Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gregoire-Besson

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 23:23

Gregoire-Besson Tak trochę OT. No ale muszę to z siebie wyrzucić :rolleyes: .
Kurdę Brzozak jak ja ci zazdroszczę ;) .
U mnie nie dość że ziemia kiepska (średnio IVa klas) to kamieni że szkoda gadać. Jak miałem obrotówke na kołki to średni 10 kołków na ha a na takim jednym hektarowym kawałku wymieniłem około 40 sztuk, co kawałek stań podnieś pług wyjdź, załóż kołek. Teraz jest pług i głębosz na non-stopach, no ale to i masa i kasa większa. A przy kombajnowaniu polegniętego ile razy sie chwyci kamień (zwłaszcza na usługach), chociaż się zbiera po zasiewach. Kurde jak ja ci zazdroszcze tych gleb ^^ ^^ . Wygadałem się, koniec OT.
No a fakt GB na wygląd to dosyć masywnie wyglądają (ale jak na mnie zbyt masywnie, nawet wręcz ukute, jednak najważniejsze że zdaja na takich glebach egzamin).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gregoire-Besson Dzisiaj, 07:52
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 00:04

Gregoire-Besson

Tak trochę OT. No ale muszę to z siebie wyrzucić :rolleyes: .
Kurdę Brzozak jak ja ci zazdroszczę ^^ .
U mnie nie dość że ziemia kiepska (średnio IVa klas) to kamieni że szkoda gadać. Jak miałem obrotówke na kołki to średni 10 kołków na ha a na takim jednym hektarowym kawałku wymieniłem około 40 sztuk, co kawałek stań podnieś pług wyjdź, załóż kołek. Teraz jest pług i głębosz na non-stopach, no ale to i masa i kasa większa. A przy kombajnowaniu polegniętego ile razy sie chwyci kamień (zwłaszcza na usługach), chociaż się zbiera po zasiewach. Kurde jak ja ci zazdroszcze tych gleb ;) ^^ . Wygadałem się, koniec OT.
No a fakt GB na wygląd to dosyć masywnie wyglądają (ale jak na mnie zbyt masywnie, nawet wręcz ukute, jednak najważniejsze że zdaja na takich glebach egzamin).

heh no napewno bym sie na kamole nie zamienil B) , ale klasa tez slaba glownie 3a,3b, 4a.
najgorzej mnie denerwuje uprawa, po kolejnym przejezdzie zal patrzyc na pole, na uwrocia, a bryly dalej sa. nie wiem za bardzo co mozna jeszcze wymyslic zeby zmniejszyc ilosc przejazdow.
no i sory za OT
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 10:08

Gregoire-Besson jak byś miał 3a i 3b to ziemie masz lepiej niż super bo jakich klas jest przewaga w Polsce? przecierz większość z nas użytukuje 4a i 4b lub 5 ja sam np. mam ładne kawałki 4a znaczy po 20ha i 30ha, 4b 20ha i są to pola na mokrym terenie ziemia taka troche gliniasta rośnie wszystko na max. troche ciężko się uprawia a na 3 to bym miał luksus.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 10:18

Gregoire-Besson

jak byś miał 3a i 3b to ziemie masz lepiej niż super bo jakich klas jest przewaga w Polsce? przecierz większość z nas użytukuje 4a i 4b lub 5 ja sam np. mam ładne kawałki 4a znaczy po 20ha i 30ha, 4b 20ha i są to pola na mokrym terenie ziemia taka troche gliniasta rośnie wszystko na max. troche ciężko się uprawia a na 3 to bym miał luksus.

no w sumie to masz racje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 10:29

Gregoire-Besson u nas to trafia sie i I i V. ciągasz brzozak coś za pługiem bo u mnie mam pare miejsc super minutowych gleb ze jak czegoś nie pociągniesz za pługiem odrazu to poźniej srubki lecą z cyklotilera. tyle ze wał cam czasami sie strasznie obkleja. wiec mysle by walnąc profil z płaskownikami które by cieły skibe a poźniej (w ten sam dzień) przelecieć z front wałem a z tyłu cyklo z siew. i po zawodach. gdzieś widziałem ze gość miał dwa cyklo jeden z przodu i drugi z tyłu.
kujawy to jes to!!!!!

#46 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 11:50

Gregoire-Besson

ciągasz brzozak coś za pługiem

nom http://www.agrofoto....t...i&img=27815 , a teraz jeszcze bedzie to http://www.agrofoto....t...i&img=31001

u mnie mam pare miejsc super minutowych gleb ze jak czegoś nie pociągniesz za pługiem odrazu to poźniej srubki lecą z cyklotilera

zadko kiedy da sie wjechac po swiezo zaoranym, jeden gosc kupil wal do pluga i uzyl go raz ^^ od tamtej pory stoi w garazu.
kiedys ojciec stosowal agregat aktywny (rototiler), ale dosc szybko z niego zrezygnowal i tez sie sruby urywaly, tylko w roto to caly wal spadal :rolleyes: . czesc znajomych kupilo powazne agregaty uprawowo-siewne no i teraz nie maja wyjscia, a nie sa do konca zadowoleni, bo podnioslo im to koszty i czas, chociaz nie powiem bo uprawione maja elegancko, ale wyglada to u nich tak: 2xX brony ciezkie, wal typu rollex, przejazd aktywnym, 2 przejazd aktywnym z siewnikiem i czesto jeszcze waluja po siewie.

gdzieś widziałem ze gość miał dwa cyklo jeden z przodu i drugi z tyłu.

moj sasiad ostatnio sie pytal o taki agregat, ale zawolali za to jakies straszne pieniadze ;) teraz tez mowi, ze nie bedzie mial wyjscia i kupi jeszcze jeden agregat, ale nie wie czy bierny, czy aktywny

EDIT

wstawia dzis fotki ukazujace bezsilnosc przy uprawie, jest pokazane jak wyglada pole po aktywnym, niewielka roznice po przejezdzie do tego co bylo przed ^^

#47 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 12:31

Gregoire-Besson

nom http://www.agrofoto....t...i&img=27815 , a teraz jeszcze bedzie to http://www.agrofoto....t...i&img=31001

zadko kiedy da sie wjechac po swiezo zaoranym, jeden gosc kupil wal do pluga i uzyl go raz :rolleyes: od tamtej pory stoi w garazu.
kiedys ojciec stosowal agregat aktywny (rototiler), ale dosc szybko z niego zrezygnowal i tez sie sruby urywaly, tylko w roto to caly wal spadal ;) . czesc znajomych kupilo powazne agregaty uprawowo-siewne no i teraz nie maja wyjscia, a nie sa do konca zadowoleni, bo podnioslo im to koszty i czas, chociaz nie powiem bo uprawione maja elegancko, ale wyglada to u nich tak: 2xX brony ciezkie, wal typu rollex, przejazd aktywnym, 2 przejazd aktywnym z siewnikiem i czesto jeszcze waluja po siewie.

moj sasiad ostatnio sie pytal o taki agregat, ale zawolali za to jakies straszne pieniadze ^^ teraz tez mowi, ze nie bedzie mial wyjscia i kupi jeszcze jeden agregat, ale nie wie czy bierny, czy aktywny

o k...... to nieźle męczą glebe, ja w tym roku w 90% ciągałem wł cambella za pługiem i poźniej jazda cyklo+siew i lux. no moze w paru miejscach mogło by lepiej. a na jednym pług później 2X agregat, wałowanie, i siew z cyklo, ile masz ha bo widze ze sprzecik to tak na 200ha,jaki rejon kraju, same brałeś urzywke na środki unijne
kujawy to jes to!!!!!

#48 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 14:04

Gregoire-Besson

o k...... to nieźle męczą glebe, ja w tym roku w 90% ciągałem wł cambella za pługiem i poźniej jazda cyklo+siew i lux. no moze w paru miejscach mogło by lepiej. a na jednym pług później 2X agregat, wałowanie, i siew z cyklo, ile masz ha bo widze ze sprzecik to tak na 200ha,jaki rejon kraju, same brałeś urzywke na środki unijne

ojciec ma wlasnie ok. 200 ha, na ten rok wziete jest jeszcze 96 ha dzierzawy, oprocz kombajna do burakow i opryskiwacza wszystko w gospodarstwie bylo kupione jako nowe, takze same juz sobie 10 lat smigam :rolleyes: (pamietam, ze mialbyc antares II 130, z pelnym wypasem na tamte lata, ale ojciec dostal kredyt tylko na silvera) kosztowal 120 tys. zl
rejon to zulawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 15:31

Gregoire-Besson

ojciec ma wlasnie ok. 200 ha, na ten rok wziete jest jeszcze 96 ha dzierzawy, oprocz kombajna do burakow i opryskiwacza wszystko w gospodarstwie bylo kupione jako nowe, takze same juz sobie 10 lat smigam :rolleyes: (pamietam, ze mialbyc antares II 130, z pelnym wypasem na tamte lata, ale ojciec dostal kredyt tylko na silvera) kosztowal 120 tys. zl
rejon to zulawy

kumpel gospodaruje niedaleko malborka to z jego opowiadań zeczywiscie czasami kicha. ale przynajmniej u was więcej pada a nie jak u nas rocznie potrafi zejsć ponizej 500mm i co stego ze ziemia czarna i I JAK WODY BRAK!!!
kujawy to jes to!!!!!

#50 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 08:53

Gregoire-Besson Posiadam w raz z ojcem gospodarstwo o powierzchni 560 hektarów i od 2000 roku orki dokonujemy pługiem gregoire besson z 6 korpusami, pług ora rocznie około 300 ha ( reszte siejemy w mulcz ) i powiem ze jestem zadowolony, a nawet bardzo zwłaszcza ze dodatkowo uzywam wału partner I z expomu. Lemiesze kupujemy w unirolu i starczaja na około 300 ha ( oczywiscie dłuta trzeba zmieniac) raz tylko miałem awarie na jednym korpusie z "jabłkami" na których jest mechanizm zabezpieczenia korpusu non-stop ( hydrauliczne) ziemie mamy w areałach od 30 do 160 ha w kawałku wiec pług pracuje nawet 24 godziny na dobe ( zmieniam sie z pracownikiem co 12 godzin około ) a ziemie mam od 1 klasy po 4 , jest i glina i piach oraz dosc duzo kamieni. Wiec polecam ta marke a jesli ma cos pęknąc czy to bedzie lemken czy besson itp to i tak pęknie lub sie połamie.

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 09:28

Gregoire-Besson czym ciagacie ten plug? zawieszany, czy polzawieszany? jaka rama i odkladnie? masz przedpluzki czy listwy scinajace?

#52 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 00:30

Gregoire-Besson

czym ciagacie ten plug? zawieszany, czy polzawieszany? jaka rama i odkladnie? masz przedpluzki czy listwy scinajace?

Ciągnik który obecnie współpracuje z pługiem to CLAAS AXION 850 - 230 km, pług jest półzawieszany na jednym kole podporowym co do ramy to nie wiem co mam napisac ( ? ) masywna to jest nawet bardzo , ma zmienna szerokosc robocza ale trzeba przekrecac sruby a teraz rama jest ustawiona na 2,60 metra bo taki jest szeroki wał, a odkładnie są pełne no i ma tylko przedpluzki. Obecnie negocjujemy cene ciagnika fendt 933 i bedzie trzeba do niego kupic nowy pług oczywiscie bessona, przegubowy na wozku ale do orki po caliznie bo sa lepsze osiagi.
Pozatym kupilismy Vaderstad cultus i okazało sie ze nasze ciagniki sa za słabe ( w uprawie uzywamy tylko Massey ferguson 200 km i Claas 230 km ) i chyba to jest główny bodziec do zmiany ciagnika na jakis o normalnej mocy.
pozdrawiam

#53 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 16:30

Gregoire-Besson

Czemu wy wszyscy tak na korbanka narzekacie? Ja wszystkie nowe maszyny mam kupione u niego i jakoś nie mam powodu do narzekania...

Bo masz zniżki <_<

gb-francuski sprzęt to nic dobrego
Dostawcą mocy jest...Case

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:22

Gregoire-Besson @lukasgregoire
rama - chodzi o profil - masz pewnie 150x150
odkladnie - jaki rodzaj srubowe, polsrubowe, cylindryczne?
jaka masz glowice??
do fendta 933 9 skib!!!!!! to strasznie duzo, do takiego plugu zaczepilbym jakiegos mocnego cat-a tak pod 500 KM <_<
ale oczywsicie kazdy dobiera sprzet do swoich potrzeb i mam nadzieje, ze wie jak to bedzie sie sprawowac, tylko chcialbym cie wyprowadzic z bledu i dodac cos do wypowiedzi z innego temat, ze kazdy ciagnik takiej mocy zachodniej marki posiada system zarzadzania uwrociami, a fendtowi serii 900 mowie zdecydowane nie <_<

moj znajomy ciaga (stara) 930 plug 6x40 (chociaz myslalem wczesniej, ze ma rozstawiony na 50) :lol:

#55 Share lukasgregoire

lukasgregoire

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 00:01

Gregoire-Besson

@lukasgregoire
rama - chodzi o profil - masz pewnie 150x150
odkladnie - jaki rodzaj srubowe, polsrubowe, cylindryczne?
jaka masz glowice??
do fendta 933 9 skib!!!!!! to strasznie duzo, do takiego plugu zaczepilbym jakiegos mocnego cat-a tak pod 500 KM <_<
ale oczywsicie kazdy dobiera sprzet do swoich potrzeb i mam nadzieje, ze wie jak to bedzie sie sprawowac, tylko chcialbym cie wyprowadzic z bledu i dodac cos do wypowiedzi z innego temat, ze kazdy ciagnik takiej mocy zachodniej marki posiada system zarzadzania uwrociami, a fendtowi serii 900 mowie zdecydowane nie <_<

moj znajomy ciaga (stara) 930 plug 6x40 (chociaz myslalem wczesniej, ze ma rozstawiony na 50) :lol:

Hmm ten fendt 933 moc maksymalną ma 330 kM co w przeliczeniu wychodzi 36 KM na jeden korpus wiec tak jak powiedział mi przedstawiciel gregoire 6KM mam jeszcze zapasu na jeden korpus przy rozstawieniu 9 x 40 a w dodatku pług ciagany idzie o wiele lzej od zawieszanego:) oczywiscie wał odpada bo bedzie zbyt szeroki. W moim bessonie profil ma 150mm x 150mm i wpełni wszystkie otwory sa tulejowane, odkładnie półśrubowe a głowica obrotu - listwa zebata prowadzona przez dwa siłowniki.
Marzenie miec cat-a 500 km :lol: ale zamało mam pola musiał bym miec z jakis 1000 ha zeby ten ciagnik sie amortyzował :lol: a znajac zycie to fendt be3dzie wszystko robił przez pierwsze 2 lata ( orka i siew ) B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 06:57

Gregoire-Besson wiec czekamy na foto-relacje, no i filmiki rowniez <_<
w tym roku juz bedzie pracowal ten zestaw??
dlaczego 933, a nie 936 - przeciez roznica w cenie jest smiesznie mala, w sumie to mozna powiedziec, ze pomijalna <_<

Dodaj odpowiedź