Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1854 odpowiedzi na ten temat

#861 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 09:09

Nacjonalizm To to jest niewolnictwo czy dla ciebie zakrawa na niewolnictwo? Bo zaczynasz zmieniać wersje...

narodowość zwierzchnika nie ma dla mnie żadnego znaczenia i ja to nazywam po prostu normalnymi stosunkami służbowymi. Sam pracuje w zagranicznej firmie i moim zwierzchnikiem jest obcokrajowiec i wiesz co...nie zamienił bym go na żadnego polaka. Powiem więcej...nie wyobrażam sobie pracy w firmie w której jest polski zarząd. Takie mam doświadczenia.

Być może twoja opinia wynika z jakichś twoich doświadczeń ale to nie znaczy ze jest to reguła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 06:02
  •  

#862 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 kwiecień 2015 - 09:28

Nacjonalizm

Rozumiem o co Ci chodzi. Jest niewolnictwem jak np tzw obozy we Włoszech, lub zakrawa o nie np truskawki w Niemczech. Więc nie widzę Zeby coś się wykluczało. Tymi volskdojczami są najczęściej polacy (celowo z małej litery), tak jak w obozach najlepszymi straznikami byli żydzi i ukraińcy. Obcokrajowiec częściej potrafi docenić pracę dobrze i solidnie wykonaną niż gość co został oderwany od pługa i nagle poczuł nad kimś władzę. Sam napisałeś, zawsze są wyjątki od reguły.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#863 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:04

Nacjonalizm Tylko w takich warunkach jak opisałeś pracuje promil emigrantów. Reszta woli "zmywak w UK" niż prace w zawodzie w PL bo tam pieniądz lepszy (albo ktoś taki nie ma żadnego zawodu) i życie spokojniejsze.

A wiesz co mnie bawi najbardziej? Przy okazji wyborów na Facebook'u bardzo wyraźnie widać ludzkie preferencje. Ze swoimi znajomymi o polityce nigdy nie rozmawiam (bo prywatnie uważam ze polityka to największe gówno a politycy to gnidy bez kręgosłupa moralnego) ale okazało się ze większość z nich ma preferencje narodowościowe. A najzabawniejsze jest to ze 80% z nich siedzi za granicą - tacy qrde patrioci.

Edytowany przez ziomster, 01 kwiecień 2015 - 13:05.

#864 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:27

Nacjonalizm

. Wole sie dorobić gdziekolwiek czegoś sensownego za mojego życia niż twoich 17ha i paru budynków przez parę pokoleń w PRL-u.  

To ile lat jeszcze musisz  robić za parobka u HOLENDRA żeby dorobić się tych 17 ha ?

To nie ty marzysz o 15 ha dobrej ziemi w innym temacie ? 

Dobrze wiemy dlaczego tak plujesz na poprzednią epokę , bo twoi przodkowie szykowali się już do PGR- u i zostawili ci ochłap w postaci 3,5 ha  :D  :D  :D

Ale to żaden wyznacznik , to tylko i wyłącznie świadczy o przodkach a nie o systemie jako takim .

Dlaczego inni radzili dość dobrze i mimo tych nędznych czasów pobudowali nowe budynki i maszyny z tych 15  czy 17 ha ? 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#865 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:32

Nacjonalizm

A nie pomyślałeś o tym, że ci ludzie chcieliby wrócić do ojczyzny i wkońcu tu móc normalnie pracować i funkcjonować godnie? Może przez to popierają coś nowego, lepszego. Gorzej chyba już być nie może. Obym nie powiedział tego w złym momencie...

Kilka mądrych zdań:

http://www.mysl-polska.pl/node/316

Edytowany przez master20002, 01 kwiecień 2015 - 13:33.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#866 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 13:48

Nacjonalizm

Wierz mi wszyscy którzy chcą i mają możliwości  to potrafią to zrobić i to się dzieje.

Najgorsi są ci co plują do własnego gniazda i są ''dziećmi globalizacji'' bez żadnych skrupułów bo tak teraz modnie .

A czy UE nie obdziera nas z godności ? 

#867 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 15:18

Nacjonalizm

A nie pomyślałeś o tym, że ci ludzie chcieliby wrócić do ojczyzny i wkońcu tu móc normalnie pracować i funkcjonować godnie? Może przez to popierają coś nowego, lepszego. Gorzej chyba już być nie może. Obym nie powiedział tego w złym momencie...

Kilka mądrych zdań:

Ale przecież mogą to zrobić. Mogą tu żyć na niższym poziomie ale godnie. Tylko po co skoro tam ze zmywaka żyją trochę lepiej? Potem przyjeżdżają do polski z funtami w kieszeni i nagle wielcy państwo we wiosce. Ale przy stole wstyd się przyznać czym się człowiek na codzień zajmuje...

marko-koło
to chyba od ciebie zależy czy ktoś cię pozbawi godności czy nie. pieniądze z UE można brać jak jałmużnę i ja przejdac albo mądrze inwestować i się bogacic...its up to you.

Edytowany przez ziomster, 01 kwiecień 2015 - 15:23.

#868 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 15:38

Nacjonalizm

Nie o pieniądzach tu mowa , nie zrozumiesz tego boś sługus u obcokrajowca pozbawiony duszy . Godność to wolność a to co wprowadza nam eurokołchoz to komuna do potęgi entej . :(  

Bogaciłem się całe życie i nie unia jest dla mnie wyznacznikiem bogactwa , niestety Twoja teoria że UE nam daje pieniądze jest naiwna .

#869 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:00

Nacjonalizm

czyli każdy kto pracuje u kogoś jest odarty z godności? pozbawiony duszy? czy tylko ci którzy pracują o obcokrajowaca?

zanim pojawiła się UE pracujący na etatach (u polaka lub u obcokrajowca) też byli odarci z godności czy nie?

a może chodzi tobie o to że trzeba wykonywać czyjeś polecenia? 

rozwiń czym dla Ciebie jest ta wolność, której Cie ktoś zaczął pozbawiać od 2004 roku? 

#870 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 16:49

Nacjonalizm

piszę o tych pozbawionych duszy ( tu nawet nie chce mi się rozwijać , sam się domyśl )

znamy się kolego z innych tematów i wierz dobrze o co mi chodzi ''dzieciaku globalizacji ''

właź głębiej  swemu mocodawcy bo jak cię kopnie w tyłek to  dopiero zrozumiesz co to godność 

jak zaczniesz żyć i pracować na swoim to możemy rozmawiać a nawet konkurować między sobą 

dziś jak wiesz nie masz żadnych szans na to bo twoje gospodarstwo jak i wiedza na temat rolnictwa jest na europejskim dnie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:02

Nacjonalizm

Kilka mądrych zdań:

Kilka mądrych zdań :

http://telewizjarepu...osji,10461.html

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 01 kwiecień 2015 - 19:06.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#872 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:33

Nacjonalizm

piszę o tych pozbawionych duszy ( tu nawet nie chce mi się rozwijać , sam się domyśl )

znamy się kolego z innych tematów i wierz dobrze o co mi chodzi ''dzieciaku globalizacji ''

właź głębiej  swemu mocodawcy bo jak cię kopnie w tyłek to  dopiero zrozumiesz co to godność 

jak zaczniesz żyć i pracować na swoim to możemy rozmawiać a nawet konkurować między sobą 

dziś jak wiesz nie masz żadnych szans na to bo twoje gospodarstwo jak i wiedza na temat rolnictwa jest na europejskim dnie 

wychodzisz błędnego założenia że ja chce z tobą konkurować - niestety gónwo mnie obchodzi kim jesteś, czym się zajmujesz i co o mnie myślisz. Tobie też polecam takie podejście.

mam swój sposób na życie i póki co nie mogę na nie narzekać...chociaż...chciałbym mieć trochę więcej czasu na żeglarstwo bo się patent marnuje.

wszystkiego dobrego @marko-kolo

#873 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:57

Nacjonalizm

nawet gdybyś chciał to  niby w czym miałbyś konkurować jeśli chodzi o rolnictwo  jak  trzymasz  odłogiem pole?

nie jestem przebieraczem dopłat  ani parobkiem u obcokrajowca więc fakt  tu też nie będziemy konkurować 

każdy ma swój sposób na życie, tylko nie każdy się wymądrza i poucza innych jak gospodarzyć i walczyć o swoje interesy  będąc  ignorantem w temacie rolnictwa 

tak więc wszystko jest git dopóki nie żniemy filozofa i nie narzucamy swego stylu ''europejskiego rolnictwa ''które to  sprowadza się do  pobierania dopłat i zgrywania biznesmena ;)  

#874 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:18

Nacjonalizm

Lepszy jest polski model protestującego męczennika?? Nie sądzę, bo wśród polskich rolników jesteście jednak w mniejszości.

master2002 i po co mu to tłumaczysz jak i tak tego nie zrozumie, bo jest zbyt ograniczony. Szczytem jego marzeń i możliwości jest bycie niewolnikiem. Jedynie co mnie dziwi to to że każdy niewolnik chce być wolny, chce być niezależny i na swoim. Tymczasem on nie, ba nawet wpada w samozachwyt z bycia najtańszym wyrobnikiem w innym kraju, no ale cóż oficjalna propaganda powiedziała mu że teraz już jest prawdziwym Europejczykiem.

Za to Ty byłeś bardzo wolny za swojego PRL-u. Poza tym, miałeś już ze mną nie dyskutować jako mędrzeć made by PZPR ??

To ile lat jeszcze musisz  robić za parobka u HOLENDRA żeby dorobić się tych 17 ha ?

To nie ty marzysz o 15 ha dobrej ziemi w innym temacie ? 

Dobrze wiemy dlaczego tak plujesz na poprzednią epokę , bo twoi przodkowie szykowali się już do PGR- u i zostawili ci ochłap w postaci 3,5 ha  :D  :D  :D

Ale to żaden wyznacznik , to tylko i wyłącznie świadczy o przodkach a nie o systemie jako takim .

Dlaczego inni radzili dość dobrze i mimo tych nędznych czasów pobudowali nowe budynki i maszyny z tych 15  czy 17 ha ? 

Już mam 12ha II i III klasy, jest na sprzedaż 14ha w jednym kawałku, powoli już urabiam właściela. Ale fakt, na to będę już musiał kredyt brać. U Holendra mam zamiar robić jakieś 2-3 lata. A Ty jak długo jeszcze będziesz mordę drzeć że Ci ciężko i trzeba protestować ?? Bo puki co nic innego nie wnosisz na forum, a skuteczność tego marna.

Wierz mi wszyscy którzy chcą i mają możliwości  to potrafią to zrobić i to się dzieje.

Najgorsi są ci co plują do własnego gniazda i są ''dziećmi globalizacji'' bez żadnych skrupułów bo tak teraz modnie .

A czy UE nie obdziera nas z godności ? 

W razie czego jak się nie uda, to można "dżondyrem" na Warszawę jechać z handlarzem ruskim węglem na czele. Dla Was najgorsi są tacy, co myślą lub żyją inaczej i to jest Wasz problem. PS, ciekawe czy ta UE też obdzierała z godności jak żeś stał po nowy ciągnik na PROW.

Edytowany przez Kaszlak79, 01 kwiecień 2015 - 20:29.

#875 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:28

Nacjonalizm

a te puki to w ścianę ?  póki co to nigdzie nic nie pisałem że mi ciężko , tylko że należy walczyć o swoje tak jak to się robi  w UE ..tu przykład idzie właśnie od europejczyków  :D

#876 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:32

Nacjonalizm

No to wytłumacz co to jest konkretnie to swoje ?? Tak bez emocji. Tylko nie pisz mi naiwnie że każdy Polak powinien godnie żyć w swoim kraju, albo że trzeba rozwiązań systemowych, bo to nic nie wnosi do dyskusji.

#877 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:57

Nacjonalizm

Za to Ty byłeś bardzo wolny za swojego PRL-u. Poza tym, miałeś już ze mną nie dyskutować jako mędrzeć made by PZPR ??

dziecko kochane nie pochlebiaj sobie tym że z tobą dyskutuje, bo nie dyskutuje - nie ten poziom moja wypowiedz skierowana była do master20002.

#878 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 21:47

Nacjonalizm

No to wytłumacz co to jest konkretnie to swoje ?? Tak bez emocji. Tylko nie pisz mi naiwnie że każdy Polak powinien godnie żyć w swoim kraju, albo że trzeba rozwiązań systemowych, bo to nic nie wnosi do dyskusji.

Tobie to by trzeba ręcznie wytłumaczyć  ;)

nie wiem co Ci wnosi a co  Nie wnosi ale wbij sobie do łba że po żaden PROW nie stałem i nie zazdroszczę tym co stali bo mi niczego nie brakuje 

Edytowany przez marko-kolo, 01 kwiecień 2015 - 21:48.

#879 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 07:43

Nacjonalizm

To skąd to niezadowolenie ?? Bo chyba nie o solidarność chodzi ...

dziecko kochane nie pochlebiaj sobie tym że z tobą dyskutuje, bo nie dyskutuje - nie ten poziom moja wypowiedz skierowana była do master20002.

Zapomniałem że twój poziom to propaganda sukcesu 4 pokoleń <_< .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 09:55

Nacjonalizm

Panowie, albo spuścicie z tonu, albo posypią się raporty. Dyskutujcie rzeczowo, a nie obrzucacie się wyzwiskami i wzajemnym poniżaniem.