Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm


1971 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Buchaj007

Buchaj007

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 80 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Opolskie

Napisany 01 marzec 2013 - 22:03

Nacjonalizm Ludzie co się tak spinacie.... życie nie jest czarno-białe...Nie ma bohaterów bez skazy. Niewątpliwie Piłsudski był wielkim człowiekiem, patriotą, człowiekiem który miał pewną wizję wolnej Polski. Jego język był kontrowersyjny? Tak racja, ale to go wyróżniało spośród masy polityków... Każdy kto chce zaistnieć musi być poniekąd troszkę kontrowersyjny... Miałkiego grzecznego człowieczka każdy oleje. Weźcie takiego Palikota (oczywiście nie popieram tego pana czy coś....) swoim kontrowersyjnym zachowaniem (akcja świński ryj czy sztuczny wacek) stał się rozpoznawalny.... To samo z Piłsudskim...Ale take trzeba pamiętać że Piłsudski był tylko człowiekiem i posiadał swoją czarną stronę...Jego pomysł wywołania powstania w 1909r (przy pomocy Japonii) doprowadził by do tego że Rzeczpospolita nadal była by pod zaborami...Również przewrót majowy jak i obozy dla przeciwników politycznych nie można zaliczyć mu na plus. Równie po części można go obciążyć winą za klęskę wrześniową.... Piłsudski wytworzył w IIRP scementowaną kastę polityczną, która po za nim samym nie była zdolna do niczego... (nie potrafiła ujrzeć zmieniających się reali w polityce międzynarodowej, twardo stała przy przestarzałych wzorcach politycznych czy wojskowych, nie potrafiła unowocześnić państwa, przy czym gdy społeczeństwo głodowało politycy opływali w luksusy) To właśnie tą kastę (sanację) można obwiniać o katastrofalny stan przygotowania do wojny z Niemcami (brak broni pancernej czy lotnictwa myśliwskiego)
Piłsudski obsadzając najważniejsze stanowiska w kraju (zarówno te polityczne jak i wojskowe) pozbawił Polskę skutecznego aparatu decyzyjnego. Gdy "bierni ale wierni" zajmowali ważne stanowiska (choć zupełnie się do tego nie nadawali) kompetentni ludzie byli spychani na margines.
Inną sprawą którą nikt nie porusza to to że sam Piłsudski gdyby nie otrzymał odpowiedniego wsparcia to sobie mógł... Bez lojalnych współpracowników oraz tysięcy ludzi nic by nie osiągnął... Również trzeba docenić godną pochwały postawę przeciwników politycznych Naczelnika. W kluczowym momencie dla odradzającego się państwa, jego główny rywal Dmowski schował swe ambicje oraz wizje do szuflady i wsparł Piłsudskiego. (Oczywiście nie zrezygnował ze swych wizji Polski, ale odłożył je w czasie...gdyż uważał że najpierw musi się odrodzić Polska, a potem będzie rozmowa jaka to ma być Polska). Ciekawe którego polityka stać na tak wielkie wyrzeczenie?

Ps moderatorze nie usuwaj komentarzy....bo potem ciężko połapać się o co chodzi....

Zasług?Np To że nawoływał do przesladowań mniejszości narodowych? że za idola uważał Mussoliniego ? że popierał Holokaust ? czy to że z powodów osobistych miał konflikt z Piłsudskim i głównie dlatego negował jego politykę?

Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem.... Odmienną koncepcję miał Piłsudski...On odwoływał się do Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W nowe państwo miało być wielokulturowe. Co do wielkości.... to najbardziej odpowiadały granice dawnej Rzeczpospolitej... Wobec fiaska tego projektu (nacjonalizmy litwy czy ukrainy wykluczały odrodzenie dawnej Rzeczpospolitej) Piłsudski stwierdził iż tam granica dokąd dojdzie żołnierz Polski.
Co do Holokaustu....tego już dość ileż można jechać na współczuciu? W obozach ginęli nie tylko żydzi....także Rosjanie Polacy Romowie itd. (przy czym należy pamiętać iż wielu z tych żydów było spolonizowanych...Oni uważali się za polaków....).

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 23:53
 •  

#142 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 01 marzec 2013 - 22:37

Nacjonalizm "Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem...."

http://pl.wikipedia....inia_Dmowskiego
Kto mieszka na prawo? Widzisz na tej mapce miejsce dla Litwinów Białorusinów Ukraińców?
Jeśli chcesz wkleję jakiś cytat z Dmowskiego, który Twemu słowu zaprzeczy.

Edytowany przez zorzyk2, 01 marzec 2013 - 22:37.


#143 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1607 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 01 marzec 2013 - 23:29

Nacjonalizm

No no, autorytety pokroju michnika. Norwid i Szymborska opluwali Polaków w swoich wierszach!
Szymborska prawdziwe nazwisko Rottermund
Norwid- większość życia przesiedział za granica
Batory-mason i nie do końca jasne prawdziwe pochodzenie jego matki
Kotarbiński-żyd i ateista

Polecam film oraz tekst:

https://www.youtube....h?v=0IF9y5d5fe8

http://naparkiecie.pl/ftopic12022.html

ciekawe kto jest glupszy ten co to pisze czy ten co w to wierzy. diabel tkwi w szczegolach-prawie polowa ma na imie aaron[pewnie fantazji zabraklo] a nazwiska tych osob ktore naprawde sa[byly]zydowskiego pochodzenia sa przekrecone.-komus nawet nie chcialo sie w encyklopedii sprawdzic.a ten pasus 3 mln polskich rolnikow-nawet psl nie ma takiej tworczej fantazji. 4 mln zydow w polsce ,100 tys ofiar holockaustu-chyba musi psychiatre zmienic. wujek mi nieraz opowiadal jak wygladal oboz auschwitz-birkenau...............
nacjonalizm ma juz swoja pierwsza ofiare-brunon k.jest oskarzony o zabicie swojej tesciowej.

historia powtarza sie jako farsa- ciekawe jak w polsce bedzie wygladala powtorka lat 30, bo dzisiejsi nacjonalisci do piet nie dorastaja onr-owcom.

buk, humor ,seks ,rokendrol.


Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Nacjonalizm Dzisiaj, 23:53
 •  

#144 Share honest

honest

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 77 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 01 marzec 2013 - 23:48

Nacjonalizm

#145 Share Buchaj007

Buchaj007

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 80 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Opolskie

Napisany 02 marzec 2013 - 00:41

Nacjonalizm

"Piłsudski i Dmowski to ogień i woda....każdy z tych panów miał odmienną wizję państwa Polskiego...Choć obaj byli wybitnymi patriotami. To nie prawda co napisałeś o Dmowskim...Ten pan postulował utworzenie czysto etnicznego państwa Polskiego (narodowego). W nowym państwie nie widział miejsca dla mniejszości. Co do wielkości państwa to uważał że polska powinna zajmować taki obszar jaki bezsprzecznie zajmują Polacy. Nie interesowała go polonizacja ukraińców czy białorusinów...nie pragnął też ich ziem...."

http://pl.wikipedia....inia_Dmowskiego
Kto mieszka na prawo? Widzisz na tej mapce miejsce dla Litwinów Białorusinów Ukraińców?
Jeśli chcesz wkleję jakiś cytat z Dmowskiego, który Twemu słowu zaprzeczy.

Kolego nigdzie nie pisałem o Litwinach....więc oni to inna historia...
Wkleiłeś mapkę...fajnie.... teraz porównaj ją z tym jakimi ziemiami władała RP..
Ponadto kazałeś mi zwrócić uwagę na ludność zamieszkującą na "prawo" i tu jest problem...Jeśli odniesiemy sie do dzisiejszych czasów masz rację... Tam żyją w większości UKRAIŃCY, Białorusini...Ale gdy odniesiemy sie do roku 1918 to sprawa nie będzie taka łatwa te tereny w równym stopniu zamieszkiwali Polacy Żydzi co białorusini czy ukraińcy.... przy czym o ile na prowincji większość stanowiła ludność "ruska" o tyle miasta należały do polaków...
Co do cytatów... wiesz można wyrwać parę słów z kontekstu...niby będą wypowiedziane przez daną osobę, jednak nie będą one w pełni oddawały jego poglądów.
Wikipedia to bardzo pomocne źródło wiedzy lecz nie może być podstawą jej. O wiele bardziej cenię wiedzę przekazywaną przez profesorów...

#146 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 02 marzec 2013 - 18:36

Nacjonalizm https://miziaforum.w...cie-dla-siebie/


Myślę, że czas się odnieść do wypowiedzi kolegi @Jacus. Kolego, ta lista oraz informacje zawartę pod nią były tworzone przez kilka lat. Pan Nowak poświęcił wiele czasu i spotkał się z bardzo wieloma nieprzyjemnościami próbując dotrzeć do tych źródeł. Imię Aaron było bardzo popularne wśród ludzi wywodzących się z tego narodu. Co do rolników o których piszesz, w Polsce jest nawet więcej rolników i "rolników" którzy nie mogli znaleźć pracy, a że wywodzą się z rodzin rolniczych, rodzice przepisali na nich hektar, aby móc opłacać sobie skłądkę. Co do Pana K. to hmm... Facet dość ekstremistycznie się zachował. Ale nie dziwię mu się (chodzi mi oczywiście o te ładunki). Gdyby napradę, chciał to pewnie zdetonowałby je. Nie jestem do końca przekonany czy historia ta nie jest tylko po to, aby ośmieszyć Ruch Narodowy. Każdego kto próbuje walczyć o to, żeby było lepiej odrazu pokazuje się jako "złego faszyste, ksenofoba" itp. To, że słowa: nazizm i nacjonalizm brzmią podobnie, nie znaczy, że odnoszą się do tego samego. To są zgoła dwie stanowczo różniące się ideologie. W ostatnim zdaniu obraziłeś nacjonalistów. Dlaczego?? Twoja opinia wzięła sie pewnie z obrazu przedstawiającego krzyczących kiboli. Są oni niewątpliwie wielkimi patriotami lecz troszkę słąbo rozgarniętymi i walczącymi nie na argumenty lecz na pięści. Na argumenty każdy z rządzących zostaje zniszczony, dosłownie wkomponowany w parkiet studia telewizyjnego. Obejrzyj sobie niektóre urywki na yt programu "Młodzież kontra". Zobaczysz jak wykształceni, oczytani i wiedzący czego chcą potrafią być nacjonaliści.
2 marca w 7 największych miastach kraju były przeprowadzane protesty przeciwko ustawie 1066. W tv i na najpopularniejszych portalach internetowych ani słowa o tym. Nie powiedziano nic o tysiącach młodych ludzi którzy maszerowli w słusznej sprawie, wielu z nich potraktowano jak zwykłych przestępców. Pałowano i aresztowano kolkadziesiąt osób. Gdzie wtedy były media?? Ani słowa o tym jak Narodowcy uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych, dziesiątkach tysięcy ludzi w różnym wieku, którzy oddali im należny hołd.

"Jestem Polakiem, więć mam obowiązki Polskie" - Roman Dmowski

Kolejną stolicą europejską w której ludzie wyszli na ulicę przeciwko eurokołchozowi po Budapeszcie jest Lizbona. Tamten rząd również upadnie. W kraju dużo bogatszym, grabiącym od pokoleń kolonie ludzie potrafią zawalczyć o swoje. Kraj i Naród z tak bogatą historią jak nasza nie potrafi zawalczyć o swoje. Nie potrafi się zerwać do tego aby wyzwolić się z pod jażma UE i PO. Jak długo to jeszcze potrwa???

Edytowany przez master20002, 04 marzec 2013 - 09:42.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#147 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 04 marzec 2013 - 19:43

Nacjonalizm

Kolego nigdzie nie pisałem o Litwinach....więc oni to inna historia...
Wkleiłeś mapkę...fajnie.... teraz porównaj ją z tym jakimi ziemiami władała RP..
Ponadto kazałeś mi zwrócić uwagę na ludność zamieszkującą na "prawo" i tu jest problem...Jeśli odniesiemy sie do dzisiejszych czasów masz rację... Tam żyją w większości UKRAIŃCY, Białorusini...Ale gdy odniesiemy sie do roku 1918 to sprawa nie będzie taka łatwa te tereny w równym stopniu zamieszkiwali Polacy Żydzi co białorusini czy ukraińcy.... przy czym o ile na prowincji większość stanowiła ludność "ruska" o tyle miasta należały do polaków...
Co do cytatów... wiesz można wyrwać parę słów z kontekstu...niby będą wypowiedziane przez daną osobę, jednak nie będą one w pełni oddawały jego poglądów.
Wikipedia to bardzo pomocne źródło wiedzy lecz nie może być podstawą jej. O wiele bardziej cenię wiedzę przekazywaną przez profesorów...

Ci Litwinie już nie mieszczą się w pojęciu mniejszość?. Weź sobie dane ze spisów przedwojennych, pomimo ich ułomności i porównaj skład narodowościowy przedwojennej Polski, a potem tych województw wschodnich i zobacz kto tam był mniejszością. Co do miast ,szczególnie Lwowa i Wilna to całkowicie się zgadzam. Kiedy oglądałem w programie dokumentalnym o dworach na Ukrainie wypowiadał się duchowny katolicki(potomek właścicieli) , że całą służbę i okolicę stanowili Ukraińcy, a Lwów - to polskie miasto w morzu ukraińskich wsi. Wikipedi użyłem, bo łatwiej i nie korzystam z niej jako źródło wiedzy.

Edytowany przez zorzyk2, 04 marzec 2013 - 19:44.


