Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różne generacje Ursusa 360 3p?

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 17:40

[/size]

i tu sie z toba niezgodze poniewaz u dziadka jest 3P z 1989r i ma 2 akumulatory

Rok to szerokie pojęcie ;) Może Twojego dziadka jest z początku roku, a 1 aku dawali np. od połowy '89? Nie wiem, tak tylko przypuszczam. Ktoś wie coś więcej o tych 3P z oryginalnymi Perkinsami?

@Chota
Twój 3P to który rocznik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różne generacje Ursusa 360 3p? Dzisiaj, 17:23
  •  

#22 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 18:38

Różne generacje Ursusa 360 3p? mirasek masz racje mój jest kupiony na wiosne:) te co były produkowane potem to moze miały 1 akumulator:)
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#23 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 03 grudzień 2007 - 22:03

Różne generacje Ursusa 360 3p? ja mam c-360 3P z 1985 roku mam ten angielski silnik. śruby są calowe a nie 8 mm. silnik bez zadnej awarii przez 5300 mth tylko skrzynia sie j......e
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#24 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 22:13

Różne generacje Ursusa 360 3p? No własnie te śruby jakieś tam inne były, a co ci sie ze skrzynią dzieje?

#25 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 15:02

Różne generacje Ursusa 360 3p? No i to jest różnica między perkinsem oryginalnym a tym klepanym u nas, z tego co wiem większość śrub zostało przerobionych na układ metryczny ;) co ciekawe podobno wraz z silnikami perkinsa przywędrowały do naszego kraju imbusy :D

#26 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:33

Różne generacje Ursusa 360 3p? unas jak dziadek kupował ciągnik to dostał klucze o dziwnej numeracj np.:3/5 itp:)
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 17:43

Różne generacje Ursusa 360 3p? to są klucze calowe. ja dostałem komplet do 3512 ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#28 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 18:54

Różne generacje Ursusa 360 3p? u nas też dali, kilka jeszcze przetrwało do dziś, ale jak chciałem go odpowietrzyć to 2 klucze musiałem rozpiłować.

#29 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 19:50

@Chota
Twój 3P to który rocznik?

ja mam 3p z roku 1986
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#30 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:40

Różne generacje Ursusa 360 3p? nie wiem co jest z ta skrzynia biegów. na początku zaczął wyłączać sie wałek i podczas pracy trzeba bylo cos podlozyc pod dzwignie i trzymac nogą :rolleyes: a teraz cos z biegami sie stalo bo mam tylko trojke i nie moge wykleszzyc. ojciec mowil ze pomiedzy listwami sa jakies kulki ze sprezynkami czy cos takiego i one to powoduja ale na szczescie mam do dyspozycji jeszcze C-330 z turem i C-328 ;)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 20:44

Różne generacje Ursusa 360 3p? a silnik po prostu fachowa angielska robota chlodnica zalana od poczatku plynem i to robi frajde nie ma problemu z nagrzewaniem sie a koszenie to mawet wyprzedze sasiada C-360 a on otwarta maska i dwojka jezdzi bo mu sie grzeje tak samo przy agregacie ja pociskam na trojce a on nadal z otwrta maska bo mu temp na czerwony zakres wchodzi :rolleyes:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#32 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 21:20

Różne generacje Ursusa 360 3p? Jak mu sie grzeje to niech chłodnice wyczyści, u mnie też mieli z tym problem to dziadek zawiózł chłodnice do kółka i teraz kompletnie inny ciągnik jest :rolleyes:

#33 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 grudzień 2007 - 22:20

No i to jest różnica między perkinsem oryginalnym a tym klepanym u nas, z tego co wiem większość śrub zostało przerobionych na układ metryczny :rolleyes: co ciekawe podobno wraz z silnikami perkinsa przywędrowały do naszego kraju imbusy ;)

nie zgodzę się co do tych imbusów bo z tego co ja wiem w skrzyni biegów w 60 są na imbusy skręcone pokrywy od wałków sprzęgłowych bodajże a były skręcane w ten sposób jeszcze zanim ktoś pomyślał aby tam wrzucić silnik 3p

#34 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 01:39

nie wiem co jest z ta skrzynia biegów. na początku zaczął wyłączać sie wałek i podczas pracy trzeba bylo cos podlozyc pod dzwignie i trzymac nogą :rolleyes: a teraz cos z biegami sie stalo bo mam tylko trojke i nie moge wykleszzyc. ojciec mowil ze pomiedzy listwami sa jakies kulki ze sprezynkami czy cos takiego i one to powoduja

Ta kulki ze srężynkami są w tych śrubach pomiędzy dźwigienkami od reduktora i wałka. Jak wałek wyskakiwał to mogła sie ta śróbka co ustala listwe od wałka poluzować i nie trzymała w odpowiednim położeniu listwy. A jak sie skrzynia zakleszczyła na 3 biegu to od 2 i 3 biegu jest ta środkowa śruba. Wykręć ją i śrubokrętem spróbuj przesunąć listwe w przód lub w tył. To powinno odblokować skrzynie. U mnie luzuje sie śruba od wstecznego i jedynki, to wtedy bardzo ciężko te dwa biegi sie przełączają, ale od razu dokręcam i jest ok. Nie odkręcaj wszystkich śrób naraz bo sie zrobi zamieszanie w skrzyni i potem bedzie trudno wszystko poustawiac.

#35 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 12:53

Różne generacje Ursusa 360 3p? wlasnie tak probowalem i nie idzie jej przesunac a co do WOMu to chce wymienic listwe bo kumpel mowil ze moze jest lekko zgieta i nie kieruje na srodek trybu i wtedy sie wyklesczza :angry:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#36 Share Waldekps2

Waldekps2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 15:47

Różne generacje Ursusa 360 3p? Może i jest troche zgięta. Nieraz WOM sie ciężko włącza w tych traktorach i Widziałem jak ludzie kopią butem dżwignie żeby sie wcisła a wystarczy włączyć bieg i ciut ruszyć do przodu. Wtedy tryby sie lepiej ułożą i dźwignia lekko sie włącza. A co do biegów to czasem nie wyrywałeś jakiegoś pieńka czy coś wtym stylu? Chodzi mi o mocne wyszarpywanieanie.

#37 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 05 grudzień 2007 - 20:19

Różne generacje Ursusa 360 3p? naprawiłem to tylko chwilowo te kulki czy coś tam sie wstawiały i listwie mi blo9kowały ale proszę o pomoc przy tym WOMie bo chce mieć go sprawnego bo mi jest bardzo potrzebny do rozwożenia obornika bo 328 to trochę ma ciężko jak czubaty rozrzutnik nakładę :rolleyes:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#38 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 16:39

nie zgodzę się co do tych imbusów bo z tego co ja wiem w skrzyni biegów w 60 są na imbusy skręcone pokrywy od wałków sprzęgłowych bodajże a były skręcane w ten sposób jeszcze zanim ktoś pomyślał aby tam wrzucić silnik 3p

Możliwe, jakoś specjalnie nie studiowałem budowy tych ciągników bo ja rolnik hobbysta jestem i tyle, a to co napisałem to tylko zasłyszana plotka czyli informacja niekoniecznie potwierdzona :rolleyes:

#39 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:19

Różne generacje Ursusa 360 3p? kup nowe dociski albo rozkrec go i podluz sruta pod sprezynke najlepszy bedzie rowerowy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 06 grudzień 2007 - 21:32

Różne generacje Ursusa 360 3p? u mnie jak tata kupił 3p to rownie dostal zestaw kluczy calowych i one sa do dzis a 3p juz niema :rolleyes: