Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kukurydza do biogazowni

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 19 listopad 2012 - 18:57

Kukurydza do biogazowni Czy uprawia ktoś qq do biogazowni? czy warto to wejść czy lepiej trzymać się pszenicy i jęczmienia? Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kukurydza do biogazowni Dzisiaj, 08:57
  •  

#2 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 14:12

Kukurydza do biogazowni Zysk z uprawy kiszonki będzie niższy niż przy uprawie kukurydzy na ziarno. Chyba że przeszkodzi temu pogoda albo sytuacja na światowym rynku kukurydzy (nadpodaż - niska cena)

#3 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 09:36

Kukurydza do biogazowni w tym roku pierwszy raz siałem dla biogazowni, płacili 68 pln za tone sieczki bo zbiór ze względu na pogode i nie tylko pewnie, był mniejszy niż 40t/h, do tego sami koszą i wywożą, mi wyszło lepiej niż pszenica

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 11:59

Kukurydza do biogazowni u mnie płacą 110+vat za tonę i koszenie i transport po ich stronie. mi takie coś odpowiada.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#5 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 12:45

Kukurydza do biogazowni Czy dają w rozliczeniu nawóz?

#6 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 01:42

Kukurydza do biogazowni u mnie cena jest uzależniona od wielkości zbioru z ha, wynosi od 68 pln/t do chyba 88 pln/t, im więcej ton z ha tym lepsza cena. Jesli chodzi o nawóz to sprzedają odpad, coś jak gnojówka, w cenie 1 pln za metr sześcienny i też sami to rozwożą. Muszą sie tego pozbyć a rozdać nie mogą więc sprzedają po złotówce i to nie tylko plantatorom QQ.

#7 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 08:03

Kukurydza do biogazowni Czy uprawa musi mieć jakąś minimalną powierzcznie? A co z siewem? bo poznaniakiem tego nie zasieje...
Czyli wychodzi więcej kasy niż np za pszenice?

#8 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 10:48

Kukurydza do biogazowni u nas za h 5tys płacili z tego co słyszałem. i tylko siejesz opryszczesz i masz potem spokuj bo oni sami zbierają i wożą. Więc zysk jest nie mały. Odpad pofermentacyjne też wożą ale nie orientowałem się po ile bo to w okolichach moich rodziców wożą. Ale z tego co wiem oddają rolnicy gnojowice im a odbierają tak pofermentacyjną i to się opłaca bo zawiera ona bardziej przyswajalne składniki dla roślin poprawia pH gleby i nie zawiera nieprzetrawionych nasion oraz patogenów jak dobrze pamiętam. Im więcej substratów jest używanych tym lepsza jest jakość nawozu końcowego.

#9 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 11:02

Kukurydza do biogazowni Cena 110zł/t pole bez koszenia i zbioru to bardzo dobra cena!
Cena 68zł/t - to balansowanie na granicy. W przypadku wysokich plonów może być zysk, przy niskich raczej strata.

W przypadku odpadu pofermentacyjnego powinniście żądać analiz chemicznych na obecność patogenów i metali ciężkich.

#10 Share czarnyciagnik

czarnyciagnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 11:09

Kukurydza do biogazowni siejesz siewnikiem do qq, teżniemam swojego to najmowałem, 150pln/h. Siałem ziarno które było dobrane do klasy mojej ziemi. Posiałem 1,5 ha. Tyle że sąsiad obok ma 20 to mi zakontraktowali

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 11:23

Kukurydza do biogazowni od tego roku ma być tak, że tyle ile dam QQ tyle muszę odebrać pofermentu. zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. nie którzy umawiali się tak że za hektar 5 tysięcy dostawali. ja wszystko na wagę bo mam zazwyczaj większe plony niż oni i mi się na wagę opłaca bardziej.

Edytowany przez zbozowy, 28 listopad 2012 - 11:25.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#12 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 13:03

Kukurydza do biogazowni co do metali ciężkich a w ogóle badania pofermentów to chyba obowiązek jest. W rolniczej biogazowni metali ciężkich raczej nie znajdziesz, nawet jak w oczyszalni mają biogazownie to metale ciężkie wystąpią w rejonach gdzie jest ciężki przemysł, wtedy takie badanie ma sens

#13 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 14:30

Kukurydza do biogazowni Jeżeli jest to biogazownia rolnicza to nie ma problemu. Ale część z biogazowni przetwarza również odpady nierolnicze. W interesie rolnika powinno być sprawdzenie zawartości tego co wylewa się na jego pole.

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 15:41

Kukurydza do biogazowni my jak braliśmy suchy osad z bogazowni z oczyszczalni ścieków to dostaliśmy badanie na zawartość składników osdau:) my nie próbowalismy ale podobno nieźle się pali ale bardzo śmierdzi tak facet mówił heh. Akurat ten co braliśmy zawierał siarkę bo dodawali jej przy wytwarzaniu tego osadu czy jakoś tak

#15 Share eco-e

eco-e

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 21:03

Kukurydza do biogazowni Śmierdzi siarkowodór, ale siarka sama w sobie podobno jest ok dla gleby. Siarkę wytrącali najprawdopodobniej w wyniku reakcji z solami żelaza.

Niebezpieczne mogą być metale ciężkie oraz dioksyny.

Może to się zapalić - dlatego przetrzymują to przez jakiś czas w osadnikach (zbiorniki na poferment).

#16 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów

Napisany 29 listopad 2012 - 20:34

Kukurydza do biogazowni Coraz bardziej rozjaśnia mi się sytuacja. Dzięki za info.
a może ktoś jrst niezadowolony z wspołpracy z biogazownią??

#17 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:29

Kukurydza do biogazowni Zawsze ktoś sie znajdzie, np ja... ale w sumie to nie do końca. A było to tak... Powstała u nas biogazownia i z myślą o niej kilku większych rolników w tym ja zasialiśmy po kilkanaście ha qq. Biogazownia zapewniała że będą z nami współpracować. Jednakże okazało się że tak różowo nie będzie. W końcu nie szło się z nimi wcale dogadać i powiedzieli że nie odbiorą od nas qq ze względu na to że mają już komplet qq i nasza jest im nie potrzebna. Więc siłą rzeczy zostaliśmy wszyscy na lodzie i z qq sianą pod biogazownie. Wyszło tak że przystosowałem kombajn do zbioru qq i wykosiłem sobie i innym na ziarno. I w tym momencie jakąkolwiek współprace z nimi zakończyłem, zreszta tak samo jak i moi znajomi. W tym roku również siejemy kukurydze, tyle że z przeznaczeniem na ziarno :)

#18 Share Kris1985_85

Kris1985_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 luty 2013 - 22:36

Kukurydza do biogazowni Witam. Mam pytanie jak wyglądają negocjacje plantator a biogazownia i czy takie w ogóle istnieją. Chodzi mi tu o ceny,formę pozysku plantator tylko zrębkuje kukurydzę i dostarcza czy gazownia też może w to wejść itp

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2014 - 18:54

Kukurydza do biogazowni tak jak w temacie
kontraktował ktos kukurydze z biogazownia
oferuja 80zł za tone zielonki o zawartosci 33% suchej masy, zbieraja swoim sprzetem tzn. sieczkarnia i transport do biogazowni po ich stronie
opłaca sie ?
jak myslicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 14 kwiecień 2014 - 19:19

Kukurydza do biogazowni W mojej okolicy w zeszłym roku płacili 100 zł za tonę, w tym 90 zł chętnych tyle, że już w grudniu zakończyli podpisywanie umów. Plon nierzadko przekraczał 60 ton no i nie ma kosztów związanych z sieczkarnią czy kombajnem.