Skocz do zawartości

Zdjęcie

opony do odśnieżania

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 22:11

opony do odśnieżania ale ciagnik dysponuje wieksza moca co do samochodu to sie zgadzam ze na zime lepsze sa waskie opony ale ciagnik raczej nie odczuje tego oporu spowodowanego wzrostem szerokoscia opony a na szerszych ma wieksza przyczepnosc a jezeli chodzi o lod to szerokosc opony raczej nic nie zmienia moga pomoc tylko poprzeczki z lancuchow :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opony do odśnieżania Dzisiaj, 03:16
  •  

#42 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 22:34

opony do odśnieżania To dlaczego zimówki w samochodzie są węższe?

#43 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 23:03

opony do odśnieżania moim zdanie po to zeby jak jedziesz np po blocie posniegowym opona stawiala mniejszy opor i miala lepsza przyczepnosc, szerokosc opony musi byc dostosowana do masy samochodu przykladowo ja na zime do audi masa okolo 1500kg stosuje opony o profilu szerokosc 185 i sa wsam raz maja dobra przyczepnosc a jak by takie szerokie wstawic do malucha to raczej by na takim rozmoknietym sniegu za daleko nie ujechal

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 kwiecień 2007 - 23:24

opony do odśnieżania

To dlaczego zimówki w samochodzie są węższe?

mniej wody do odprowadzenia, a poza tym lepszy docisk, ja dla auta 1200kg 105km letnie mam 195 a zimowki 175

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 20 kwiecień 2007 - 23:50

opony do odśnieżania yacenty widze ze myslisz podobnie jak ja na lato wstawiam 225 chociaz uwazam ze sa za szerokie bo jak sie wjedzie w wode przy wiekszej predkosci opona traci kontakt z podlozem a to troche niebzpieczne tyle ze nie moge zalozyc wezszych bo mam takie felgi :wacko:

#46 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 15:02

opony do odśnieżania No właśnie i wydaje mi się że już się dogadaliśmy :wacko: . Opona nie może być ani za szeroka ani za wąska-dobrana do masy i mocy

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 kwiecień 2007 - 18:27

opony do odśnieżania no ale te argumenty tylko posrednio sa prawdziwe dla ciagnikow, masa traktorow i protektory powoduja ze nie potrzeba zmniejszac szerokosci opony zeby uzyskac lepsza przyczepnosc
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 22 kwiecień 2007 - 21:51

opony do odśnieżania ja mysle ze argumety sa ok tyle za ciagnik ma owiele wieksza mase od samochodu i jak by przeliczyc stosunek masy do szerokosci opony w ciagniku ( nacisk w kg/1cm kwadratowy opony) to mysle ze w ciagniku byla by to duza wieksza wartosc wiec pare centymetrow szerokosci opony w ta czy w ta ma male znaczenie ale jakby zalozyc przesadnie szerokie opony np do c330 takie szerokie jak w kombajnie to by pewnie nie miala za dobrej przyczepnosci opona .