Zaloguj się, aby obserwować  
Sup321

Ostrówek w roli ładowacza do bel i cyklopa do obornika

Polecane posty

Sup321    13

Myślę by w przyszłości kupić ostrówka, bo wychodzi to sporo taniej niż kupić tura do MTZ82ts ,a słyszałem że przedni napęd w MTZ często trzeba remontować w nich jak mają tura. Myślałem by na tylni wysięgnik ostrówka założyć widły od ładowacza czeskiego UNHZ-750, ponieważ takie mam. Myślałem też o założeniu na przód chwytaka do bel. Macie takie przeróbki. Jakie były problemy z tym. Jak radzi sobie ostrówek z takim sprzętem. Jeśli macie zdjęcia, proszę wstawiajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

U nas jeden facet co ma koparki i gospodarstwo to posiada takiego ostrówka do bel ale z tyłu już ma zwaloną ten cały wysięgnik a jak zamocował ten chwytak to nie wiem ale na pewno musiał chyba przeciągnąć dodatkową sekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Musiał chyba mieć założoną przeciwwagę. Ja nie zdejmowałbym tylnego wysięgnika, bo może przydałby się do ładowania obornika.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

nie ma nic na tyle,bo przecież ostrówek to takie c360 z turem i wysięgnikiem z tyłu brak podnosnika i pompy w moście

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Skoro zdjął tylni wysięgnik to przednia oś dostaje sporo popalić przy wożeniu bel.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Marcin95    5

A czemu wysięgnik do obornika ? Przecież jak zrobisz 3 sekcje do chwytaka to i krokodyla zrobisz i na pewno szybciej bi ci to poszło :) Ostrówek ma wspomaganie założysz szersze opony i idealny do takich prac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Moja płyta gnojowa jest przystosowana do cyklopa i jest blisko miedzy i drogi co bardzo utrudnia pracę turem. Z początku miała być wogle nie wykorzystywana bo miałem świnie na kratach.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Nie wiem czy tył by się nadawał do załadunku obornika. Montując chwytak z widłami z tyłu trzeba odjąć ok 1m z wysokości podnoszenia, to w przypadku ostrówka ile zostaje... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Podnosi chyba na ponad 3m więc powinno wystarczyć.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

koledzy ja mam ostrówka już 4 rok dałem za niego z 16 tyś wymieniłem kilka przewodów torche przy nim pogrzebałem (bajecznie prosty bo to przecież C-360, tyłem bez problemu zwykła łyżką do kopania (60cm) ładuje obornik z wybetonowanego dołu na gnój radzi sobie jaki i ze słomianym obornikiem jak i z tym przegnitym na samym dole, cyklop sie chowa, na polu z kupy nabieram przednia bez krokodyla bez problemu, Co do wożenia bel to poprzedni właściciel zamontował widły do palet, wiec bezproblemu wjeżdzam widłami w bele i na przyczepe. Do ostrówka są tanie części, a w porównaniu jakbym miał kupić tur do osiemdziesiatki i sie z nim męczyć to za te pieniadze mam ostrówka typowo do ładowania.

Czasami to i na fuche sie skoczyć coś wykopać, załadować.Czy chodzby wapno na polu rozsiać, albo zboze czy nawóz

Jeśli chcesz przykładowo zrzucić tył w ostrówku to musisz zamontować jakaś płyte jako obciaznik bo będzie niestabilny tył.

Wiadomo minusem jest brak przedniego napędu ale za to jest wspomaganie.

plusem jest to ze nie blokuje ciągnika, jak w przypadku tura to wtedy wiadomo nie będziesz co chwile sie przepinał do rozrzutnika czy przyczepy.

No i porówanjcie sobie ostrówek to jedna wielka solidna rama i w srodku silnik i kabina, ramiona masywne a tur delikatne ramionka a rama przeważnie jak idze m do przykrecenia to dobrze i potem cięgnik cierpi

 

U mnie na wsi nawet jeden ma mtz z turem to poraszka chodz ma przedni napęd to jak nabierał piach na polu to po pół łyżyki i tak to jakoś wszysko skrzypiało jak podnosił czy wysypywał.

 

jak dla mnie do małego gospodarstwa ostrówek jest ok :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Widziałem mocowania w turach w nowych belarusach podobnych do mojego mtz. Ja na takich zaczepach bałbym się cokolwiek podnosić. Dlatego mu tak wszystko trzeszczy. Jak się chce założyć tura na MTZ to trzeba zamówić porządną ramę a na to założyć tura bo można połamać przystawkę między silnikiem a skrzynią biegów a to nie jest ani tanie ani łatwe. A jeszcze jedno na ile podnosi tylni wysięgnik w twoim ostrówku.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja bym Ci polecił do obornika Jumza- dużo mocniejsza hydraulika. Znajomy najął kiedyś z skr-u do obornika to szybciej kładł niż wcześniej najęta kilkuletnia ładowarka teleskopowa JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Ja też jestem za jumzem, bo nawet możesz dorwać takiego z ładowaczem chwytakowym jak w cyklopie i tańszy od Ostrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

moj podnosi gdzieś 3 m na pewno bo na przyczepę D-45 na 800 kołach + nadstawki to w burtach jest 1m i od ziemi gdzieś 1,5 (2,5) + do tego jak go na maxa na łapach wywindujesz to 3 na pewno i spokojnie można łyżkę otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Skora idzie dobrze ładować tylną łyżką to chyba nie będę musiał próbować załorzyć na tylni wysięgnik wideł od ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

kolego ja też nad tym myślałem chwytaki, krokodyle jak kupiłem i nie wypróbowałem i nie warto naprawdę dobrze sobie radzi a montując chwytak np tracisz na wysokości. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

witam wszystkich jestem z dolnegośląska i szukam względnie dobrego ostrówka może ktoś coś widział ? ogłoszenia z allegro , autogiełdy i tablicy przeszukałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

Witam!!

Może odswieze troche temat. Tez mysle nad zmiana cyklopa i kupnie Ostrówka. Teraz pytanie na ktore nie udalo mi sie nigdzie znalezc odpowiedzi. Czy dało by rade, moze ktos ma nawet chwytak do bel zamiast przedniej lyzki?? Tak aby mozna obylo ofoliowane bele zwozic, Przeprowadzenie 3 sekcji wiem ze nie problem, Natomiast mocowanie itd. Ładowanie obornika przednia jak i tylna łyzka i pryzmy bez problemowo?? Licze na pomoc pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Da rade widziałem na warsztacie że koleś takie coś robił, ale dokładnie nie wiem co przerabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

wstawiasz dzielnik ( ja dałem włoski coś 80 l na min za 300 złł ) i masz trzecią sekcję ...oczywiście trzeba przespawać przewody bo nie idzie dobrać redukcji , odwalasz przednią łychę dorabiasz euro złącze ( i tu musisz sam kombinować żeby było masywne ) i gitara ..wsio działa jak należy -posiadam takie cudo ..

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/52043-ostrowek-dodatkowa-sekcja-na-przod/

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez Artaban
      Cześć! Mam do was sprawę. Chcę stary budynek (schemat na dole) przerobić na oborę dla opasów, i tu moja prośba. Podpowie mi ktoś jak najlepiej to zrobić żeby było jak najmniej roboty z byczkami przy wyrzucaniu obornika, najlepiej turem ale jeśli się nie nie da to będą widły. A może ruszta? Dodam że chcę aby była to obora wolnostanowiskowa.
       
      Proszę nie pomijajcie tego, naprawdę zależy mi na waszych poradach.
       
      Zbieram wszystkie wasze uwagi, piszcie co byście polecili. Pozdrawiam
      Plan.bmp
    • Przez Junior01
      Witam wszystkich.
       
      Taka sprawa. Jakiś czas temu kupiliśmy Ostrówka, będzie przy nim trochę pracy, ale dało się już wykopać pierwsze rowy. Zawsze był problem z obracaniem wieży - po prostu jakby się zawieszała. Natomiast teraz - nie kręci się w ogóle. Gdy daje dźwignią obrót, silnik Ostrówka przydławia się gaśnie, chyba że przestanę. Obrotnica ani drgnie. Teraz tak - krzywa listwa ? Chyba nie. Rozdzielacz najpewniej. Albo jakiś zawór. Nie znamy się na tym najlepiej, więc miło by było jakby ktoś pomógł.
       
      Pozdrawiam !
    • Przez daf7160
      Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę. A mianowicie posiadam Ursusa 1634 ze skrzynią trzy biegową, chciałbym ją przerobić na szybką ale się nie da dlatego mam zamiar zakupić i przełożyć skrzynię biegów z ursusa 912. Tylko rodzi się pytanie czy to w ogóle możliwe i czy wytrzyma. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez saherb
      Ogłoszenie nieaktualne. Temat do usunięcia.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj