Zaloguj się, aby obserwować  
gosysko

MF255 hydraulika zewnętrzna i podnośnik

Polecane posty

gosysko    0

Witam! Mam taki oto problem. CZy jest możliwe aby jednocześnie działały w MF 255 podnośnik i hydraulika zewnętrzna? Jeśli tak to proszę opisać jak to ustawić. A może ktoś to przerobił "u siebie w garażu"? Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Chyba nie da rady tak tego ustawić a to jest bardzo wkurzające


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W instrukcji obsługi od 4512 (podnośnik jest tej samej konstrukcji) napisane jest że można korzystać z podnośnika i hydrauliki zewnętrznej jednocześnie... aby z tego korzystać należy:

- wąż zasilający rozdzielacz Kontakt/RBS [ten cienki] przykręcic z drugiej strony zaworu rodzielczego,

- przełączyć zawór na wyjście "1"

- żeby korzystać z hydrauliki zewnętrznej, dźwignia od podnośnika musi być ustawiona na "stały wydatek", przez co podnośnik będzie wtedy na maksymalnej wysokości...

 

Próbowałem takie coś zrobić przy 4514, ale nic z tego nie wyszło :), ale może przez to że mechanik źle podłączył rozdzielacz (pomylił węże)- dopiero później się zoriętowałęm, dlaczego nie chce wywracać przyczep :angry:, ale teraz jest git.

Mógbym jeszcze raz spróbować z tym zaworem, ale musiałbym bawić się w rozbieranie kabiny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kris14 to nie działa. sprawdzałem u siebie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ech, Ci konstruktorzy z Wawy :) .

Ma może ktoś nowsze wydanie instrukcji (tak z lat 2003-2006)?

Może tam jest coś na ten temat... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0

A myśleliście zamontować drugi rozdzielacz, np od wózka widłowego, żeby na jednym był podnośnik a na drugim "kiper"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No, a jak chciałbyś podłączyć ten rozdzielacz do siłownika od podnośnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Nigdy nie zastanawialem sie glebiej nad owym tematem,jednak wydaje mi sie ze chcac poslugiwac sie jednoczesnie hydraulika zewnetrzna i podnosnikiem,chyba trzeba jakis inny rozdzielacz(ten pod siedzeniem) taki ktory bedzie dawal oleja na h.zewnetrzna i podnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
A myśleliście zamontować drugi rozdzielacz, np od wózka widłowego, żeby na jednym był podnośnik a na drugim "kiper"

prościej było by chyba zamontować dodatkową pąpe i podłączyć ją tylko do h.zew. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Niby prosciej,ale.....do tego potrzeba pompe,weze(badz rurki) olej mozna by wziasc z tylnego mostu,jednak najpierw mozna by zaglebic sie w ten rozdzielacz pod siedzeniem,moze udaloby sie cos z tym zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
jednak najpierw mozna by zaglebic sie w ten rozdzielacz pod siedzeniem,moze udaloby sie cos z tym zrobic...

no niewiem czy da rade bo w mf-ie główne sterowanie (rozdzielacz) podnosnika jest w całości skręcony z pąpą i znajduje się na dole korpusu tylnego mostu!! a rozdzielacz pod siedzeniem to następna część obwodu którym przełanczasz tylko kierunek cisnienia oleju! żeby działał "kiper" to dzwignie podnośnika musisz mieć ustawione na podnoszenie i przełączony ten rozdzielacz pod siedzeniem a jak dzwignie dasz na opuszczanie to "kiper" niebędzie działać tak że używanie obu opci naraz chyba niebędzie możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosysko    0
A myśleliście zamontować drugi rozdzielacz, np od wózka widłowego, żeby na jednym był podnośnik a na drugim "kiper"

 

hmm hyba nie do końca się dobrze wyraziłem. Myślałem nad zamontowaniem drugiego rodzielacza 2 sekcyjnego, tak aby na jednej sekcji był podnośnik a na drugiej kiper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sidrobert    0

są kupić specjalne rozdzelacze do mf i wszystko działa beż przełanczania- słyszałem i doradzali.

 

jak chcecie to mogę sprawdzić u nas w agromie bo jest zaj...ście wyposażona w te duperele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilb1996
      Witam, mam pytanie do posiadaczy Massey Ferguson 29xp. Po odpaleniu załącza się unicontrol i zaczyna piszczeć. Świeca się wtedy 2 błędy w górnym rzędzie druga i trzecia kontrolka od lewej. Odlicza od 20 i po 20 sekundach gaśnie. Czytałem coś w tym temacie i niby że to kontrolka od ciśnienia oleju hydraulicznego. W którym miejscu znajdę czujnik? Jeden jest w zbiorniku oleju a myślę że musi być jakiś drugi? Ewentualnie czy posiada ktoś instrukcje obsługi w pdf ? Myślę ze tam też mógłbym coś znaleźć . Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Robert452
      Witam, czy roztaczał ktoś kiedyś kule od cięgła i czy się da to zrobić, albo czy wiecie czy są może kule które mają  w środku 52mm od kat.4 a na zewnątrz 64mm od kat.3.
    • Przez Michalekk
      Witam mam taki problem ponieważ mój MF 255 ciągle się zakleszcza gdy pociągnę za lewarek do góry kupiłem już sprężynę do lewarka ale nie wiem czy do jej wymiany muszę odkręcić całą pokrywę czy tylko sam lewarek 
    • Przez calverdu
      Witam. Posiadam traktor MF 5435 od nowości z 2010 roku. Problem zaczął się na wiosnę 2020, podczas siewów kukurydzy. Ciągnik podczas zimnych poranków nie chcę jeździć/zmieniać kierunku jazdy/w trakcie jazdy rozłącza się układ jezdny. Występowało to tylko rankami po czym przestawało i ciągnik całe dnie pracował bezawaryjnie. W lato problem w ogóle nie występował z racji wysokich temperatur w ciągu całego dnia. Przyszła jesień, zimne noce i poranki - problem powrócił. Traktor potrafi ruszyć po czym po chwili przestaje jechać i trzeba czekać... Czasami moment, czasem 5-10 minut i tak w kółko. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ ciągnik pracuje z turem... Wyświetlają się komunikaty na skrzyni biegów ( migająca 1 i 4). Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać ? 
    • Przez BenQ
      Witam . Oryginalne wspomaganie w mf 255 
      Jest straszny luz na kierownicy mimo tego że jest wymieniony nowy wałek w kolumnie z nowymi kulkami….dalej jest luz dość duży 
      wspomaganie jest na jakimś serwomechanizmie i też późno siłowniki reagują na ruch kierownicą . Na zaworze jest jakaś regulacja ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj