master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

mariuszd93    559

Zajrzyj do historii z 1922 roku to zobaczysz podobieństwo

 

Do czego pasuje dziś ENDECJA

Odgrzeje kotleta ;) więc jeśli chodzi o program to do niczego a jeśli chodzi o żądzę władzy to do PIS :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Polecam do poczytania:

http://www.nacjonali...nie-demokracji/

http://www.nacjonali...mbarduje-syrie/

http://www.blogpress.pl/node/2428

Kolego @mariusz proponuję zajrzeć do bardziej wartościowej literatury, a nie opierać swoje przekonania na wikipedii. Aha, kolego forum jest po to aby sensownie dyskutować, podawać argumenty, a nie obrażać się bo ktoś ma inne zdanie. Szanuję Cię bo masz swoje lecz nie gardzę bo masz inny światopogląd niż ja. Szanujmy się wzajemnie, w końcu jesteśmy Polakami.

Edytowano przez rzeznik13

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przekonań nie opieram na wikipedii

Kolego masrer na nikogo się nie obrażam i nie wiem skąd ten pomysł , nie podzielam jednak poglądów narodowców . W żadnym kraju nie żyje tylko jedna nacja i dyskryminacja ze względu na narodowość do mnie nie przemawia .

Co do zabójstwa Narutowicza to nie endecy tylko intryga piłsudczyków według ciebie ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ot i jak zwykle - gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania na jeden temat.Nacjonaliści tak jak patryjoci są potrzebni , pewnie zadymiarze także ale nie o tym chciałem pisać. Mam serdeczną prośbę do kolegów forumowiczów - jest nas trochę i możemy bezpośrednio i pośrednio wpływać na otoczenie- szanujmy się nawzajem , bo

jeśli my nie będziemy się sami szanować to kto nas uszanuje.

Czasami mam ochotę " przejechać" się na kimś za coś z czym ten ktoś nie miał nic wspólnego ale nie robię " tego co jest mi nie miłe" i myślę że to dosyć skuteczna metoda aby powoli wprowadzać lepsze traktowanie siebie nawzajem .

Może to brzmi trochę idealistycznie ale napewno nie zaszkodzi spróbować.Pozdrawam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Przekonań nie opieram na wikipedii

Kolego masrer na nikogo się nie obrażam i nie wiem skąd ten pomysł , nie podzielam jednak poglądów narodowców . W żadnym kraju nie żyje tylko jedna nacja i dyskryminacja ze względu na narodowość do mnie nie przemawia .

Co do zabójstwa Narutowicza to nie endecy tylko intryga piłsudczyków według ciebie ?

 

 

Co do zabójstwa Prezydenta Narutowicza to wiadomo przez kogo on był popierany. Nie zwalałbym tak do końca wszystkiego na Endecję. Nie wszyscy, którzy się nie zgadzali z wynikami wyborów byli narodowcami. Co prawda zabójca utożsamiał się z nimi, ale z tego co pamiętam na dzień zamachu już nie należał do Ligi Narodowej. A co do "dyskryminacji". Ja nikogo nie dyskryminuję, tylko jestem zdania, że każdy powinien znać swoje miejsce. Dla każdego na tym świecie jest kawałek ziemi. Multikulturowość nie jest żadnym wyjściem. To co nas zawsze wyróżniało na tle innych państw to było: dbałość o tradycję, święta, religia, rodzina. Dzisiaj te słowa znacznie tracą na wartości. W szkole dzieciaki podczas hymnu śmieją się, wygłupiają, a jak któryś stoi na baczność i śpiewa, zostaje napiętnowany przez rówieśników. Wyjazdy zagraniczne do pracy... Kolejny temat rzeka. Najczęściej wyjeżdża jedno z małżonków i rodzina się rozpada. Został osiągnięty wcześniej założony cel. Związki partnerskie, według mnie Ci ludzie owszem są nieszczęśliwi, ale niech się z tym nie obnoszą. To nie jest normalne. Na kogo wyrośnie dziecko wychowane przez dwóch ojców lub dwie mamy nie widząc normalnej rodziny, opierając sie na autorytetach takich "rodziców".

 

Pozdrawiam wszystkich


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co do związków homo to brzydzę się na samą myśl o tym co dwóch facetów robi w łóżku :wacko: a żeby pozwolić im wychowywać dziecko to jest chore :P

Każdy powinien znać swoje miejsce? to nie takie proste .......... a co byś zaproponował polskiej mniejszości np w Białorusi? Niech wracają do kraju ? czy niech zrezygnują z tradycji ?

Narutowicz tak naprawdę został wybrany na złość Zamoyskiemu a poparcie miał nikłe , władzy praktycznie żadnej , najbardziej nie na rękę ten wybór był narodowcom i nie kryli się z tym nawet , uznali to jako swego rodzaju obrazę


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Co do Białorusi tam były dwa związki Polaków. Jeden który nie krzyczał do reszty świata, a drugi to ten o którym było tak głośno. Dopuki ten drugi nie robił szumu, naszym rodakom nie było tam wcale źle. Mogli pielęgnować swoje obyczaje, były polskie szkoły, nie byli szykanowani, mieli prace. Wiem to bo tam mieszka mój dobry znajomy i opowiadał co i jak. Przypomnę Ci, że przed wojną podobnie rzecz się miała między Polakami i Ukraińcami. Żyli w zgodzie, szanowali swoje tradycję, obchodzili razem święta tak jednych jak i drugich. Dopuki hitler nie obiecał im wolnej ukrainy. Od tamtej pory już niegdy nie było i chyba nie będzie tak jak wcześniej między naszymi narodami.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dobrze powiedziane, SKRAJNY. Co do ukraińców to wybacz ale mieszkam na podkarpaciu i wiele sąsiednich wiosek jest od dziada pradziada ukraińskich. Jakby nie daj Boże coś się zaczęło dziać, pokazali by kto jest kim. Dziadkowie wiele mi opowiadali o relacjach Polsko-Ukraińskich, raczej nie kłamali bo jaki mieliby w tym interes.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Konflikty zbrojne z Ukrainą ciągną się od czasów Chmielnickiego i wcześniej i nie skończą się raczej......

Powiem tak o ile z punktu widzenia Polaka ograniczanie praw mniejszości narodowych w Polsce może się wydawać słuszne , to ograniczanie praw polaków na uchodźstwie razi .. jak to pogodzić ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ukraina to sztuczny twór dla uspokojenia sytuacji w Europie środkowo-wschodniej. Ten kraj ma nieco ponad 20 lat. Ukraina w definicji literatury to kraina geograficzna, której nazwa zaczęłą funkcjonować końcem XVI wieku. Co do Twojego pytania to niestety, ale raczej nieda się tego pogodzić. W końcu nie są u siebie. To tak jakby niemcy krzyczeli, co zresztą robią o jakieś prawa u nas, które i tak mają bardzo szerokie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ukraina jako kraj tak jest młodym tworem ale jako nacja istnieje kilkaset lat i pierwszy poważny konflikt zbrojny z Ukraińcami to Powstanie Chmielnickiego 1648 rok chyba


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wtedy jeszcze nikt ich nie nazywał ukraińcami tylko kozakami. Co do tej daty masz racje. Wtedy wybuchło powstanie, które jak się później okazało przerodziło się w konflikt zbrojny z Rosją. Na mocy pokoju Polska straciła Kijów i musiała dopuścić swobodę wyznaniową bo przedewszystkim właśnie o to poszło.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego @GoRAL1 myślę, że to dopiero zaczyna się dziać i będzie postępować wraz z niezadowoleniem i ubożeniem społeczeństwa, a gwoździem do trumny jest pakt fiskalny, a następnie przyjęcie euro. Przypominam, że rząd pracuje nad ustawą która pozwoli interweniować służbom innych krajów w przypadku zamieszek i protestów, tak że oni wiedzą że ich czas powoli dobiega końca. A najgorszą rzeczą jest nie chodzenie na wybory. Wtedy oddaje się głos partii rządzącej! Albo wybieranie tzw. "mniejszego zła" (PO vs.PiS). Sondaże opiniotwórcze są zafałszowane i to w ewidentny sposób. Przykład to ostatni sondaż na temat popularności polityków. Wracając do tematu zajść na Uniwersytecie Warszawskim, to podejrzewam, że gdyby organizatorzy stanęli na wysokości zadania i doszłoby do dyskusji to Pani profesor poległa by z kretesem. Więc lepiej wywołać rozróbę i później puszczać to w mediach. Kolejną sprawą którą pragnę poruszyć to temat Pana Zawiszy który kreuje się na przywódce Ruchu Narodowego. Nie neguję jego wiedzy, oddania ojczyźnie lecz nie można w obecnym świecie jechać na tak populistycznych hasłach jak odzyskanie Wilna, Lwowa i Grodna, tymbardziej że Narodowcy zaczynają nawiązywć współpracę z ludzmi o podobnych poglądch z tych krajów. Założeniem jest stworzenie osi środkowoeuropejskiej, aby móc konkurować na rynku światowym włąśnie z Ukrainą, Białorusią i Litwą. Idąc tokeim myślenia Pana Zawiszy musiałoby dojść do interwencji zbrojnej na którą nas nie stać. Nawet gdyby udało się to wygrać, to dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe schody. Koszt dostosowania tych terenów ich rozwój byłby ogromny. Drugą stroną medalu jest to, że po takiej interwencji te kraje zwróciłyby się w stronę Rosji, a nie współpracować z zaborcą. A wtedy już byłoby po wszystkim.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Tuse.k został zainstalowany w Polsce aby spełnić następujące cele: wprowadzić śluby pedalskie, przyjąć euro, zlikwidować polskie firmy, sprzedać te co jeszcze nie upadły za drobniaki, sprowadzić polaków do roli tanich robotników, zredukować populację do ok 20 mln. Można jeszcze coś by znaleźć...

  • Like 1

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co twoja wypowiedz @Kristaps ma wspólnego z nacjonalizmem? Nie rozumiesz o czym jest temat to się nie wypowiadaj :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

A wiesz inny temat jest zamknięty, a nudzi mi się to ,,głupoty'' wypisuję:D Pozdrawiam


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tuse.k został zainstalowany w Polsce aby spełnić następujące cele: wprowadzić śluby pedalskie, przyjąć euro, zlikwidować polskie firmy, sprzedać te co jeszcze nie upadły za drobniaki, sprowadzić polaków do roli tanich robotników, zredukować populację do ok 20 mln. Można jeszcze coś by znaleźć...

 

 

Właśnie przez takie postrzeganie świata ludzie zaczynają się interesować nacjonalizmem. Po jakimś czasie szukając artykułów i pierwotnej etykiety tego ruchu, zaczynają widzieć o co w tym wszystkim chodzi, że to nie jest to co pokazują w mediach (zdarzają się oczywiście wyjątki), przemoc brak argumentów oraz, że każdy z kapturem to narodowiec. Nie! Tak kreują media i władza która coraz bardziej się boi. I ma racje, w końcu powinna. Co do populacji, założenia mówią o 15-16 milionach.

  • Like 1

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tylko co jak do władzy dojdzie na fali niezadowolenia i biedy szaleniec

hitlera popierało ponad 80 % narodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

A dlaczego od razu przybierać pesymistyczny wariant, pytam się dlaczego? Dlaczego nikt nie myśli pozytywnie tylko zawsze coś neguje, nie wierzy że można coś zmienić, z takim podejściem to nigdzie nie zajdziemy...

Zobaczcie na przykładzie Bułgarii, gdzie lud się zbuntował i doprowadził do rozwiązania rządu, ale w mainstreamie tego nie powiedzą, bo jeszcze Polaczki podchwycą pomysł i strach się bać...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aha-więc popierajmy Tuska z ośmioprocentowym poparciem bo to tego tam panie-poważny przewidywalny człowiek jest :D .Aż normalnie zaczynam się domyślać kto według Ciebie jest kandydatem na szaleńca ...Trawestując słowa znanej piosenki-góralu aż cię żal :D .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dla mnie podobieństwo do kryzysu lat 30 jst oczywiste (chociaż jeszcze do dna jakie wtedy osiagnięto jest daleko)

akurat nie musi do tego dojść w naszym kraju może to się stać gdzieś e Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj