master20002

Nacjonalizm

Polecane posty

master20002    228

Witam.

 

Jak wiadomo w ostatnim czasie zaczął się odradzać w Polsce ruch narodowy, zwłaszcza było to widać w czasie marszów 11 listopada gdzie w różnych miastach naszego kraju uczestniczyło setki tysięcy, przeważnie młodych ludzi. W mediach, oraz różnych kręgach politycznych jest przedstawiany jako zło konieczne, które należy zdławić w zarodku. Podzielcie się swoimi prywatnymi spostrzeżeniami i opiniami na ten temat.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

u nas aktywne jest nop, jak narazie tylko w malowaniu swoich hasel na budynkach-upodobali sobie szczegolnie nowe elewacje,pewnie lepiej sie maluje-a na wszystkich swietych na cmentarzu bylo powieszonych kilka kartek z ich haslami. co bedzie dalej to czas pokarze,u nas spotyka sie roznych ludzi sa ukraincy ,zydowka, kirgiska, jawni geje ale sa traktowani raczej jako ciekawostka niz jakiekolwiek zagrozenie.

chorzy z nienawisci ludzie sa wszedzie-pewnie kazdy widzial jak naukowiec z krakowa wysadzal las z 5 km ode mnie, w pazdzierniku slyszalem duza eksplozje ale do glowy mi nie przyszlo ze jakis idiota robi takie rzeczy-widzialem lej po wybuchy ale nie wiedzialem co sie stalo-tak jest jak nie bylo sie we wojsku ;)


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zło to tak ale czy konieczne. dla mnie to banda oszołomów nie mająca ciekawszych pomysłów na zycie. pracowac się nie chce to lepiej zadymy robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

hubertus popieram. to sa takie buce co mysla ze jak komus przewala albo cos rozje*ia to sa kozakami, a to swiadczy tylko o ich niskim poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

A ja uważam,że najzdrowszą odmianą miłości do własnej ojczyzny jest patriotyzm - słowo ,które tak skrupulatnie jest omijane ba nawet wymazywane we wspólczesnych mediach.Zachowanie wielu ludzi uczestniczących w marszach nie ma z tym nic wspólnego.Wynika to z braku wzorców osobowych często nawet we własnej rodzinie,stąd chęć zwrócenia na siebie uwagi w taki sposób aby móc zaistniec w świadomości innych i poczuć się zauważonym-ważnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Niszczenie tego za co zapłacili współobywatele/podatnicy to słaby patriotyzm. Fakt, że każde słowo może każdy interpretować na swój sposób. Zwracać uwagę też można innymi sposobami. Tylko pytanie czy ci ludzie umieją robić co kolwiek innego nniż tylko mocni w grupie demolować wszystko do okoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Oczywiście zachowanie tych ludzi z patriotyzmem nie ma nic wspólnego, może to zbyt słaby wymiar sprawiedliwosci zachęca ich do takich czynów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mi się taki wiersz przypomniał:

"Święta miłości kochanej ojczyzny,

Czują cię tylko umysły poczciwe!

Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,

Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.

Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,

Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe,

Byle cię można wspomóc, byle wspierać,

Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać."

Nie wiem dlaczego ostatnimi czasy słowo "nacjonalizm" ma zabarwienie pejoratywne-dlaczego niby mamy być multi-kulti ?Przecież jak widać na Zachodzie Europy ten model się nie sprawdza.

Chyba jestem nacjonalistą

:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Tak naprawdę i pierwsza i druga Rzeczpospolita była państwem wielokulturowym i źle na tym nie wychodziła-choć czy ten model sprawdziłby się dziś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie myl tego co było w Rzplitej z tym co masz na Zachodzie-no i mylisz nacjonalizm z szowinizmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

To chyba nie zrozuiałeś co miałem na myśli ja nie mylę ani jednego ani drugiego czemu tak myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślałem że multikulturowość Rzplitej przyrównywałeś do multi-kulti a dalej to coś mi się pokićkało :D -sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

A ja uważam,że najzdrowszą odmianą miłości do własnej ojczyzny jest patriotyzm - słowo ,które tak skrupulatnie jest omijane ba nawet wymazywane we wspólczesnych mediach.Zachowanie wielu ludzi uczestniczących w marszach nie ma z tym nic wspólnego.Wynika to z braku wzorców osobowych często nawet we własnej rodzinie,stąd chęć zwrócenia na siebie uwagi w taki sposób aby móc zaistniec w świadomości innych i poczuć się zauważonym-ważnym.

 

Czy byłeś na marszu, że stwierdzasz ,,wielu''? Śmiem twierdzić że wiesz tyle co przekazały Ci media, o których mówisz.... Osób na marszu było ładne kilkadziesiąt tysięcy a zadymiarze nie stanowili nawet 1 procenta. Byli to głownie kibole którym media od dłuższego czasu obiecały fajną bijatykę z policją, i tak się stało. Jak każdy wie w naszym społeczeństwie jest pewna grupa która specjalizuje się w takich ustawkach i dla nich każda okazja jest dobra. Jest to grupa psująca obraz marszu a media polskojęzyczne, bo tyle mają one wspólnego z naszym krajem mają później co pokazywać... Dlaczego nie pokazywali tych dziesiątek tysięcy ludzi maszerujących z flagami?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

slaby jestem z matematyki :D jaki to procent lub raczej promil w 2 milionowym miescie i panstwie z 36 milionowym mieszkancow.cos chyba duuuzo zer wyjdzie,wiekszosc ludzi ma to gdzies -chleba i igrzysk[teraz internetu powinno byc]-od 2 tys lat to sie nie zmienia, 2 mlm emigrantow,polowa ludzi glosuje w wyborach, wiekszosc to kombinatorzy ktorzy oszukuja panstwo na wszystkich podatkach-po co pasc darmozjadow-nie tylko mi ta mysl nie jest obca.

wiekszosc maszerujacych to emeryci -oni moga sobie pozwolic na pier**ly bo kasa wplywa co miesiac na konto. jesli na taka patriotyczna impreze przyjezdzaja zwykli bandyci to chyba cos nie jest w porzadku

 

jaro ja znam lepszy wiersz -jan kasprowicz -rzadko na moich wargach,kto ciekawy niech sobie poszuka. jestes dziwnym nacjonalista bo normalny w zyciu nie kupilby niemieckich maszyn tylko polskie,ot taki nacjonalizm -tylko w slowach bo z czynami to gorzej

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

będąc uczestnikiem marszu odniosłem inne wrażenie co do wieku uczestników... może w klubie Gazety Polskiej większość to emeryci ale w pozostałej części przewagę ma młodzież. Próbujesz to zmarginalizować tym że sami emeryci i bandyci ,ale się mylisz...widzisz tak jak chcą tego media.

 

Z twojego toku rozumowania wychodzi że większość to emeryci a druga większość bandyci czyli wychodzi że ci bandyci to emeryci:)

Edytowano przez ursuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

URSUSS ma racje. Media odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu poglądu na dzisiejszych nacjonalistów. Szczególnie tvn i wyborcza bo polsat troche mniej. oglądając tylko tv można sie dowiedzieć, że szli tam sami bandyci i oszołomy. Nie było tak. Szło tam bardzo dużo ludzi młodych, wykształconych którzy kochają Ojczyznę, są dumni ze swojego pochodzenia, histori (pięknej i dumnej) i chcą w niej godnie życ. Media już kilka dni przed marszem podgrzewały atmosfere. Prowokacje i propaganda chyba osiągają pewne apogeum w naszym kraju. A to wszystko przez strach jaki opanował rządzących. Wytwarza się nowa siła. Czemu w tv nie pokazali marszu we Wrocławiu? Tam też szło kilkanaście tyś osób. Nie było prowokacji, więc nie było żadnych ekscesów. Wiec wiadomo, że to nie jest sensacją (pożywką dla mediów). Lepiej pokazać jak to rzucają petardami itd w Warszawie ( nie licząc jednostek robili to prowokatorzy policyjni).

 

Pozdrawiam


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Ursuss jak ładnie zauważyłeś napisałem wielu a to nie znaczy wszyscy .Mówiłem tylko o osobach których ty nazwałeś zadymiarze...Czemu cię to dotknęło?Przecież ty chyba nim nie byłeś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@jacus-"jaro ja znam lepszy wiersz -jan kasprowicz -rzadko na moich wargach,kto ciekawy niech sobie poszuka. jestes dziwnym nacjonalista bo normalny w zyciu nie kupilby niemieckich maszyn tylko polskie,ot taki nacjonalizm -tylko w slowach bo z czynami to gorzej "-po pierwsze co ma piernik do wiatraka ? ( a zresztą skąd masz pewnośc że ta "polska" fabryka nie należy do obcego kapitału a przynajmniej banku ? :D ).

Po drugie-znasz moje czyny ?

Po trzecie-jak dobrze pamiętam to nie pochodzisz aby z okolicy zasiedlonej przez repatriantów ?(jeżeli źle pamiętam to sorry) ale jeżeli dobrze to nie dziwnym byłoby Twoje myślenie-tak się składa że miałem do czynienia z ludźmi mieszkającymi w Polsce a mającymi nasz kraj głęboko w d...e (akurat chodzi o Ukraińców ).

Po czwarte to ilu ludzi tyle poglądów-dla każdego ów "nacjonalizm" dla jednego będzie kojarzył się z burdami stadionowymi dla drugiego zaś burdy stadionowe będą jego zaprzeczeniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

@2701 Zwróciłem Ci uwagę na to że określenie ,,wielu" jest nieprawdą i wprowadza w błąd... Dziwne gdyby mnie to nie dotknęło gdy widzę ,że ktoś pisze głupoty na temat o którym nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Widocznie nasz inne kryterium słowa wielu, dla twojego spokoju słowo wielu zastąpię -pewna liczba-myślę że ci to odpowiada.Swoją drogą uderz w stół a nożyce się odezwą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na pewien fakt, jaki od dawna pojawia się w mediach: kto ma poglądy prawicowe ten:

- nacjonalista,

- ksenofob,

- homofob,

- faszysta,

- zacofany katol nie katolik,

- stary, nieatrakcyjny, niewykształcony.

Czy nie zastanawia was dlaczego tak właśnie się postępuje?

Zapodam link do bardzo ciekawego wykładu prowadzonego w USA w latach 80 XX w:

 

 

trochę to trwa ale moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

@2701

Ja rozumie wiele jako antonim słowa: niewiele i mało, czyli dużo. Jeżeli dla Ciebie 1% z całości to wiele to w tym momencie ja nie rozumie twojej logiki. Jeśli było ich tak wielu to czemu ich nie wyłapali ? 176 zatrzymanych w tym przypadkowi przechodnie np. członek klubu gazety polskiej w wieku sześćdziesięciu kilku lat. Następnego dnia ok. 150 (czyli wiele ale idąc tokiem rozumowania kolegi @2701 będzie to nie wielu bądź mniejszość) osób była w domu bez żadnych zarzutów 21 osób zostało zatrzymane i postawione im zarzuty.

 

1/100 < 99/100

21/176 < 155/176

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Ursuss - Widzę ,że jednak nie...No cóż.Dalsza polemika nie ma sensu.Uczepiłes sie słowa wielu które w moim poscie nie było najważniejsze chodziło mi o ocenę zachowania ludzi biorących udział w pochodzie i nie wnikam w to czy było ich 100 czy 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Ma znaczenie i to duże, ponieważ przez tą garstkę dokonujesz oceny całego marszu i ich uczestników... Jeśli się mylę proszę uświadom mnie, tylko proszę nie rzucaj ogólnikami i stereotypem jakimi posługują się media, proszę o konkrety i liczby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2701    2

Nie całego marszu tylko własnie tych kiboli czy ty wogołe przeczytałeś co napisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj