Skocz do zawartości

Zdjęcie

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8094 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 20:56

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Z tego co wiem powyżej 3 metrów nie jest dopuszczony do ruchu.
Mi kiedyś jak jechałem 1224 z pługiem B-200 prawie 7 metrów, doczepili się że nie ma światła z tyłu na pługu.

Co do długości to nie wiem. Ale domyślam się że ten zestaw co jechałeś miał dobrze ponad 13 a może z 15 metrów.
9 skib przynajmniej co 90 cm plus wieżyczki, napisałeś 3,8 to chyba jeden. Ciągnik 7,4 m.

Wiem jak ja jadę z pługiem 5 skib Vario złożonym na maxa i w pozycji transportowej, leki ruch kierownicą i pług do osi jezdni dochodzi. Na drodze krajowej to nawet nie jadę na kole, tylko zawieszony i obrócony w stronę pobocza, bo boję się jak mijam się z Tirami.
A jak bym jeszcze miał z przodu 4 skiby?
I ty się dziwisz że cie zatrzymali, a miałeś go oświetlonego, z przodu i z tyłu.
Jeszcze piszesz że za byle co będą zatrzymywać!
Od razu widać ze masz 26 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Dzisiaj, 09:40
  •  

#22 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:04

Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

Też się gdzieś spotkałem z takim przepisem, ale jest on tak absurdalny że nie ma możliwości zastosowania go w praktyce.

art 64. p.6
http://www.kodeksdro...ace/dzial2.html

Edytowany przez kris14, 19 listopad 2012 - 21:07.

#23 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3035 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:18

niema przepisu ktory by miał opisany długosc i szerokosc zawieszanego sprzetu z przody z tyłu tak!niemoże dany sprzet wystawć poza dany pas jezdny! wiem bo mnie też kiedyś zatrzimała policia i chcieli mi wlepić mandat!i się z kontaktowałem z prawnikiem i mi to sprawdzał!

Mylisz się, ud*pić mogą każdy pojazd zagrażający bezpieczeństwu osób poruszających się nim i/bądź innych uczestników ruchu a taki zestaw zagraża choćby przez ograniczoną widoczność na boki przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej prostopadłej do drogi z pierszeństwem.

Pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

• nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu,
  • nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie nadmiernego hałasu przekraczającego określone normy,
  • nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym określone normy,
  • nie powodowało niszczenia drogi,
  • zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwacji,

Edytowany przez pawel885, 19 listopad 2012 - 21:19.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 21:23

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Ja bym się cieszył, że tylko upomnieli. Widać trafiłeś na dobrych Policjantów.
Jak już pisałem brak świateł i to w tej porze stwarza spore zagrożenie bo ludzie nie wiedzą jak mają się zachować wyprzedzając taką maszynę nie wiedząc gdzie się kończy.

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3670 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:30

Jest jakiś przepis który zabrania poruszaniem się ciągnikiem ze sprzętem, który nie należy do konstrukcji ciągnika i wystaje ponad 1,5m od siedzenia kierowcy.

Nie wiem jak to dokładnie u nas jest ale te 1,5m dotyczy chyba ciężarówek i innych pojazdów, ciągniki rolnicze mają nieco inaczej. W Niemczech np. od środka kierownicy do końca maszyny zawieszonej na przednim tuzie nie może być więcej jak 3,5m.

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 22:42

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Nie pamiętam jak to dokładnie brzmiało, ale co do pojazdów z wystającym elementem przed kabinę 1,5m miały one ograniczona prędkość do 60km/h.
Chodzi mi tu dokładnie o podnośniki koszowe i żurawie samojezdne.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 23:43

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Paragraf, który dotyczy też ciągnika
§ 39. 1.Części urządzeń zamontowanych na pojeździe, wystające poza obrys pojazdu, powinny być oznakowane pasami barwy na przemian białej i czerwonej.
2.Części, o których mowa w ust. 1, powinny być wyposażone w:
1) światło barwy białej, widoczne z przodu i z boków pojazdu - jeżeli część wystaje poza przedni obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;
2) światło barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza tylny obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;
3) światło barwy białej, widoczne z przodu pojazdu, i barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza boczny obrys pojazdu na odległość większą niż 40 cm od zewnętrznych krawędzi powierzchni świetlnych przednich lub tylnych świateł pozycyjnych.
3.Światła, o których mowa w ust. 2, powinny włączać się i wyłączać jednocześnie ze światłami pozycyjnymi pojazdu oraz nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu.

Edytowany przez zorzyk2, 19 listopad 2012 - 23:46.

#28 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 10:30

Gdy wracałem z orki z pługami Overum (4 skiby z przodu i 5 z tyłu ciągnika) około godziny 18 wieczorem zatrzymała mnie policja i dała upomnienie żeby nie jeździć z tak dużym sprzętem główną wiejską drogą tylko starać się polnymi dogami bo to zagraża bezpieczeństwu aut i pieszych! Nie podali powodu bo gdzieś im się spieszyło i sam nie wiem według jakiego przepisu mogę dostać za top mandat ? Do kombajnu jakby mieli pretensję to tak zgodziłbym się bo od czasu wizyty policji sam zdejmuje heder jak jadę gdzieś dalej ale pługi ?

Zaraz wroga w policji szukacie a może oni widzą w tym zagrozenie jak masz taki szyber z przodu i z tyłu to tylko mały ruch kierownicą i blokujesz cały pas szosy, sam jak jadę tylko z 4x30 pługiem nie raz jakis miastowy c*pek tylko mignie obok ciągnika a pomysl jakbysl jakby taka miastowa sierota wbiła się w pługi potem dochodzenia odszkodowania jakis adwokacina wymysli że twoja wina że nie zgodnie z przepisami miałes sprzęt i co OC się wypnie na ciebie a potem komornik ciąganie itd czasami lepiej dla swojego dobra zastanowic się i na ruchliwą drogę się nie pchac

#29 Share dexterv

dexterv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 14:56

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Trzeba brać zwykły 8 skibowy pług Lemken na tył on jest po złożeniu idealny do transportu tylko że do bardziej płytkiej orki... Jeżeli nic nie da się wymyślić to trzeba tak zrobić. Albo założyć do John Deera obciążnik na przód i trójki obrotowe i wtedy już się nie przyczepią !

Edytowany przez dexterv, 20 listopad 2012 - 15:02.

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4129 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 15:11

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Co niektózy naprawde nie wiedzą o co chodzi? Wracał koło 18, było ciemno. Mogę iść w zakład, że żaden z pługów nie miał jakiegoś światełka obrysowego lub choćby odblasku na swojm skrajnym punkcie. Sam oglądałem w tv program jak facet zabił się na talerzówce ciągniętej przez kirowca. Talerzówka nie miała obrysówek a wystawała poza ciągnik. 3m nie przekraczała szerokości. Taki pług to w ciemnościach dla kierowców osobówek śmiertelne zagrożenie. Za ostrzeżenie należało podziękować bo gdyby doszło do tragedii kierujący odpowiadał by za złe oznakowanie zestawu.

Edytowany przez hubertuss, 20 listopad 2012 - 15:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 18:27

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika o tym wypadku też słyszałem. czyli już wszystko wiadomo - porządnie zaznaczyć, oświetlić gabaryty zestawu i do tego dyskoteka :)

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4129 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 19:13

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika jesienią z uwagi na wcześnie zapadający zmrok sporo jest zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych nie oświetlonych. W mojej okolicy było sporo wypadków przy prubie ominięcia lub uderzeniu w nieoświetlony rozrzutnik. Pługi powinny być oświetlone na końcu i od strony przeciwnego pasa ruchu. Jazda z przednim pługiem po lewej stronie w nocy to szczyt głupoty.

#33 Share dexterv

dexterv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:16

jesienią z uwagi na wcześnie zapadający zmrok sporo jest zdarzeń z udziałem maszyn rolniczych nie oświetlonych. W mojej okolicy było sporo wypadków przy prubie ominięcia lub uderzeniu w nieoświetlony rozrzutnik. Pługi powinny być oświetlone na końcu i od strony przeciwnego pasa ruchu. Jazda z przednim pługiem po lewej stronie w nocy to szczyt głupoty.

Szczyt głupoty to to że policja upomina osoby które mają nowy i sprawny sprzęt czyli ja ! A tacy ze starymi zgraciałymi 30-tkami i 60-tkami oraz w żniwa bizonami bez osłon i prasami bez osłon jeżdżą koszą prasują i nikt ich nie każe....

#34 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 listopad 2012 - 20:32

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Sprzęt masz ale przepisów nie znasz, zrobisz wypadek to może zrozumiesz że stanowisz zagrożenie na drodze.

#35 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 21:16

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Jak masz nowy duży sprzęt to wszystkich nasz gdzieś cała droga i pobocze twoje (tych co maja 30 60 też )
kup sobie lawetę do przewozu maszyn

#36 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1451 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2012 - 21:40

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika co z tego ze masz nowy sprzęt , skoro nie potrafisz go właściwie oznakować i prawidłowo poruszać się z nim po drogach publicznych!! na drodze nie jesteś sam... nie zapominaj o tym...

sprzęt z XXI w a mentalność rolników z czasów wozu drabiniastego...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#37 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 10:42

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika dexter niestety koledzy mają racje... bezpieczeństwo to podstawa za równo dla ciebie jak i dla innych użytkowników ruchu...
ja w żniwa jak woziłem słome to tata mnie zawsze przed wyjazdem sprawdzał - światła w platformie i ciągniku, hamulce, no i papiery... i dodawał: na drodze nie jesteś sam, myśl za siebie i za innych.
jednym słowem jeżdzić z głową.

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8524 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 10:47

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika C z tego że masz nowy i sprawny skoro po zmroku o jego istnieniu na drodze wiesz tylko ty? Pomyśl o tym co wjedzie lub wejdzie na niego. jak był byś na jego miejscu ze swoim sposobem myślenia co powiesz? "A nic się nie stało to zaszczyt wpaść na nowy i sprawny pług. Głowa mi odrośnie."
Widziałem jak gościu zdjął z chodnika pieszego. Wątpliwa przyjemność. Nie ma znaczenia ile to ma lat 2 czy 20. Ważniejsze czy kierowca ma wyobraźnie.

Edytowany przez seweryn20, 21 listopad 2012 - 10:49.

KPK Kumurun Team

#39 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1764 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 12:00

? "A nic się nie stało to zaszczyt wpaść na nowy i sprawny pług. Głowa mi odrośnie."
.

DOBRE,DOBRE :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tyger

Tyger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 12:07

mandat za jazdę z pługami z przodu i tyłu ciągnika Tak kup sobie nowy ciągnik 30-50km i miej pretensje do rozlkelkotanych c330 i c 360 tylko takich c360 i c 330 jak jadą szosą przy krawędzi jezdni to z łatwoscią kazdy ominie nawet tir sam jeździłem takim ciągnikiem 100km to juz trochę pas drogi zajmuje a jak masz większego byka to tym bardziej czy to tak trudno zrozumieć mały ruch kierownicą jak taki zestaw się zachowuje?
Jak cię stać na taki sprzet to i stać na ,lawete do wożenia tego