Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz82+ładowacz sipma

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:13

mtz82+ładowacz sipma Panowie jak wam ma sie mtz rozjechac w turze jak mtz jest na ramie a ja juz rozpolawiamlem nie 1 mtz i widzialem ze rama wchodzi okolo 15cm w skrzynie
i jest dokrecona
i to jest idealnie do tura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz82+ładowacz sipma Dzisiaj, 15:22
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz82+ładowacz sipma Dzisiaj, 15:22
  •  

#22 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 08:48

mtz82+ładowacz sipma Uwierz mi, że można, tak jak napisałes rama wchodzi 15cm w skrzynie, ale tylko 15, a jeśli tur nie ma odciągów do półosi to, to wcale nie jest dużo. W nowych ładowaczach znajdziemy takowe odciągi, w staszych konstrkcjach tego brakowało. Jak ja kupowałem tura w 2002r. to odciągów nie było. Ciągnik mi napękł na obódowie sprzęgła w 2006r., zaznaczam ze z mojej winy, przy zrywce jesionów, przód wiadomo dociązony, na tyle 1800kg, także musiał napeknąc przy szarpaniu, ale mimo tego jeździł tak ponad rok i nic sie nie działo. Przy wymianie łożyska zmieniłem przy okazji blok i dorobiłem rame do półosi. Także teraz jeżdze spokojniej. A wracając do tego sąsiada co pisałem już kiedyś w tym temacie, wymienili mu rame mocującą, po drugim złamaniu, obniżajać jednoczesnie nieco tura. Tur zaczął opuszczać sie do końca, ale na ramce sie nie podniesie. W turach Sipmy oprócz wysokiego zawieszenia ładowacza, wadą jest też to że tur jest poprostu długi, przez co bez przeciwwagi na dłuższą mete sie nie nadaje.

Edytowany przez zbigi123, 26 styczeń 2011 - 08:49.

Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Dodaj odpowiedź