Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyjście hydrauliczne - problem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:fotografia

Napisany 15 listopad 2012 - 20:42

Wyjście hydrauliczne - problem witam

mam taki problem ze sekcją niebieską, 3 od lewej, posiadam 2 dwu sekcyjne rozdzielacze
tm-ka z 2003 r

nie działała po ok 1000 MTG nie było to naprawiane ponieważ wszystkie maszyny które posiadamy nie wymagają 4 sekcji...-wiem troszeczkę wstyd że dopiero teraz się za to zabieram,ale lepiej późno niż wcale ;P

-dźwignia działa tak samo jak inne, nie ma mowy o uszkodzonej lince lub czymkolwiek....

inaczej, co nie zaszkodziłoby wyczyścić, przeczyścić?

Edytowany przez krolikNH, 20 listopad 2012 - 19:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyjście hydrauliczne - problem Dzisiaj, 16:57
  •  

#2 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 15:23

Wyjście hydrauliczne - problem inaczej, co nie zaszkodziłoby wyczyścić, przeczyścić?

#3 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:17

Wyjście hydrauliczne - problem Jeśli zupełnie nie działa to to raczej nie będzie wina zabrudzenia. Może poluzowała Ci się obejma na lince? Ja tak miałem to zginęła mi jedna skrajna pozycja dźwigni i myślałem co jest, a wystarczył kluczyk 10 i problem się rozwiązał.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#4 Share lukasko

lukasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 02:20

Wyjście hydrauliczne - problem Tak jak napisał kolega "MAKS" musisz najpierw prześledzić bardzo dokładnie czy połączenie linkowe pracuje tak jak należy.
Ja w swoim MXM/TM mam elektrozawory hydrauliczne i przez to nie mam połączenia linkowego tylko elektrycznego i przy takiej konfiguracji mogę pomóc.
Jedyne co mają wspólne wersje z elektrozaworami i linkami to same sekcje hydrauliczne zasadniczo wewnątrz są "chyba" takie same bo przeglądałem je w katalogu części zamiennych różnią się tylko sterowaniem.
Dość często przyczyną usterki jest zacięcie się suwaka/wodzika wewnątrz sekcji i wówczas sekcja pozostaje cały czas w jednej pozycji (tak miałem jakiś czas temu) neutral/wydźwigu/pozycja pływająca.
Samo zdemontowanie sekcji nie ma żadnej filozofii bo robiłem to kilka razy więc troche chęci i możesz zobaczyć samemu (czasem wystarczy sekcję rozebrać/zdemontować, stuknąć kilka razy i suwak się odblokuje) ale przed montażem warto zaopatrzyć się w komplet oryginalnych uszczelniaczy które są pomiędzy sekcjami. Ponieważ stare będą już wyduszone i jak złożysz je na stare może cieknąć olej.

#5 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 20:36

Wyjście hydrauliczne - problem sekcje rozbierałem i ten cały tłoczek który przez przesunięcie otwiera przepływ oleju działa superrr...

a linka działa prawidło już sprawdzałem jak regulowałem linki przy innych sekcjach...
wewnątrz czysto i szczelnie, regulacja intensywności przepływu również działa...

nie mam pojęcie o co tu chodzi

-silnik jest odpalony, przy załączaniu innych sekcji słychać pompe i minimalnie spadają obroty silnika,a gdy pociągnę za tą uszkodzoną sekcje czuje taki sam opór jak na innych...

pompa daje cały czas ciśnienie i po pociągnięciu linki przesuwa się czpień (tłoczek wewnątrz sekcji) i otwiera przepływ?, czy po pociągnięciu linki załącza się jakiś czujnik położenie dźwigni i załącza dopiero pompę?
jak to jest?

bo może problem nie tkwi w sekcji która według mnie jest w pełni sprawna, a gdzieś indziej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 21:01

Wyjście hydrauliczne - problem Jeśli masz pompę load sensing to po pociągnięciu za dźwignię zostaje uruchomiona pompa na full (sterowanie poprzez dodatkową linię ciśnieniową, dokładnie nie pamiętam, musiałbym zobaczyć w książce), a jeśli masz zwykłą pompę to w instalacji cały czas krąży olej pod pełnym ciśnieniem.
Pompę LS poznasz po tym, że za prawym kołem nasz dwa filtry (cienki i długi oraz gruby i krótszy).

#7 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 14:40

Wyjście hydrauliczne - problem load sensing- taką mam, no to gdy pociągnę wajchę to pompa powinna się załączyć, i tak się dzieje z każdą sekcją prócz tej jednej po pociągnięciu nic się nie dzieje.... :(

#8 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 16:20

Wyjście hydrauliczne - problem To podłącz coś pod tą popsutą sekcję i załącz naraz dwie sekcje. Jedną sprawną, żeby ruszyła pompa i tą popsutą, zobaczysz czy olej z niej idzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 18:49

Wyjście hydrauliczne - problem tak właśnie już robiłem podłączałem...
i nic... :/