Skocz do zawartości

Zdjęcie

kubota m110gx co sądzicie?

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sylwek91

sylwek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 maj 2013 - 22:43

kubota m110gx co sądzicie? nikt nie odpisuje bo wszyscy swoimi kubotami juz wykonują prace polowe:) ja posiadam kubote m110gx:) jestem zalozycielem tego tematu i chcialem sie doradzic przed zakupem ale jednak sam zdecydowalem i postawilem na kubote i nie zaluje ani troche. jestem bardzo zadowolony. do ciagnika zostal jeszcze zamontowany tur quicke q46 i caly zestaw wazy ponad 6 ton wiec niech tam tez nikt nie mowi ze jest to ciagnik lekki. polecam ogolnie ta maszyne bo ma wiele ciekawych zastosowan, bardzo przydatnych uzytkownikowi i malo pali. kabina przestronna i wszystko widoczne dookola. wyglad tez calkiem elegancki i traktorek niezawodny jak narazie:)

do krowka62. a Ty tez zainteresowany m110gx? a moze przez ten czas przez ktory byla cisza taka na tym forum juz zakupiles jakas maszyne?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Kubota M9960 z ładowaczem MX U 308

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Kubota
  • 170000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kubota m110gx co sądzicie? Dzisiaj, 01:13
  •  

#42 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 07 maj 2013 - 05:11

kubota m110gx co sądzicie? Na razie zainteresowany

#43 Share sylwek91

sylwek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 maj 2013 - 21:53

kubota m110gx co sądzicie? ja ogolnie polecam ten ciagnik bo wg mnie jest bardzo dobry. zreszta nie moge jeszcze za duzo powiedziec bo mam dopiero kilka miesiecy ale wiosenne prace polowe dzieki kubocie przebiegly bez problemu. jest wiele marek ciagnikow na polskim rynku takze decyzja nalezy do Ciebie.

#44 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 maj 2013 - 09:42

kubota m110gx co sądzicie? Ja mam na testach ten ciągnik i mam wrażenie że tych 115KM to tu nie ma. Spalanie wyszło około 11l/h przy pracy z biernym obsypnikiem no i 30 kilometrów przejazdu. Prędkość robocza około 6km/h bieg 6m. Przy wyższym biegu nie miał mocy żeby pociągnąć. Moją M8540 też jadę z tą prędkością a jednak mocy ma tylko 88KM.

#45 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 maj 2013 - 16:59

kubota m110gx co sądzicie? To dziwne, bo ja byłem na pokazach, gdzie ciągaliśmy pług unii Grudziądz 4x44 na wcale nie lekkiej ziemi, i prędkość była w granicach 7-7,8 km/h Filmik z pokazu w galerii.

#46 Share sylwek91

sylwek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:24

kubota m110gx co sądzicie? to dziwne ze tak uwazasz jakby tej mocy nie bylo. u mnie na pokazie byl z plugiem overum 4 obrotowym i zbieral cos okolo 2m to smigal z tym jak glupi. osobiscie mam ten ciagnik i tez plugi overum xl na zabezpieczeniu hydraulicznym i rozstawione sa najszerzej czyli bez mala tez zabieraja ze 2 metry. nastawiam sobie funkcje auto i traktor sam sobie dobiera bieg do obiazenia i ziemia aby fruwa.

#47 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 08 maj 2013 - 21:36

kubota m110gx co sądzicie? Tak racja ten obsypnik ma 3 metry i idzie ze 20 cm w ziemi więc nic dziwnego że traktor ma ciężko. Dziwi jedynie to jak ja to moją kubotą pociągnąłem. Gdyby było więcej czasu to ustawiłbym tą maszynę bardziej pod ten traktor i byłoby lżej. Ogólnie podoba mi się ten tempomat dwuzakresowy oraz możliwość ustawienia zakresu biegów w jakich ma automat się poruszać. Fajne jest też lusterko wsteczne które można tak ustawić, że widać całą maszynę z tyłu bez oglądania się za siebie. Dźwignia od ustalenia głębokości pracy trochę za ciężko chodzi, jeżeli trzeba nią ciągle operować na mozaikowych ziemiach to trochę to uciążliwe.

#48 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 09 maj 2013 - 05:11

kubota m110gx co sądzicie? Nie wiem jak wy sądzicie ale ja spotkałem się z taką opinią, że silniki spełniające Euro czy III czy IV mają to do siebie (czy przez AdBlue czy DPF), że deklarowaną moc osiągają ale są jakby "mułowate" i zużywają więcej paliwa. Dopiero przesterowanie oprogramowania sterującego pracą silnika pozwala na zmniejszenie zużycia paliwa nierzadko przy wzroście mocy albo wzrost mocy przy zmniejszeniu zużucia paliwa.
A Kubota ma filtr DPF i może przez to Yarpen masz takie odczucia - brak mocy i może mułowatości.? Choć Kubota ma moim zdaniem fajnie rozwiązanie dopalania tego filtra.

#49 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 09 maj 2013 - 07:22

kubota m110gx co sądzicie? Silniki Kuboty są bardzo żwawe, nie są na pewno mułowate. Każdy ciągnik ma tyle mocy ile ma. Ta Kubota na pokazach przy oraniu łąki z pługiem 4 obrotowym dawała sobie świetnie radę. Z tym filtrem to faktycznie lepiej niż JD. Samo wykonanie ciągnika JD ma najlepsze z wszystkich traktorów.

#50 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 10 maj 2013 - 05:18

kubota m110gx co sądzicie? Ale już JD to inna półka cenowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share yarpen12

yarpen12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 10 maj 2013 - 08:13

kubota m110gx co sądzicie? Tak teraz jest duża różnica w cenie. Ale jak ja zamawiałem JD to było tylko 30tys różnicy w cenie a w wyposażeniu przepaść.

#52 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 10 maj 2013 - 20:48

kubota m110gx co sądzicie? Na korzyść Kuboty czy JD przepaść?

#53 Share marc28

marc28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:26

kubota m110gx co sądzicie? Dla mnie Kubota jakimś dziwnym trafem nie może sie przebic na Polskim rynku. Niby Super ale trzeba obniżac mocno ceny i koszty serwisu i tak w statystykach nic nie zmienia 200 - 300 szt/ rok.
Przy takiej ilości żaden deeler nie bedzie utrzymywał stanu cześci zamiennych i nie daj ......... coś wysiądzie i tygodnie oczekiwań gdyz zamienników nikt nie ma.
Do marek europejskich dostaniesz co najmniej w kilku różnych sklepach.

najbardziej dziwnym rozwiązaniem w tych ciągnikach jest napęd przodu - ta sama konstrukacja co w MTZ ( napęd stożkowy) - u mnie w okolicy wszyscy mieli z tym problemy
oczywiście w MTZ.

#54 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4074 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:07

kubota m110gx co sądzicie? Co do tego mostu to jakiś wymysł japończyków. W katalgou części mf a 42xx też jest tego typu przednia oś z adnotacją, że tylko na japonie. Może potrzebne im to na pola ryżowe czy coś w tym stylu. A może taka lokalna tradycja. Co ciekawe koła w tym cudzie techniki skręcają się o 55 St jak w tradycyjnych osiach. Więc nie konwencjonalna konstrukcja żadnej przewagi jeśli chodzi o skręt nie daje. Trwałość jest raczej lepsza niż w mtz ach.
Co do serwisu masz rację w temacie o kubocie m128x mamy przykład. Jak wymieniano potencjometr rewersu ponad miesiąc i co więcej serwis nie potrafi naprawić usterki. Nie ma co się więc dziwić, że szału na rynku nie ma skoro takie informacje się rozchodzą.

#55 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:39

Dla mnie Kubota jakimś dziwnym trafem nie może sie przebic na Polskim rynku. Niby Super ale trzeba obniżac mocno ceny i koszty serwisu i tak w statystykach nic nie zmienia 200 - 300 szt/ rok.
Przy takiej ilości żaden deeler nie bedzie utrzymywał stanu cześci zamiennych i nie daj ......... coś wysiądzie i tygodnie oczekiwań gdyz zamienników nikt nie ma.
Do marek europejskich dostaniesz co najmniej w kilku różnych sklepach.

najbardziej dziwnym rozwiązaniem w tych ciągnikach jest napęd przodu - ta sama konstrukacja co w MTZ ( napęd stożkowy) - u mnie w okolicy wszyscy mieli z tym problemy
oczywiście w MTZ.

W tym roku tylko Kubota sprzedała 355 sztuk od początku roku i sprzedaż wzrasta co nie można powiedzieć o innych markach z nielicznymi wyjątkami.
Dealer nie będzie przecież utrzymywał wszystkich części na magazynie, co najwyżej materiały eksploatacyjne. Z tego co wiem to główny magazyn części na Europę jest w Niemczech.
Co do usterki w m128x to faktycznie grzebią się z tym aczkolwiek nie żebym ich bronił ale ciągnik miesiąc nie stał na serwisie i nie pracował. Widocznie ktoś zawalił z dostawa potencjometru- moze dealer może Niemcy.
Ta sama konstrukcja jak w MTZ - to ja się pytam czy kolega widział most w Kubocie o MTZ nie wspominając. Może zasada ta sama działania ale budowa jest zgoła inna.

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/co-drugi-ciagnik-duzej-mocy-jest-zielono-zolty,44399.html

#56 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4074 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 13:57

kubota m110gx co sądzicie? Nie wiem skąd się wzieło 355 sztuk. W tabelce jest 206 od stycznia do maja 2013 z czego 42 sztuki sprzedane w maju. Może ktoś doliczył kosiarki i wyszło 355. Jak już nie raz pisałem poczekajmy, zobaczymy.
Co do potencjometru, co z tego, że ciągnik nie stał w serwisie. Skoro nie działał jak trzeba. Marna to pociecha dla kogoś kto wydał na to tyle kasy. I szczęście, że usterka nie unieruchomiła ciągnik. Co nie znaczy, że jazda z szybko biorącym, lub nie poprawnie działąjącym sprzęgłem nie może przyczyniac się do szybszego zużycia niktórych elementów.Gorszą wiadomością jest to, że serwis nie potrafi tego naprawić.
Co do nie utrzymywania zapasu części a tylko materiałów eksploatacyjnych na szczęście nie wszystkie firmy tak myślą. Przeglądałem sobie katalog części do mojego 42xx. Masa części jest dostępnych na magazynie u korbanka. I to nawet takich, które teoretycznie się nie psują. Mało tego nie muszę nawet do serwisu jechać. Moge je kupić przez internet i za 2 dni mieć w domu. Do kuboty mało, że katalogu części nigdzie nie znajde to trzeba miesiąc na części czekać i jeszcze serwis nie potrafi naprawić. Takie rzeczy niestety też świadczą o popularności danej marki.

#57 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 05:25

kubota m110gx co sądzicie? Przepraszam Kolego Hubertuss 206 sztuk od początku roku sprzedała Kubota - mój błąd.
Żyjemy w XXI wieku i czy część jest na drugim krańcu Europy czy za w Polsce ona może przyjść w dwa dni. Nieważne czy zamówić przez telefon, internet itp.
Niestety magazynowanie części kosztuje i wpływa na finalną cenę. Co do Korbanków można się zgodzić dostępność części jest ale cena pozostawia wiele do życzenia.

#58 Share kierownik1922

kierownik1922

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:57

nikt nie odpisuje bo wszyscy swoimi kubotami juz wykonują prace polowe:) ja posiadam kubote m110gx:) jestem zalozycielem tego tematu i chcialem sie doradzic przed zakupem ale jednak sam zdecydowalem i postawilem na kubote i nie zaluje ani troche. jestem bardzo zadowolony. do ciagnika zostal jeszcze zamontowany tur quicke q46 i caly zestaw wazy ponad 6 ton wiec niech tam tez nikt nie mowi ze jest to ciagnik lekki. polecam ogolnie ta maszyne bo ma wiele ciekawych zastosowan, bardzo przydatnych uzytkownikowi i malo pali. kabina przestronna i wszystko widoczne dookola. wyglad tez calkiem elegancki i traktorek niezawodny jak narazie:)

do krowka62. a Ty tez zainteresowany m110gx? a moze przez ten czas przez ktory byla cisza taka na tym forum juz zakupiles jakas maszyne?

Witam.
Jak sprawuje się ta Kubota po dłuższym użytkowaniu?
Jakie spalanie?
Jakieś usterki?
Ile już w niej wykręciłeś godzin?
Może ktoś jeszcze ją użytkuje?
Jestem zainteresowany tym modelem wiec będę wdzięczny za jakieś szersze informacje :)
Pozdrawiam!

#59 Share sylwek91

sylwek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 22:04

Witam.
Jak sprawuje się ta Kubota po dłuższym użytkowaniu?
Jakie spalanie?
Jakieś usterki?
Ile już w niej wykręciłeś godzin?
Może ktoś jeszcze ją użytkuje?
Jestem zainteresowany tym modelem wiec będę wdzięczny za jakieś szersze informacje :)
Pozdrawiam!

Witam :) Kubota sprawuje się narazie bardzo dobrze i nie mam zastrzeżeń żadnych:) Jeśli chodzi o spalanie to paliwożerna ona nie jest i jest w miare oszczędna. Wiadomo że jak ktoś ostro daje to swoje wypije. W pługach overum 4x46 mieści się w przedziale 10-12 l/ha. nakręciłem w niej już 430 mth i usterek jak narazie nie bylo i oby tak pozostało :) ale wiadomo że mogą się pojawić czasem jakieś choroby wieku dziecięcego ale to są pioerdułki takie. Śmaiło mogę polecić ten ciągnik :)

Edytowany przez sylwek91, 02 kwiecień 2014 - 22:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 05 kwiecień 2014 - 05:06

W niej jest taki sam silnik jak w M8560 czy M9960?. Oczywiście z innym sterownikiem silnika.

kubota-m9960-plug-3x45_31952_93_1160504.

Edytowany przez yacenty, 13 listopad 2014 - 22:31.