Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 2388

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filus

Filus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 23:28

Case 2388 Wszystko o kombajnach Case serii 23.

Użytkuję ten kombajn zaledwie od dwóch tygodni, jeszcze nie skończyłem żniw kukurydzianych i pojawił się problem.
Podczas dojazdu na pole włączył się alarm i na przemian nieregularnie pojawiało się wskazanie prędkości kombajnu i rotora. Jednocześnie nie można gdy alarm piszczy zmienić wskazania. Nie można było włączyć rotora, po próbie włączenia pojawiał się komunikat "Separator error", potem alarm ustał i na chwilę włączyłem rotor. Po kilku sekundach pojawił się znów alarm i komunikat "Separator error", jednocześnie skutkuje to wyłączeniem rotora. Następnego dnia udało się włączyć rotor jednak po kilku minutach zaczyna coraz częściej pojawiać się alarm aż włączy się na stałe co skutkuje brakiem możliwości włączenia rotora.
Prześwietliłem przewód zasilający i cewkę włączającą sprzęgło rotora - są ok.

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem albo wie jak go rozwiązać proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 2388 Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share Filus

Filus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 14:20

Case 2388 Opisywany w poprzednim poście problem na szczęście został wykryty i zneutralizowany. Dobrze mieć zdolnego i wytrwałego brata, który zna się na elektronice :D

Z doświadczeń zeszłego roku w kukurydzy mogę napisać że ta maszyna jest dość komfortowa jak na swoje lata. Miałem wcześniej TOPLINERA ale Case jest od niego trochę wygodniejszy. Jak się spisze podczas "zwykłych" żniw okaże się już wkrótce ;)

#3 Share Maniek3211

Maniek3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 17:00

Case 2388 A jaki to rok tego Case 2388 ? ile ma mocy i jaki posiadasz do niego heder ?
A, i jak sie sprawuje? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Filus

Filus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 23:29

Case 2388 Rok 98 początek serii chyba. Mocy jak dobrze pamiętam 290 koni. W kukurydzy z przystawką Geringhoff 6 rzędów w zupełności wystarczało. Myślę, że w zbożu tym bardziej będzie ok, heder 6,1m.
Jak już pisałem jest dość komfortowy, klimatronik, miękko zawieszona kabina, dość cichy do tego podłokietnik z wieloma funkcjami "pod ręką".
Doświadczenia mam na razie tylko z kukurydzy, ciekaw jestem jak się spisze w rzepaku i zbożach.
Jego konstrukcja jest super prosta w porównaniu do konwencjonalnego kombajnu tylko jak on jest wstanie wymłócić i odseparować ziarno na długości 2,7 m to mnie zastanawia... W kuku było ok. Jak go dobrze ustawić gdy trzeba wymłóci kolby nawet przy wilgotności bliskiej 50% nie niszcząc ziarna.

#5 Share Maniek3211

Maniek3211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 20:29

Case 2388 Dzięki za odpowiedz ;)
Pytam, bo też mam zamiar kupic taki kombajn. Tylko ze 2008r.

Edytowany przez Maniek3211, 01 lipiec 2013 - 20:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share masseyfendt

masseyfendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 październik 2016 - 15:36

Case 2388

Gdyby ktoś był zainteresowany to posiadam instrukcję obsługi do CASE 2388 w języku polskim.

Kontakt na priv