Skocz do zawartości

Zdjęcie

Staltech U-170 zabezpieczenie

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 18 listopad 2012 - 21:27

Staltech U-170 zabezpieczenie Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym sie was zapytać o zabezpieczenia śrubowe.Wczoraj gdy orałem z prędkością 6,5km/h uderzyłem w kamień i lemiesz pękł a śruba nie została ścięta,drugim razem gdy znów uderzyłem zgiąłem lemiesz.Chciałem sie was zapytać dlaczego nie zadzałało zabezpieczenie,czy może jeżdże za wolno,czy coś jest nie tak z zabezpieczeniem?
Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Staltech U-170 zabezpieczenie Dzisiaj, 18:20
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 21:50

Staltech U-170 zabezpieczenie Nie wiem jakie masz tam sruby. Ja mam w agromaszu chyba o średnicy 10 mm twardość 5,8. Działa jak trzeba. Czasami nawet orząc w twardej ziemi po pewnym czasie potrafią zerwać się bez kamienia. Może masz bardzo mocno tą niżej dociśniętą. To jest pług jednobelkowy czy zagonowy. Ja mam jednobelkowy sąsiad ma zagonowy agromaza i też zdarza mu się lemiesz zgiąć.

#3 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 listopad 2012 - 22:27

Staltech U-170 zabezpieczenie Jak się nie mylę to masz śrube m14 pewnie o twardości 8,5. Spróbuj założyć m14 o twardości 5,8 i to moim zdaniem powinno aałatwic sprawę ;)

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:34

Staltech U-170 zabezpieczenie u mnie dokad byly sruby oryginalne to je urywalo ,a teraz jak kupilem 8,8 to juz kilka razy lemiesze pokrzywilem-nie wiem czy wina nie jest w skreceniu pozostalych srub, chyba za mocno je poskrecalem po wymianie zabezpieczenia i to je blokuje.
a poza tym to wydaje mi sie ze szybciej urwie srube 8.8 czy 10.8 niz 5.8 bo ta jest mieksza i sie wykrzywi, a nie utnie jak te utwardzane.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share simon72

simon72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, hodowla zwierząt, motoryzacja, literatura, militaria.

Napisany 19 listopad 2012 - 08:46

Staltech U-170 zabezpieczenie Witam. Śruba musi być 5.8 twardości, wtedy się ścina. Przerabiałem to w swoim pługu- a mam identyczny Staltech U-170. Kwestia dokręcenia też ma znaczenie- w tych pługach wystarczy lekko dokręcić śrubę żeby miała nieco luzu i będzie dobrze.

#6 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 11:30

Staltech U-170 zabezpieczenie Dla śrub utwardzanych np. 8.8 należałoby wykonać dwa rowki na odpowiedniej szerokości jak na tym zdjęciu:http://www.kramp.com...ails/990116.jpg
Takie bezpieczniki ze śruby M14 8.8 stosuje w głęboszu i bardzo dobrze to działa- niestety nie mam takiego pługa.A co do tego, że szybciej urwie śrubę 8.8 niż 5.8 to nie prawda.Ta pierwsza jest twardsza (mocniejsza) i zastosowanie takiej śruby może doprowadzić do zniszczenia maszyny.

#7 Share wania27

wania27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 11:36

Staltech U-170 zabezpieczenie witam nie przejmuj sie ten typ tak ma albo zerwie sróbe albo peknie lemiesz a nawet mi sie zdażyło że ze 3 razy poszło to i to -dziwne ale tak jest. po 5 latach użytkowania wiem coś na ten temat a i jeszcze jedno mi po 3 latach zaczeły sie robić odkładnie ażurowe :unsure: (bez dopłty w nich jest taka opcja) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 11:56

Staltech U-170 zabezpieczenie Jakość to pojęcie obce w tych pługach, z drugiej strony za tą kasę nic lepszego nowego się nie kupi. Ja już wymieniałem kilka razy elementy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa