Skocz do zawartości

Zdjęcie

516b problem z hydrostatem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slawni5

slawni5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 00:01

516b problem z hydrostatem witam. mam 516b i od dwuch lat w czasie przejazdów szosą nie moge uzyskać takich szybkości jak przedtem . kiedyś (przykładowo 20km/h) , teraz o połowe wolniej się poruszam tą 516b . na polu nie przeszkadza mi to , ale po jezdni mógłby szybciej jechać . czy to problem z hydrostatem ? dodam że pod górki na polu drapie , nie ma poślizgów . gdzieś na forum ktoś też miał podobny problem z tym że wolno jedzie , ale nie dostał odpowiedzi . podobno jest jakiś przełącznik na szybką jazde

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
516b problem z hydrostatem Dzisiaj, 19:28
  •  

#2 Share lezar

lezar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 14:47

516b problem z hydrostatem Witam.Ja mam taki naped ale w kombajnie Dronningborg i tam jest takie pokretlo na bieg polowy tj zolwia i na szosowe z zajacem.Pewnie i w twoim kombajnie musi to samo byc.Przyjzyj sie czy takiegi przelacvzik jest a mysle ,ze musi byc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 listopad 2012 - 18:52

516b problem z hydrostatem żadnego przełacznika tam nie ma, bo mam 516B, po prostu musisz rozebrać cały układ tych dzwigienek od kabiny do hydromotorów.... i porzadnie nasmarować i przeczyścić... ja zawsze co roku smaruje te dzwigienki... na pewno zapiekło się na tej dźwigni co wchodzi w rame i wychodzi u dołu, gdzie załamuje jest kolejna , która idzie po tej poprzecce, i tam jest przejście 90 stopni z pionu w poziom... i tam jest zapieczone... , dwa... na jednym hydromotorze na tym gdzie dźwignia dochodzi do takiej kostki , która jest u góry hydromotoru, i tam jest zapieczone... po prostu zdemontuj połowe układu tych dźwigni od dźwigni w kabinie do hydromotoru, po prostu wd-40, szczotka druciana, młotek i cheja do przodu :D tak sie dzieje , jak stoi pod chmurka... aaa i jak przeczyścisz wszystko, to musisz czuć dając ta dźwignią do przodu, masz takie dwa przeskoki, musisz czuć, że popychając jojstik do przodu czujesz taki opór, a jak dasz mocniej to dzwignia idzie aż do konca tej przestrzeni.. zdejmiesz ta blache na pulpicie to zobaczysz o co chodzi....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share slawni5

slawni5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:12

516b problem z hydrostatem dzięki za pomoc , na pewno przeczyszczę te dżwigenki . mój kombajn stoi pod wiatą , być może jest tam dużo zanieczyszczeń ponieważ czyszcze go po każdym dniu koszenia dmuchawą spalinową plecakową do odkurzania liści , 5 minut i jak nowy żadnych plew ani słomy.