Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1855 odpowiedzi na ten temat

#621 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 20 luty 2014 - 23:18

Nacjonalizm gdyby nie banderowcy to majdan dawno by padl- to przeciez twoi bracia w nacjonalistycznej wierze, sa gotowi oddac zycie za swoj kraj -zawsze mi sie wydawalo ze to wasze podstawowe haslo i powinniscie jechac im na pomoc,a sprawe podkarpacia i lubelszczyzny to sie pozniej wyjasni[to przeciez ziemie odwiecznie ukrainskie B) .
doboszynski to ten co maszerowal na myslenice ? jeden na rzym, drugi na monachium a trzeci na myslenice :D :D :D , moze bys przedstawil sylwetki np. piaseckiego,poreby[akurat zmarl], rodziny giertychow to by bylo ciekawsze .
kazdy kraj europejski[i nie tylko] jest bankrutem i zyje tylko z drukowania pustego pieniadza i rolowania obligacji. kolejka bankructwa jest w sumie bez znaczenia.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 09:45
  •  

#622 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 luty 2014 - 07:57

Nacjonalizm Kolego banderowcy to żadni nacjonaliści. To są zwykli bandyci i mordercy. Faszyści i szowiniści. Nazywanie ich nacjonalistami to jest spore nadużycie. Nacjonalizm to-"... uznanie wartości swojego narodu nad innymi, z POSZANOWANIEM tych drugich..." Banderowcy nie szanowali i nie szanują nikogo, a już napewno nie Polaków, których obwiniają za wszelkie zło. Ostatnio jak jechały tam dary i leki to napadli na konwój, obrabowali i zawrócili. Leczenie ich w naszych szpitalach jest sporym nadużyciem, gdzie rodzimi mieszkańcy umierają w kolejkach do lekarzy. Polscy narodowcy współpracują ze swoimi odpowiednikami w Rosji, Węgrzech, Francji, Białorusi ale nie z ukraińcami. Teraz przynajmniej nie spotykam ich już na ulicy, w urzędach itp bo narazie nie przyjeżdzają. Co Ty opowiadasz o lubelszczyźnie i podkarpaciu... To prędzej Lwów był od zawsze polski. Ukrainy nigdy nie było na mapach. W średniowieczu słowem "ukraina" określano ziemie na wschód od Dniepru. Więc o czym my rozmawiamy.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#623 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 luty 2014 - 10:03

Nacjonalizm Upraszczasz i podajesz nieprawdziwe fakty. Pomocy nie rozgrabili, bo żadna pomoc nie została przepuszczona przez służby. By pomoc mozna było przekazać oficjalnie to decyzje musi podjąć 8 ministrów podległych Janukowiczowi. Wysyłającym pomoc udało się cofnąć auto i poprzez tzw. mrówki i prywatne samochody osobowe przetransportowano dary przez granicę, gdzie dalej trafiła do potrzebujących na majdanie. Co do słowa banderowcy, tak nam wpoiła władza ludowa,widać, ze nie tylko tu bo stronnicy Janukowycza też używają tego "hasła", a rzeczywistość była nieco inna. Po uwięzieniu Bandery w obozie koncentracyjnym, który był przeciwny krwawym rozwiązaniom, był przeciwny powstaniu SS Galicien, władze przejął Dmytro Kłaczkiwśki. Za jego sprawą z zamordowano jego przeciwników politycznych, reprezentujących inne poglądy i to on jest odpowiedzialny osobiście. Bandera był założycielem OUN-B i można by dywagować, czy gdyby nie założył tej frakcji politycznej to losy potoczyły by się inaczej, Jego rodzina doświadczyła tragicznie od wielkich tego konfliktu, a sam zginął z.rąk KGB. Nie pisz, że wybielam, bronię morderców, bo nie oto mi chodzi, nic nie jest jednoznaczne. O czym pisał Szewczenko, o jakiej Ukrainie, o co walczył Chmielnicki. Szwajcarii tez nigdy nie było, bo długo nie było nazwy, podobnie Norwegii, Słowacji i wielu innych państw w Europie, aha USA tez nie powinno być bo kiedyś była w posiadaniu Indian, potem kolonistów brytyjskich miejscami hiszpańskich. Wygląda, że bliżej ci do szowinizmu niż nacjonalizmu.

