Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podniesienie mocy w 309 Vario

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 14 listopad 2012 - 15:31

Podniesienie mocy w 309 Vario Witam! pisze ponieważ chciałbym podneiść moc w Fendtcie 309 vario, lecz korbanek mi powiedział że oni nie mogą tego zrobić ponieważ mają poblokowane komputery i musi to zrobić firma zewnętrzna, ale jeśli coś ulegnie awarii np wtrysk, to wymienią, ale wgrają oprogramowanie standardowe. Efektem tego będzie pierwotna moc czyli te 94 KM.
Moje pytanie brzmi czy to prawda, i jeśli tak to czy jest możliwość żeby w razie awarri mogli wgrać oprogramowanie od 312 żeby moc nie spadła.
Uprzedzam żę traktor jest przygotowany do podniesienia mocy, bo zamówiłem wszystko to co jest w 312 lecz bez podniesionej mocy, ogumienie także jest od 312.
Serwisant twierdził także że moc oczywiście wzrośnie, ale moment obrotowy pozostanie bez zmian. Czy to także jest prawda?
Pozdrawiam i licze na zainteresowanie tematem:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podniesienie mocy w 309 Vario Dzisiaj, 13:32
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:55

Podniesienie mocy w 309 Vario Podnieść moc może firma zewnętrzna. Serwisy na ogół się w to nie bawią. jeśli ulegnie uszkodzeniu np wtrys czy pompa wysokiego cisnienia. Naprawa nic nie będzie miała do rzeczy. Zmiany podnoszące moc zapisywane są w komputerze tgz ecu. Wtryskiwacz to oddzielna kwestja. Wymienia się go i już. Inna sprawa, żeprzeprogramowany komputer może stwarzać jakieś trudności przy diagnostyce. Ale napewno nie wykasują tego przy zmianie wtrysku czy pompy wysokiego ciśnienia.
Napewno zmieni się moc i moment obrotowy. Pytanie tylko czy bedzie to to samo co orginalne 312. Nie wiem czy te silniki nie różnią się np spręzarką czy wtryskiwaczami. Oczywiście jeśli traktor jest na gwarancji, gdy tuning wyjdzie na jaw dealer gwarancje cofnie.

Edytowany przez hubertuss, 14 listopad 2012 - 18:57.

#3 Share Dekakura

Dekakura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo i wiele więcej

Napisany 14 listopad 2012 - 20:01

Podniesienie mocy w 309 Vario Już dawno jest po gwarancji. Jednostki są te same, turbina także. Tak jak pisałem jedyne czym sie różni to zaprogramowaną dawką paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:05

Podniesienie mocy w 309 Vario A jeśli 312 wcale nie ma deklarowanej mocy to co wtedy? Jeśli okaże się że wzrost mocy zostanie pożarty przez niewspółmierny wzrost zużycia paliwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 21:37

Podniesienie mocy w 309 Vario 0czywiście fendt oszukuje klientów sprzedając im takie same ciągniki z róznymi naklejkami. Zmienia się nie tylko dawke paliwa.Ale to juz zainteresowanym wyjasnią fachowcy z firm tuningujących.