Skocz do zawartości

Zdjęcie

Winnica

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 01 grudzień 2007 - 20:23

Winnica Czy ktoś na AF ma winnice? Jak myślicie czy w Polsce taka uprawa jest opłacalna? Jak tak, to napiszcie, co trzeba mieć żeby zająć się taką uprawą. Prosił bym o napisanie jakie wymagania mają winogrona tzn. na jakiej glebie rosną, ile wody potrzebują, ile słońca, jakie nawozy itd. ;)
Zamieszczam też link do strony winnicy która znajduje się niedaleko mnie. http://www.winnicamiekinia.pl/ :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Winnica Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share szymon29

szymon29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 21:27

Winnica Winnice to chyba najładniej wyglądają na zboczach :rolleyes: A co do uprawy to nie miałem z tym styczności

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 22:20

Winnica nie tylko na zboczu ale na południowym :rolleyes:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#4 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 05 grudzień 2007 - 22:27

Winnica rejon zielonogórski podobno kiedyś słynął z produkcji win, a teraz to byłaby opłacalna tylko jako produkt regionalny, bo w krajach śródziemnomorskich i tak mają nadprodukcję
can do

#5 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 15:18

Winnica Zaciekawiła mnie ostatnio ta uprawa. :rolleyes: Musze kiedyś wybrać się Miekini, to nie daleko. Co do tego zbocza to raczej u mnie teren nizinny :) ale pare pagurków się znajdzie. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 16:18

Winnica

rejon zielonogórski podobno kiedyś słynął z produkcji win, a teraz to byłaby opłacalna tylko jako produkt regionalny, bo w krajach śródziemnomorskich i tak mają nadprodukcję

EEe tam nie ma takiej tradycji spożywania wina jak w polsce, :) :rolleyes: ;) u nas jak bedzie tanie i mocne to nadprodukcja nie grozi :) , a pozatym jak by było niezłe to miał bym zbyt na miejscu właściwie, a jak to jest wogóle z uprawą winogron, bo ja zastanawiam się nad innym mykiem tzn sprzedaż winogron takich na produkcje wina, bo mam taki ogrodowy winogron i ludzie często pytają czy mogli by sobie urwać na wino właśnie albo na jakieś dżemy, czy opłacalna była by uprawa winogron przemysłowych?

#7 Share kondomax

kondomax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 17:26

Winnica mieszkałem w Nowej Soli i mamy tam regionalną winnice, w regionie - Zielona Góra- niziści mieli winnice, po wsiach w okolicy gdzie pagórki, można spotkać pozawalane ograbione zamienione w śmietniska budynki(były raczej bardzo ładne stylowe z kamienia polnego) w których prawdopodobnie leżakowało wino. pamiętajcie południowe stoki zboczy nadają się na winnice najlepiej. Osobiście wolę milion krotnie regionalne wino powiedzmy nowosolskie niż obce zwłaszcza z zachodniej Europy. Wbrew pozorom w Polsce można produkować winno może nie będzie tak wspaniałe jak gruzińskie czy rumuńskie ale będzie z pewnością dobre. Z drugiej strony polscy amatorzy "wina" raczej interesują się wyrobami z ogryzków, zgniłych odpadów, siarki i etanolu technicznego, cóż musisz spróbować jak jest ktoś z Dolnego Śląska to ma największe możliwości.

na tej stronie wszystko jest

#8 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:25

Winnica Ja mam przydomowa winnice na własne potrzeby:) Najróżniejesze rodzaje winogron białych, różowych i niebieskich, część do spożycia - odmiany deserowe takie jak arkadia, kodrianka, swenson red, prim ,muskat letni, agat doński, itd a różne odmiany przerobowe przeznaczam na winko własnej roboty:)do uprawy winorosli nie potrzeba dobrych gleb, ukorzeniona winorośl nie boi sie suszy, po trzech latach zimuje bez okrycia polozona na ziemi. Drzewka winorośli wymagaja umiejetnego ciecia w odpowiednich terminach bo inaczej zrobi nam sie busz:) ale to juz kwestia wprawy, wystarczy zerknac do fachowej literatury

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 grudzień 2009 - 18:54

Winnica To stowarzyszenie prowadzi znajomy ,jedna z tych winnic leży 100 m od mojego domu. http://www.malopolsk...id=26&Itemid=28