Skocz do zawartości

Zdjęcie

Badanie mleka

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:05

Badanie mleka Mam takie pytanie otóż nie dawno zmieniłem dojarkę z "bezprzewodówki" bańkowej na przewodowa i mam dziwny problem otóż wszystko jest czyszczone automatycznie a nie ręcznie jak przedtem a a somatyczne wzrosły ciekawe dlaczego ?
Jeden z sąsiadów wiem że nawet nie ma bojlera do mycia dojarki przewodowej a u niego jest wszystko super ekstra. Drugi (obok ma podobna dojarke jak ja zakładał wcześniej) też ma wszystko ok a tylko żalił mi się że mu odsączacz mleka nie działa :)i stąd wiem że gość też nie myje dojarki ciepła woda (raz tak zrobiłem i własnie tam zebrało się mnóstwo pozostałości po mleku i faktycznie się zaciął). Wiec jak to jest że oni mają ekstra a domniemam że nie myją dokładnie dojarek a ja tak :) ?
Poza tym zauważyłem że jak biorą próby to u mnie biorą i nic a jak u sąsiada (wprawne oko szpiega) zauważyłem że do próbek dosypują jakiś proszek więc jak to jest z tymi próbkami jak to jest u Was.
No i ostatnia rzecz czy można ukrócić swawole Pana który przyjeżdża po mleko bo wydaje mi się że mnie kantuje mam na każdym ramieniu mam miernik mleka więc wiem ile go doje a co rusz to gość odbierający mleko kanci mnie na ok 50 l jak to jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Badanie mleka Dzisiaj, 17:51
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:26

Badanie mleka po prostu jakaś krowa ma zapalenie :P Proszek dosypuje się wtedy gdy sprawdzane są tylko parametry mleka, bez bakterii.

#3 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 listopad 2012 - 17:40

Badanie mleka Tak jak kolega wyżej pisze, krowa może mieć zapalenie, mycie dojarek i całej reszty ma wpływ na bakterie a nie na komórki somatyczne. Dokładnie zbadaj krowy przed udojem. A co do ilości, miałem podobny przykład allle u mnie co jakiś czas brakowało 30 litrów, mleko odbierane było drugim kursem i od razu z mleczarni kierowca jechał do nas, miał pusty odstojnik który najpierw musiał się napełnić, a do piero po napompowaniu tych 3o litrów licznik zaczynał wskazywać jakiekolwiek litry
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:55

Badanie mleka :) mówicie zapalenie? Wiem co to jest zapalenie i wierzcie mi że dbam o krowy na pewno nie gorzej od sąsiadów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:03

Badanie mleka no innej opcji na komórki somatyczne z dnia na dzień nie ma. Ja też dbam o krowy, a zapalenia się zdarzają :) Chyba , że mikrobiologia Ci wzrosła, ale to już inna para kaloszy :)