Zaloguj się, aby obserwować  
Damian1025A

Pronar 1025A problem z klawiszem od podgrzewania świecy żarowej.

Polecane posty

Damian1025A    0

Witam pronara mam ponad rok czasu w tamtym roku wymieniłem świecę żarową ponieważ była spalona w teraz mam taki problem, gdy przyciskam klawisz od podrzewania świecy ciągnik od razu mi odpala może ktoś mi podpowiedzieć jak usunąć tę usterkę

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To żarowa czy płomieniowa? Jak płomieniowa to spróbuj od świecy odłączyć kabel odpowiedzialny za otwarcie elektrozaworu.

Możliwe że z jakiegoś powodu napięcie z żarnika dostaje się na niego włączając przy okazji rozrusznik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ło to pojęcia nie mam. Z tym patentem do czynienia nie miałem ale przyglądnął bym się klawiszowi czy czasem coś nie mechci i kabelki, czy jakiś zwarcia nie robi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1025A    0

dopiero jutro będę coś zaczynał przy tym szperać ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć może ktoś miał taki problem jak coś jutro rozkminie to wieczorkiem będę pisał

 

dopiero jutro będę coś zaczynał przy tym szperać ale z ciekawości chciałem się dowiedzieć może ktoś miał taki problem jak coś jutro rozkminie to wieczorkiem będę pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A kolego jesteś na 100% pewien że to świeca żarowa, a nie płomieniowa?

Ile ich masz w ciągniku?

Oprócz przewodu elektrycznego zasilającego nie ma przewodu paliwowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To jest świeca płomieniowa. Odkręć te cieńszy kabel on otwiera elektrozawór. I sprawdź czy uruchomi rozrusznik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrius    9

Na pewno masz świece płomieniową . Tak się składa że ja mam ten sam problem z tym że od razu odpala. Ja ostatnio odkręciłem tą świecę i tak położyłem że nie dotykała silnika i gdy przycisnąłem na grzanie to od razu kręcił rozrusznik, a jak dotyka silnika to normalnie działało . To nie wiem co może być przyczyną że masy nie dostaję czasami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pako36    4

Miałem ten sam problem w 82 SA tz. gdy naciskałem na grzanie płomieniówką zapalał, wymieniłem na nową i problem zginął Podejrzewam że robiło się ala zwarcie gdyż w jednym uchwycie na przewód jest taki papierek izolacyjny i tam może przeskakiwać iskra i robiło się to cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A może sterownik świecy nawala? Ten który otwiera elektrozawór przy rozruchu. Jest z prawej strony pod konsolą. Czarny, prostokątny, podłączone są 4 przewody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odświerzam temat mam problem z tym elektozaworem nie dochodzi mi prąd do tego cieńszego, ale i gdy podłączyłem prąd pod niego na krutko to i tak nie puszczało nafty tzn. nic nie ubywa odkręciłem przewód rozebrałem przeczyściłem wszystko i nic nawet wymieniłem tą dysze z zaworkiem od starej spalonej świecy i nic grzać grzeje normalnie kontrolka po włączeniu świeci po nagrzaniu do czerwonego miga ale nie otwiera zaworu, jak wyeliminować tą usterkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wymienić świecę na nową.

Wymienić na świecę z zaworkiem termobimetalowym.

Wyrzucić zaworek i wstawić zaworek paliwa taki jak w instalacjach z LPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj