Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1857 odpowiedzi na ten temat

#1581 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 15:35

Nacjonalizm

Moskwa jest duzo bardziej cywilizowana jak Ukraina. Więcej wyobraźni!!! Za jednym zamachem część Ukrainy weszłaby do UE i NATO o co tak zabiegają. Co do granic to jakoś nie kojarzę by na granicy z obwodem Kaliningradzkim były jakiekolwiek incydenty. Nie wydaje mi się by Rosja zmieniała granice z Litwą  czy Łotwą więc nie dramatyzuj. Czemu nastawiasz się na potyczkę z Rosją? Każdy miałby interes - my odzyskujemy kresy, Rosja powieksza terytorium z mniejszością Rosyjską, Ukraińcy chcacy do Europy sa w Europie, , chcący do Rosji są w Rosji. Jedynymi niezadowolonymi byliby UPAińscy politycy bo kradliby mniej. 

Nasi rolnicy mogliby się rozwijać bo przybyłoby ziemi, jedynie Węgrom trzebaby odpalić działkę na zakarpaciu. Mógłbyś sobie kupić mieszkanie we Lwowie, jechać do sanatorium w Truskawcu albo poopalać się nad Morzem Czarnym. Czego chcieć więcej?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 22:49
  •  

#1582 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 16:27

Nacjonalizm

Tyle ze znowu Ukrainiec sąsiadem . Nie dziekuję , niech siedzą w swoim kurwidołku . Jeden Wołyń wystarczy .

#1583 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 19:02

Nacjonalizm

Jakbyś krótko za pysk trzymał to i grzecznymi sąsiadami by byli.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1584 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 09 czerwiec 2016 - 21:40

Nacjonalizm

Moskwa jest duzo bardziej cywilizowana jak Ukraina. Więcej wyobraźni!!! Za jednym zamachem część Ukrainy weszłaby do UE i NATO o co tak zabiegają. Co do granic to jakoś nie kojarzę by na granicy z obwodem Kaliningradzkim były jakiekolwiek incydenty. Nie wydaje mi się by Rosja zmieniała granice z Litwą  czy Łotwą więc nie dramatyzuj. Czemu nastawiasz się na potyczkę z Rosją? Każdy miałby interes - my odzyskujemy kresy, Rosja powieksza terytorium z mniejszością Rosyjską, Ukraińcy chcacy do Europy sa w Europie, , chcący do Rosji są w Rosji. Jedynymi niezadowolonymi byliby UPAińscy politycy bo kradliby mniej. 

Nasi rolnicy mogliby się rozwijać bo przybyłoby ziemi, jedynie Węgrom trzebaby odpalić działkę na zakarpaciu. Mógłbyś sobie kupić mieszkanie we Lwowie, jechać do sanatorium w Truskawcu albo poopalać się nad Morzem Czarnym. Czego chcieć więcej?

Moskwa  i cywilizacja a to dobre :D Chyba tego nigdy nie oglądałeś https://www.youtube....h?v=yJQ14N8Catk i masę tym podobnych .Ruscy są rzeczywiście pokojowi  http://www.tvn24.pl/...uja,471596.html  i http://www.polskiera...cyjny-charakter  :D Do tego dorzucić incydenty ruskich pokojowych w Turcji .Można tak wymieniać w nieskończoność . Ty chyba żyjesz w równoległej rzeczywistości albo jesteś trollem ruskim bo jesteś pro ruski .Większość dróg na Ukrainie to musiał byś wybudować by gdzieś pojechać i zawieszenia nie połamać . Moja mama była w Kamieniu Podolskim  to powiedziała że oni są w stosunku do obecnej Polski w latach 60 XX wieku .Ja bym tam Węgrom nic nie odpalał bo to zaraz wywołało by konflikt ze Słowacją .Ogólnie więc to nie wiesz nawet w jakie bagno wpakował byś Polskę swoimi teoriami 

Edytowany przez akko, 09 czerwiec 2016 - 21:41.

#1585 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 21:43

Nacjonalizm

Jakbyś krótko za pysk trzymał to i grzecznymi sąsiadami by byli.

Ukrainiec i grzeczność ?

Miałem ich zatrudnionych ok 50 , grzeczność była do czasu .

Nie ufam tej nacji i chu... 

#1586 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 21:52

Nacjonalizm

ulman zmien dilera, bo to ziolo to chyba w czarnobylu roslo i temu ma taka moc .

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili, strata dla europy byla nie wielka, co prawda pare razy jego mieszkancy zaszaleli, ale wiekszosc czekala na dogodny moment i w odpowiednim momencie przypomnieli o sobie i znowu wyroslo panstwo mimo ze jego mieszkancow uwazano za katolickie bydlo,zacofane cywilizacyjnie, skorumpowane , wychowane na bezdrozach i staplane w blocie.....

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#1587 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 05:05

Nacjonalizm

@jacus pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili,

Kolego jacus ,  w XVII wieku , a w zasadzie pod jego koniec to krol J III Sobieski  ratował Europę przed najazdem osmańskim , więc nie obrażaj Polski i Polaków .

Była to jedna z najważniejszych bitew w historri Europy.i Polacy  to wiedzą., a historycy potwierdzają.

https://pl.wikipedia...wa_pod_Wiedniem

A sasiedzi Polski to co najwyzej mogli bic przed nim kłaniać poklony a jedynym podziałem , był podział między siebie tego co mu spadło ze stołu .

Musisz się w koncu określic , bo z ciebie to patriota, ale ukraiński .bo widzę nie możesz przezyć wygranej przez Polskę bitwy w XVIIw pod Cudnowem , w której to Polska zdobyła prawie cala Ukrainę 

Ostateczna kapitulacja nastąpiła 4 listopada 1660 roku.

"W wyniku pertraktacji Szermietiew zgodził się na następujące warunki:

• armia rosyjska złoży broń i sztandary z wyłączeniem własności prywatnej,
  • załogi rosyjskie miały opuścić Kijów, PerejasławNiżne i Czernihów składając broń,
  • Rosjanie odejdą do miejsc wyznaczonych przez polskich hetmanów,
  • jeńcy więzieni w obozie rosyjskim mają zostać zwolnieni,
  • Wasyl Szeremietiew wraz z ośmioma bojarami miał zostać zakładnikiem gwarantującym realizację postanowień rozejmu,
  • Rosjanie zapłacą 300 000 talarów okupu "

https://pl.wikipedia...wa_pod_Cudnowem

Edytowany przez scoffer, 10 czerwiec 2016 - 05:50.

#1588 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 10 czerwiec 2016 - 09:15

Nacjonalizm

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili

O jakimże  to upadłym  XVII wiecznym  mocarstwie piszesz ?

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1589 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 16:27

Nacjonalizm

Ale dzisiaj mamy piękną rocznicę. 10 czerwca 1934 roku zdelegalizowano ONR w Rzeczypospolitej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#1590 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 12 czerwiec 2016 - 11:20

Nacjonalizm

ulman to coś na przykład rozbioru ukrainy  no ale podoba mi się ten pomysł tylko szkoda że na plaże nie będę miał czasu pojechać no ale jak doczekam emerytury to zaszaleje.

akko mam nadzieje że takich żołnierzy jest nie wielu w polsce. znam paru co bez mrugnięcia okiem idą na front co prawda teraz za kase ale to nadal jakaś tam wojna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1591 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 13:05

Nacjonalizm

moje nazwisko w spisie chlopow mojej krolewskiej [innymi to raczej nikt sie nie zajmowal] wsi pojawia sie prawie 500 lat temu, do dzisiaj wszystkie te nazwiska funkcjonuja w okolicy .

od ponad 200 lat to moge podac imie i nazwisko kazdego przodka,jego rodzenstwo, malzonkow, date i miejsce urodzenia- dom razem z numerem, chrztu,slubu i smierci-mam krewnego ktory ma hopla na tym punkcie i on ustalil to na podstawie ksiag parafialnych , niestety starszych brak,   B)

Jacusiu - dziecię drogie gdybyś w szkole nie przysypiał na lekcjach Języka Polskiego to z tak bujną wyobraźnią mógłbyś teraz bajki pisać .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1592 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 14:42

Nacjonalizm

ja w odroznieniu od ciebie nie musze posilkowac sie brazylijskiem niebem zeby czuc dume z bycia polakiem od pokolen-wystarcza mi dokumenty od plebana :D  :D  :D .

dzieckiem to byle juz tak dawno ze zapomnialem , 

pisanie z wami  przypomina mi spacer przez wies-najwiecej kundle szczekaja, te bardziej rasowe psy to jakos mniej ujadaja  B)  B)  B) .

napiszcie skad jestescie, jaka macie swiadomosc narodowa i od ilu pokolen, bo trudno dyskutowac  z kims o kim nie wiadomo czy jest polakiem czy tylko pelni jego funkcje z uwagi na zawirowania dziejowe, jakos sie nie chwalicie swoim malymi ojczyznami, ja jestem krakowiakiem zachodnim , ze wsi ktora przez wieki dostarczala ryby na dwor krolewski..

czepiacie sie XVII w ktory trwal od 1601 do 1701, a czy w XVIII -1701-1801, np. w 1796 roku istnialo to panstwo o ktorym pisze ???. co z tego ze sobieski uratowal austrie jak pozniej wziela ona udzial w 2 rozbiorach . o sobieskim to wole nie pamietac-jak jade do tesciowej to przejezdzam kolo napisu-tedy szedl na wieden sobieski,  ale mial dwudniowa przerwe kolo mnie, do dzis nie wiadomo dla czego-moze temu ze kiedy byl tam browar.........

#1593 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 16:46

Nacjonalizm

ulman zmien dilera, bo to ziolo to chyba w czarnobylu roslo i temu ma taka moc .

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili, strata dla europy byla nie wielka, co prawda pare razy jego mieszkancy zaszaleli, ale wiekszosc czekala na dogodny moment i w odpowiednim momencie przypomnieli o sobie i znowu wyroslo panstwo mimo ze jego mieszkancow uwazano za katolickie bydlo,zacofane cywilizacyjnie, skorumpowane , wychowane na bezdrozach i staplane w blocie.....

Ukochany guru i autorytet naszego biednego Jacusia - Rysio Gównowiedzący Petru także uważa że imperia upadają w szczycie swej chwały ;)  .

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1594 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 17:19

Nacjonalizm

ty znasz historie rownie dobrze jak petru-wiec on dla ciebie powinien byc autorytetem, petru to chyba jakies brazylijskie nazwisko cos jak pedro czy inna izaura.

pamietasz zssr w latach 80- lepiej wojowali w afganistanie niz dzisiaj usa.

#1595 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 17:45

Nacjonalizm

Afganistan jest jak Polska. Można ją zająć ale dużo trudniej opanować i utrzymać.

#1596 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 12 czerwiec 2016 - 19:43

Nacjonalizm

ulman to coś na przykład rozbioru ukrainy  no ale podoba mi się ten pomysł tylko szkoda że na plaże nie będę miał czasu pojechać no ale jak doczekam emerytury to zaszaleje.

akko mam nadzieje że takich żołnierzy jest nie wielu w polsce. znam paru co bez mrugnięcia okiem idą na front co prawda teraz za kase ale to nadal jakaś tam wojna

Byłem dobrym żołnierzem tak uważam bo z kałacha nigdy nie schodziłem poniżej 46 punktów gdzie były cztery 10 i szóstka na czole  (przeciętna 49) na 100 metrów (50 punktów możliwych do zdobycia max) strzelanie nr 1 .Strzelanie nr 2 do zestrzelenia 3 tarcz serią potrzebowałem do 15 naboi a często 12 szt .Jako działonowy T-72 dzięki zajebistej załodze jaką tworzyliśmy wygrywaliśmy z resztą batalionu czołgów czy nawet podchorążymi którzy uczyli się na oficerów .Mieliśmy status instruktorów dla nich na zajęciach .Do dzisiaj pamiętam nazwiska chłopaków z załogi choć od wyjścia minęło 20 lat ponad z WSOWP Poznań . Wspominam te czasy jako zajebistą przygodę .Pistolet TT też mi nie sprawiał problemów .Najgorzej nie lubiłem pm 63 rak bo były tak zużyte że zabezpieczenia magazynka nie trzymały .Na szczęście to była broń rzadko używana .Dzisiejsze pokolenie młodych chodzących w rurkach które mają krok w kolanach zapewne nie rozumie o czym piszę :D

Edytowany przez akko, 12 czerwiec 2016 - 19:46.

#1597 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 20:58

Nacjonalizm

Akko, on pisał o najemnikach nie o żołnierzach służących swojemu krajowi. Żołnierz jedzie, leci,płynie, idzie albo jedzie tam gdzie wysyła go kraj na wierność któremu składał  przysięgę. Najemnik lezie tam gdzie płacą lepiej. Choć Ukraińcy na Bałkanach też nie palili się do patroli bo płacili im za mało.

#1598 Share grzen

grzen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,budownictwo

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:08

Nacjonalizm

mirro o żołnierzach pisałem wysyłanych z jednostek do iraku 

#1599 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:37

Nacjonalizm Jacus ale co to za źródło od plebana dla Ciebie. Ty ich nie na widzisz. No może kłamali źle zapisali . No co całą twoją genealogię o kant potłuc .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1600 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 12 czerwiec 2016 - 21:40

Nacjonalizm

To nie pisz że to jakaś tam wojna i za kasę. Wierz mi, ci którzy tam jadą wiedzą dlaczego to robią, a jeśli na początku myślą że jakoś tam będzie szybko stawiani są do pionu. Jeśli nie przez kumpli bądź dowódców to przez latające pociski.