Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim banku kredyt na zakup ziemi

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 12:58

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Wygląda na to, że po ponad roku chodzenia po bankach i ciągłym dowiadywaniu się w sprawie kredytu preferyncyjnegona zakup ziemi mogę to sobie już wybić z głowy. Banki najczęsciej wykorzystały już pulę podstępnych środków, kolejka oczekujących jest zbyt długa, albo nie spełniam ich oczekiwań np. w BGZ (8 ESU). W związku z pozyższym myślę o kredycie komercyjnym na zakup ziemi. Czy ktoś z was brał taki kredyt, a jeżeli tak, to na jaki procent i w jakim banku. Często jest tak, że aby dostać kredyt w danym banku trzeba skorzystać jeszcze z dodatkowych produktów jak ubezpecznie, czy karta kredytowa itp. Jakie są wasze doświadczenia jakie banki polecacie i jak widziecie opcje spłacania kredytu z dopłat np. łąki z programach rolno-środowiskowych? Zapraszam do dyskusji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
W jakim banku kredyt na zakup ziemi Dzisiaj, 22:00
  •  

#2 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 15 listopad 2012 - 13:29

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Kolego z tego co się ostatnio dowiadywałem to natrafiłem na 8% w PKO BP ale o wymogach musiał byś się dowiadywać u nich więcej, ponadto BGŻ (na którym też się przejechałem podobnie jak ty) 9% a wymogi w miarę do spełnienia. W mojej sytuacji mogłem skorzystać tylko z kupna ziemi od ANR na 2% (wymogów jest masa!).

#3 Share Fendzior

Fendzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:25

W jakim banku kredyt na zakup ziemi My własnie bierzemy kredyt z agencji na 2 % ... śmieszne jest to że jeśli wpłaca się 10% to trzeba im jeszcze 50 tys zamrozić zeby w razie czego mogli pobrać albo 20% wpłaty własnej jak ktos nie chce przy całym koście zakupu 460tys.

#4 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:26

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Niewiem czy ci pszysługuje. Ale najkorzystniej wziąc kredyt z lini NKZ wspołfinansowany przez ARiMR. Oprocentowanie 2 %. Coraz żadziej je pszyznaja bo w niektórych regionach pokończyły się fundusze, ale warto popytać. Udzielają ich w bankach spółdzielczych, BGŻ, BOŚ. i innych związanych z rolnictwem. Pochodz po innnych bankach i nie rozmawiaj z babami za biurkiem tylko idz na rozmowę do kierownika bo to on tam żądzi.

Edytowany przez major_89, 15 listopad 2012 - 15:28.

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 listopad 2012 - 15:56

W jakim banku kredyt na zakup ziemi

Wygląda na to, że po ponad roku chodzenia po bankach i ciągłym dowiadywaniu się w sprawie kredytu preferyncyjnegona zakup ziemi mogę to sobie już wybić z głowy. Banki najczęsciej wykorzystały już pulę podstępnych środków, kolejka oczekujących jest zbyt długa, albo nie spełniam ich oczekiwań np. w BGZ (8 ESU). W związku z pozyższym myślę o kredycie komercyjnym na zakup ziemi. ...

Mi też mówili na początku roku że muszę poczekać itp. Sprawa była pilna i przed złożeniem wniosku o dopłaty dostałem na 7,5% kredyt komercyjny. Zamiast czekać na nKZ to dostanę dopłaty, z racji że grunt jest na mnie to czyszczę rowy, naprawiamy/przeglądamy meliorację itp.
To że wyjdzie drożej niż nKZ, napewno ale wyliczyłem że uda mi się spłacić no i robię na swoim a nie czekam na niewiadomo co jak ta linia nKZ.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share marian95545

marian95545

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:34

W jakim banku kredyt na zakup ziemi jak ci bardzo zalezy to wez kredyt w rachunku jakies 8 procent splacasz 10 procent kredytu co rok przez 5 lat potem reszte albo przedłuzasz o kolejne 5 lat wadą są niestety comiesieczne odsetki no i ziemia pod zastaw 3krotnosc kredytu ale jak niema wyboru to trudno (ile za ha ???)wybór bgż albo bs ,innej rady niema a jak dałeś zadatek to nie masz wyboru pozdro mariusz

NIE MA JUŻ KREDYTÓW NA 2 PROCENT!!!!!!

#7 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:53

W jakim banku kredyt na zakup ziemi W Banku Spółdzielczym dają na 9,5% +1,5% prowizja, samemu trzeba wyłożyć 20% ceny zakupu i dodatkowo dopłaty mają spływać do ich banku. To ich oferta dla mnie, właśnie założyłem temat, bo może można trafić lepiej. Przy cenie zakupu 9tyś/ha i dobrym pakiecie rolno-środowiskowym inwestycja powinna się sama spłacać o ile nic się nie zmieni z dopłatami. Sumując wszystko wychodzi 11% i dużo i mało.

#8 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:57

W jakim banku kredyt na zakup ziemi W moim rejonie zach-pom w GBS są środki na kredyty preferencyjne na zakup gruntów czy maszyn a odsetki nie są już 2% tylko 3% i 0,5% prowizji dla banku rocznie od pozostalej sumy kredytu do spłaty a za uruchomienie jest 1 % prowizji. Nie kupiłbym ziemię na 8% z myślą ze nie spłacę jej przez 2-3 lata. Pozdro

#9 Share major_89

major_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 17:59

W jakim banku kredyt na zakup ziemi 9 tyś za ha gdzie taka ziemia i jaka klasa. U mnie na mazowszu gmina opinogóra, za klase IIIa i IIIb to poniżej 50 tyś/ha to zapomnij coś kupić. Ja z jednym się dogadywałem bo działka mi pasowała to zarzyczył sobie 70tyś a na 58 staneło. I weś tu kup pare hektarów i kasy się wyzbądz, Co?

#10 Share rocknrollnik

rocknrollnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Honda Varadero XL1000, rolnictwo

Napisany 15 listopad 2012 - 18:05

W jakim banku kredyt na zakup ziemi ja polecam BZWBK ten od chucka norrisa;) brałem na dowolny cel 9% odsetek bez żadnych hipotek.szybko i bezstresowo. przedstawiciel przyjeżdża do domu i sam załatwia. podejrzewam że pod hipotekę będzie taniej.a od bs i bgż po ostatnich próbach trzymam się z daleka. powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 19:11

W jakim banku kredyt na zakup ziemi A ile wynegocjowałeś prowizji od WBK?

#12 Share Fendzior

Fendzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 20:04

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Może w Twoim regionie nie ma na 2% ale u nas jeszcze jest i własnie bierzemy :)

Edytowany przez Fendzior, 15 listopad 2012 - 20:07.

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 20:54

W jakim banku kredyt na zakup ziemi wsparcie jest jednolite w całym kraju http://www.arimr.gov...o-01052007.html , być może miałeś umowę kredytową podpisaną przed zmianą

#14 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:49

W jakim banku kredyt na zakup ziemi w Bgż prowizja 1% na początku a oprocentowanie 3% plus za prowadzenie kredytu co kwartał 0,25% czyli przez rok dochodzi 1% co daje w rzeczywistości 4% rocznie czyli przy tych cenach ziemi biorąc kredyt na 20 lat przy sumie 400 tyś + przez pierwsze 5-10 lat spłacamy więcej odsetek niż kapitału i ziemia za 20 lat gdzie pracuje się w sumie na kredyt wychodzi dwa razy wyższa niż za nią się dało w perspektywie 20 lat w naszym kraju rolnictwo staje się bardzo ryzykowną branżą ale do odważnych świat należy ;) kolego mareo biorąc komercyjny kredyt to odsetki mogą cię zjeść dopłaty podstawowe raczej będą nie wiadomo w jakiej kwocie ale jakieś będą ale na pakiety dodatkowe to raczej bym nie liczył ale jak by były to bym nie narzekał mamy kryzys a unia patrzy gdzie coś uciąć

#15 Share Karolaa Karolaa

Karolaa
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 listopad 2012 - 13:26

W jakim banku kredyt na zakup ziemi polecam Meritum Bank (sama pracuje) oprocentowanie od 0,7% bez ubezpieczeń,kart jak jesteś zainteresowany proszę o kontakt 531778275

#16 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 13:57

W jakim banku kredyt na zakup ziemi jestem zainteresowany, ale nie będę tracił czasu na telefon, bo oboje wiemy, że kredyt na 0,7% nie istnieje. Napisz jakie jest RSO to wtedy pogadamy. Zazwyczaj to ludzie z banków dzwonią do mnie i nawijają makaron na uszy jak to oni chcą mi "pomóc" proponując ofertę specjalnie przygotowaną dla mnie ;)

#17 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 14:57

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Karolaa chyba traktuje o marży, a do porównania lepszą miarą będzie RRSO

#18 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 15:01

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Bardzo mało banków udziela kredytu na zakup ziemi rolnej. Z tego co ja się dowiadywałem to przede wszystkim BS i BGŻ specjalizują się w takich kredytach.
Osobiście polecam kredyt w rachunku na 5 lat. Jak wpadnie ci jakaś extra kasa zawsze możesz spłacić zamiast trzymać w skarpecie, jak na wiosne na nawozy będziesz potrzebował, zawsze możesz wypłacić.

#19 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2012 - 19:56

W jakim banku kredyt na zakup ziemi Mój tato w czerwcu wziął kredyt preferencyjny młody rolnik na 2% w BGŻ na zakup ziemi i bez żadnego problemu przyznali i żadnych problemów z bankiem nie ma wszystko jest ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 18 listopad 2012 - 16:18

W jakim banku kredyt na zakup ziemi to podobny temat http://www.agrofoto....-doplata-arimg/
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]