master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

akko    52

Jacy są Ukraińcy to widać doskonale w trylogii Sienkiewicza jeśli ktoś przeczytał i nic w tym charakterze się nie zmieniło .Pojednanie jednak powinno nastąpić między Polską a Ukrainą bo to jest w naszym narodowym interesie aby nawzajem wyżynali się z ruskimi .My tylko powinniśmy nauczyć się czerpać z tego korzyści materialne bez skrupułów i oglądania się na zachód bo nic dzisiaj darmo nie ma .Wiem brzmi to cynicznie ale taka jest prawda że im bardziej ruscy z Ukraińcami się znienawidzą tym lepiej dla Polski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

To i tak upadły kraj i naród który nie dorósł do samodzielności. Proponuje  razem z Rosją ogłosić na Ukrainie by ci którzy chca być w Rosji przeniesli się na wschód od Dniepru a  co chcą do UE na zachód od Dniepru. . Miesiąc na migrację a potem będziemy jeżdzić na plażę do Odessy. Najlepszym rozwiązaniem problemów Ukrainy jest rozwiązanie jej samej.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

To nie jest żadne rozwiązanie .Pojedziesz Ulman na granicę z ruskimi jako żołnierz i będziesz walczył z tą moskiewską dziczą jak płot będą przestawiali jak to robią w Gruzji co parę miesięcy ? Wątpię czy nawet jakiś szczyl z ONR chętny by się znalazł choć teraz ochoczo krzyczy że walczy o Polskę . Prosta odpowiedź tak czy nie ? Jak znam życie to się zaraz rakiem wycofasz z tych swoich mądrości .Nie takich krzykaczy widziałem w swoim życiu a jak przyszło co do czego to płakali że im źle w wojsku .Pamiętam takiego jednego cwaniaka z poznania co z sali widział okna swojego rodzinnego mieszkania w bloku a płakał jak bóbr co noc że jest w wojsku .Skakał z łóżka by nogę złamać i by go wypuścili  do domu  choć i tak bywał w nim 3 razy w tygodniu na stałce po kilkanaście godzin .Podobnie by było z 99%  np narodowców jak by przyszło co do czego  .Niemcy z RFN przy pokojowym przejęciu NRD do dzisiaj mają problemy  więc zastanów się nad swoimi słowami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Moskwa jest duzo bardziej cywilizowana jak Ukraina. Więcej wyobraźni!!! Za jednym zamachem część Ukrainy weszłaby do UE i NATO o co tak zabiegają. Co do granic to jakoś nie kojarzę by na granicy z obwodem Kaliningradzkim były jakiekolwiek incydenty. Nie wydaje mi się by Rosja zmieniała granice z Litwą  czy Łotwą więc nie dramatyzuj. Czemu nastawiasz się na potyczkę z Rosją? Każdy miałby interes - my odzyskujemy kresy, Rosja powieksza terytorium z mniejszością Rosyjską, Ukraińcy chcacy do Europy sa w Europie, , chcący do Rosji są w Rosji. Jedynymi niezadowolonymi byliby UPAińscy politycy bo kradliby mniej. 

Nasi rolnicy mogliby się rozwijać bo przybyłoby ziemi, jedynie Węgrom trzebaby odpalić działkę na zakarpaciu. Mógłbyś sobie kupić mieszkanie we Lwowie, jechać do sanatorium w Truskawcu albo poopalać się nad Morzem Czarnym. Czego chcieć więcej?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tyle ze znowu Ukrainiec sąsiadem . Nie dziekuję , niech siedzą w swoim kurwidołku . Jeden Wołyń wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Jakbyś krótko za pysk trzymał to i grzecznymi sąsiadami by byli.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Moskwa jest duzo bardziej cywilizowana jak Ukraina. Więcej wyobraźni!!! Za jednym zamachem część Ukrainy weszłaby do UE i NATO o co tak zabiegają. Co do granic to jakoś nie kojarzę by na granicy z obwodem Kaliningradzkim były jakiekolwiek incydenty. Nie wydaje mi się by Rosja zmieniała granice z Litwą  czy Łotwą więc nie dramatyzuj. Czemu nastawiasz się na potyczkę z Rosją? Każdy miałby interes - my odzyskujemy kresy, Rosja powieksza terytorium z mniejszością Rosyjską, Ukraińcy chcacy do Europy sa w Europie, , chcący do Rosji są w Rosji. Jedynymi niezadowolonymi byliby UPAińscy politycy bo kradliby mniej. 

Nasi rolnicy mogliby się rozwijać bo przybyłoby ziemi, jedynie Węgrom trzebaby odpalić działkę na zakarpaciu. Mógłbyś sobie kupić mieszkanie we Lwowie, jechać do sanatorium w Truskawcu albo poopalać się nad Morzem Czarnym. Czego chcieć więcej?

Moskwa  i cywilizacja a to dobre :D Chyba tego nigdy nie oglądałeś https://www.youtube.com/watch?v=yJQ14N8Catk i masę tym podobnych .Ruscy są rzeczywiście pokojowi  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/68-alarmow-na-litwie-150-incydentow-na-lotwie-5-naruszen-przestrzeni-estonii-rosjanie-nie-proznuja,471596.html  i http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1556098,Rosyjski-smiglowiec-naruszyl-granice-Gruzji-Incydent-mial-prowokacyjny-charakter  :D Do tego dorzucić incydenty ruskich pokojowych w Turcji .Można tak wymieniać w nieskończoność . Ty chyba żyjesz w równoległej rzeczywistości albo jesteś trollem ruskim bo jesteś pro ruski .Większość dróg na Ukrainie to musiał byś wybudować by gdzieś pojechać i zawieszenia nie połamać . Moja mama była w Kamieniu Podolskim  to powiedziała że oni są w stosunku do obecnej Polski w latach 60 XX wieku .Ja bym tam Węgrom nic nie odpalał bo to zaraz wywołało by konflikt ze Słowacją .Ogólnie więc to nie wiesz nawet w jakie bagno wpakował byś Polskę swoimi teoriami 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Jakbyś krótko za pysk trzymał to i grzecznymi sąsiadami by byli.

Ukrainiec i grzeczność ?

Miałem ich zatrudnionych ok 50 , grzeczność była do czasu .

Nie ufam tej nacji i chu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ulman zmien dilera, bo to ziolo to chyba w czarnobylu roslo i temu ma taka moc .

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili, strata dla europy byla nie wielka, co prawda pare razy jego mieszkancy zaszaleli, ale wiekszosc czekala na dogodny moment i w odpowiednim momencie przypomnieli o sobie i znowu wyroslo panstwo mimo ze jego mieszkancow uwazano za katolickie bydlo,zacofane cywilizacyjnie, skorumpowane , wychowane na bezdrozach i staplane w blocie.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@jacus pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili,

 

Kolego jacus ,  w XVII wieku , a w zasadzie pod jego koniec to krol J III Sobieski  ratował Europę przed najazdem osmańskim , więc nie obrażaj Polski i Polaków .

Była to jedna z najważniejszych bitew w historri Europy.i Polacy  to wiedzą., a historycy potwierdzają.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Wiedniem

 

A sasiedzi Polski to co najwyzej mogli bic przed nim kłaniać poklony a jedynym podziałem , był podział między siebie tego co mu spadło ze stołu .

Musisz się w koncu określic , bo z ciebie to patriota, ale ukraiński .bo widzę nie możesz przezyć wygranej przez Polskę bitwy w XVIIw pod Cudnowem , w której to Polska zdobyła prawie cala Ukrainę 

 

 

Ostateczna kapitulacja nastąpiła 4 listopada 1660 roku.

"W wyniku pertraktacji Szermietiew zgodził się na następujące warunki:

  • armia rosyjska złoży broń i sztandary z wyłączeniem własności prywatnej,
  • załogi rosyjskie miały opuścić Kijów, PerejasławNiżne i Czernihów składając broń,
  • Rosjanie odejdą do miejsc wyznaczonych przez polskich hetmanów,
  • jeńcy więzieni w obozie rosyjskim mają zostać zwolnieni,
  • Wasyl Szeremietiew wraz z ośmioma bojarami miał zostać zakładnikiem gwarantującym realizację postanowień rozejmu,
  • Rosjanie zapłacą 300 000 talarów okupu "

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Cudnowem

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili

O jakimże  to upadłym  XVII wiecznym  mocarstwie piszesz ?

  • Like 1

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale dzisiaj mamy piękną rocznicę. 10 czerwca 1934 roku zdelegalizowano ONR w Rzeczypospolitej.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

ulman to coś na przykład rozbioru ukrainy  no ale podoba mi się ten pomysł tylko szkoda że na plaże nie będę miał czasu pojechać no ale jak doczekam emerytury to zaszaleje.

akko mam nadzieje że takich żołnierzy jest nie wielu w polsce. znam paru co bez mrugnięcia okiem idą na front co prawda teraz za kase ale to nadal jakaś tam wojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

 

moje nazwisko w spisie chlopow mojej krolewskiej [innymi to raczej nikt sie nie zajmowal] wsi pojawia sie prawie 500 lat temu, do dzisiaj wszystkie te nazwiska funkcjonuja w okolicy .

 od ponad 200 lat to moge podac imie i nazwisko kazdego przodka,jego rodzenstwo, malzonkow, date i miejsce urodzenia- dom razem z numerem, chrztu,slubu i smierci-mam krewnego ktory ma hopla na tym punkcie i on ustalil to na podstawie ksiag parafialnych , niestety starszych brak,   B)

Jacusiu - dziecię drogie gdybyś w szkole nie przysypiał na lekcjach Języka Polskiego to z tak bujną wyobraźnią mógłbyś teraz bajki pisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja w odroznieniu od ciebie nie musze posilkowac sie brazylijskiem niebem zeby czuc dume z bycia polakiem od pokolen-wystarcza mi dokumenty od plebana :D  :D  :D .

dzieckiem to byle juz tak dawno ze zapomnialem , 

pisanie z wami  przypomina mi spacer przez wies-najwiecej kundle szczekaja, te bardziej rasowe psy to jakos mniej ujadaja  B)  B)  B) .

napiszcie skad jestescie, jaka macie swiadomosc narodowa i od ilu pokolen, bo trudno dyskutowac  z kims o kim nie wiadomo czy jest polakiem czy tylko pelni jego funkcje z uwagi na zawirowania dziejowe, jakos sie nie chwalicie swoim malymi ojczyznami, ja jestem krakowiakiem zachodnim , ze wsi ktora przez wieki dostarczala ryby na dwor krolewski..

  czepiacie sie XVII w ktory trwal od 1601 do 1701, a czy w XVIII -1701-1801, np. w 1796 roku istnialo to panstwo o ktorym pisze ???. co z tego ze sobieski uratowal austrie jak pozniej wziela ona udzial w 2 rozbiorach . o sobieskim to wole nie pamietac-jak jade do tesciowej to przejezdzam kolo napisu-tedy szedl na wieden sobieski,  ale mial dwudniowa przerwe kolo mnie, do dzis nie wiadomo dla czego-moze temu ze kiedy byl tam browar.........

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

ulman zmien dilera, bo to ziolo to chyba w czarnobylu roslo i temu ma taka moc .

pamietacie w XVII w tez bylo takie upadle mocarstwo w sercu europy, sasiedzi doszli do wniosku ze nie nadaje sie do niczego i go miedzy siebie podzielili, strata dla europy byla nie wielka, co prawda pare razy jego mieszkancy zaszaleli, ale wiekszosc czekala na dogodny moment i w odpowiednim momencie przypomnieli o sobie i znowu wyroslo panstwo mimo ze jego mieszkancow uwazano za katolickie bydlo,zacofane cywilizacyjnie, skorumpowane , wychowane na bezdrozach i staplane w blocie.....

Ukochany guru i autorytet naszego biednego Jacusia - Rysio Gównowiedzący Petru także uważa że imperia upadają w szczycie swej chwały ;)  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ty znasz historie rownie dobrze jak petru-wiec on dla ciebie powinien byc autorytetem, petru to chyba jakies brazylijskie nazwisko cos jak pedro czy inna izaura.

pamietasz zssr w latach 80- lepiej wojowali w afganistanie niz dzisiaj usa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Afganistan jest jak Polska. Można ją zająć ale dużo trudniej opanować i utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

ulman to coś na przykład rozbioru ukrainy  no ale podoba mi się ten pomysł tylko szkoda że na plaże nie będę miał czasu pojechać no ale jak doczekam emerytury to zaszaleje.

akko mam nadzieje że takich żołnierzy jest nie wielu w polsce. znam paru co bez mrugnięcia okiem idą na front co prawda teraz za kase ale to nadal jakaś tam wojna

Byłem dobrym żołnierzem tak uważam bo z kałacha nigdy nie schodziłem poniżej 46 punktów gdzie były cztery 10 i szóstka na czole  (przeciętna 49) na 100 metrów (50 punktów możliwych do zdobycia max) strzelanie nr 1 .Strzelanie nr 2 do zestrzelenia 3 tarcz serią potrzebowałem do 15 naboi a często 12 szt .Jako działonowy T-72 dzięki zajebistej załodze jaką tworzyliśmy wygrywaliśmy z resztą batalionu czołgów czy nawet podchorążymi którzy uczyli się na oficerów .Mieliśmy status instruktorów dla nich na zajęciach .Do dzisiaj pamiętam nazwiska chłopaków z załogi choć od wyjścia minęło 20 lat ponad z WSOWP Poznań . Wspominam te czasy jako zajebistą przygodę .Pistolet TT też mi nie sprawiał problemów .Najgorzej nie lubiłem pm 63 rak bo były tak zużyte że zabezpieczenia magazynka nie trzymały .Na szczęście to była broń rzadko używana .Dzisiejsze pokolenie młodych chodzących w rurkach które mają krok w kolanach zapewne nie rozumie o czym piszę :D

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Akko, on pisał o najemnikach nie o żołnierzach służących swojemu krajowi. Żołnierz jedzie, leci,płynie, idzie albo jedzie tam gdzie wysyła go kraj na wierność któremu składał  przysięgę. Najemnik lezie tam gdzie płacą lepiej. Choć Ukraińcy na Bałkanach też nie palili się do patroli bo płacili im za mało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

mirro o żołnierzach pisałem wysyłanych z jednostek do iraku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Jacus ale co to za źródło od plebana dla Ciebie. Ty ich nie na widzisz. No może kłamali źle zapisali . No co całą twoją genealogię o kant potłuc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

