Skocz do zawartości

Zdjęcie

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dexterv

dexterv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 16:04

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Gdy wracałem z orki z pługami Overum (4 skiby z przodu i 5 z tyłu ciągnika) około godziny 18 wieczorem zatrzymała mnie policja i dała upomnienie żeby nie jeździć z tak dużym sprzętem główną wiejską drogą tylko starać się polnymi dogami bo to zagraża bezpieczeństwu aut i pieszych! Nie podali powodu bo gdzieś im się spieszyło i sam nie wiem według jakiego przepisu mogę dostać za top mandat ? Do kombajnu jakby mieli pretensję to tak zgodziłbym się bo od czasu wizyty policji sam zdejmuje heder jak jadę gdzieś dalej ale pługi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Dzisiaj, 21:08
  •  

#2 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2012 - 16:15

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#3 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:08

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika 1,5 m od siedzenia kierowcy to raczej większość ciągników ma dopiero chłodnicę, a gdzie jeszcze przodek i ewentualne obciążniki..? Oczywiście mam na myśli 1,5m w przód. Bo jeśli chodzi o 1,5 m w tył od kierowcy to kolejny absurd, Trzeba by jeździć z max 2-skibowymi pługami :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 19 listopad 2012 - 17:17

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Z tego co ja wiem to max szerokość agregatu ciągnikowego jak i innych pojazdów poruszających się po drogach publicznych to 3m i jak nie przekroczysz tej szerokości to nic ci nie mogą zrobić ,no i od 2,5 do 3m trzeba obowiązkowo koguta z załączać :) a tak to chyba nie ma innych przepisów które by o tym mówiły ...

Edytowany przez SZYMANOX, 19 listopad 2012 - 17:18.

Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#5 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 listopad 2012 - 17:34

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika I pewnie @Grabcio chodziło o 1,5 m w bok od siedzenia. Po obu stronach wyjdzie 3 m jak to wyżej pisze...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 listopad 2012 - 17:42

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika jeżeli sprzęt nie jest szerszy niż 3m i nie wystaje poza oś jezdni to nic ci nie mogą zrobić

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:43

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Skoro miałeś na przednim podnośniku pług 4 skibowy to on wystaje sporo przed ciągnik i zasłania światła. Zapewne o to im chodziło.
No chyba ze przekroczyłeś długość zestawu no to co innego.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2012 - 18:14

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Chodziło mi tak jak napisałem o urządzenia wystające więcej niż 1,5 metra do przodu od siedzenia kierowcy, które nie należą do konstrukcji ciągnika.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#9 Share dexterv

dexterv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:15

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika jedyna nadzieja w tym że zakończą patrole po wsi bo inaczej można będzie złapać mandat za byle co :(

#10 Share Tom85

Tom85

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny Rolnicze (ZETOR)

Napisany 19 listopad 2012 - 18:22

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Koledzy z tego co wiem to do 3 m szerokości max. jest ale o długosci to w życiu nie słyszałem ( tylko że z 2 przyczepami i to max. 18 m )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share CaseIHPOWER

CaseIHPOWER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:26

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika A kogut był włączony ?

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:27

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika 22m jak już dla zestawu z ciągnikiem.

#13 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:33

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika 9 skib x 40 cm to sobie poli
moim zdaniem to policja była wyrozumiała

#14 Share dexterv

dexterv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:48

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Więc ciągnik ma razem 7,4 metra i pługi około 3 metry 80 cm więc razem było około 11 metrów długi ale to chyba chodziło o szerokość bo nie obróciłem pługa na prawo przedniego tylni był na prawo przedni na lewo :D

#15 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:56

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika może właśnie o to chodziło? gdybyś przedni obrócił też w prawo to może by wszystko grało... albo by się dosrali że pieszego mógłbyś zahaczyć... policja teraz za byle co zatrzymuje...

#16 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:39

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika

Chodziło mi tak jak napisałem o urządzenia wystające więcej niż 1,5 metra do przodu od siedzenia kierowcy, które nie należą do konstrukcji ciągnika.

W ten sposób nei ma po co montować przedniego podnośnika.
Oni na flaszkę zbierali i tyle :D

Jeśli by chcieli ci dać za to mandat zażądaj aby pokazali ci przepis który o tym mówi.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#17 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:41

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Ciągnik z narzędziami zawieszanymi to pojazd pojedyńczy po mojemu i może mieć max 12m, ale mogło policji chodzić o zagrożenie dla ruchu przez "zachodzenie" przy skręcie przodu jak i tyłu

#18 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 19:54

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika I braku oświetlenia na końcu i początku zestawu.
Nie wiadomo gdzie się kończy gdzie zaczyna i jak to ominąć.

#19 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2012 - 19:58

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika ja bym to zrobił tak... Obowiązkowo 2 "dyskoteki", z przodu na pługu czerwono-białe tablice ze światłami obrysowymi i odblaskami, nawet pokusiłbym się o światła mijania... ja sam na turze mam zamontowane światła pozycyjne i kierunki i zastanawiam się na mijania... jesli masz instrukcje od tego pługa z przodu po polsku to pewno tam pisze w jaki sposób ma być ten pług oznakowany do poruszania się po drogach publicznych, u mnie w instrukcji od tura był taki rozdział"poruszanie sie po drogach publicznych" czy coś takiego... natomiast z tylnim pługiem podobnie, biało czerwone tablice z lampami, trójkąt, odblaski... nie raz mi się zdarzyło jechac samochodem i mijać się z "niespodzianką" , z racji tego że jestem rolnikiem i jak widzę ciagnik na drodze to automatycznie zwalniam... ale taki warszawiak to wiadomo.. ale chodzi mi o to że jedzie sobie taki rolnik dobrym ciagnikiem z maszyną co wystaje poza obrys ciagnika.. i co ?? oczywiście tylko światła mijania... i nic więcej.. i jedzie sobie zadowolony... chłopaki, jak jeździcie po drogach publicznych ze sprzętem , a jak wiadomo, już era 360 z 2 skibowym pługiem z tyłu już siękończy, ale mentalność nadal pozostaje.... myślcie, o innych uzytkownikach dróg, ostrzegajcie ich za wczasu, o zagrożeniu jakie możecie spowodować nie prawidłowym oznakowaniem pojazdu i informacją innych użytkowników...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share osibuhaj

osibuhaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:BYDŁO RAS MM
    http://www.youtube.com/watch?v=iQDahC2nVqM&feature=channel&list=UL

Napisany 19 listopad 2012 - 20:03

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika niema przepisu ktory by miał opisany długosc i szerokosc zawieszanego sprzetu z przody z tyłu tak!niemoże dany sprzet wystawć poza dany pas jezdny! wiem bo mnie też kiedyś zatrzimała policia i chcieli mi wlepić mandat!i się z kontaktowałem z prawnikiem i mi to sprawdzał!