#624 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 21 luty 2014 - 11:33

Nacjonalizm Kolego z całym szacunkiem, ale obrażasz mnie mówiąc, że mam poglądy szowinistyczne. Może inaczej definiujesz te dwa pojęcia.
Co do bandery o ile dobrze pamiętam to on założył OUN i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Ukraińcy jego biorą jako wzór działań na Wołyniu. Zapomniałeś również, że ta organizacja w czasie gdy nią dowodził mordowała ludzi chcących doprowadzić do porozumienia polsko-ukraińskiego. Odnośnie Kłaczkiwskiego, który przejął po nim pałeczkę to gość charakteryzował się wyjątkowym zbydlęceniem i bezwzględnością. Bojówkarze potrafili wyrywać nienarodzone dzieci z łona matki, cięli ludzi piłami, rąbali siekierami... Niemcy jak zobaczyli ciała zamordowanych byli w ciężkim szoku, że takie rzeczy może zrobić człowiek... Proszę nie wyskakuj z Norwegią itp. Ukraina została stworzona dla uspokojenia napięć w narodzie ukraińskim. Izrael też powstał na wyrwanej ziemi arabom. Chyba nie będziemy dalej sobie wyliczać...

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 21 luty 2014 - 11:35.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#625 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 luty 2014 - 15:52

Nacjonalizm Nie przejął po nim, a zawładnął tym prawym skrzydłem i eliminował "oponentów". Wiem co założył i wiem, ze potem nie miał nad tym żadnej kontroli. Moralnie jest odpowiedzialny jako założyciel, jego poglądy ewoluowały , i warto poznać co napisał siedząc w obozie. Nie epatuj tutaj opisami, bo wszyscy to znają nawet z podstawowej lektury z pod pióra funkcjonariusza UB. została stworzona, a dlaczego ze wschodu z zachodu tego narodu dążono by jej nie było. Czyje wojska pomagały pod Warszawą w "Cudzie nad Wisłą". Była Ruś Kijowska, Księstwo Halicko-Włodzimierskie, Ukraińska Republika Ludowa(UNR) i wiele innych prób powołania państwa, które zostały stłumione przez sąsiadów. Wielki wpływ na niepowodzenia w budowie państwowości było bliskie sąsiedztwo i powracające najazdy mongołów, które pustoszyły kraj. Popatrz na to z boku, rozbiory, brak państwowości Polski przez wieki i oto odradzająca się w okresie międzywojennym depcze tylko co zbudowane zręby państwowości Ukrainy przy pomocy, z drugiej strony, Czerwonej Armii.

#626 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 27 luty 2014 - 10:03

Nacjonalizm Panie Kolego te opisy nie pochodzą z książek lecz z opowiadań starszych sąsiadów i dziadka. Jak widzisz w profilu jestem z podkarpacia, więc niedaleko do nich. Mojej miejscowości nie dosięgła ta zbrodnia, ludzie organizowali warty dzień i noc żeby nie przyszli, przez rzekę bo po drugiej stronie Sanu zabito dużo Polaków. Bestialstwo przechodziło ludzkie pojęcie. A wszystko zaczęło się od kolaboracji Bandery z Hitlerem. Obiecał on ukraińcom wolną Ukrainę po wojnie w zamian za pomoc. Powstały dwa bataliony "Nachtigall" i "Roland" które dokonywały bestialskich zbrodni na polskiej inteligencji. Następnie te 2 bataliony przerodziły się w Batalion Policyjny nr 201. Po roku czasu niemcy ją rozwiązali, ze względu na wyjątkowo bestialski sposób zabijania. Byli członkowie przystąpili do UPA i nadal czuli się bezkarnie kontynuując rzeź. Gdy niemiecka armia wkraczała do Lwowa witały ją napisy "Chwała Hitlerowi i Banderze", okrzyki heil hitler. Przytoczę Ci fragment dekretu wydanego przez UPA ws likwidacji ludności polskiej: "....Powinniśmy przeprowadzić wielką akcję likwidacji polskiego elementu. Przy odejściu wojsk niemieckich należy wykorzystać ten dogodny moment dla zlikwidowania całej ludności męskiej. Tej walki nie możemy przegrać. Za każdą cenę trzeba osłabić polskie siły. Wioski powinny zniknąć z powierzchni..." Trafiały się też przypadki pomocy Ukraińców dla prześladowanych Polaków. Ale otoczenie wywierało tak dużą presję na nich, karano śmiercią. Starsi Ukraińcy przeważnie odcinali się od tego, ale młodzież której wpajano nienawiść do Polaków poszła za UPA.

Mam jeszcze pytanie, możesz podać tytuł dzieła bandery? Przeszukałem kilka źródeł i nie mogę znaleźć nic. Chętnie przyczytałbym to co napisał podczas pobytu w obozie.

Pozdrawiam

Edytowany przez master20002, 27 luty 2014 - 10:18.

#627 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 15:32

Nacjonalizm
Obejrzyjcie sobie.

Edytowany przez STIG0013, 01 marzec 2014 - 15:38.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#628 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 18:30

Nacjonalizm master
piszeż dziś bardzo niepopularne fakty ,wyjątkowo dziś muszę się z tobą zgodzić ,ukraincy nigdy nie byli dla nas bratnim narodem ,dali się poznać z najgorszej strony mam w domu 90 latka który doświadczył tego na własnej skórze , nie będę tego opisywał bliżej

#629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2014 - 18:49

Nacjonalizm master ma racje, ukraina to nie jest nasz zaden przyjaciel
a nasi politycy jak zwykle wymach*ja szabelka, robiac wszystko na opak i sprzecznie z naszymi interesami, a gdyby doszło do jakichs wiekszych rozruchów to miesem armatnim całej europy jak zwykle zostana Polacy, zadne inne panstwo zachodnie nie kiwnie palcem w tej sprawie, bo maja rozum w głowie i dbaja o swoje narody i interesy

#630 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 01 marzec 2014 - 21:26

Nacjonalizm https://www.google.p...qMLOpwQrJd8PV0w

Odnośnie Ukrainy- to wkurza mnie że od kilku lat najmądrzejsza wypowiedź naszego premiera, że nie będziemy sobie wypruwać żył dla Ukrainy, spotkała się z taką krytyką :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:40

Nacjonalizm link nie działa.

#632 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 21:44

Nacjonalizm U mnie działa . chodzi o DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYLĘTYCH
https://www.google.p...qMLOpwQrJd8PV0w

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#633 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:06

Nacjonalizm

#634 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 22:47

Nacjonalizm http://www.wyszkowsk...atem&Itemid=93#

http://youtu.be/-592V2rDx

Edytowany przez OKEY, 02 marzec 2014 - 22:52.

#635 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 00:02

Nacjonalizm co moga szczekajace kundelki zrobic spizowemu pomnikowi -tylko obsikac cokol. na szczescie dla was on sam sie juz konczy demontowac i w koncu padnie jak lenin w nowej hucie. :P
co do stosunkow polacy-ukraincy-jak kuba bogu tak bog kubie, sasiedzka historia nigdy nie jest prosta-pare nazwisk z listy ofiar majdanu-sawicki,wajda,korczak,polanski i z polowa mniej rzucajacych sie w oczy w taki desen.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#636 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:43

Nacjonalizm

#637 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 14:51

Nacjonalizm Tylko raz oglądałem felieton tego pana o teorii międzymorza. Wtedy popłynął całkowicie. Ale tu tak od połowy trwania odcinka bardzo dobrze mówi. Podsyłam link do kilku informacji:

http://wiernipolsce....stanu-w-polsce/

#638 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 26 marzec 2014 - 19:10

Nacjonalizm http://www.fotosik.p...0794290cfe.html
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#639 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 20:44

Nacjonalizm Bardzo dziwne te wyniki, I w Polsce i na świecie .......

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 26 marzec 2014 - 20:54

Nacjonalizm

Źródło: WIN/Gallup International na grupie 66 806 osób z 65 krajów pomiędzy wrześniem a grudniem 2013 r. W Polsce badanie przeprowadziła firma Mareco Polska na reprezentatywnej próbie 685 osób

Gdyby sondaż przeprowadzono teraz wyniki pewnie uległyby zmianie.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi