Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1857 odpowiedzi na ten temat

#821 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 10 marzec 2015 - 12:46

Nacjonalizm

http://www.fronda.pl...lsce,47981.html

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 12:59
  •  

#822 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 20:10

Nacjonalizm

Rozmawiałem z kierownikiem rosyjskiego sowchozu,pytałem sie go o limity kwot mlecznych,wiecie co mi powiedział? "a kto krytykuje krowe za to że dobrze doi !!!,oczywiście śmiech z jego strony",a i jeszcze ceny tuczników(po przeliczeniu na nasze) w skupie 7,80zł za kg wagi żywej,jedynka do 180 kg wagi,no i oczywiście ropa po 2,30 zł za litr.Tak że ta Rosja wcale nie taka zła!

#823 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 11 marzec 2015 - 08:17

Nacjonalizm

Średnia pensja w rosji w przeliczeniu na złotówki to 750zł .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 09:56

Nacjonalizm

Tylko ceny niższe i ogólnie w wielu zawodach zarabia się więcej niż w Polsce. A i podatki dochodowe..... 13 % :)

#825 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 14:16

Nacjonalizm

Polak za swoją średnią pensje kupi 148 kg szynki a rusek w ruskowie 27 kg !Polak kupi 900 litrów ropy a rusek 320l itrów .Jak oni mają kupować towary z Polski skoro by kupić byka ( waga żywa ) przeciętny rusek musi pracować 8 miesięcy ?

#826 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 15:41

Nacjonalizm

Na żywo wywiad z Gabrielem Janowskim https://www.youtube....h?v=sSRezErkf38

Edytowany przez OKEY, 11 marzec 2015 - 15:42.

#827 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 20:25

Nacjonalizm

Jakie 900 litrów ropy? chłopie ja nie słyszałem o takich zarobkach (pojezdzij po kraju) ale takie rzeczy(zakłamanie) to tylko w Polsce (prezes 200tys a pracownik 1400 na reke i wychodzi piekna krajowa 4,5tys tylko tych drugich jest 95 proc!).Prawie trzy miliony polaków na emigracji za granicami kraju w najbardziej produktywnym wieku!.Strajki gurników,rolników!. W latach osiemdziesiątych ciągnik 912 (szczyt techniki 30 ton pszenicy) teraz john deere 80 km 300 ton pszenicy!!!. O czym tu dyskutować,a jeszcze jak wejdziemy do strefy euro to polski emeryt na np.kruzie dostanie 200 euro i co za to kupi?.Historia lubi sie powtarzać Lenin wybił burżuazje,Hitler żydostwo(bo oni mieli 80 proc kapitału narodowego we władaniu i sie bogacili kosztem społeczeństwa ) niedało sie żyć normalnym obywatelom tak jest i teraz.Moim skromnym zdaniem coś pęknie (prędzej czy pózniej). HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ !!!

#828 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 12 marzec 2015 - 07:52

Nacjonalizm

Polak za swoją średnią pensje kupi 148 kg szynki a rusek w ruskowie 27 kg !Polak kupi 900 litrów ropy a rusek 320l itrów .Jak oni mają kupować towary z Polski skoro by kupić byka ( waga żywa ) przeciętny rusek musi pracować 8 miesięcy ?

Pokaż mi tych co zarabiają średnią na rękę. W mojej okolicy to pewnie policzyłbym ich na palcach jednej ręki. Statystyki można o kant tyłka rozbić. Np. jak jeden je suchą bułkę, a drugi samą kiełbasę to statystycznie obydwaj jedzą kanapkę z kiełbasą. Więc tak wygląda statystyka, uśrednianie itp. Zmień portal źródłowy dla Twojej wiedzy bo fronda to nieporozumienie.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#829 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 10:53

Nacjonalizm

Czyli według Was używanie w dyskusji oficjalnych danych to nieporozumienie ? 95% Polaków nie osiąga średniej , a wielu rosjan zarabia więcej ! Gratuluję logiki .

#830 Share Terry24

Terry24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 19:28

Nacjonalizm

Tak wielkiego i potężnego sąsiada jak Rosja trzeba szanować i żyć z nim w zgodzie! (2 mln wojsk w służbie zasadniczej +3 mln sił w rezerwach,a my niecałe 100 tyś). Oczywiście ktoś powie że Rosja ma przestarzały sprzęt wojenny ale ma jeden atut którego nato niestety nie posiada ten atut to odwaga!. youtube Russian Armed 2014

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:40

Nacjonalizm

Jeżeli ktoś zrywa z mundurów naszywki i występuje jako "no name" to chyba nie świadczy o tym że idzie walczyć z podniesioną przyłbicą. To zwykły dywersant i skrytobójca.
Odwaga ma z tym niewiele wspólnego. 

#832 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 10:20

Nacjonalizm

http://www.tvn24.pl/...dze,524112.html

#833 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 17:48

Nacjonalizm

Tak wielkiego i potężnego sąsiada jak Rosja trzeba szanować i żyć z nim w zgodzie! (2 mln wojsk w służbie zasadniczej +3 mln sił w rezerwach,a my niecałe 100 tyś). Oczywiście ktoś powie że Rosja ma przestarzały sprzęt wojenny ale ma jeden atut którego nato niestety nie posiada ten atut to odwaga!. youtube Russian Armed 2014

Szanować trzeba, na pewno nie można ignorować, bo ten sąsiad często bywał naszym wrogiem niestety ... Żyć trzeba z każdym sąsiadem, ale nie za wszelką cenę. W obecnej sytuacji zagrożony jest pokój w Europie i polityka zagłaskania Rosji na nic się nie zda. 2 mln wojska w służbie zasadniczej ale NATO ma 3.5 mln i o wiele nowocześniejszą armię. A odwaga napędzana spirytusem to brawura.

Poza tym, jak uważacie że Rosja to kraj mlekiem i miodem płynący to co jeszcze w Polsce robicie ??

#834 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 18:29

Nacjonalizm

http://www.sfora.pl/...y-g76126-203428

#835 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 20:53

Nacjonalizm

Szanować trzeba, na pewno nie można ignorować, bo ten sąsiad często bywał naszym wrogiem niestety ... Żyć trzeba z każdym sąsiadem, ale nie za wszelką cenę. W obecnej sytuacji zagrożony jest pokój w Europie i polityka zagłaskania Rosji na nic się nie zda. 2 mln wojska w służbie zasadniczej ale NATO ma 3.5 mln i o wiele nowocześniejszą armię. A odwaga napędzana spirytusem to brawura.

Poza tym, jak uważacie że Rosja to kraj mlekiem i miodem płynący to co jeszcze w Polsce robicie ??

Tylko że w Rosji 2mln sałdat pod jeden rozkaz, w NATO 28 członków gdzie interesy nie zawsze są zbieżne. Jedynie USA w pojedynkę może stanąć do konfrontacji z Rosją. Samych głowic jądrowych Rosja ma porównywalną ilość co całe NATO, a więcej niż USA.

Działanie NATO świetnie ilustruje dowcip: Rosja zajęła Krym w tym czasie NATO zajęło stanowisko w sprawie Krymu.

#836 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:13

Nacjonalizm

Co Ci po ilości ?? Porównaj ile dane kraje przeznaczają na armię rocznie. Wojna to przedsięwzięcie przede wszystkim ekonomiczne. Podczas II WŚ na nic by się zdała odwaga przeciętnego czerwonoarmisty, bo bez dostaw z USA ten zdechłby z głodu. Wiesz że 55% aluminium użyte przed Sowietów w czasie II Wojny pochodziło ze Stanów ??

No bo i po co NATO miało się pchać na ten Krym ?? Unikanie konfliktu nie jest tchórzostwem tylko mądrością. Każdy logicznie myślący zdaje sobie sprawę, że wszystko od wschodniej granicy Polski w kierunku wschodnim jest pod wpływami Rosji, tak było jest i będzie. Problem w tym, że niektórzy z Was marzą żeby te wpływy powiększyły się znowu o nasz kraj. Co by stare, dobre czasy wróciły. Ludzie, 44 lata Polski w bloku demoludów naprawdę nic Was nie nauczyło ??

#837 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:23

Nacjonalizm

Kaszlak79 żyłeś w tych czasach? czy tylko z opowiadania katechetki wiesz jak to źle było??

#838 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 25 marzec 2015 - 21:26

Nacjonalizm

Dwa miliony zolnierzy to maja Chiny. Rosja ma 850tys. UE nie bedzie ryzykowac wojny za Ukraine. USA i Izrael narobilo tam bigosu Putinowi za wtracanie sie do ich intersow w Syrii, a teraz Europa ma problem.

#839 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:54

Nacjonalizm

Kaszlak79 żyłeś w tych czasach? czy tylko z opowiadania katechetki wiesz jak to źle było??

Pamiętam resztki PRL i ten przełom w 1989, kiedy nagle można było po prostu kupić w sklepie artykuły potrzebne człowiekowi na codzień. Wiem też z opowiadań mojego ojca i mojego wuja, ludzi którzy mieli wtedy wieksze ambicje niż 8 godzin w państwowym zakładzie i M3 w wielkiej płycie. Mój dziadek też PRL-u nie kochał, bo pamiętał II RP.  Co innego moj drugi wujo, służył w MO, lubi wypić to jemu PRL grał. Jak to się mówi o takich, mierny, bierny ale wierny.

Wyjaśnij mi jedną rzecz, dlaczego wszędzie w Europie gdzie nie było wpływów ZSRR lub Rosji jest dziś lepiej niż u nas ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 23:34

Nacjonalizm

Widzisz a ja pamiętam jak w każdym domu była zamrażalka i lodówka bo w jednym chabanina się nie mieściła, dzisiaj widzę jak ludzie kupują na plasterki. Mój sąsiad w latach 80 dziesiątych pracował sam jako rzeźnik ( żona wychowywała dzieci) potrafili wybudować piętrówkę, kto dzisiaj w takiej sytuacji jest wstanie pojedynkę wybudować dom? Pamiętam też opowiadania mojej ś.p. babci jak boso biegali do szkoły za czasów tej jakże wychwalanej dzisiaj IIRP, pamiętam też opowiadania żyjącej babci mojej żony jak pół wsi dzieci wymarło na biegunkę z gorączką bo tylko 3 czy 4 mieszkańców było stać na wezwanie lekarza. W 1988r na wycieczce szkolnej w Wrocławiu pierwszy raz widziałem bezdomnego  i był to dla mnie szok, nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim czymś, dzisiaj w byle zapyziałym powiatowym miasteczku jest ich kilku. Takich przykładów mógłbym ci wymieniać w nieskończoność tylko po co? Nie chwalę poprzedniego systemu bo i miał wiele minusów, ale daleko mi od zachwytu obecnego. Kiedyś oglądałem program z wdowami po górnikach z Wójka i na pytanie redaktora czy są dumne że w jakimś stopniu śmierć ich mężów przyczyniła się do obalenia komuny wszystkie jednoznacznie odpowiedziały że ta śmierć poszła na marne, na pewno nie umierali za taki system jaki dzisiaj panuje. Niemniej jednak największym sukcesem obecnego systemu jest wmówienie takim jak ty jak poprzednio było blle. Najlepiej dopowiedz że komuna była zła bo nie było komórek i internetu i wtedy będzie wszystko jasne.

Na ostatnie pytanie jakie mi zadałeś odpowiem tak: to dlaczego nie jesteśmy w Europie? Wałęsa w 1989r mówił : jesteśmy jak pędzący w dół samochodzik dajcie mi 5 lat wyhamuje go i rozpędzę w górę tak że za 10 lat będziemy drugą Japonią. Minęło 25lat i gdzie jesteśmy? - w szarej du..e