Skocz do zawartości

Zdjęcie

kubota m110gx co sądzicie?

74 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 luty 2013 - 15:41

kubota m110gx co sądzicie? Patrząc na moment obrotowy mozna stwierdzić, że ten ciągnik do cięzkiej pracy nie nadaje się wcale. Mój stary mf 390 bez doładowania ma więcej Nm. Do 2000 może i mało pali. Ale jak go dokręcisz do pełnej mocy spali więcej niż jd. Do prac pomocniczych może się nadawać. Ale jako ciągnik uniwersalny raczej nie. Gdyby w jd i większości ciągników obnizyć dawkę efekt był by podobny. Utraconą moc można odzyskać podwyższając obroty do 2600 jak w kubocie. I mamy charakterystyke silnika kuboty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kubota m110gx co sądzicie? Dzisiaj, 07:18
  •  

#22 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 18 luty 2013 - 16:41

lekki ciągnik na TUZ ?-niby tak bo kosiarka czy zgrabiarka-ale już do wożenia bel o wiele lepszy będzie cięższy ciągnik o spooorawym uciągu

Na twardej łące to się sprawdzi ale na miękkiej torfowej raczyłbym w to wątpić i m.in. dla tego wybraliśmy Kubotę (lekka, dość szerokie opony i idzie jak kaczka po łące). Kiedyś z początków moich na AF pisałem jak wyciągałem 2 zetory jeden 8011 drugi 5340 oba z kosiarkami po osie w bagnie (5340 musieliśmy zaczep przedni odkopać) oba bez problemu wyciągnąłem beż żadnej kopaniny a a na koniec podjechałem w te miejsce gdzie oba zetory siedziały i kosiarki jeszcze im powyciągałem bez problemów. I na tyle cała ta masa się na łące zdała.
Co do ciągnięcia przyczepy z belami to w mokre lata ciągnąc platformę na bliźniakach załadowaną belami zobaczyłem, że zaczyna mi jakoś ciężko iść ale jeszcze ciągnie, ciągnik nie siada i obracam się a tam w platformie koła już ok dobrych kilku metrów się nie kręcą a osią darń zgarnia. Ot i tyle w tym temacie z mojej strony.

Edytowany przez kokoman0, 18 luty 2013 - 16:42.

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:36

kubota m110gx co sądzicie? Spróbuj na takiej torfowej łące najpierw RUSZYĆ tą platformę z miejsca a potem pisz o przewadze lekkiego ciagnika .

#24 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:46

kubota m110gx co sądzicie? No przecież jakoś ją ruszyłem skoro już z nią jechałem. Wiem o co ci chodzi, że d*pa lekka i mielić w miejscu powinien zanim ruszy zrywając tym samym darń i się przez to jeszcze bardziej pogrążając ale jakoś mi się jednak udaje :) (może dlatego, że bez włączonego napędu raczej nie wjeżdżam na te łąki). Najgorzej jak się darń przerwie czy to pod ciężarem czy przez mielenie kołami ale uwierz mi ten traktor na nadbiebrzańskich łąkach idzie jak przecinak.

Edytowany przez kokoman0, 18 luty 2013 - 19:53.

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 luty 2013 - 19:58

kubota m110gx co sądzicie? No :D -widzę żeś praktyk-dokładnie o to mi chodziło.U mnie wygląda to tak że moje przyczepy są ekstremalnie lekkie (samoróbki-oczywiście na bliźniakach) z przodu 400 kg obciążniki a rusza się czywiście na napędzie i (często) blokadzie-a i tak czasami przód wędruje w górę-no ale aby ruszyć to potem już z górki.

#26 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 19 luty 2013 - 06:25

Patrząc na moment obrotowy mozna stwierdzić, że ten ciągnik do cięzkiej pracy nie nadaje się wcale. Mój stary mf 390 bez doładowania ma więcej Nm. Do 2000 może i mało pali. Ale jak go dokręcisz do pełnej mocy spali więcej niż jd. Do prac pomocniczych może się nadawać. Ale jako ciągnik uniwersalny raczej nie. Gdyby w jd i większości ciągników obnizyć dawkę efekt był by podobny. Utraconą moc można odzyskać podwyższając obroty do 2600 jak w kubocie. I mamy charakterystyke silnika kuboty.

