master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

mariuszd93    559

Aha-więc popierajmy Tuska z ośmioprocentowym poparciem bo to tego tam panie-poważny przewidywalny człowiek jest :D .Aż normalnie zaczynam się domyślać kto według Ciebie jest kandydatem na szaleńca ...Trawestując słowa znanej piosenki-góralu aż cię żal :D .

Tusk już zmarnował swoją szansę i dawno stracił zaufanie , tylko jaka jest alternatywa tylko bez żartów proszę że Twój imiennik :D . Może nowa partia narodowców która podobno się tworzy potajemnie?

Też jesteś endekiem jak np @gregor? A co dobrego wynikło z działań narodowców kiedykolwiek?

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&ved=0CEMQFjAE&url=http%3A%2F%2Fcia.media.pl%2Fnarodowa_organizacja_radykalna_i_marzec_1940&ei=dGwqUeHvEsqRswaUmYHIBA&usg=AFQjCNHM_TGAbZqyzQAM4C_8GQvx2txbUg&bvm=bv.42768644,d.Yms.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Mariusz a Wersal, kto walczył o sprawę Polski, jak Polski nie było, przypomnę Ci Roman Dmowski....


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

gregorius

 

Znajdz odpowiedz na takie pytania

1 kto podrzucił carowi Lenina

1 kto doprowadził do powstania Polski (wysłał Piłsudskiego ) aby się zabezpieczyć przed komunistami

Gdzie w 1920 roku był generał Dogol

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tam zanudził wszystkich , gadał chyba z 5 godzin . Tak naprawdę ta konferencja niczego nie ustalała to już było ustalone militarnie i chodziło o podpisanie papierów , dlatego jego tam wysłali .

A co powiesz na to że uważał kobiety za coś gorszego? , że popierał faszystów ? że normy moralne chrześcijan uznał za sprzeczne z interesem narodowym?

A to http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&ved=0CEUQFjAD&url=http%3A%2F%2Fjudaizm.izraelczyk.pl%2Fzydzi-w-ii-rzeczypospolitej&ei=wnAqUYH4D4rbtAbF4YCgDg&usg=AFQjCNG7QoNR46ltakNe-zGX2EgbQOlaxQ&bvm=bv.42768644,d.Yms


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

GoRAL1 wiadomo kto. Raczej kto wysłał Piłsudzkiego by się uchronić przed własnymi komunistami.Do powstania Polski to nie. Raczej woleli by podporządkować sobie kraj jako zaborca.

 

Mariusz93, ale narodowcy praktycznie nie rządzili w Polsce samodzielnie nigdy. Tylko w koalicji i to krótko.

 

Kryzys w latach 30 to po 6 latach juź się kończył. Teraz to on dopiero sztucznie podtrzymywny rozkwita coraz bardziej. Ale fakt. I wtedy i teraz powodem była zbyt duża podaż pieniądza.Czyli kryzys systemu bankowego, a nie stricto gospodarczego.

 

Nie wiesz jaką czcionką piszemy? +1 punkt ostrzeżeń, zaraz zarobisz następny za poprawianie posta po moderatorze !!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

@mariusz93

Chyba nie odmówisz zasług Romanowi Dmowskiemu ?

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zasług?Np To że nawoływał do przesladowań mniejszości narodowych? że za idola uważał Mussoliniego ? że popierał Holokaust ? czy to że z powodów osobistych miał konflikt z Piłsudskim i głównie dlatego negował jego politykę?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Jaki Holocaust? Takiego pojęcia jeszcze wtedy nie było w odniesieniu do roli mniejszości w społeczeństwie. Nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pojęcie może nowe

cytat

Holokaust – to zaplanowana, instytucjonalnie zorganizowana i systematycznie przeprowadzona eksterminacja 6 milionów europejskich Żydów w czasie drugiej wojny światowej. W latach 1933 – 1939 rozpoczęło się preludium holokaustu. Po dojściu do władzy Hitlera (1933r.) i przejęciu władzy przez nazistów nasilił się antysemityzm państwowy i rozpoczęła polityka dyskryminacji Żydów. Wykorzystując konstytucyjne uprawnienia i zaostrzone środki przystąpiono do systematycznego wykluczania ludności żydowskiej z życia publicznego i społecznego Niemiec. Początkowo było to zastraszanie, lecz gdy nie skutkowało, posuwano się do aktów przemocy i terroru.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Goral1 kto Piłsudzki? Proszę pisz pełnym zdaniem. Bo tak po łepkach to ciężko zrozumieć wypowiedź.Korfantego załatwił tak samo jak Rozwadowskiego czy Zagurskiego Piłsudzki. No, ale jako agent CK mógł mieć taką wiedzę speca do zadań specjanych.

 

Na pewno nowe nie ma co kolego mieszać w historii. Poza tym poczytaj Dmowskiego to dowiesz się, że pisał o ograniczeniu roli społecznej żydów w życiu gospodarczym, a nie do ekterminacji. Trzymaj się faktów.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Noc kryształowa

 

można uznać za pocztyek Holokaust u

ale to 1938

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Goral1 ja teź byłem zawsze zdziwiony, że pomoc powstańcom śląskim udzielali bądź samowlnie oficerowie WP bądź liczna grupa powstańców wlkp bądź ochotników. A przecieź znaczenie gospodarcze śląska było olbrzymie w porównaniu z kresami. Niestety układ polityczny był przeciwko nam. Anglicy i Włosi zawsze stali za Niemcami.Wtedy takźe. Tylko Francuzi na zasadzie odrębnego zdania lansowali Polskę.

 

A co ma Noc krysztłowa do Piłsudzkiego?? Bo nie rozumiem. U nas takźe w końcu lat 30 zaczynał się ruch ograniczana dotępu żydów do szkół wyższych. Na kanwie ruchu nazistowskiego w Niemczech i rozwoju ruchu narodowego.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dogol był oficerem (jednym z wielu ) doradca w wojsku Polskim w wojnie z bolszewikami

 

 

Wracając do poprzedniej myśli to wiele decyzji zapadało o nas bez nas

Dzisiaj to podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

I z tym niestety zgdzam się całkowice. Weź tylko pod uwagę, że w takim układzie, który sami sobie przegosowliśmy inaczej nie mogło być. Problem leży w latach w końcu lat 80 i początku 90, a nie teraz. Zawsze mieliśmy pech do bardzo słabch prezydentów i polityków. Żadnego dobrego nie mówiąć o wybitnym. No tak doradców mieliśmy sporo. Amerkanie,francuzi, biali rosjanie,ukraińcy.

 

Patrząć na autora tych wypocin można tylko się śmiać.Dalej nie widzę Twojej tezy o holocausice i mordowaniu żydów głoszonych przez Dmowskiego.To jest program polityczny, a nie hocaust zacznij mysleć kolego. Konieć lat 30 oczywiście, ale to teź nie był holocaust. Ale o tym pisałem wyżej.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie wiem czy pamiętasz RWPG ja teraz dostrzegam podobne rozwiązania w gospodarcze co wtedy

tamto pier,,,,, a to ?

 

Moim zdaniem odpowiedzialność ponoszą wszystkie rządy od 90 roku , powrotu też chyba niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Pamiętam. Za dobrze. Teraz jest znowu gospodarka nakazowo rozdzielcza. Wszystko jest sterowane odgórnie. Tylko inaczej się nazw komitetu centralnego brzmi tak jakos jak komisja europejska czy tak jakoś... ;)

 

Wrcajać do kolegi mariuszd93 to może pokaże gdzie w historii było miejsce eksterminacji narodu ukraińskiego za mordy polityczne na ministrze RP, zołnierzach WP w latach 20? Przed powstaniem KOP-u. Eksterminacja to była w latach 40 na Wołyniu i na wschodniej ukraine Polaków kolego. I to możesz nazwać z pełną uczciwościa holocaustem. Albo faszyzmem albo komunizmem. Bez znaczenia. Każde to określenie kryje mord bezbronnych ludzi.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nacjonalizm ukraiński to ja znam z opowiada naocznych świadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ja tylko raz wysłuchałem takiego wspomnienia. Kobiety, która z całej wsi została sama. Generalnie okrucieństwo graniczące ze zwierzęceniem ogranicza mojej chęci do czytania takich zwierzeń.A czytać trzeba żeby wiedzieć. Dla świadomości. Smutne, że mało osób o tym pamięta. Zginęło 140 tys naszych rodaków i to w okrutny sposób i jest to przemilczane. I jeszcze stawia sie pominki UPA. Nie rozumiem tego.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

http://www.google.pl...NCDFLCwi-AlW_CQ

bez komentarza ,bo nie wiadomo śmiać się czy płakać

kol.mariuszd93 jak sie czyta to co piszesz to tylko jeden cytat przychodzi mi do glowy z filmu " to i kastrata mamy w tym burdelu?" , zyd i komuch w jednym ,gdyby mnie przydazylo sie takie nieszczescie to chyba bym pod pociag skoczyl.wyrazy ubolewania i wspolczucia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

http://www.google.pl...NCDFLCwi-AlW_CQ

bez komentarza ,bo nie wiadomo śmiać się czy płakać

Dokładnie-jak Ty zaczynasz cytować Nałęcza jako alfę i omegę to ja już dziękuję i nie mam więcej pytań...

Druga sprawa-często cytujesz jakieś coś znalezione przez wujka Google-wiedz jednak że za pomocą tej samej wyszukiwarki to ja mogę udowadniać że Ziemia to dalej ten tego na grzbietach wielorybów się unosi :D -nie traktuj proszę rzeczy znalezionych w Internecie jak wyroczni .Ja przyznam sie szczerze mimo że tak powiem przerywanego stosunku :D z historią też już wiele rzeczy zapomniałem i posiłkuję się wyszukiwarką-ALE podchodzę do wielu rzeczy nieufnie-bo wiesz na ten przykład gdyby tak podchodzić bezkrytycznie to można po dziś dzień wierzyć że Katynia nie było ,wujek Stalin to taki swój chłop był ,Hitler chciał samego dobrego a Żydom na sercu leżał tylko interes Rzeczypospolitej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

  • Dobrze piszesz Kolego. Trzeba poprzeć. Swoją drogą jak to możliwe, że Mossad wywiad Izraela, który nie jest w strefie Schengen jako państwo Izrael ochrania swoich obywateli z bronią w ręku w Polsce? Ma to zawsze miejsce podczas obchodów wyzwolenia Auschwitz. Komedia.

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Bo kolego nasi pejsaci "przyjaciele", są "narodem wybranym" i przez to mogą więcej niż inni. Ciągle domagają się przeprosin za tzw. holokaust. A gdzie przeprosiny dla naszego Narodu którego zginęło nieporównywalnie więcej od nich. Gdyby zabito ich tyle ile podają statystyki to po wojnie, ani jednego niebyłoby w Europie. W wolnym kraju nie wolno Ci ich nie lubieć, a co dopiero nazwać ż...m.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj