Skocz do zawartości

Zdjęcie

International Case 1246

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share misiu86

misiu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:15

International Case 1246 Witam . Posiadam ciągnik international 1246 to jest już mój drugi taki traktor poprzednio miałem słabszy.
Problem tkwi w podnośniku. Jak jest dźwignia rozdzielacza podnośnika skierowana na opuszczenie to podnośnik podnosi wolno do góry aż podniesie na max. Gdy dźwignie skieruję do góry na podnoszenie to podnosi z normalną prędkością i zatrzymuje pług w danym momencie jakim chcę podkreślam pług jest ciężki 4 skiby obrotowy. Ale jak już podłączę grubera 3 m i skieruję dźwignię na podnoszenie do połowy skali to podnosi na max(gruber jest lżejszy). Gdy to powtarzam bez sprzętu na opuszczonej dźwigni rozdzielacza podnośnika to podnosi do góry na max i jak podniesie i zgaszę ciągnik to zacznie opadać , ale jak szybko podniosę dźwignię podnośnika do góry to nie opadnie i mogę regulować wysokość opadania ,ale jak odpalę ciągnik to i tak podnosi i nie ma płynnej regulacji . działa tylko jak jest podłączony pług ale tylko dlatego bo jest ciężki .
Dałem rozdzielacz do naprawy wywaliłem ful kasy i jest nadal to samo co może być jeszcze przyczyną czy może źle go złożyli? Tam gdzie to naprawiali powiedzieli że był „wyczepany suwak” i go zregenerowali. A dodam ze rozdzielacz jest montowany na zewnątrz podnośnika i do tego rozdzielacza są dokręcane dwa bloki sekcyjne od hydrauliki zewnętrznej i te rozdzielacze działają bez zarzutów. Proszę o pomoc z góry dziękuję .

Edytowany przez krolikNH, 20 listopad 2012 - 19:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
International Case 1246 Dzisiaj, 11:32
  •  

#2 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:07

International Case 1246 witam. też mam case'a ale nieco innego, ostatnio przerabiałem podobny problem, u mnie winny był uszczelniacz samego tłoka podnośnika, po wymianie wszystko chodzi jak należy

#3 Share misiu86

misiu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 16:39

International Case 1246 Mówisz że to może by przyczyną . tylko że jak podniosę np. grubera czy pług to podnosi bez problemu a opuścić to coś zawsze opuści troszkę ale przez cały dzień utrzyma w powietrzu .A czy miałeś takie same obiawy jak przy moim podnosniku.

Edytowany przez misiu86, 15 listopad 2012 - 16:47.

#4 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 22:43

International Case 1246 sprawdź dokładnie poziom oleju. u mnie było podobnie, okazało się że było za mało oleju. w serwisie powiedzieli że do skrzyni wchodzi 70 l, w katalogu orlenu (zamiennik oleju case'owskiego) powinno wchodzić tylko ok. 50 l agrolu utto. wlałem 50 l i była kiszka dalej, dopiero jak dolałem jeszcze 20 to zaczął chodzić jak należy

#5 Share misiu86

misiu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:20

International Case 1246 oleju jest nawet więcej więc powinno byc dobrze ,ale jeszcze raz wykręcłem rozdzielacz i zawiozłem do tych co mi go regenerowali ze składam to na reklamację i powiedzieli ze zobaczą co da się zrobi ale już więcej pomysłów nie mają bo już suwak chromowali i powinien być szczelny i przyznali się ze rozdzielacza po naprawie nie sprawdzili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 20:58

International Case 1246 powiedz czy coś ci pomogli po przeglądzie rozdzielacza? trochę poczytałem i rozmawiałem z człowiekiem który siedzi w temacie i twierdzi że trudno o dobrą firmę która zregenerowała by rozdzielacz suwakowy i żeby zrobili to na prawdę dobrze, tam jest kwestia dopasowania na poziomie 5 mikronów czasem, a to wymaga na prawdę dobrego sprzętu. widzę w swoim case że i mnie czeka chyba niedługo albo regeneracja albo wymiana rodzielacza, bo też zaczyna głupieć...

#7 Share misiu86

misiu86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:23

International Case 1246 Witam. Pomogli mi że jak jest na opuszczaniu to nie podnosi do góry, ale jak zrobili jedno to z drugim jest gorzej czyli słabo podnosi i nisko i jeszcze jak już podniesie pług 4 skibowy obrotowy i chce go obrócić to opuszcza pług . A dodam że wykręciłem im cały podnośnik i go uszczelnili „ niby’’ pokazywali mi manszety z tłoczyska ze były wyjechanie. A po podniesieniu pługa i go zostawię podniesiony na odpalonym ciągniku to opuszcza a jak zgaszę traktor to opada bezwładnie więc problem jest postronnie rozdzielacza bo jak podniosę pług i na rozdzielaczu zamknę zawór bezpieczeństwa żeby nie opuścił podczas transportu czy podczas jakiejś naprawy to pługa nie opuści przez tydzień .Świadczy to o tym że podnośnik tłoczysko jest oki i ze ci co mi naprawiają muszą się skupić na rozdzielaczu a dodam ze po tej naprawie rozdzielacz się tak mocno grzeje aż go dotknąć nie można.

#8 Share bimbrownik

bimbrownik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:44

International Case 1246 regeneracja rozdzielacza to ciężka sprawa, a nowy na alegro ok.1500, nie mogę namierzyć numeru części katalogowej tego twojego rodzielacza. jest jeszcze jedna sprawa do sprawdzenia - tam jest zaworek grzybkowy który czasem (w wielu traktorach) zacina się (albo nie domyka) z powodu brudu którego nie wychwycił filtr oleju - jakieś opiłki najczęściej itp. jeśli wrzuciłbyś foto rodzielacza i okolic może można by go znaleźć. wtedy pozostaje wykręcić go i wymyć dokładnie w ropie. twój ciągnik nie jest jakiś tam wiekowy, więc nie powinien być aż tak bardzo wypracowany suwak - rodzielacze suwakowe czasem chodzą bezawaryjnie ładnych kilkadziesiąt lat aż maszyna całkiem wyzionie ducha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 22:43