Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy kombajn mógłby się zapalić od...

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 09:49

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Cześć mam taki problem że strzeliły mi łożyska igiełkowe przy rurze od wysypu u dołu. Podczas wysypywania aż szedł dym z łożyska i czuć było palący się smar zatrzymałem maszynę i rozebrałem to przestój będzie ok. 1,5 dnia do 2. Ale ojciec mi tróje d... że niepotrzebnie to robiłem bo od tego się nie zapali itd. I tu moje pytanie czy ktoś słyszał o takim przypadku. Dodam że to przy kukurydzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy kombajn mógłby się zapalić od... Dzisiaj, 15:31
  •  

#2 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 11:25

Czy kombajn mógłby się zapalić od... nawet jeśli się nie zapali, to może zniszczyć obudowe łożyska lub wałek na którym jest to łożysko osadzone, a to pociągnie za sobą spore koszta , a i tak bedzie trzeba rozebrac
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#3 Share wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 11:50

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Moim zdaniem każdą awarię trzeba od razu naprawić bez wzgęldu czy jest to bardzo istotna część czy mniej.

#4 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 11:56

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Jeżeli nawaliło Ci łożysko to wymień je i po kłopocie.Awaria będzie naprawiona i wydasz tylko parę groszy za łożysko,a jak nie naprawisz to będzie tak jak pisali już inni nawali coś co będzie kosztowało kilkadziesiąt razy więcej.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:18

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Jaki co Case?? Jakiś Axial?? Ja to miałem w tym roku w swoim.... Katastrofa z tym była, ktoś kiedyś spaprał sprawe i całe żniwa kukurydziane miałem z tym problem rozbierałem to 3 lub 4 razy. W tym ze dwa razy z pełnym zbiornikiem. Nie bagatelizuj tego, musi być to zrobione perfekcyjnie, a nie na odwal. Kombajn się od tego nie zapali ale możesz mieć przez to same kłopoty. Ja to musiałem przerabiać bo oryginalne łożyska tam już nie pasowały.

#6 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 19:59

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Tak to jest axial. Już dzisiaj to zrobiłem koszt trochę ponad 200zł. Założyłem ten temat po to aby pokazać ojcu co ludzie myślą o jego rozumowaniu. (czyli póki samo się nie zatrzyma to można a nawet trzeba jechać)

Edytowany przez Marcin91, 22 listopad 2012 - 11:04.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 19:38

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Przypuszczam że założyłeś znowu łożyska igiełkowe lub łożysko jeżeli padło Ci tylko jedno. Czy to łożysko było z bieżnią środkową?? Czy wałek chodził bezpośrednio na igiełkach??

#8 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 07:51

Czy kombajn mógłby się zapalić od... Wałek chodzi bezpośrednio po igiełkach zostały wymienione oba, tej samej firmy co stare tylko bez napisu na pudełku IHC. Dlatego tańsze a wałek był napawany.

#9 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 19:50

Czy kombajn mógłby się zapalić od... A jakimi elektrodami był napawany?? Byle nie miękkimi bo możesz mieć znowu z tym problem. Ja napawałem ciut twardszymi a i tak wałek wraz zniszczyło. Teraz mam łożysko zmienione bo jest takie założone że igiełka nie chodzą po wałku tylko jest założona środkowa bieżnia. Innego rozwiązania u siebie już zastosować nie mogłem.

#10 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 10:03

Czy kombajn mógłby się zapalić od... wałek był napawany specjalnymi elektrodami tak twardymi że tokarka tego nie weźmie i trzeba szlifować na szlifierce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 18:37

Czy kombajn mógłby się zapalić od... To w takim razie powinno chodzić.