Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adrianCeys

adrianCeys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:59

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem czesc mam pytanie na temat case'a cs86 1999r bo przy rozgrzanym oleju powoli podnosi do gory a wczesniej byl wymieniany olej i tez tak sie robilo nie wiem co to moze byc za przyczyna. Mam go od niedawna i to jest pierwsza taka marka mojego ciagnika

Edytowany przez krolikNH, 20 listopad 2012 - 19:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Dzisiaj, 03:01
  •  

#2 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2012 - 22:06

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem pompa już nie domaga
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:24

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem dokładnie
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share adrianCeys

adrianCeys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:38

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem dokladnie to ze nie chce podnosic do gory tylko na wiekszych obrotach to daje troche rade ale tak sie dzieje gdy jest rozgrzany

#5 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 17:49

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem na doraźnie i taniej żeby ciut zaradzić problemowi możesz wymienić uszczelniacz na tłoku podnośnika, bo jeżeli ma 13 lat i nie był wymieniany to może też przepuszczać, chociaż docelowo to i tak czeka cię regenaracja pompy - zawsze taniej niż kupno nowej

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:31

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Ale gdyby także podnośnik opadał z maszynami to można się uszczelnieniem siłownika zająć, ale kolega autor tematu nic o tym nie mówi.
Więc problem jest z pompą, więc po co wchodzić w koszty skoro to nic nie zaradzi.

#7 Share adrianCeys

adrianCeys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:21

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem czesc to z ta pompa mam sie bawic w uszczelki i placic za robocizne czy lepiej od razu zrobic jak powinno byc 'zregenerowac ja ' bo z tego co wiem to nic przy niej nie bylo robione.

#8 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 20 listopad 2012 - 22:36

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Napisz , czy dla Ciebie pompa hydrauliczna to synonim podnośnika ( tylnego TUZ-a) ? Nowa pompa hydrauliczna kosztuje 1800-2500zł plus filtr oleju , jeśli nie był wymieniony . Koledzy , niech ktoś napisze czy regeneracja starej pompy hydraulicznej ma jakiś sens ?

#9 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:41

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Czy wy w życiu wdzieliście podnośnik w CSie?? Jaki wy siłownik chcecie uszczelniać to nie 360tka ! panowie nie pisać tu głupot bo żal czytać ten podnośnik ma tylko dwa zewnętrzne nurnikowe siłowniki i koniec jak na zewnątrz nie ciekną to nic nie ruszać ! bo autorowi narobicie tylko kosztów zbędnych jak za waszymi namowami zacznie siłowniki rozbierać! Co do pomp to zębatych nie opłaca się i nie powinno się ich regenerować bo to pic na wodę fotomontaż zaraz z powrotem będzie słaba wymień ja na nową może być nawet z zamiennika jakiegoś byle nowa do tego filtry i olej bo za pewne nie były jeszcze wymieniane , a to ze właśnie na rozgrzanym nie podnosi jest właśnie oznakiem słabej pompy a nie cieknących siłowników, olej robi się żądszy i pompa zaczyna mielić go w sobie, uprzedzę pytanie nie można zalać gęstszym nie tędy droga to gonie uzdrowi a zimą może tylko zniszczyć układ. Regeneruje się pompy tłoczkowe np. w Case 5100 MX czy w JD serii 3000 i 6000 to naprawiamy i pompa na długie lata wraca do pełnej sprawności.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#10 Share adrianCeys

adrianCeys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 18:54

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem dziekuje za podpowiedzi i zdecydowalem sie na nowa pąpe bo chcialbym zeby ten ciagnik sluzyl mi dluzszy czas. a z tlkow tylnich nic nie leci!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 19:48

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Dzięki Kolego Mariusz(ZDUN) za info o pompach , moja też się kończy . Osobiście mam cs (steyr) większego niż ten 86 , podnośnik jest podobny .

#12 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 20:18

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem ale jak masz od 110 do 150 to mas inne pompy bo to inna skrzyni juz jest i jak na ZF 7200 to masz trzy todzaje pomp i między innymi jest tłoczkowa nie ma sprawy
Mechanika Rolnicza.

#13 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 11:54

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Prawie zgadłeś ( steyr 9125 ) , pompy tłoczkowej w nim nie ma , jest w nim zrobiona przeróbka , z wyglądu jest inna niż te w sklepach ,podejrzewam , że jest wstawiona od jakiegoś DF (może agrotrona?) Pozwolę sobie kiedyś odezwać się do Ciebie w tej sprawie .Pozdrawiam !

Edytowany przez fezoi, 27 listopad 2012 - 12:03.

#14 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 19:36

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem w Steyr byly takie: albo podwójna albo pojedyncza zębate albo tłoczkowa z drogiej strony czyli od przodu ciągnika jest zawsze to samo czyli pompa zębata obsługi skrzyni, możesz pisać lub dzwonić znam ten cignik bardzo dobrze wiele skrzyń zrobilem w nich i w deutzach
Mechanika Rolnicza.

#15 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 21:13

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Zgadza się , tą od obsługi skrzyni wymieniłem kiedyś ( dobrą na nową :) ) .W poprzednim poście pisałem " nie ma "w sensie "nie ma w moim ciągniku". Pisząc o przeróbce tej pompy od podnośnika i reszty hydrauliki nie napisałem , że są przerobione ( pospawane) przyłącza i wizualnie bliżej jej do tych od DF niż do tych oryginalnych od CS ( na podstawie fot ze sklepów ) nie widać na niej oznaczeń , po demontażu coś może się ujawni .Podejrzewam , że ta skrzynia (ZF) i tylny most były montowane nie tylko w CS ( i steyr ) np. tarcze hamulcowe wstawiłem od df . Chciałem utrzymać ciągnik w dobrej kondycji , nie jest to łatwe , brakuje wiedzy i doświadczenia ( ceny części też czasami osłabiają ) , grono użytkowników jest nieliczne , a dyskusja na pewnym forum przypominała szukanie drogi we mgle . Rozpisałem się , doceniam , że bezinteresownie dzielisz się swoją wiedzą . Wirtualne piwo ! Ps . Odezwę się na pw.

Edytowany przez fezoi, 27 listopad 2012 - 21:19.

#16 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 22:49

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Tak jak piszesz skrzynia T7200 jest montowana też w DFie agrotronie z tym ze w DFie są dwa rodzaje 7100 i włąsnie ta 7200 w Steyr i Case jest tylo 7200 z dwoma rodzajami sprzęgieł twardym i miękkim (twarde przy zmianie rewersu nalerzy wsicknąć sprzegło i miękkie power schutle z rewersem bezsprzegłowym) wiele elementów mozna spokojnie stoswać jak się wie co i jak ja mam jeszcze jedno żródło oryginalnych cześci w bardzo dobrych cenach

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 27 listopad 2012 - 22:49.

Mechanika Rolnicza.

#17 Share zipo1

zipo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:57

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem a co powiecie na to że w case mx 150 nie chce opadać podnośnik bez jakiegoś ciężaru, dodam żę do tej pory było normalnie, ale teraz trzeba po nim skakać żeby sam opadł

#18 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 23:03

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem a wyświetla się jakiś błąd? szybkość opadania ustawiona na max? pisało o tym gdzieś w serwisówce ale nie umie znaleźć gdzie, o ile dobrze pamiętam to pisało m.in. żeby sprawdzić odpowietrznik siłownika i chyba czujniki obciążenia

#19 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 22:44

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem jaki olej i jak ustawiona szybkość opadania? może być problem z rozdzielaczem EHR
Mechanika Rolnicza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zipo1

zipo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 09:04

Pompa podnośnika Case CS 86 - problem Błąd się jakiś wyświetla czasami mryga 5 i 1 a później wyświetla się 4 ale wcześniej też tak było i opadał, szybkość opadania ustawiona na max, a gdzie jest ten odpowietrznik siłownika i czujnik obciążenia? jeden siłownik mi puszcza olej przez górę jak za wysoko podniosę. Macie jakiegoś mechanika kto się na tym zna, bo najbliższy serwis mam 200 km i chcą 600 zł za samą drogę.
Dzisiaj sprawdziłem i przy rozdzielaczu jest taka śrubka na imbus z kontrą, próbowałem wykręcić i wkręcić ale zero reakcji, po za tym siłowniki im niżej tym wolniej opadają i nie chowają się do końca wystają jeszcze z 5 cm i już dalej nie chcą za boga się z chować

Edytowany przez zipo1, 01 grudzień 2012 - 14:22.

Dodaj odpowiedź