Czyli według Ciebie do czego M110GX się nadaje bo chyba tylko by stał na podwórku i cieszył oko, bo cięzka praca nie wchodzi w grę, lekka np na łąkach także nie bo za lekki - nie ma uciągu,
Co do silnika oszczędność musi z czego wynika w silnikach Kuboty aczkolwiek moc jest osiągana jak w każdym silniku na wyzszych obrotach i mozna ją wykorzystac jezeli jest potrzeba. Kubota bedzie wtedy palić jak smok.
W GX zauważ, że jest sytem zarządzania mocą Work Cruise. Chyba wiemy do czego sytem ten służy także w innych markach.

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 luty 2013 - 08:28

KUBOTA M8540 http://www.services....ota_M8540_d.pdf i JD 5090M http://www.services....re_5090M_d.pdf

Oprócz powyższego porównania poczytaj sobie posty na forach dotyczącym spalania poszczególnych ciagników, oczywiście z przymrużeniem oka. Chociaz jak na 10 wypowiadających sie 9 stwierdzi że jakis ciągnik mało czy duzo pali to w tym musi byc jaka prawda.
Wiesz uciąg traktora zawsze można zwiększyc poprzez jego obciązenie dodatkowymi obciaznikami bądz płynem w kołach, do ładowacza zawiesza sie obciąznik na tylnym TUZie. Wiadoma że uciąg najbardziej jest potrzebny w pracach polowych w szczególnosci w orce (wyeliminowanie posligu kół) Nie jestem takim znawcą ale oprócz masy ciągnika ważne chyba jest rozkład tej masy, ciśnienie w oponach, jej szerosc, profil, typ bieznika, nawet podnośnik hydrualiczny (regulacja siłowa)

Ja zawsze traktuję te posty z przymrużeniem oka :D (często gęsto są pisane przez bardzo młodych ludzi którzy dzięki PROW-owi przesiedli się z przysłowiowego "ciapka" na coś konkretniejszego więc z wypiekami na twarzy piszą że ich sprzęt jest the best etc).Co do Twojej wypowiedzi że jeżeli 9 z 10 stwierdzi...to też niekoniecznie bo często widzę posty o tym jakim to Zetor jest smokiem (a Zetora 7211 mam już od ćwierćwiecza więc mam dokładnie odwrotne zdanie).
Wszystko co piszesz to prawda-tyle że raczej nie będziesz balastował ciągnika przed każdym wyjazdem w pole czy spuszczał wodę z kół aby wjechać na łąkę :D .
Co do testów to akurat nie widać aby była tam jakaś straszna różnica (gdyby tak dołożyć Kubocie te brakujące Nm to paliłaby jak JD i tyle-czyli @hubertuss ma rację).
Zresztą to i tak obojętne-ani ta Kubota ani M od JD nie są szczytem moich marzeń-posiadam JD 5720 który to (moim skromnym zdaniem) i tak jest ciekawszym ciągnikiem niż te oba powyżej-mimo tego że starszy.

#28 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 19 luty 2013 - 09:16

kubota m110gx co sądzicie? Zgadzam sie Jaro z Tobą. Swoje lata już mam - nie zachwycam sie PROWem - patrzę na niego z przymrużeniem oka. Sprawność silnika Diesla oscyluje moge sie pomylic około 40%. Wiadomo też że silniki z wysokim momentem obrotowym nie muszą dużo palić - wszsytko zalezy od charakterystyki. Zauważ też że każdy silnik jest poniekąd inwidualnością każdy ma swoje parametry.
Najlepiej to jest zauważyc w przypadku samochodów osobowych a także zasiegnąc informacjii u firm zajmujących sie tuningiem ciągników czy samochodów. Co do 110 czy 135 Kuboty zastosowano tam system zarządzania mocą Work Cruise - co ciekawe można go aktywować przyciskiem na desce. Z wyłączonym zarządzaniem mocą ciągnik ten pracuje jak na zwykłęj pompie wtryskowej, po włączeniu go dzięki Common Rail może zwiększyc dawkę paliwa by podołać chwilowym obciązeniom. Inni producenci też to posiadają

#29 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 19 luty 2013 - 11:27

Orka M110GX, pług 4x44cm. Warunki jak widać, a jednak daje radę :) Obroty silnika około 1700 obr/min, prędkość w granicach 7-7,5 km/h. Zaorane 2,4ha+dojazd ok 6km, zużyte paliwo 32l, czyli ok 13 l/ha

#30 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 19 luty 2013 - 20:27

kubota m110gx co sądzicie? Kirk 80 jesteś posiadaczem tej Kuboty czy miałeś ją na pokazach. I ogólnie mam pytanie co tak świszczy z tył - czy to nie jest przypadkiem pompa hydrualiczna czy może tylny most?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 luty 2013 - 10:09

kubota m110gx co sądzicie? Filmik nakręcony na pokazach w okolicach Dobrzynia nad Wisłą :) Jak dla mnie w kabinie jest cicho, nie zauważyłem tam nic dziwnego. Być może to kwestia tego, że filmik kręcony telefonem, dlatego jakość dźwięku może być kiepska :)

Edytowany przez KIRK80, 20 luty 2013 - 10:09.

#32 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:23

kubota m110gx co sądzicie? Nie przyduszał sie pod obiążenie. Pytam się ponieważ silniki te mają niski moment obrotowy

#33 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 11:20

kubota m110gx co sądzicie? Słyszysz że coś świszczy, a nie słyszysz czy silnik się przydusza? :P Tak jak pisałem, i jak to widać na filmie, silnik pracował na ok. 1700 obr, czyli jednak ten niski moment nie jest chyba w rzeczywistości aż tak niski :) Pamiętaj że suche dane techniczne nie zawsze odzwierciedlają faktyczną użyteczność maszyny :) A poniżej kolejny filmik z pokazu :D

Edytowany przez KIRK80, 05 marzec 2013 - 12:00.

#34 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:27

Na twardej łące to się sprawdzi ale na miękkiej torfowej raczyłbym w to wątpić i m.in. dla tego wybraliśmy Kubotę (lekka, dość szerokie opony i idzie jak kaczka po łące). Kiedyś z początków moich na AF pisałem jak wyciągałem 2 zetory jeden 8011 drugi 5340 oba z kosiarkami po osie w bagnie (5340 musieliśmy zaczep przedni odkopać) oba bez problemu wyciągnąłem beż żadnej kopaniny a a na koniec podjechałem w te miejsce gdzie oba zetory siedziały i kosiarki jeszcze im powyciągałem bez problemów. I na tyle cała ta masa się na łące zdała.
Co do ciągnięcia przyczepy z belami to w mokre lata ciągnąc platformę na bliźniakach załadowaną belami zobaczyłem, że zaczyna mi jakoś ciężko iść ale jeszcze ciągnie, ciągnik nie siada i obracam się a tam w platformie koła już ok dobrych kilku metrów się nie kręcą a osią darń zgarnia. Ot i tyle w tym temacie z mojej strony.

Tak dobrej bajki to już dawno nie czytałem :)

Co do ciągnika to ciekawy, tylko tą maskę przekombinowali.

Edytowany przez st220, 05 marzec 2013 - 21:43.

#35 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 21:36

kubota m110gx co sądzicie? Możesz nie wierzyć ale to jest prawda. Zerwało darń pchało przed przednimi kołami po czym przednie koła przeskoczyły przez w ten sposób utworzoną górkę ale trafiło pod tylne koła i już dalej zrezygnowałem z jazdy. Cóż takie coś trzeba po prostu przeżyć.

#36 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:23

kubota m110gx co sądzicie? Czy ktoś z agrofotowiczów kupił juz M110GX?

#37 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 13:19

kubota m110gx co sądzicie? Cóż taka cisza po moim pytaniu?

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 19:14

kubota m110gx co sądzicie? No bo jak nikt nie kupił to kto ma Ci odpisać? :P

#39 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 00:12

kubota m110gx co sądzicie? Ale nie sądzę żebym tym pytaniem zakończył temat na forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:10

kubota m110gx co sądzicie? Co sądzicie o 8 przełożeniach załączanych pod obciążeniem?