Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej.

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:07

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Witam pronara mam ponad rok czasu w tamtym roku wymieniłem świecę żarową ponieważ była spalona w teraz mam taki problem, gdy przyciskam klawisz od podrzewania świecy ciągnik od razu mi odpala może ktoś mi podpowiedzieć jak usunąć tę usterkę
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Dzisiaj, 13:52
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:11

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. To żarowa czy płomieniowa? Jak płomieniowa to spróbuj od świecy odłączyć kabel odpowiedzialny za otwarcie elektrozaworu.
Możliwe że z jakiegoś powodu napięcie z żarnika dostaje się na niego włączając przy okazji rozrusznik.
KPK Kumurun Team

#3 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:16

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. świeca żarowa

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:18

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Ło to pojęcia nie mam. Z tym patentem do czynienia nie miałem ale przyglądnął bym się klawiszowi czy czasem coś nie mechci i kabelki, czy jakiś zwarcia nie robi.
KPK Kumurun Team

#5 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:34

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. dopiero jutro będę coś zaczynał przy tym szperać ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć może ktoś miał taki problem jak coś jutro rozkminie to wieczorkiem będę pisał

dopiero jutro będę coś zaczynał przy tym szperać ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć może ktoś miał taki problem jak coś jutro rozkminie to wieczorkiem będę pisał

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:57

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. A kolego jesteś na 100% pewien że to świeca żarowa, a nie płomieniowa?
Ile ich masz w ciągniku?
Oprócz przewodu elektrycznego zasilającego nie ma przewodu paliwowego?

#7 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:13

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. stawiam na żarową bo jest ona tylko jedna z takim zbiorniczkiem na nafte tą właśnie wymieniałem w tamtym roku

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7637 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:16

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. To jest świeca płomieniowa. Odkręć te cieńszy kabel on otwiera elektrozawór. I sprawdź czy uruchomi rozrusznik.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:24

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. okej jutro zobaczę co z tego wyjdzie

#10 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 20:52

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Na pewno masz świece płomieniową . Tak się składa że ja mam ten sam problem z tym że od razu odpala. Ja ostatnio odkręciłem tą świecę i tak położyłem że nie dotykała silnika i gdy przycisnąłem na grzanie to od razu kręcił rozrusznik, a jak dotyka silnika to normalnie działało . To nie wiem co może być przyczyną że masy nie dostaję czasami ?

#11 Share pako36

pako36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:12

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Miałem ten sam problem w 82 SA tz. gdy naciskałem na grzanie płomieniówką zapalał, wymieniłem na nową i problem zginął Podejrzewam że robiło się ala zwarcie gdyż w jednym uchwycie na przewód jest taki papierek izolacyjny i tam może przeskakiwać iskra i robiło się to cudo.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2012 - 17:40

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. A może sterownik świecy nawala? Ten który otwiera elektrozawór przy rozruchu. Jest z prawej strony pod konsolą. Czarny, prostokątny, podłączone są 4 przewody

#13 Share Damian1025A

Damian1025A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 14:59

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. temat zamknięty powodem był brak masy na świecy wystarczyło przeczyścić styki i wszystko działa poprawnie.

#14 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 22:33

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. odświerzam temat mam problem z tym elektozaworem nie dochodzi mi prąd do tego cieńszego, ale i gdy podłączyłem prąd pod niego na krutko to i tak nie puszczało nafty tzn. nic nie ubywa odkręciłem przewód rozebrałem przeczyściłem wszystko i nic nawet wymieniłem tą dysze z zaworkiem od starej spalonej świecy i nic grzać grzeje normalnie kontrolka po włączeniu świeci po nagrzaniu do czerwonego miga ale nie otwiera zaworu, jak wyeliminować tą usterkę?

#15 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 23:37

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. Wymienić świecę na nową.
Wymienić na świecę z zaworkiem termobimetalowym.
Wyrzucić zaworek i wstawić zaworek paliwa taki jak w instalacjach z LPG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 22:34

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej. usterka wyeliminowana stycznik nie działał jak powinien

Dodaj odpowiedź