Zaloguj się, aby obserwować  
kravter

jaki agregat do mf 150km?

Polecane posty

kravter    39

witam

planuje kupic agregat uprawowy do mf'a i nie wiem ktory bylby lepszy 5 czy 6 m? mam 3 metrowy to tylko wierzyczka mi zostala przy ciagniku :P(slaby jest)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

tez mi sie tak wydaje :P bo sciarniskowy 3m to idzie i nie ma przepros :P (a scierniskowy to stawia bardzo duzy opor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Według danych producenta na Unię kombi 5,6m zapotrzebowanie na moc to 150 KM czyli z 6 może mieć trochę ciężkawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

tak jak ci kolega piszę kup mniejszy to będzie zapas mocy a jak pojedziesz szybciej będzie lepszy efekt w uprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

spokojnie da rade ja moim ferdem 125km ciągnę 4m. i idzie jak głupi :D nic wgl. nie czuje z agregatem :)

 

A tak z ciekawości jaki chcesz ten agregacik? :) i ile takie coś kosztuje xD

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spokojnie da rade 6m a może agromasz 5.60 zapotrzebowanie 120-160km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

powien dac rade bo przeciez to nie idzie gleboko jak glebosz i ma male lapki :P

 

jeszcze nie wiem dopiero zaczynam sie rozgladac :P moze cos polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka    4

a jakiej firmy kolega chce? nie wiem czy unia będzie dobrym zakupem!!! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja 150km z agregatem 5,2 fotrschrittem to 13-15km/h jadę. Z 6 bym z 2 mniej.Kompaktora ma 6 metrów, z zwykłym agregatem nie za bardzo jest co porównywać, to ponad 10-11 km/h. Do niego brakuję mi trochę koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

ale u mnie nie ma jakichs super ciezkich ziem sa srednie :P

 

Ja też mam średnie i kupowałem agregat(3,6m) i przekonałem się że lepiej jest nie przesadzać z szerokością.Dla mojego była moc minimalna 75 km mam 80 i w cale tak lekko nie ma Zetor 7340.

Jak kupisz taki 5,6m będziesz spokojnie pracował i nie będziesz przeciążał silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAPRAL1    1

ja do ciagnika 150km decydowal bym sie na 4,9 lub 5,6m ten drugi to juz skrajnie ciagnik bedzie mial z nim co robic oczywiscie wplyw na to ma kilka czynnikow teren i klasa ziemi ja sam mam agregat 4,2m z tej firmy http://www.skotarek-maszyny.pl/agregat-uprawowy-przedsiewny.html wczesniej pracowal z zetorem 100km i byla to przesada ciagnik ledwo pierdzial teraz pracuje z DF 127km i z czystym sumieniem moge stwierdzic ze jest to optymalnie dobrany zestaw ciagnik nie jest przeciazony ale tez nie lata po polu jak g....i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj