Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzwigar do big begow na tył ciagnika

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 13:22

Dzwigar do big begow na tył ciagnika rozładunek big bagow 8 ton 20 min fajna sprawa przy nieduzych kosztach troche stali 1 siłownik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzwigar do big begow na tył ciagnika Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 21 listopad 2012 - 13:51

Dzwigar do big begow na tył ciagnika na paletach lepiej je ustawiać

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:08

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Właśnie chce sprzedać ładowacz i myślę na czymś takim. Myślałem o maszcie z widlaka, ale takie coś będzie chyba lepsze. Zwłaszcza że zaraz będę złomował pług B-200 i ramę będę miał.

#4 Share karip

karip

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 21 listopad 2012 - 14:46

Dzwigar do big begow na tył ciagnika moim zdaniem tur jest lepszy ale to tylko moje zdanie ;)

#5 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:48

Dzwigar do big begow na tył ciagnika oczywiscie ze tur lpeszy..turem bym dzwigał po 2 naraz ale tur kosztuje 30 tys...a to pare stówek

#6 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:56

Dzwigar do big begow na tył ciagnika wejdź w moja galerie tam mam coś takiego pokazanego, pomysł i wykonanie własne;]
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:15

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Ja mam tura, ale ty samym ciągnikiem sieje nawóz, a przez siebie nie załaduję.

#8 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:49

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Patent prosty ale bardzo funkcjonalny, miał bym tylko prośbę o podanie orientacyjnych choć wymiarów materiału jakiego uzyłeś do jego budowy.

#9 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3233 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:15

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Chyba sobie pomyliłeś te 8t z 8 workami, bo jednego zdjemujesz ~2minuty.

@tomek73 a żeby takie coś zrobić na tył ciągnika właśnie + rozsiewacz, jak oryginalny BYK z UNIA, co sądzisz??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:44

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Ja mam coś takiego niedługo koniec budowy będzie ramię wysuwane i podpinany rozsiewacz http://www.agrofoto....owacz-do-bigow/

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:39

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Ja zrobiłem ten podnośnik z możliwością zapięcia rozsiewacza, lub przyczepy.
To robiłem z pługa Fortschritt B-200. Nikt nie chciał go kupić, więc ramę pociąłem i zrobiłem dźwigar, a korpusy sprzedałem.
Tam rama była 100x120 i gruba z 10 mm.
Też i dlatego taki chciałem bo mam też niekiedy big-begi 1000 kg z zbożem.
Teraz myślę jak ramię wysuwne zrobić, czy w środku ramy, pasowało by najlepiej, bo nie będzie tak ciężko wyglądał. czy na zewnątrz.

#12 Share panol

panol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 sierpień 2015 - 16:15

Panowie - w tym roku zrobilismy widlaka na tyl naszego Casea - glowny cel to rozladunek i zaladunek nawozow. Niestety podnosi tylko do 3.2m wiec bedziemy nawozy ukladali na paletach. Nasz problem jest inny....zeby nie jezdzic sto razy na pola chcielibysmy moc to to zabrac razem z przyczepa z nawozami i tutaj nie moge znalezc odpowiedniego rozwiazania. Wiem, bo widzialem ze takie rozwiazania istnieja...czy ktos ma sposob na to? Ja nie jestem fachura...mam traktorzyste ktory nad tym mysli...ale nic nie wymyslil na razie. Jakby ktos madry w temacie sie odezwal byloby fajnie. Dziekuje i pozdrawiam, Leszek

#13 Share Didkor

Didkor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2016 - 22:15

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Dorobienie zwykłego zaczepu nad widłami nie wystarczy? Ja mam tak w ładowaczu do bb i w zupełności wystarcza do ciągnięcia 6 t bb. Można też pomyśleć nad miejscem z tyłu przyczepy do odpinania go tam na czas transportu. Możesz też dorobić tuz z przodu Case i po problemie

#14 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 luty 2016 - 12:18

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Witam. Planuje zrobić taki dzwig do bb. Materiał w większości mam. Musze kupić silownik. I tu mam pytanie-taki od tura zwykły wystarczy? Bo widziałem jeszcze takie ciut grubsze,tez od tura ale wzmacniane?

#15 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 15 luty 2016 - 21:08

Wszystko zależy jak daleko na ramieniu poziomym go zamontujesz

#16 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:44

Dzwigar do big begow na tył ciagnika Ramię poziome planuje długości około 120 cm a mocowanie silownika 40cm od położenia ramienia pionowego z poziomym Czyli w 1/3 jego długości. Bb na końcu to sam silownik będzie musiał udźwignąć jakieś 1500 kg. C360 da rade na silowniku od tura? Zwykłym czy wzmacniany?

#17 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 16 luty 2016 - 19:44

No nie wiem może być różnie  np w moim  c-330 nie da rady jak wysunięty jakieś 0,5 m a ramię stałe ma 1,4m +0,3 wysunięte i muszę gazować żeby podniósł 500kg a siłownik 22cm od mocowania ranienia poziomego a jego średnica 95mm po zewnętrznej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Gamzi

Gamzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 luty 2016 - 22:56

Dzwigar do big begow na tył ciagnika To Ciebie długie ramie- sumie 1,7 m. I silownik masz bardzo blisko przegubu. Koniec ramienia masz prawie 8 razy dalej niż mocowanie silownika czyli i sam silownik musisz mieć mocniejszy za to o mniejszym skoku. U mnie przełożenie będzie mniejsze- ramię będzie jakieś 3 razy dłuższe niż mocowanie silownika. I tu pytanie- czy ktoś ma podobny ladowacz jak na filmie na poczatku z słownikiem od tura? Albo wie jaki udzwig ma taki tłok przy ciśnieniu jak w c360?