Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1858 odpowiedzi na ten temat

#921 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 19 maj 2015 - 21:42

Nacjonalizm

Mamy dostęp do morza, mamy zasoby wodne, energetyczne niewykorzystane, wiatr, słońce, mamy zielone łąki i pola, mamy zdolnych naukowców, którym brak wsparcia aby opatentować swe pomysły.........itd...To mało? ...........to aż zbyt wiele w porównaniu z Afryką...Po co nam zachodnie towary, produkujemy i tak w nadwyżce, po co trujemy ziemię, w imię czego? Im więcej mamy, im większy postęp, tym chcemy więcej i ciągle nam mało....BIERZCIE KREDYTY!  BĄDŹCIE NIEWOLNIKAMI! ODDAJCIE SIĘ NAM! Niemcy zmyślnie powracają do pierwotnego planu...

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 20:20
  •  

#922 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 19 maj 2015 - 21:49

Nacjonalizm

wspominam nieraz jak z kumpalami poszlismy pierwszy raz do spar-a na zakupy , chcemy wziasc od austryjaka pusty wozek a ten go trzyma i za nic nie chce oddac -10 szylingow mial w zapince :D  :D  kto wtedy wiedzial co to supermarket :D , pytania czy mamy lodowki czy telewizory to byla norma, raz facet pokazuje nam szybowiec i mowi -patrzcie bez silnika leci-ja mu na to ze polacy sa wielokrotnymi mistrzami swiata w szybownictwie--nie mogl uwierzyc. polonezem na autostradzie kasowalismy bmw-ice.kumpel zapomnial zamknac zbiornik po myciu i 500 l mleka poszlo do scieku, bauer machnal reka bo mu sie limit skonczyl i tak musialby wieksza kare placic-wspomnien czar gastarbaitera ;)  ;)

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#923 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 19 maj 2015 - 22:00

Nacjonalizm

I wygląd autokaru wracającego z zachodu, wyładowanego różnym dobrem po brzegi :D(magnetowidy, radia samochodowe, puszki brzoskwiń i ananasów, marsy, snickersy, kolorowy papier do du-tważy, nawilżane chusteczki)

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#924 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 19 maj 2015 - 22:12

Nacjonalizm

:lol: ...to tak jakbyśmy wspominali dobre minione czasy...he....złapaliście się

#925 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 20 maj 2015 - 07:14

Nacjonalizm

Bo to dla nas był fajny czas byliśmy piękni i młodzi, teraz jesteśmy nadal piękni :D tylko z rana jakoś częściej coś w krzyżu łupie, ale to pewnie przez sprężyny w materacu :D. I do tego każdy z nas ma prawo tęsknić, no było minęło. Natomiast nie tęsknie do tego, że byle cieć za ladą, był jak panisko. Pierwszy ciągnik miałem "przyjemność" kupować jeszcze w czasach niepodzielnego panowania Agromy, wchodząc do biura czuło się swoją małość i natręctwo, kupno maszyny za gotówkę to nie był przywilej tylko akt łaski. W tej chwili kupno czytnika e-buków dla córki na 18 odbyło się bez wychodzenia z domu, na raty, z podziękowaniem za skorzystanie z oferty. Podobnie jest z maszynami do produkcji.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#926 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 maj 2015 - 13:41

Nacjonalizm

:)

Napisałeś @Kaszlak: "Nie zapominaj że PiS ma za sobą media katolickie, a Kościół to w Polsce piąta władza, to jest na pewno oczywiste."

Dlaczego przyklejanie etykietki: "jestem katolikiem" ma określać, że ten człowiek jest dobry, uczciwy i moralny, godny zaufania?

A historia i fakty kościoła, kiedy porusza się ten temat, to już tabu i nikogo to nie interesuje...........bo LICZY SIĘ POZORANCTWO ,

a nie to, że gwałtem i krwią stworzono system KORPORACJI chrześcijański    dla pieniędzy, podporządkowania, kontroli............i każdy godzi się na manipulacje w stylu Rydzyk ze swym bałwochwalstwem...

Ważne są pozory, że mąż z żoną i dziećmi  idą do kościoła.....a w domu toksyczny związek.

To jest system bezpieczeństwa dla ludzi "biednych", którym nie chce się myśleć, niech kościół zrobi to za nich, bo jest mądrzejszy, potężniejszy....przecież księża obcują z DUCHEM, są wyroczniami.....więc płaćmy im, żeby dostać się do nieba a nie piekła............

Czy to przypadkiem nie zastraszanie?????????????.....

Edytowany przez Ywa, 20 maj 2015 - 14:08.

#927 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 20 maj 2015 - 15:08

Nacjonalizm

Temat trochę zszedł na boczne tory... ;)

P.S. Nikt nie napisał, że jeśli się jest Katolikiem, to jest się "dobry, uczciwy i moralny, godny zaufania". Każdy ma swoje sumienie, każdy popełnia grzechy, lub po waszemu występki, ważne, by się po prostu starać być dobrym dla innych, czy jest się wierzący czy nie. Ja jestem wierzący, ale toleruję to, jeśli ktoś jest ateistą (z resztą większość moich znajomych to ateiści) pod warunkiem, że oni nie obrażają Wiary Katolickiej, wtedy się troszku napinam :D :D

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#928 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 20 maj 2015 - 15:22

Nacjonalizm

Ja nie toleruję obłudy....NIE dla religii....TAK dla Boga

;)

#929 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 maj 2015 - 21:46

Nacjonalizm

to tak jak ja-mowie zonie ze dopoki tacy ludzie jak ona chodza do kosciola to dla mnie nie ma tam miejsca :D  :D  :D  :D .

ale koniec juz bliski, u nas miedzy krakowem a wadowicami jeszcze nie jest zle  kolo 45 % ludzi chodzi do kosciola, w rejonie tarnowa nawet i 70 %,  ale sa parafie gdzie i 30 % trudno zebrac,  corka idzie do komunii to trudno na probie  komplet dzieci zebrac, a na bialy tydzien to i polowy dzieci czesto nie ma. druga ma bierzmowanie ale wielu jej rowiesnikow  juz z tego rezygnuje- maja sakrament gdzies po setkach godzin religii.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#930 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 21 maj 2015 - 09:43

Nacjonalizm

Bo z wiarą jest tak, że dopiero jak trwoga, to do Boga. W obecnych czasach gdzie nie grozi nam zbytnio "smród, brud i ubóstwo" to przykazania wiary nie są takie atrakcyjne. Co więcej, one od nas wymagają jakiejś dyscypliny, a po co to, jak tak naprawdę jestem bezpieczny i najedzony. Inaczej jest jak są czasy niespokojne i ludziska czują zagrożenie, nawet tacy którzy dokonali apostazji polecą do świętego przybytku aby wymodlić ochronę swego łba.

Edytowany przez agromatik, 21 maj 2015 - 09:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 21 maj 2015 - 10:24

Nacjonalizm

http://www.defence24...wplywu-w-polsce  PUTIN-LAZAR-KISSINGER.jpg

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#932 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 21 maj 2015 - 10:32

Nacjonalizm

to tak jak ja-mowie zonie ze dopoki tacy ludzie jak ona chodza do kosciola to dla mnie nie ma tam miejsca :D  :D  :D  :D .

ale koniec juz bliski, u nas miedzy krakowem a wadowicami jeszcze nie jest zle  kolo 45 % ludzi chodzi do kosciola, w rejonie tarnowa nawet i 70 %,  ale sa parafie gdzie i 30 % trudno zebrac,  corka idzie do komunii to trudno na probie  komplet dzieci zebrac, a na bialy tydzien to i polowy dzieci czesto nie ma. druga ma bierzmowanie ale wielu jej rowiesnikow  juz z tego rezygnuje- maja sakrament gdzies po setkach godzin religii.

Te 70% wydaje się być lekko przesadzone Patrząc na moją miejscowość to głównie ludzie starsi chodzą do kościoła większość młodych w ogóle nie chodzi. Ogólnie tendencja spadkowa, ale nie ma się co dziwić.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#933 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 maj 2015 - 11:54

Nacjonalizm

Bo z wiarą jest tak, że dopiero jak trwoga, to do Boga. W obecnych czasach gdzie nie grozi nam zbytnio "smród, brud i ubóstwo" to przykazania wiary nie są takie atrakcyjne. Co więcej, one od nas wymagają jakiejś dyscypliny, a po co to, jak tak naprawdę jestem bezpieczny i najedzony. Inaczej jest jak są czasy niespokojne i ludziska czują zagrożenie, nawet tacy którzy dokonali apostazji polecą do świętego przybytku aby wymodlić ochronę swego łba.

100℅ racji, dlatego w bogatych krajach Europy Zachodniej ludzie już dawno przestali wymyślać sobie niewidzialnych przyjaciół. Robią za to wszystko, aby chronić swoje łby przy pomocy rzeczy namacalnych. Widać efekty, dłużej żyją, maja lepsze auta i domy, infrastruktura bardziej rozwinięta. Można by długo wyliczać. A my do tego Zachodu dążymy od 1989 roku, choć część jeszcze mentalnie tkwi w orientacji pro wschodniej.

#934 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 maj 2015 - 12:51

Nacjonalizm

Dokładnie, nawet 200% racji Panowie......Szkoda, że ludzie tylko proszę do Boga...DAJ!....., a jak jest im dobrze.....to zapominają i NIE DZIĘKUJĄ!

........modlitwa to nie proszenie egoistycznie o łaskę tylko.........,lecz dziękowanie.....i docenianie tego co się ma.....choćby za wodę do picia!!!!!!!

Czy człowiek potrzebuje religii,aby stać się moralnym? To jest wzorzec? Raczej "korzeni..."

Edytowany przez Ywa, 21 maj 2015 - 13:08.

#935 Share Renesis16xT

Renesis16xT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 maj 2015 - 16:12

Nacjonalizm

100℅ racji, dlatego w bogatych krajach Europy Zachodniej ludzie już dawno przestali wymyślać sobie niewidzialnych przyjaciół. Robią za to wszystko, aby chronić swoje łby przy pomocy rzeczy namacalnych. Widać efekty, dłużej żyją, maja lepsze auta i domy, infrastruktura bardziej rozwinięta. Można by długo wyliczać. A my do tego Zachodu dążymy od 1989 roku, choć część jeszcze mentalnie tkwi w orientacji pro wschodniej.

Na przykład, przez sprowadzanie Arabów, którzy robią co chcą. W Paryżu, podczas modlitwy mieszkańcy nie mogą wejść do mieszkania, ponieważ cała ulica jest zamknięta. Uwierz, że bezpieczniej jest w Polsce, pomimo tego, że nikt nie ma w domu broni.

Gospodarka poszła do przodu, ponieważ była na kredyt. Oni mieli kroplówkę z USA, a my Marksa i Lenina. Zresztą, jeżeli taki Jacek Kuroń do tej pory jest uważany za wspaniałego człowieka, to świadczy o tym, jak bardzo jesteśmy przywiązani do socjalizmu.

Do zachodu dążymy my, czyli zwykli obywatele. Chcemy zarabiać jak na zachodzie i mieć taki poziom życia, ale Ci, których wybieramy, robią wszystko aby to uniemożliwić. Finał jest taki, że jesteśmy między młotem i kowadłem. Jeżeli ktoś tego nie zaorze i nie "uprawi" na nowo, to nic z tego nie będzie :)

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

#936 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 maj 2015 - 17:38

Nacjonalizm

Nie przez Arabów, przez wysoko rozwinięte gospodarki. Nie chodzi mi bynajmniej o kwestie bezpieczeństwa, raczej gospodarcze. Choć np. w takiej Holandii czuję się bezpieczniej niż w Polsce, pomimo że mam tu sąsiada Araba, aczkolwiek racja, że nie mieszkam w Arabskim getcie. W Polsce też mamy podobne problemy, choćby z "cyganerią".

Kroplówkę od USA dostali, my też mogliśmy dostać, niestety byliśmy wtedy już w łapach ZSRR. Poza tym praca, np. w Holandii jest powodem do dumy, dla wielu w Polsce przekleństwem. To również poświadcza miłość do socjalizmu.

Rozumiem że jak stali rolnicy za nowym ciągnikiem na PROW (zagranicznym zresztą) czy kredytem preferencyjnym, to dostali to od innych zwykłych obywateli ?? Dopłaty to też wymysł obywateli i przez tych są przyznawane ??

Ja jakoś nie czuję żeby nasz rząd, czy to PO czy to PiS-u robił wszystko, żebym się w Polsce rozwijać nie mógł. Ale każdy ma swoje zdanie. Co do "zaorywania", każda rewolucja pożera własne dzieci, a wymierne korzyści przynosi tylko swoim przywódcom.

#937 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 maj 2015 - 18:19

Nacjonalizm

Tiaa, i co ci po tych dotacjach? O tyle, ile rolnicy tych dotacji dostają, o tyle koszty produkcji wzrastają, bo każdy chce sobie z rolnika-dojnej krowy coś uszczknąć- od producentów ciągników i ich dealerów, po producentów chemii rolniczej i nawozów... Jeśli dotacje zlikwidowali by WSZYSTKIM, to wcale bym nie płakał, bo środki do produkcji rolniczej staniałyby o dobre 30% i jeszcze nie musielibyśmy się wielce prosić, o urzędniczą łaskę, bylibyśmy niezależni!

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#938 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 21 maj 2015 - 18:31

Nacjonalizm

Kaszlak79,pomyśl sobie ile musisz zapłacić kupując nową maszyne albo części do niej czy nawozy albo ŚOR.

W cenie wszystkiego jest wliczona akcyza,VAT,.

A spróbuj zasadzić trochę winogron i zrobić z nich wino a potem sprzedać,wtedy zobaczysz jak nasze państwo hamuje rozwój.

A co do samych dopłat to ja jestem za ich zlikwidowaniem ale całkowitym i tylko całkowitym.

Albo stracą je wszystcy rolnicy w UE albo nikt,myślę że po takim czymś nie dość że staniałyby maszyny i koszty produkcji to nasze rolnictwo byłoby bardziej konkurencyjne do zagranicznego.

#939 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 21 maj 2015 - 18:33

Nacjonalizm

Kolejny raz powtarzam, dotacje są całkiem mądrze rozdysponowanymi pieniędzmi na utrzymanie miejsc pracy w przemyśle zaopatrzenia rolnictwa. Tylko dzięki ich istnieniu zapłacisz za sprzęt tylko te 30% więcej. Bez nich w bardzo krótkim czasie zostało by kilku producentów w Europie, którzy z łatwością między sobą się dogadają ile trzeba złupić za 1 grata. Biorąc sprzęt z dopłatami to Ty decydujesz do kogo te pieniądze popłyną, a nie pani Kazia z ministerstwa, czy innego wielce szanownego urzędu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 21 maj 2015 - 19:54

Nacjonalizm

Tiaa, i co ci po tych dotacjach? O tyle, ile rolnicy tych dotacji dostają, o tyle koszty produkcji wzrastają, bo każdy chce sobie z rolnika-dojnej krowy coś uszczknąć- od producentów ciągników i ich dealerów, po producentów chemii rolniczej i nawozów... Jeśli dotacje zlikwidowali by WSZYSTKIM, to wcale bym nie płakał, bo środki do produkcji rolniczej staniałyby o dobre 30% i jeszcze nie musielibyśmy się wielce prosić, o urzędniczą łaskę, bylibyśmy niezależni!

To porównaj sobie jak wyglądało polskie rolnictwo przed i po wejściu do UE. Skoro to całe dotowanie nie ma sensu ekonomicznego bo wychodzi na zero, to popatrz co się dzieje w temacie o nowym PROW-ie na tym forum. Na niezależność nas nie stać, bo nikogo dziś w świecie nie stać.

Kaszlak79,pomyśl sobie ile musisz zapłacić kupując nową maszyne albo części do niej czy nawozy albo ŚOR.

W cenie wszystkiego jest wliczona akcyza,VAT,.

A spróbuj zasadzić trochę winogron i zrobić z nich wino a potem sprzedać,wtedy zobaczysz jak nasze państwo hamuje rozwój.

A co do samych dopłat to ja jestem za ich zlikwidowaniem ale całkowitym i tylko całkowitym.

Albo stracą je wszystcy rolnicy w UE albo nikt,myślę że po takim czymś nie dość że staniałyby maszyny i koszty produkcji to nasze rolnictwo byłoby bardziej konkurencyjne do zagranicznego.

Jak wyżej, powiedz o tej likwidacji tym, którzy cały park maszynowy za połowę ceny wymienili ...