Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Thomson666

Thomson666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 12:38

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Witam. Poszukuję Tabeli wysiewu Do w/w siewnika. Głownie chodzi mi o rzepak. Szukałem po forach ale nie znalazłem.
Siewnik zamierzam dopiero kupić, a w zasadzie to kewstia dni. Znalazłem coś takiego " http://w895.wrzuta.p.../tabela_wysiewu " ale kompletnie nie potrafię sie w tym połapać. wcześniej miałem poznaniaka i tam było wszystko jasno i wyraźnie. tak więc jeśli ktoś by miał bardziej zrozumiałem tabele wysiewu lub wiedział jak to ustawić proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Dzisiaj, 00:27
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 listopad 2012 - 13:08

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Zapoznaj się z tym tematem, znajdziesz tam potrzebną tabelkę.
http://www.agrofoto....siewu-nordsten/

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2322 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 13:52

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu zakładasz nakładki do siewnika na kółka wysiewające i na biegu 1 wysiewa 3/3,5 kg, wiem bo mam ten sam siewnik a te tabelki to można sobie wsadzić gdzies...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mm

mm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 15:19

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Mam dokładnie nordsten lift-o-matic CLA 2,5m, bardzo dobrze sieje, a z tą tabelką w kształcie koła to nie do końca że można wsadzić sobie gdzieś, ponieważ dawka wysiewu ustawiona według tabeli np. dla pszenicy i próba kręcona są porównywalne z tym co wychodzi w polu. Jeśli chodzi o siew rzepaku to tak jak kolega pisze wyżej zakłada się nakładki na kółka wysiewające, mam pytanie do @piotrb14 co oznacza że ustawiasz na pierwszym biegu? bo w moim siewniku są dwie wajchy do ustawiania C1D1 C2 D2 itd oraz skala A1-10 i B1-10 i np. D1C1 to tzw. niski siew czyli mała dawka i przy ustawieniu A5 wychodzi ok 4,8kg rzepaku na ha.

#5 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:20

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Witam, posiadam siewnik nordsten lift-o-matic 3 m. lecz nie było przy nim korby do próby kręconej, i tu moja prośba do was jeśli ktoś posiada taką korbę to mógł by mi ją zwymiarować, to bym sobie dorobił. Z góry dzięki. Pozdrawiam.

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:34

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Korbe mam ale jest ona niepotrzebna podnosisz siewnik i kręcisz kołem

Mam zbędne wkładki do rzepaku do tego siewnika

Edytowany przez GoRAL1, 16 grudzień 2012 - 18:41.

#7 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 19:37

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Kolego GoRAL1 jak by Ci nie sprawiło to dużego problemu to mógłbyś mi ją jednak zwymiarować, byłbym wdzięczny. pozdrawiam

#8 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:41

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Też mam korbę i mimo wszystko jest dużo wygodniejsza jak kręcenie kołem. Ja czasem jak nie mam pod ręką korby to zakładam klucz oczkowy i kręcę. Też całkiem fajnie to idzie . Jak nie zapomnę to zrobię Ci fotkę z wymiarami tej korby.

Kolego GoRAL1 ile byś sobie cenił za te nakładki?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#9 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 583 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 grudzień 2012 - 11:25

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu takie nakladki w grene po 7,50 za sztuke wiem bo kupowalem w tym roku.

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 17:09

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu prorok

to zrób koledze to zdjęcie bo ummie z tym kiepsko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 18:53

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Będę wdzięczny za foto z wymiarami.

#12 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 12:51

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Koledzy i co z tymi wymiarami nie musi być zdjęcie wystarczy że napiszecie mi, zaczynając od siewnika potem to co idzie na dół i to co kręci 'sie już ręką

#13 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:32

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Koledzy chyba zapomnieli albo nie mogą wymierzyć ;)
Wymiar tej korby i tak nie ma większego znaczenia, bo czy będzie ona miała 15 cm czy 25 cm to jeśli przekręcimy ją raz to w obu przypadkach wyjdą te same obroty koła czy tam wałka.
Raczej ważne jest to żeby tak dopasować wymiar, aby w miarę wygodnie się kręciło.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#14 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 689 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:47

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Na śmierć o tym zapomniałem... Potrzebne Ci jeszcze te fotki?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#15 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 04 maj 2013 - 20:43

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu panowie jak wam sieją siewniki nordsteny 2.5 metra? kupiłem siewnik i siałem na wiosne i nie jestem z niego zadowolony bo nie równo sieje jakie sa wasze doświadczenia z tym siewnikiem?

#16 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 05 maj 2013 - 09:10

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Kolego prorok nie musisz robic fotki wystarczy że podasz mi wymiary tej korby. Kolego lukaszmtz82 ja mam nordstena 3 metrowego i sieje bardzo dobrze.

#17 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:14

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu a jak ustawiacie koledzy te klapki przy skrzyni nasiennej na którą dziure i jak ustawiacie tę klapke pod skrzynią co idzie przez cały siewnik??? zasialismy nim pierwszy raz na wiosne i widać dużą różnice w sianiu pod góre jak z góry a siewnik nordsten 2.50 m wygłąda jak z fabryki mało używany więc nie wiem co jest może pomożecie.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2013 - 12:01

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu W Nordstenie próbę kręconą najlepiej jest robić korbą bo z koła wynik jest przekłamany. Co do ustawień to zasuwy na drugi otwór, denka na drugi ząbek. Do rzepaku koniecznie trzeba się zaopatrzyć w nakładki na aparaty wysiewające. Tabela z pierwszego postu super sprawa, znacznie przyspiesza ustawianie siewnika.

#19 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:28

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Kolego krisso130 napisz jak uzywasz tej tabeli , bo nie mogę za chiny jej rozszyfrować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2013 - 11:05

Siewnik Nordsten lift-omatic 2,5m-tabela wysiewu Tabela jest zagmatwana, ale jest bardzo pomocna przy ustawieniach siewnika.
Wkoło po zewnętrznej rozpisane są kg/ha, w środku na ruchomej części są ustawienia skrzyni.
Opiszę kolejne kroki postępowania:
1. Ustawiamy skrzynie na jakimś dowolnym biegu, np. C2D1 A8
2. Robimy próbę kręconą
3. Ważymy to co nam wyleciało i obliczamy ile to jest kg/ha, czyli razy 100
4. Na ruchomej części tabeli szukamy naszego ustawienia skrzyni
5. Na zewnętrznej części tabeli szukamy to co nam wyszło z próby (kg/ha)
6. Obracamy ruchomą część tak żeby kreski ustawienia skrzyni i kg/ha pokrywały się
7. Szukamy na zewnętrznej stronie kg/ha które chcemy ustawić
8. Odczytujemy z ruchomej części jakiemu to odpowiada ustawieniu skrzyni

Oczywiście tabela nie powie nam jakie powinno być idealne ustawienie skrzyni, ale bardzo nas do niego zbliży. Zazwyczaj wymaga korekty +-2 przełożenia. Pozdrawiam i powodzenia :)

Dodaj odpowiedź