, 29 kwiecień 2013 - 07:13.
literówki