To nie pisz że to jakaś tam wojna i za kasę. Wierz mi, ci którzy tam jadą wiedzą dlaczego to robią, a jeśli na początku myślą że jakoś tam będzie szybko stawiani są do pionu. Jeśli nie przez kumpli bądź dowódców to przez latające pociski. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Widzicie przysięga się na wierność Polsce i zwierzchnikowi sił zbrojnych w imieniu narodu a nim jest  prezydent w najnowszej historii Polski .Wprawdzie ja jako ja odmówił bym lądowania w Smoleńsku gdybym był pilotem zimnemu Lechowi (nie posiadam skłonności samobójczych   i nie poświęca sie życia swojego i innych w tak głupi sposób to mój minus) choć miałbym za to złamaną wojskową karierę którą byłem kuszony ja i moi rodzice (namawiani byli ) . Wprawdzie to były inne czasy bo nie mogłem iść do WOP jako że byłem niepewnym elementem bo miałem rodzinę i mam w USA a to byli wrogowie PZPR i obecnego pislamu który składa się w 90% z byłych ubeków  .Mogłem też za $ nie iść do wojska w ogóle bo to w tamtych czasach nie był problem .Żołnierz jedzie tam gdzie go wyśle  dowodzący armią czyli prezydent RP od kilku dziesięciu lat musi stawić się na miejsce by nie być zdrają co nie zwalnia go z myślenia  .Dlatego ja jestem za tym by prezydenta nie wybierać w powszechnych wyborach a go mianować przez parlament w głosowaniu .Co najmniej musiał by być woskowym i w stopni majora by miał zielone pojęcie jak sztab główny funkcjonuje w połączeniu z NATO bo w obecnym układzie to idiota (patrz poprzednicy i puste Dudy obecnie ) .Byli i obecny prezydent to nieuki i papugi handlujące ułaskawieniami a nie zwierzchnicy wojska podobnie jak ubecki świr niejaki Macierewicz który działa na szkodę Polski  taka prawda .Minister obrony USA np https://pl.wikipedia.org/wiki/Colin_Powell  czy prezydenci innych krajów są byłymi wojskowymi oficerami a przez to rozumieją obronę państwa a nie c*pami jak polskie odpowiedniki na tym szczeblu .Widocznie Polska lubi takich nieudaczników jakimi był np Rydz Śmigły który za nie udolne dowodzenie (raczej jego brak w ogóle w 1939 roku) powinien zadyndać na najbliższym słupie telegraficznym .Był to podobnie jak obecne i byłe puste dudy zerami  których naród w okresie zagrożenia (istnieje realne ze strony sowietów i islamistów obecnie) powiesić  gdyż nie nadają się nawet do noszenia papieru toaletowego Dziwiszowi do kibla który nimi rządził i rządzi .Kto zobaczy dawną historię Polski to wyjdzie mu że Ci królowie co mieli wykształcenie wojskowe wygrywali i Polska była mocarstwem a ci co byli c*pami przegrywali i Polska traciła ziemię i suwerenność taka jest prawda brutalna 

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spisek?

Ukraińscy dziennikarze postulują przyłączenie Ukrainy do Polski w związku z fiaskiem eurointegracji i bardzo mglistymi perspektywami na członkostwo.
Serwis internetowy Ukrainskij Reporter opublikował na swojej stronie artykuł, w którym postuluje się przyłączenie Ukrainy do Polski. Ukraińscy dziennikarze argumentują, że Polska i Ukraina w 1648 roku zawarły układ o stworzeniu wspólnego państwa (sic!) i państwo to rozkwitło.
Ukraińcy są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej wobec nich a szczególnie kwotami na towary importowane z Ukrainy. Są one, ich zdaniem, zbyt niskie by zrekompensować straty w handlu z Rosją
W artykule znajduje się postulat zrobienia referendum na temat przyłączenia kraju do Polski. Dziennikarze wymieniają rozliczne zalety takiego rozwiązania, między innymi to, że Ukraina stanie się automatycznie członkiem Unii Europejskiej i NATO czy też to, że zapłaty wzrosną 5 razy. Poza tym Ukraińcy przewidują, że doszło by do rozkwitu przemysłowego a także znaczącej poprawy infrastruktury drogowej. Kolejnym argumentem jest to, że po przyłączeniu do Polski skończyłaby się korupcja.
Ukraińcy zauważają także, że Polska stała by się dzięki temu największym i najbogatszym państwem Unii w przeciągu 25 lat.

https://www.monitor-polski.pl/co-nam-przygotowuja-slowianscy-bracia-zza-sanu-dr-marek-glogoczowski/

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fukrainscy-dziennikarze-proponuja-przylaczenie-ukrainy-do-polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj