Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-330 zapowietrza się

68 odpowiedzi na ten temat

#1 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:18

Ursus C-330 zapowietrza się Witam,
Mam problem z c-328, mianowicie podczas pracy nagle traci obroty i gaśnie. Na pewno wiem, że się zapowietrza, jednak nie mogę dojść przyczyny, wszystkie przedowy paliwowe posprawdzane-są czyste i nic ich nie blokuje... Kto wie co jest tego przyczyną??Prosiłbym o szybką pomoc, ponieważ przerwałem wywóz obornika, a ciągnik pracuje z trollem i jest to o tyle uciążliwe, że ciągnik odpala tylko z zaciągu;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-330 zapowietrza się Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:29

Ursus C-330 zapowietrza się a skąd wiesz ze akurat się zapowietrza?
zbieram na mf255

#3 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:32

Ursus C-330 zapowietrza się podciśnienie w baku

#4 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:36

Ursus C-330 zapowietrza się nie ma szans żeby to była wina podciśnienia
zbieram na mf255

#5 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:36

Ursus C-330 zapowietrza się Wiem, bo jak zdążę podpompować to ciągnik wyrównuje pracę, no i na pompce powietrze idzie :) Podciśnienie w baku?miałem to kiedyś w C-360 i teraz jak mi się któryś zapowietrza to obok przewodów na to patrzę :D To odpada

#6 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:37

Ursus C-330 zapowietrza się może pompka paliwowa ci pada?
zbieram na mf255

#7 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 październik 2009 - 20:38

Ursus C-330 zapowietrza się właśnie sprawdz czy masz otworek w korku baku czysty, i czy nic nie ma na dnie co by wpadało do otworku kranika sam kiedyś takie coś przerabiałem lub pompka zasilająca się kończy

#8 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:41

Ursus C-330 zapowietrza się ja miałem to samo w 328 ale miałem przewód pęknięty ten co idzie od filtrów do pompy
zbieram na mf255

#9 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:42

Ursus C-330 zapowietrza się Właśnie do pompy mi nie pasuje, że ciągnik pracuje normalnie a tylko co jakiś czas(nie zauważyłem reguły-pod obciążeniem, bez... wszystko jedno)traci te obroty i gaśnie. Gdyby pompa siadła to non-stop by troszkę szwankowal chyba... :D

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:47

Ursus C-330 zapowietrza się Może jednak pompka zasilająca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mrursus

mrursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:48

Ursus C-330 zapowietrza się ale nie wtryskowa tylko paliwowa ta co pompuje paliwo z baku do sekcji filtrów a potem do pompy wtryskowej
zbieram na mf255

#12 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 29 październik 2009 - 20:49

Ursus C-330 zapowietrza się ale jak pisałeś ze po podpompowaniu się wyrównuje praca to wskazuje ze dostaje za mało paliwa, musisz pompke wegług mnie oblukać zasilającą może spręzyna tłoczyska poszła i tłoczysko ma za mały skok i nie pompuje wtedy

#13 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 29 październik 2009 - 22:05

Ursus C-330 zapowietrza się jednak sprawdź może jeszcze raz te przewody i pompkę zasilającą. ja się ostatnio wkurzyłem, bo jak zwykle nikt nie miał czasu wymienić filtrów jak mnie nie ma w domu :) oranie i co 20m się zatrzymywać, żeby na sprzęgle go na obroty wkręcić, a z racji, że niecierpliwy człek ze mnie to rozebrałem całą aparaturę, i w nakrętce wężyka od baku był taki syf, że jedna kropla spadała raz na 3-5 sekund. wyczyściłem wszystko, założyłem przeźroczysty wąż od szlaufwagi na trasie bak - pompka zasilająca, wymieniłem filtry i gra muzyka. :D
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#14 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 30 październik 2009 - 18:59

Ursus C-330 zapowietrza się No może być ta pompka paliwowa u mnie tak było. Strasznie długo w obroty wchodził i maksymalnie do 1600 i nie więcej a pedał gazu w podłodze. I tak jakoś dziwnie przerywał jakby to 2 suw był. O wrzuceniu 6 nie było mowy. Baa nawet 5 na prostej nie dało rady bo się dusił. Wymiana pompki pomogła. Tylko uważaj jak będziesz nową kupował. Ja już ma drugą z tych współczesnych. Pierwsza miała od razu zerwany gwint w korpusie gdzie się pompkę ręczną przykręca i leciało paliwo jak wściekłe. W drugiej natomiast musiałem wszystkie te śruby dokręcać bo były tylko palcem przykręcone. I wyjąłem z pudełka i od razu do traktora. Odpalam patrze leci, mówie co jest?? Ja za te śruby a one luźne jak nie wiem. Znów wykręcać pompkę i dokręcać nakrętki. Aha i pamiętaj żeby pierw wypuścić olej z pompy (o ile jest) bo jak pierw wykręcisz pompkę to wszystek olej na Ciebie poleci. I wtedy nie zapommnij go wlać. Ja wlałem Trawol od kosiarki spalinowej :D bo innego nie miałem. Ale zdaje egzamin. Baa nawet gęstszy trochę jest to i lepiej się nasmaruje pompka wtryskowa :) . No i to takie moje skromne zdanie.

#15 Share krystian111100

krystian111100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ciągniki kombajny samochody

Napisany 26 styczeń 2010 - 16:21

Ursus C-330 zapowietrza się my mieliśmy ten sam problem w c-360 i muśieliśmy zmienić tuleje :D

#16 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:07

Ursus C-330 zapowietrza się witam,
odpalam, jadę z pługami, po drodze jako tako ale co jakis czas brakuje mocy i ciapek idzie jakby kończyła sie ropa. W polu kilanaście metrów z pługami idzie i gaśnie. Pompuje ręczną pompką, idzie byle jak, bo wychełtana i niema charakterystycynego jęku jak napompowane. Odpala i znowu kilkanaście metrów i gaśnie. Gdzie szukać przyczyny? W pompce zasilającej czy wtryskowej?

#17 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 listopad 2012 - 20:16

Ursus C-330 zapowietrza się Dziwne trochę, że gaśnie i później odpala. Spróbuj "przedmuchać" przewód co idzie z baku. Być może brud się dostał na kranik i podczas jego kumulacji blokuje dopływ. Ja tak miałem w C-328, w pewnym momencie nie miał siły wyjechać z bruzdy przy orce. A jak już dojechałem do końca pola to "zdechł"
Żeby to pompa wtryskowa była to chyba nie, bo z doświadczenia wiem, że ta jak raz siądzie to nawet porządnego dymka ciapek Ci nie puści. Ale moge sie mylić także jak coś to mnie poprawcie koledzy.

Sprawdzałeś czy masz powietrze w paliwie? Tzn. czy luzowałeś śrubki odpowietrzające i szły bąbelki?

#18 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:21

Ursus C-330 zapowietrza się niema, odpowietrznne kilkanaście razy, za każdym razem jak gasł

#19 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 22 listopad 2012 - 20:28

Ursus C-330 zapowietrza się W takim razie niemożliwe żeby to było zapowietrzanie się. Moja rada to wyjechać znów w pole i jak zgaśnie odczepić przewód paliwowy z baku do pompki i sprawdzić jak z niego paliwo leci. Ten powód który podałem jako możliwy może wydawać się śmieszny (uwierzcie, mnie też się wydawał), ale jak dmuchnąłem w ten przewód pare razy to później ciapkiem prawie hektar zaorałem bez problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:34

Ursus C-330 zapowietrza się też to przerabiałem kiedyś ale to nie to. Niewiem czy dobrze się orientuje ale pompka zasilająca tłoczy paliwo przez filtry do wtryskowej, stąd moje pytanie: czy może być tak że pompka zasilająca jest tak zużyta że nie daje rady wyrobić za wtryskową? Po zjechaniu z pola w pierwszym filtrze było pełno, a drugi napełniony do połowy. Tzn może nie do połowy ale pełny niebył.

Edytowany przez czarnyciagnik, 22 listopad 2012 - 20:35.