#148 Share jacus

jacus

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1607 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:ok.krakowa

Napisany 04 marzec 2013 - 22:33

Nacjonalizm mam mape z ostatniego spisu powszechnego austro-wegier- w galicji jednolite skupiska ludnosci rusinskiej[lemkowie, bojkowie] koncza sie niecale 100 km od krakowa.
mlodziez kontra ogladam od wielu lat- dawny sklad psl-owski znalem nawet osobiscie [jeden zostal juz ministrem] i temu nigdy na psl nie zaglosuje. u nas- jak juz pisalem aktywnie dziala nop- na razie ograniczaja sie do pisania po nowych elewacjach domow i temu raczej duzego poparcia nie maja. takze brunon k. w sasiedniej wsi zrobil sobie poligon- slyszalem raz na jesieni wybuch i widzialem w lesie lej ale nie moglem dojsc kto i po co to robil.
polska byla wielka tylko w jednym momencie gdy jej obywatelami byli-litwini, zydzi, niemcy,ukraincy, bialorusini, tatarzy, ormianie, a ta sytuacja juz nigdy sie nie powtorzy i wybijcie sobie z glowy te mrzonki.
dla rozladowania atmosfery takie piosenki dla nacjonalistow- na dzien dobry i dobranoc

buk, humor ,seks ,rokendrol.


#149 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 10 marzec 2013 - 21:08

Nacjonalizm Oj Kolego ta druga piosenka zajechała mi brudkami i antifą, która jest nieporozumieniem. W pierwszej jest coś o nienawiści. Masz na myśli to, że nacjonaliści są pełni nienawiści? Może i masz racje, ale ta nienawiść (nie skrajna) jest kierowana do wrogów kraju oraz niekompetentnej władzy, sprzedawczyków, agentów i wszelkiego ścierwa dla którego własny interes jest ważniejszy niż interes ojczyzny i rodaków. Niestety w dzisiejszych czasach u władzy każdego szczebla pełno jest takich ludzi. Typowych karierowiczów. Ludziom się to nie podoba i dlatego coraz więcej osób przystępuje do różnego rodzaju organizacji narodowych. Jeszcze jedno, aby zrozumieć ideę nacjonalizmu trzeba wykazać się własną inicjatywą i chęcią zdobywania wiedzy u źródeł, a nie w polskojęzycznych, bo już nie polskich portalach informacyjnych.

Na koniec ciekawostka. Polecam.

http://www.nacjonali...rabunku-polski/

i o sławnych zajściach na UW

http://narodowcy.net...iej/2013/03/08/

Edytowany przez master20002, 10 marzec 2013 - 21:11.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#150 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 10 marzec 2013 - 21:29

Nacjonalizm Wolę by rozmawiano o patriotyzmie. Od nacjonalisty bardzo blisko do szowinisty, trzeba uważać by nie wyhodować swoistych Talibów.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 23:53
 •  

#151 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 marzec 2013 - 09:46

Nacjonalizm Nie nie kolego. Szowinizm i nacjonalizm to są dwa różne nurty, lecz często ukazywane jako bardzo podobne do siebie ze względu na tzw. poprawność polityczną czy medialną. Szowinizm często charakteryzował narodowy socjalizm, natomiast nacjonalizm, narodową demokrację, Stronnictwo Narodowe-najstarszą partię w Polsce założoną przez wielkiego patriotę, działacza i dyplomatę Romana Dmowskiego.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#152 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 11 marzec 2013 - 16:02

Nacjonalizm Posłużę się netem, bo to nie takie proste szufladki
http://wypracowania2...nizm-porownanie

Edytowany przez zorzyk2, 11 marzec 2013 - 16:03.


#153 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 11 marzec 2013 - 17:48

Nacjonalizm Czytając ze zrozumieniem, to można się dowiedzieć tego co wcześniej pisałem. Po za tym jakiś żak się nie popisał, bo w dużej mierze to wypracowanie jest cytatem z wikipedii.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#154 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 11 marzec 2013 - 21:48

Nacjonalizm Nie ma znaczenia skąd przepisywał, nie jestem jego nauczycielem,w poważnej literaturze też to samo piszą. Czy ja pisałem , a właściwie sygnalizowałem, o czymś innym?

#155 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 marzec 2013 - 07:36

Nacjonalizm Drogi kolego, może się nie zrozumieliśmy, ale do szowinizmu prowadzi narodowy socjalizm. Natomiast Narodowcy kierują się ideologią narodowej demokracji. To są istotnie różniące się dwa nurty polityczne.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#156 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 12 marzec 2013 - 14:22

Nacjonalizm We wszystkich wspomnianych nurtach odwołują się do darwinizmu społecznego. Wrzucić kilka linków do narodowych socjalistów w Polsce, może jesteś mniejszością wśród tych nurtów.

Edytowany przez zorzyk2, 12 marzec 2013 - 14:23.


#157 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 13 marzec 2013 - 19:23

Nacjonalizm Czytałeś kolego temat od początku i nie wiesz jeszcze jaki ja nurt prezentuję? Zapewniam Cię drogi kolego, że nie narodowy socjalizm... Oj nie... Do darwinizmu zaliczany był tylko nacjonalizm ukraiński, który był bardzo agresywny. W Polsce, w Stronnictwie Narodowym nurtem przewodnim był nacjonalizm bizantyjski oraz po części staro-grecki. Jak będę miał chwilę to poszukam linków do tych źródeł. Wrzuć jakieś linki, to sobie troszkę podyskutujemy :)

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 13 marzec 2013 - 19:30.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#158 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 13 marzec 2013 - 23:43

Nacjonalizm Pozostanę przy zdaniu, że endecja i inne ruchu narodowe czerpały z darwinizmu w większym lub mniejszym stopniu. Miałem na uwadze to , że Twoja pozycja nie musi być tą która przeważy wśród innych bardziej skrajnych. W necie znajdziesz, wiele stron zwolenników NS
O ND bez wybielania http://www.krytykapo...enu-id-129.html

#159 Share master20002

master20002

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1420 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Podkarpacie
 • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 19 marzec 2013 - 07:38

Nacjonalizm Bez wybielania powiadasz? Masz racje, ale za to oczerniając cały Ruch Narodowy, wyzywając od idiotów, morderców itp. Rzeczpospolita obecnie jest czerwoną gazeta i polsko języczną, bo już nie polską. W czasach socjalizmu Narodowcy byli przedstawiani jako najwięksi wrogowie kraju, podobnie jak teraz. A dlaczego? Bo się ich bano i nadal boi jak diabeł święconej wody. Kolego, jesteś sceptycznie nastawiony do Narodowców, ale nie szukaj linków tylko do artykułów szkalujących. Popotrz na ten temat obiektywnie i wtedy odpowiedz sobie sam co jest dobre a co złe. Napiszę Ci taką historię. Na przełomie wieków w Rzeszowie działało prężnie Stronnictwo Narodowe. Chłopaki dzielnie walczyli o to, aby nie wstępować do uni, prowadząc masę spotkań, roznosząc ulotki itp. Niektórym udało się wystartować w wyborach samorządowych bodajże w 2002 roku z list Samoobrony. Wszystko było ok, do czasu aż do władzy doszli bracia Kilksztain a poźniej ryży. Byli szykanowani w pracy za przekonania, kilku miało naloty na domy o 6 rano. Przewodniczącego żonę wylali z pracy, dzieci dyskryminowano w szkole. W końcu wyjechał do Norwegii wraz z rodziną. Tam jego przekonania i duch patriotyczny nie umarł i postanowił założyć organizację mniejszości Polskiej. Organizacja rozrosła się bardzo szybko do miana Związku Polaków. Działa prężnie i nikt im nie dokucza, szkaluje ani nie obrażą. Czy to co ich spotkało jest normalne w cywilizowanym, demokratycznym kraju? Czy może takie sytuacje mają miejsce w krajach tyranizowanych, zdradzonych?
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 23:53
 •  

#160 Share zorzyk2

zorzyk2

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3403 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:nima

Napisany 19 marzec 2013 - 11:21

Nacjonalizm Artykuł pochodzi sprzed wielu lat, gdy nie była czerwona. Jak łatwo Ci się usprawiedliwiać kolorem gazety. Co do linków miałem na uwadze wiele stron organizacji NS, nie opinie o nich. Dzieje ND z okresu międzywojennego nie są mi obce, niestety z negatywnej strony i rzeczy które się zdarzyły nie można uznać za szkalujące. Widzę symptomy moralności KalegoTermin mniejszości w Norwegii jest nie adekwatny do rzeczywistości, to emigranci polityczni i zarobkowi. Gdy dawano wilcze bilety w jedną stronę w latach 60-tych to wielu lojalnych obywateli zmuszono do emigracji z powodu niewłaściwego koloru krwi, Kraje Demokracji Ludowej słowo demokracja odmieniały w różnych wariantach tak jak i ta Narodowa, a to tylko slogany, słowa przycięte do wygodnych sobie ramek.

Edytowany przez zorzyk2, 19 marzec 2013 - 11:29.


Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Priorytety rolne w Grupie Wyszehradzkiej zobacz »