Skocz do zawartości

Zdjęcie

opony do odśnieżania

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 październik 2006 - 19:30

opony do odśnieżania Wiesz po prostu nie mogę ot tak po prostu wystawić zdjęcia sprzętu nie należącego do mnie na widok publiczny-mail to co innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opony do odśnieżania Dzisiaj, 03:30
  •  

#22 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 październik 2006 - 19:49

opony do odśnieżania OK-rozumie doskonale!
piotr_milczek@interia.pl
czekam :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 październik 2006 - 20:55

opony do odśnieżania nie no swir z kolesia i tyle!zajeb... jest to z C-330 powinieneś je wstawić do galerii! ;) ciekawe co by zotało z 330 jakby się tak ty case'm rozpędzic i na czołowo? :D

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 październik 2006 - 21:17

opony do odśnieżania Dlaczego świr ?:)W końcu to mój bliski kuzyn.Jeżeli chodzi o maszyny to o ile się nie mylę to ma coś 12-14 dużych ciągników (od 912 po 1614),parę małych i tego Case-a sam chyba nie umie nimi jeździć.Aha i oprócz tej beczki ma jeszcze zdaje się 5 Fortschrittów i ze dwa małe-ale to nic bo kupuje jeszcze taką 25000 l z aplikatorem ale wtedy Case mu nie wystarczy,ale to jeszcze nic bo szukają takiej beczki 30000 l do Tira (jest taka duża ?)-żeby przewozić gnojowicę między gospodarstwami.A wszystko to co ja piszę to jest mały pikuś w porównaniu z tym co tam jest.Poważnie.

#25 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 20 październik 2006 - 22:34

opony do odśnieżania wybrażałem sobie jak takim wozi bele...ja c-330 biore po dwa to takie maleństwo by się pewnie spociło :D ale jak tam mają tyle wszytkiego to ten case akurat pasuje...mam pytanie trochę osobiste jak nie chcesz to nie pisz.dlaczego nie komentujesz zdjęć w galerii??pytam bo wydaje mi się to trochę dziwne ;) a w sumie to znalazłem jeszcze jedna osobę która jest druga w postach (bo yacentego to chyba nikt nie dogoni :) a nie rozpoczęła żadnego wątku...ale to chyba przez to że zadługo tu siedze.w domu jaby dowiedzieli się że zapłaciłem na AF to na bank pomyśleliby że to jakas sekta :D

#26 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 21 październik 2006 - 23:34

opony do odśnieżania Co do odśnieżania to ciągnik tylko z napędem na obie osie, jak najszersze opony i dobrze obciążone obydwie osie (sam ciągnik im cięższy tym lepszy).

#27 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 październik 2006 - 06:05

opony do odśnieżania Ze swijego doświadczenia wiem że Najlepsze na zimę są prawie łyse opony ( tak 30% bierznika) z łańcuchami. Tylko że nie po 4-5 łańcuchów na koło tylko tak co 20-25cm. Sam mam do ciądników łańcuchy przerobione od tira (do 914 i do 330). Jeszcze nigdy nie mieliśmy problemów zimą. W zeszłym roku 330 zaciągała 914 na lodzie i poszło bez większych problemów  8)

#28 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 październik 2006 - 09:16

opony do odśnieżania No tak, zamontowanie łańcuchów mocno poprawia własności trakcyjne ciągników na śniegu czy lodzie. Ale łańcuchy zakałada się w ostateczności, gdy nic jużnie pomaga ;).

#29 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 październik 2006 - 11:36

opony do odśnieżania

Ze swijego doświadczenia wiem że Najlepsze na zimę są prawie łyse opony ( tak 30% bierznika) z łańcuchami. Tylko że nie po 4-5 łańcuchów na koło tylko tak co 20-25cm. Sam mam do ciądników łańcuchy przerobione od tira (do 914 i do 330). Jeszcze nigdy nie mieliśmy problemów zimą. W zeszłym roku 330 zaciągała 914 na lodzie i poszło bez większych problemów  8)

to jakoś lekko  ci chodzi to 914  ja  jak miałem 1014  to 330  z łąńcuchami nie dawałą rady go uciągnąć  a co mówić odpalić na zaciąg  na lodzie  ;)

#30 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 październik 2006 - 12:07

opony do odśnieżania Sorki bo nie dopisałem do końca bo rano do szkoły się spieszyłem. 330 wyciągnął go na asfalt. tylko że wyjaz mam pod górkę a na szosie też było ślisko. Tylko może nie aż tak :). Oba miały łańcuchy, 914 zalany gorącą wodą i 330 było zaczepione za dolny zaczep (belka do góry i jest wtedy większe dociążenie 8) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 październik 2006 - 12:18

opony do odśnieżania Ja mam wszystkie ciągniki na płynie  a jak zrobiłem w 1014 rozruch na 24V  i dwa akumulatory  12V  185 Ah to wtedy  super palił  nawet jak nie miałem  stycznika  do przełączania na  24 V  to podłączałem dwa 12V aku  szeregowo  a rozrusznik był 12V i palił też ok , nie wiem co za głupek wsadził rozrusznik taki jak w 360  do  912 -1014  ??? 

Teraz  w MF 4270 mam 2  aku    12V  66 Ah  i rozrusznik 12V  i 6  garów  pali bez problemu

#32 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 październik 2006 - 12:44

opony do odśnieżania Rozrusznik pozostawiłeś ten co był (orginalny), czy dałeś inny?
parę ha i para rąk do pracy...

#33 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 październik 2006 - 13:18

opony do odśnieżania Ja  założyłem od bizona (stara  200) jest taki  sam tylko łęb przełożyłem od oryginalnego  bo miałem taki rozrusznik  , stycznik  dałem od robura  bo jest mniejszy i lepszy  od takiego jak jest w 1224  no i zmieścił mi się pod tablicą 

Rozwiązaniem  jest też kupno planetarnego rozrusznika na 12V

Ja nie mogłem odpalić w zimie nigdy na 12V 1014 chociaż aku był nowy  185 Ah rozrusznik zrobiony ok i tylko było uuuuuuuuuuuuu i tyle

Ale jak gadałęm z elektrykiem  to mogłem zostawić stary  bo mówi że lepiej jak zakręciłbym moment  12V rozrusznik  prądem 24V niż męczył go długo  na 12 V

#34 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 22 październik 2006 - 15:20

opony do odśnieżania Ako były stare. Ale teraz już mam nowe. A na nowych nie miałem nigdy problemów z odpalaniwm. Nawet zimą 8)

#35 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 22 październik 2006 - 16:01

opony do odśnieżania Ja mam do bloku wstawioną grzałkę- naprawdę pomaga  8)
parę ha i para rąk do pracy...

#36 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 październik 2006 - 17:03

opony do odśnieżania ciekawe co powie zetor w tym roku?
jak go kupowalismy w lutym to pogoda byla sakramencka:( ale mimo ze na plynie zapalil elegancko, zawsze to rozruch na 24v :)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#37 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 06 listopad 2006 - 23:04

opony do odśnieżania Ja też mam grzałke,jak sie kiedyś zapomniałem i grzało 2h to mogłem se herbatke zrobić.

#38 Share kemot

kemot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:06

opony do odśnieżania moim zdanie nailepsze sa szerokie i do tego 4-6 lancuchow i po upszczac troche powietrza nie zaduzo inie zamalo i idzie jak buza. 8) ;) ;) :)

#39 Share laktok

laktok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 22:44

opony do odśnieżania ja przez jakies dwie zimy odsniezam drogi na zlecenie gminy mtz 82 i wiem jedno lancuchy to dobra rzecz ale podstawa to odpowiednia szufla najlepsze sa 2-ramienne w ksztalcie odwroconrj litery v taka szufla stawia maly opor i mtz radzi sobie elegancko i nie duzo pali natomiast moj kolega ma ursusa 16.. jest to duzo wiekszy ciagnik ale pracuje z szufla jedno_skosna i nie wyglada to za dobrze bo nie radzi sobie lepiej od mtz..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share nowy1989

nowy1989

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 22:54

opony do odśnieżania Uważam że wąskie są lepsze, tak jak z samochodami. Jeżeli masz opone o szerokości 50cm to jaki jest opór śniegua a jaki w przypadku opony 25cm.