Skocz do zawartości

Reklama

nocny odbiór mleka

mleko noc

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
43 odpowiedzi na ten temat

#1 SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 14 listopad 2012 - 20:36

Jedna z podlaskich mleczarni wprowadza nocny odbiór mleka z gospodarstw. Hałas na wsiach zaczyna sie po północy.
Kiedy hodowcy  mają spać? Jak zabezpieczyć mienie, podwórza, kiedy chce się spać a wjazd musi byc otwarty, psy uwiązane bądź
zamknięte. Jak sobie radzicie z taką sytuacją ?
kto sieje ten zbiera....

#2 Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • 37466832
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 listopad 2012 - 20:57

Nie no nieźle u mnie to o 4.30 przyjeźdza

#3 wojcio1995

wojcio1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:07

U nas przeważnie koło południa odbierają. Ale moim zdaniem to głupota, pilnować kiedy przyjadą w nocy i wgl.

#4 TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 listopad 2012 - 21:09

Zmienić mleczarnię
Jeśli pomogłem - Wciśnij strzałkę widoczną na moim poście.

#5 Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • 37466832
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 14 listopad 2012 - 21:26

łatwo powiedzieć zmienić

#6 rmiecz8

rmiecz8
  • Guests

Napisany 14 listopad 2012 - 21:29

q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 19:03.

#7 kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • 5755759
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 listopad 2012 - 21:29

U nas też odbierali w nocy tak 1 - 2. na początku nie powiem wkurzało to wszystkich zwłaszcza, że upierdzielali ok. 10 litrów przy każdym odbiorze. Wstałem do odbioru tylko raz i kazałem dla gościa przemierzyć mleko listwą przy mnie (mam legalizowany zbiornik) a dopiero potem pompować (litraż się zgadzał). Od tamtej pory nie wstałem ani razu do odbioru, litraż zacząłem wpisywać do raportu (ilość deklarowana) i zawsze się zgadzał a sam nocny odbiór przestał denerwować zwłaszcza, że wyłączają zbiornik za każdym razem sami. Obecnie zmienili godziny odbioru bo jest mniej mleka na trasie i mleczarka przyjeżdża ok. 8.00 ale kiedy mleka znów przybędzie pewnie wróci nocny odbiór.

#8 karold14

karold14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • 3584631

Napisany 14 listopad 2012 - 21:34

to jakas glupota... a z jakiej mleczarni odbieraja w nocy?

#9 mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:35

u mnie od lipca odbierają ok 2 w nocy i jest ok jeździ trzech kierowców na zmiany, litry się zgadzają a ja tak twardo śpię że od tej pory tylko 2 razy słyszałem :lol:
nie wiem co zimą będzie ale niech robią co chcą wstawać odśnieżać nie planuję
a i powiedzmy wprost że chodzi o Mlekpol

#10 kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • 12247593
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 14 listopad 2012 - 21:36

u mnie zawsze koło południa przyjeżdżają. W nocy byłoby to trochę kłopotliwe.
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#11 leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:47

Może by się który z kolegów na forum wypowiedział co mu kierowca dopisuje te litry skoro wszyscy się boją że kierowca ukradnie w kieszeń nie schowa.
Jak to z takim zagaić żeby chciał dopisywać .

Edytowany przez leszekd, 14 listopad 2012 - 21:48.

#12 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2633 postów
  • 8230384

@rmieczu to o której doisz że wychłodzi się na 5 rano? Czy może ciepłe biorą? U nas między 6 a 6.20 odbierają a doimy po odbiorze.

Edytowany przez damian40000, 14 listopad 2012 - 21:53.

#13 mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

ale dla mnie to i tak lepiej bo kiedyś odbierali o 6,20 to latem trzeba było wstawać przed 4 żeby zdążyło wystygnąć a tak tylko napisałem kartkę żeby wyłączali zbiornik i zostawiali otwarty i rano kiedy się wstanie wtedy się umyje i doimy przynajmniej dłużej można pospać. A kiedyś próbowaliśmy doić po odbiorze ok 6,30 ale co któryś odbiór przyjeżdżał inny kierowca i potrafił nawet dwie godziny później i ani czekać z dojeniem ani doić bo nie wejdzie

a jak on ukradnie te litry skoro z licznika wychodzi paragon z ilością litrów to co on by musiał chyba w wiaderko nadjąć i u drugiego w zbiornik wlać

Edytowany przez mirek767, 14 listopad 2012 - 21:50.

#14 komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 22:04

@mirek767 ale ty naiwny jestes ty juz na wydruku nie bedziesz mial tych litrow wystarczy ze przestawi zeby zamiast wykazywac 1l wykazywalo 0.95l i cie okradnie w bialy dzien przy tobie jesli nie masz miernika w basenie ale tak to juz jest to nie wina kierowcow bo on nic z tego  by nie miał tylko to wina tych drugich rolinow bo musi byc odbiorca zeby ukradł

#15 mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 22:24

zawsze mierzę wieczorem listwą i jest ok
nie będę się kłucił ale teraz wszystko  jest zaplombowane i u nas chodzą nówki samochody i nie bardzo wiem on by tam zkręcił; kiedyś  podobno był sposób na zwiększenie litrów ale to już dawno i nieprawda

Edytowany przez mirek767, 14 listopad 2012 - 22:36.

#16 farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 14 listopad 2012 - 22:26

U mnie coś około 2-3 w nocy :(
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#17 komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1248 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 22:37

sluchaj ja ci powiem samochody byly nowki i wtedy najwiecej kradli jak prezes mowil ze jak serwis przyjezdza to tylko patrza gdzie podkrecic ale jak masz listwe i wiesz ile masz to wiadomo ze ci nie wezmie ale jak ktos nie ma to to na 1000l w basenie to raczej nie zobaczysz ze 20l nie ma

#18 kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • 5755759
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 listopad 2012 - 22:39

Ja poznałem ten cały mechanizm (przynajmniej tak mi się wydaje), pozwala im ukryć te karę litrów. A jest prosty. Pobierane mleko, przechodzi kolejno przez przewód elastyczny, z kąd trafia do zbiornika przejściowego (jak kierowca odsunie roletę widać zbiornik z kwasówki i szkalanym (ok. 10cm srednicy) wizjerem, a stamtąd przez zawory do wybranej komory zbiorczej. Wystarczy przestawić na sterowniku tak aby po pobraniu mleka ze zbiornika dostawcy (czyli nas) nie wypompowało zawartości tego zbiornika z wizjerem. Doszedłem do tego w ten sposób, że stale obserwowałem licznik który zatrzymał się na wartości niższej niż zmierzona listwą o dokładnie 10l wtedy gość podszedł do sterownika, wcisną guzik i nagle pojawiło się te brakujące 10l. Proste i nie trzeba zrywać plomb. Ciekawi mnie tylko jak oni te mleko dopisują komuś?

Edytowany przez kokoman0, 14 listopad 2012 - 22:40.

#19 grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 00:16

u nas tez się przestawili   ... odbiór  2-3  w nocy
oddział bydgoszcz
najgorszy możliwy  odbiór to tuż po doju kiedyś tak mieliśmy  to problem jest z temperaturą mleko nie ma być za ciepłe  .....  załóżmy 300l   ma 2 stopnie  a 100 30   to calosc ma wtedy  kolo 9  stopni  i mogą potraktować jako  pozaklasowe  ;/

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1181 postów
  • 3546908
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 listopad 2012 - 11:03

co do nocnych odbiorów, to racja , ze to Mlekpol, ja tez oddaje, ale u mnie to zjawia sie 6-7 rano, a u sąsiada przed 6... a co do tych nocnych odbiorów, to oni i tak nic na tonie poradzą... bo to nie jest ich taki kaprys, tylko po prostu brak samochodów, kierowców, no i co najważniejsze, moc przerobowa zakładu, bo nie moga pozbierać całego mleka z obwodu, skoro mleczarnia tego nie przerobi. i wtedy co?? ma stać w samochodach, czekac?? przecież to będą straty, na mleku i na czasie za który trzeba kierowcy zapłacic... kiedys byłem na zebraniu organizowanym przez mleczarnie, to był ten temat poruszany... i nic na to nie poradzisz, że odbieraja w nocy, tak jest ustawione , aby zakład cały czas miał dopływ świeżego surowca...  Często bywam w ZPM Mrągowo po paliwo i zakupy, to widze jak je mleczarki kursuja... nigdy sie nie zdarzyło aby przy zdawaniu mleka stało więcej jak 2 mleczarki... a tak to pomysl ile by stało gdyby wszystkim odbierali za dnia?? no nie stety... dzisiaj u mnie odbieraja za dnia, a jutro moga już w nocy... i nic na to nie poradzisz...
"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
Sprzedam: Ciągnik Ursus C-385, siano (2014) 125cm ok 200 bel , słomę ze zbiorów 2014  średnica dowolna

Zobacz także