Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gregoire-Besson

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 21:21

Gregoire-Besson Jak sądzicie to dobra firma. Jaki wypada na tle innych marek, np Lemken, Kverneland i innych? ;) Jak jest z ceną w porównaniu do innych marek?
http://www.gregoire-...p...rub=0&lg=en

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gregoire-Besson Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:56

Gregoire-Besson Moiże i dobra ale ceny niestety nie są przystępne :angry:

#3 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 11:40

Gregoire-Besson

Moiże i dobra ale ceny niestety nie są przystępne :angry:

popieram ceny nie za niskie, a maszyny na 4+
kujawy to jes to!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 13:11

Gregoire-Besson Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#5 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 13:23

Gregoire-Besson

Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)

Czemu wy wszyscy tak na korbanka narzekacie? Ja wszystkie nowe maszyny mam kupione u niego i jakoś nie mam powodu do narzekania...
G&B mają dobrą opinię porównywalną z najlepszymi zachodnimi firmami.
Gdzieś ostatnio czytałem, że w testach wypadają najlepiej pod względem szybkości orki, dodam, że pod względem jakości orki najlepiej wypada Kuhn.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 13:23

Gregoire-Besson podobno, niegktórych regionach polski zakup pługa ( 4 w obrocie ) u korbanka wypada najkozystniej...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 14:12

Gregoire-Besson

podobno, niegktórych regionach polski zakup pługa ( 4 w obrocie ) u korbanka wypada najkozystniej...

jest w tym sporo prawdy,akurat na maszyny typu pługi agregaty Korbanek potrafi zrobić dobrą cenę

największy najwięcej może
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#8 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:37

Gregoire-Besson GB jest chyba najlepszym pługiem na ciężkie ziemie zgadza się?

nawet użytkownicy z AF którzy mają najcięższe ziemie w uprawie posiadają (i kupują) pługi własnie tej marki.

#9 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 15:51

Gregoire-Besson

GB jest chyba najlepszym pługiem na ciężkie ziemie zgadza się?

nawet użytkownicy z AF którzy mają najcięższe ziemie w uprawie posiadają (i kupują) pługi własnie tej marki.

zgadza sie, maja naprawde duzy udzial np. w mojej okolicy, wsrod kupowanych nowych plugow przez moich i ojca znajomych to praktycznie tylko ta marka, wszyscy wiedza jak pracuja u innych rolnikow, ze sa twarde, wiec kupuja. poza tym reszta dilerow jest bezplciowa, nie chca walczyc o klientow i dlatego tak zadko widac inny sprzet ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 17:11

Gregoire-Besson to znaczy, ze uważasz, że tak naprawde jest coś lepszego? jaka marka Twoim zdaniem na super ciężkie gleby jest dobra? najlepsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 18:43

Gregoire-Besson

to znaczy, ze uważasz, że tak naprawde jest coś lepszego? jaka marka Twoim zdaniem na super ciężkie gleby jest dobra? najlepsza?

ja narazie wybralem 4 nad ktorymi bede sie w przyszlosci zastanawial tj. GB, Lemken, Rabe i Poettinger, nie wiem ktora z nich jest najlepsza. patrzyc bede na glowice, rame, zabezpieczenia srubowe i elementy robocze, to dla mnie jest najwazniejsze

#12 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 18:51

Gregoire-Besson

Maszyna francuska a ja jakos do francji nie mam przekonania. Nie wiem czy sa dobre ale drogie to na pewno no i korbanek jest dealerem ;)

O ile mi wiadomo to nie tylko DHK oferuje te maszyny. http://www.agroshow....on_gregoire.htm nie mają swojej strony, ale chyba to oni.

A jeżeli chodzi o cene, to gdzieś na forum wyczytałe, że są tańsze od np. Kverneland. :)

#13 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:19

Gregoire-Besson pottinger i mocna rama? nie jestem przekonany do nich, chociaż może ta ich rama jest pełna-ale na pewno bardzo cienka. A może i są wersje z grubsza... Lemken to doświadczenie.

Kvernelanda uważasz za słabego i chyba masz racje(kilka przykładów na AF o pękaniu ram).

#14 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:28

Gregoire-Besson według mnie najlepszy w pługach jest Lemken, byłem ostatnio na pokazie MF 5465+GB 4 obrut na hydraulicznym zapbezpieczeniu i jak dla mnie to żadna rewelacja a już napewno korbanek przesadził że idzie 30%lżej niż mój z UG 4x48 Ibis nie powiem że mój jest najlepszy ale narazie nic nie pękło wygląda solidnie i opory też nie stawia za duże skoro mój ciągniczek sobie radzi całkiem dobrze, i ceny części zamiennych są w normie

#15 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 19:42

Gregoire-Besson pierwszy raz slysze o tej marce i malo na jej temat wiem ale ja tam wole polski produkty np unie bo ja i znajomi mamy dobre opinje o unji a co do zagranicznych marek to moze i dobre sa
ale cena !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#16 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 20:44

Gregoire-Besson Co do pottingera to sie nie zgodze. Ma on rame wzmacniana oznaczenie s i o konkretnym profilu 150/150mm. Jako przyklad podam że najciezszy pług 4 skibowy tj. servo 45s wazy ok 1680kg wiec ta waga sie z czegos bierze. Podobnie masywnie wygladaja overumy, maja konkretne ramy i obrotnice. Kverneland nie imponuje masywnoscia i jak sie okazuje trwaloscia tez nie. Znajomy ma AB 100 zagonowke i mowi ze jak pług to only Kverneland.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#17 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 20:59

Gregoire-Besson jezeli uwazacie ze GB jest droga firma to jestescie w bledzie
ceny sa na poziomie min kvernelanda a maszyna jest naprawde bdb!!
przyznam ze przed zakupem nawet nie slyszalem o istenieniu tej marki ale zaryzykowalismy i jestesmy naprawde szczesliwi, kupilismy go u korbanka za rozsadne pieniadze

#18 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:29

Gregoire-Besson Ja mam od kilku miesiecy GB i jestem zadowolony cena nie jest niska ale nie odbiega od kvernelanda , overuma , Rabe ja kupiłem swojeogo w cenie V&N

@krzysiu ja mam porównanie orki jedngo pola 3 pługami ibis 4x48 vogel M1020 4x44 i GB 4x50

czas orki podobny ale GB spaliłem mniej o 20l na 7,5 ha i na dodatek orałem po kuku na kiszonke ziemia ciężka spora część to I klasa pług nigdy nie oblepiał się ziemią jak np ibis , GB ma przedpłużki pozostałe ścinacze

Dla mnie mój pług ma jedną wade jest za ciężki do mojego ciągnika

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:49

Gregoire-Besson Gdzieś w Profi czytałem test pługa GB (zdaje się on-land)-wypadł rewelacyjnie.
Co do Unii-mam ich pług Tur 4*35 na resorze-i wiem jedno-nie kupiłbym go po raz drugi-po prostu szczęściem JD ciągający go to twarda sztuka -bo w jakimś Farmtracku (czy czymś tego pokroju)-nie wyobrażam sobie dłuższej pracy z tym klamotem (960 kg rozłożone na 4 metrach długości)-poza tym moim zdaniem pług ten idzie jakoś tak "tępo"-chociaż to moje subiektywne odczucie może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 19:49

Gregoire-Besson przedpłużki...moim zdaniem ścinacze są lepsze bo nie wiem czy z przedpłużkami zaoralbyś stojącą gorczyce ;)
no i tak pozatym poswyższają koszt eksploatacji no i potrzeba większego uciagu.A ścinacza chyba nie da się zorać :D

Dodaj odpowiedź