Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 08:44

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Myślę by w przyszłości kupić ostrówka, bo wychodzi to sporo taniej niż kupić tura do MTZ82ts ,a słyszałem że przedni napęd w MTZ często trzeba remontować w nich jak mają tura. Myślałem by na tylni wysięgnik ostrówka założyć widły od ładowacza czeskiego UNHZ-750, ponieważ takie mam. Myślałem też o założeniu na przód chwytaka do bel. Macie takie przeróbki. Jakie były problemy z tym. Jak radzi sobie ostrówek z takim sprzętem. Jeśli macie zdjęcia, proszę wstawiajcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Dzisiaj, 13:34
  •  

#2 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 09:41

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika U nas jeden facet co ma koparki i gospodarstwo to posiada takiego ostrówka do bel ale z tyłu już ma zwaloną ten cały wysięgnik a jak zamocował ten chwytak to nie wiem ale na pewno musiał chyba przeciągnąć dodatkową sekcje

#3 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:00

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Musiał chyba mieć założoną przeciwwagę. Ja nie zdejmowałbym tylnego wysięgnika, bo może przydałby się do ładowania obornika.

Edytowany przez razor275, 18 listopad 2012 - 12:07.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:04

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika nie ma nic na tyle,bo przecież ostrówek to takie c360 z turem i wysięgnikiem z tyłu brak podnosnika i pompy w moście

Edytowany przez rolniku360, 18 listopad 2012 - 10:05.

#5 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:18

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Skoro zdjął tylni wysięgnik to przednia oś dostaje sporo popalić przy wożeniu bel.

Edytowany przez Sup321, 18 listopad 2012 - 10:24.

#6 Share 19Marcin95

19Marcin95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Muzyka , Filmy , Motoryzacja , Sport

Napisany 18 listopad 2012 - 11:20

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika A czemu wysięgnik do obornika ? Przecież jak zrobisz 3 sekcje do chwytaka to i krokodyla zrobisz i na pewno szybciej bi ci to poszło :) Ostrówek ma wspomaganie założysz szersze opony i idealny do takich prac :D

#7 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:34

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Moja płyta gnojowa jest przystosowana do cyklopa i jest blisko miedzy i drogi co bardzo utrudnia pracę turem. Z początku miała być wogle nie wykorzystywana bo miałem świnie na kratach.

Edytowany przez Sup321, 18 listopad 2012 - 11:36.

#8 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:35

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Nie wiem czy tył by się nadawał do załadunku obornika. Montując chwytak z widłami z tyłu trzeba odjąć ok 1m z wysokości podnoszenia, to w przypadku ostrówka ile zostaje... ?

#9 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:43

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Podnosi chyba na ponad 3m więc powinno wystarczyć.

Edytowany przez razor275, 18 listopad 2012 - 12:08.
Cytowanie poprzedniego posta

#10 Share wojtek8045

wojtek8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 12:24

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika koledzy ja mam ostrówka już 4 rok dałem za niego z 16 tyś wymieniłem kilka przewodów torche przy nim pogrzebałem (bajecznie prosty bo to przecież C-360, tyłem bez problemu zwykła łyżką do kopania (60cm) ładuje obornik z wybetonowanego dołu na gnój radzi sobie jaki i ze słomianym obornikiem jak i z tym przegnitym na samym dole, cyklop sie chowa, na polu z kupy nabieram przednia bez krokodyla bez problemu, Co do wożenia bel to poprzedni właściciel zamontował widły do palet, wiec bezproblemu wjeżdzam widłami w bele i na przyczepe. Do ostrówka są tanie części, a w porównaniu jakbym miał kupić tur do osiemdziesiatki i sie z nim męczyć to za te pieniadze mam ostrówka typowo do ładowania.
Czasami to i na fuche sie skoczyć coś wykopać, załadować.Czy chodzby wapno na polu rozsiać, albo zboze czy nawóz
Jeśli chcesz przykładowo zrzucić tył w ostrówku to musisz zamontować jakaś płyte jako obciaznik bo będzie niestabilny tył.
Wiadomo minusem jest brak przedniego napędu ale za to jest wspomaganie.
plusem jest to ze nie blokuje ciągnika, jak w przypadku tura to wtedy wiadomo nie będziesz co chwile sie przepinał do rozrzutnika czy przyczepy.
No i porówanjcie sobie ostrówek to jedna wielka solidna rama i w srodku silnik i kabina, ramiona masywne a tur delikatne ramionka a rama przeważnie jak idze m do przykrecenia to dobrze i potem cięgnik cierpi

U mnie na wsi nawet jeden ma mtz z turem to poraszka chodz ma przedni napęd to jak nabierał piach na polu to po pół łyżyki i tak to jakoś wszysko skrzypiało jak podnosił czy wysypywał.

jak dla mnie do małego gospodarstwa ostrówek jest ok :) :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 13:01

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Widziałem mocowania w turach w nowych belarusach podobnych do mojego mtz. Ja na takich zaczepach bałbym się cokolwiek podnosić. Dlatego mu tak wszystko trzeszczy. Jak się chce założyć tura na MTZ to trzeba zamówić porządną ramę a na to założyć tura bo można połamać przystawkę między silnikiem a skrzynią biegów a to nie jest ani tanie ani łatwe. A jeszcze jedno na ile podnosi tylni wysięgnik w twoim ostrówku.

Edytowany przez milanreal1, 18 listopad 2012 - 16:27.
cytowanie poprzedniego posta

#12 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 15:09

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Ja bym Ci polecił do obornika Jumza- dużo mocniejsza hydraulika. Znajomy najął kiedyś z skr-u do obornika to szybciej kładł niż wcześniej najęta kilkuletnia ładowarka teleskopowa JD

#13 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 18 listopad 2012 - 18:35

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Ja też jestem za jumzem, bo nawet możesz dorwać takiego z ładowaczem chwytakowym jak w cyklopie i tańszy od Ostrówka

#14 Share wojtek8045

wojtek8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:02

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika moj podnosi gdzieś 3 m na pewno bo na przyczepę D-45 na 800 kołach + nadstawki to w burtach jest 1m i od ziemi gdzieś 1,5 (2,5) + do tego jak go na maxa na łapach wywindujesz to 3 na pewno i spokojnie można łyżkę otworzyć

#15 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 17:32

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Skora idzie dobrze ładować tylną łyżką to chyba nie będę musiał próbować załorzyć na tylni wysięgnik wideł od ładowacza.

#16 Share wojtek8045

wojtek8045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 20:57

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika kolego ja też nad tym myślałem chwytaki, krokodyle jak kupiłem i nie wypróbowałem i nie warto naprawdę dobrze sobie radzi a montując chwytak np tracisz na wysokości. :) :) :)

#17 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 30 listopad 2012 - 23:48

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika witam wszystkich jestem z dolnegośląska i szukam względnie dobrego ostrówka może ktoś coś widział ? ogłoszenia z allegro , autogiełdy i tablicy przeszukałem

#18 Share dawid111

dawid111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 15:40

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Witam!!
Może odswieze troche temat. Tez mysle nad zmiana cyklopa i kupnie Ostrówka. Teraz pytanie na ktore nie udalo mi sie nigdzie znalezc odpowiedzi. Czy dało by rade, moze ktos ma nawet chwytak do bel zamiast przedniej lyzki?? Tak aby mozna obylo ofoliowane bele zwozic, Przeprowadzenie 3 sekcji wiem ze nie problem, Natomiast mocowanie itd. Ładowanie obornika przednia jak i tylna łyzka i pryzmy bez problemowo?? Licze na pomoc pozdrawiam,

#19 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 10 marzec 2013 - 15:59

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika Da rade widziałem na warsztacie że koleś takie coś robił, ale dokładnie nie wiem co przerabiał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 17:29

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika wstawiasz dzielnik ( ja dałem włoski coś 80 l na min za 300 złł ) i masz trzecią sekcję ...oczywiście trzeba przespawać przewody bo nie idzie dobrać redukcji , odwalasz przednią łychę dorabiasz euro złącze ( i tu musisz sam kombinować żeby było masywne ) i gitara ..wsio działa jak należy -posiadam takie cudo ..

http://www.agrofoto....ekcja-na-przod/

Edytowany przez kozulek2, 10 marzec 2013 - 17:34.