Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nacjonalizm

1865 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 08:18

Nacjonalizm Nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien fakt, jaki od dawna pojawia się w mediach: kto ma poglądy prawicowe ten:
- nacjonalista,
- ksenofob,
- homofob,
- faszysta,
- zacofany katol nie katolik,
- stary, nieatrakcyjny, niewykształcony.
Czy nie zastanawia was dlaczego tak właśnie się postępuje?
Zapodam link do bardzo ciekawego wykładu prowadzonego w USA w latach 80 XX w:

trochę to trwa ale moim zdaniem warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nacjonalizm Dzisiaj, 09:48
  •  

#22 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 11:50

Nacjonalizm @2701
Ja rozumie wiele jako antonim słowa: niewiele i mało, czyli dużo. Jeżeli dla Ciebie 1% z całości to wiele to w tym momencie ja nie rozumie twojej logiki. Jeśli było ich tak wielu to czemu ich nie wyłapali ? 176 zatrzymanych w tym przypadkowi przechodnie np. członek klubu gazety polskiej w wieku sześćdziesięciu kilku lat. Następnego dnia ok. 150 (czyli wiele ale idąc tokiem rozumowania kolegi @2701 będzie to nie wielu bądź mniejszość) osób była w domu bez żadnych zarzutów 21 osób zostało zatrzymane i postawione im zarzuty.

1/100 < 99/100
21/176 < 155/176

Edytowany przez ursuss, 27 listopad 2012 - 11:52.

#23 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 12:24

Nacjonalizm Ursuss - Widzę ,że jednak nie...No cóż.Dalsza polemika nie ma sensu.Uczepiłes sie słowa wielu które w moim poscie nie było najważniejsze chodziło mi o ocenę zachowania ludzi biorących udział w pochodzie i nie wnikam w to czy było ich 100 czy 1000.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share ursuss

ursuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 13:41

Nacjonalizm Ma znaczenie i to duże, ponieważ przez tą garstkę dokonujesz oceny całego marszu i ich uczestników... Jeśli się mylę proszę uświadom mnie, tylko proszę nie rzucaj ogólnikami i stereotypem jakimi posługują się media, proszę o konkrety i liczby .

#25 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 16:28

Nacjonalizm Nie całego marszu tylko własnie tych kiboli czy ty wogołe przeczytałeś co napisałem?

#26 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 18:39

Nacjonalizm Nawiązując do jednego postu akurat pana Brunona i jego wyczyn popieram może warszawka wreszcie zacznie się bać i zamiast nabijać sobie konta zaczną myśleć i sprawią, iż życie będzie lepsze a nie codzienną walką o przetrwanie

#27 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:51

Nacjonalizm A kto przeciwko obecnemu rządowi ten pisuar, tak się jednostajnie utarło.

Bronic idei nie ma co tylko poddać sie dac wyprać sobie mózgownicę.
W rolnictwie siła!!! :)

#28 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:33

Nacjonalizm portal durny ale mnie chodzi o ujęcia z bijatyki
co to ma wspólnego z patriotyzmem
jeszcze jedno widać ludzi którzy próbują nad tym zapanować ze strony organizatorów

Edytowany przez GoRAL1, 28 listopad 2012 - 20:34.

#29 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 07 grudzień 2012 - 20:33

Nacjonalizm

portal durny ale mnie chodzi o ujęcia z bijatyki
co to ma wspólnego z patriotyzmem
jeszcze jedno widać ludzi którzy próbują nad tym zapanować ze strony organizatorów
http://www.youtube.com/watch?v=73q3lcgJ6cY

Ale żenujący program... Nawet nie będę go komentował... Albo jednak zrobię to. Powiem Ci kolego tak, znalazłeś to czego szukałeś, byłeś dociekliwy i chwała Ci za to. Ale nie szkaluj wszystkich uczestników przez pryzmat wizji kilku osobników którym ewidentnie zależy na tym, aby to było pokazane właśnie w taki sposób. Kolejny raz powtarzam, dlaczego nie pokazali tych dziesiątków tysięcy ludzi którzy nieśli flagi, śpiewali i wogóle nie było im w głowie robić "dym"? Nie zastanawiałeś się nad tym? Chyba nie rozumiesz co to znaczy "papka medialna". Chłoniesz wszytko jak idzie i to jest właśnie, nie to co powinno być. Ale nie martw się, nie jesteś jedyny. Tylko czasami warto się zatrzymać i zastanowić dlaczego Polak jest pokazany jako ten gorszy. Większość naszych fabryk upadło przez taką właśnie nagonkę. Co nasze to złe, a co obce i to najlepiej z zachodu to super. Dużą część winy ponoszą kolejne rządy od czasów transformacji, ale i my obywatele nie jesteśmy bez winy. Zachodnie auta, maszyny, ubrania... Teraz już mało rzeczy jest naszych. Niestety smutne, ale prawdziwe...

Edytowany przez master20002, 07 grudzień 2012 - 20:44.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#30 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 07 grudzień 2012 - 23:07

Nacjonalizm wiesz jaka jest roznica miedzy wami a nami-wy macie poczucie honoru a my humoru- niestety nie ja to wymyslillem :D .
wydaje mi sie[ przynajmniej gus tak pisze] ze to polska zalewa europe samochodami ,meblami,zywnoscia, artykulami agd itp.
a prawdziwy problem jest raczej na wschodzie i to jest problem calej europy, w ciagu 11 lat od wprowadzenia wolnego handlu z chinami stoimy nad przepasci . w przyszlym roku padnie francja i wtedy dopiero sie zacznie robic wesolo . obawiam sie ze nawet niemcy nas nie uratuja.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 19:03

Nacjonalizm master20002

Ja w przeciwieństwie do ciebie pamiętam ten ,,dobrobyt gdy nasze były fabryki "
,,każdemu wedłuć jego potrzeb od każdego według jego zdolności"
po drugie chyba nie zauważyłeś o co mi chodzi
zadymiarze to jedno , ale na filmie widać ludzi którzy próbuj nad tym zapanować ze strony organizatora
Ty wolisz widzieć papkę medialna tysięcy ludzi z flagami kochających wszystkich Polaków

#32 Share d2tomas

d2tomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:27

Nacjonalizm Czy ktoś mógłby napisać po co idzie się w marszu na 11 listopada?

#33 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 08 grudzień 2012 - 21:52

Nacjonalizm

URSUSS ma racje. Media odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu poglądu na dzisiejszych nacjonalistów. Szczególnie tvn i wyborcza bo polsat troche mniej. oglądając tylko tv można sie dowiedzieć, że szli tam sami bandyci i oszołomy. Nie było tak. Szło tam bardzo dużo ludzi młodych, wykształconych którzy kochają Ojczyznę, są dumni ze swojego pochodzenia, histori (pięknej i dumnej) i chcą w niej godnie życ. Media już kilka dni przed marszem podgrzewały atmosfere. Prowokacje i propaganda chyba osiągają pewne apogeum w naszym kraju. A to wszystko przez strach jaki opanował rządzących. Wytwarza się nowa siła. Czemu w tv nie pokazali marszu we Wrocławiu? Tam też szło kilkanaście tyś osób. Nie było prowokacji, więc nie było żadnych ekscesów. Wiec wiadomo, że to nie jest sensacją (pożywką dla mediów). Lepiej pokazać jak to rzucają petardami itd w Warszawie ( nie licząc jednostek robili to prowokatorzy policyjni).

Pozdrawiam

Oczywiście masz rację, wszyscy którzy robili zadymy tylko się bronili przed tymi złymi -czyli policjantami i reporterami wrogich mediów , to bardzo praworządni i bogobojni ludzie -po prostu wzorowi obywatele :P :P :P :D

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 19:18

Nacjonalizm Co tak wygasł temat? Brak argumentów??

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#35 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:40

Nacjonalizm Gabriel Narutowicz zamordowany 90 lat temu prezydent
czy Polska nie zmierza w tamtym kierunku dzisiaj

#36 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:07

Nacjonalizm http://www.nacjonali...i-europejskiej/

Co Wy na słowa byłego pana prezydenta Kwaśniewskiego (vel.stolzman):
http://www.nacjonali...ltikulturalizm/

Kolego mariusz93, uważam że nie bardzo można z Tobą dyskutować ponieważ Twoje "argumenty" sprowadzają się tylko do kontrowania moich oraz kilku kolegów wypowiedzi, więc myślę że tego nie można nazwać argumentem. A tak poza tym to chyba żyjemy w dwóch różnych światach, sprawiasz wrażenie oderwanego nieco od rzeczywistości. Masz trochę wypaczony obraz nacjonalisty. Dokładnie taki, jakim kreują ich media. Czasem warto wykazać się inicjatywą i poszukać czegoś na własną rękę.

Edytowany przez master20002, 14 grudzień 2012 - 21:22.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#37 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:16

Nacjonalizm Wrocław miasto studentów to mi nasuwa na mysi FALANGĘ

#38 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:21

Nacjonalizm

wiesz jaka jest roznica miedzy wami a nami-wy macie poczucie honoru a my humoru- niestety nie ja to wymyslillem :D .
wydaje mi sie[ przynajmniej gus tak pisze] ze to polska zalewa europe samochodami ,meblami,zywnoscia, artykulami agd itp.
a prawdziwy problem jest raczej na wschodzie i to jest problem calej europy, w ciagu 11 lat od wprowadzenia wolnego handlu z chinami stoimy nad przepasci . w przyszlym roku padnie francja i wtedy dopiero sie zacznie robic wesolo . obawiam sie ze nawet niemcy nas nie uratuja.

Kolego tylko, że powinien być czas na to jak i na to drugie. GUS to wielka ściema manipulująca danymi na polecenie rządzących. Francja? Hmm, może tak być bo strefa euro ją drąży od środka. Niemcy natomiast napewno nam nie pomogą. Są dwa powody: pierwszy to nie jesteśmy w strefie euro (i bardzo dobrze), a po drugie przeliczyli się niszcząc europejskie gospodarki przez to, że wyroby ich firm nie są wstanie zostać wchłonięte przez własny rynek ze względu na ilość, natomiast w krajach do których eksportują ludzie przestaną je kupować bo poprostu nie będą mieć za co. Tak więc ukręcili na siebie bata, który wisi nad ich grzbietem.

GORAL

To nie była falanga tylko NOP. Z tego co się orientuje to we Wrocławiu nie ma Falagi, a jak jest to bardzo słaba. W Zielonej Górze jest bardzo silna.

Edytowany przez master20002, 14 grudzień 2012 - 21:33.

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:25

Nacjonalizm

Kolego mariusz93, uważam że nie bardzo można z Tobą dyskutować ponieważ Twoje "argumenty" sprowadzają się tylko do kontrowania moich oraz kilku kolegów wypowiedzi, więc myślę że tego nie można nazwać argumentem. A tak poza tym to chyba żyjemy w dwóch różnych światach, sprawiasz wrażenie oderwanego nieco od rzeczywistości. Masz trochę wypaczony obraz nacjonalisty. Dokładnie taki, jakim kreują ich media. Czasem warto wykazać się inicjatywą i poszukać czegoś na własną rękę.

Oderwany od rzeczywistości? Chyba ty i tobie podobni. Ja twardo stąpam po ziemi i mam do czynienia z prawdziwymi problemami , nie snuję jakichś śmiesznych teorii spiskowych , A ty jakie masz argumenty? Petardy i kije chyba :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:32

Nacjonalizm

Gabriel Narutowicz zamordowany 90 lat temu prezydent
czy Polska nie zmierza w tamtym kierunku dzisiaj

Podobno Niewiadomski miał zabić Piłsudskiego ale jednak te trzy strzały oddał w plecy Narutowiczowi bo to on był podobno zagrożeniem dla Polski która się odradzała..
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW