Amarant

Z jaką firmą dostarczającą nasienie nawiązać współpracę

Polecane posty

Amarant    0

Witam. Otworzyłem własną działalność. Chciałbym się zająć inseminacją i drobnymi zabiegami zootechnicznymi. Doradźcie mi proszę z jaką firmą dostarczającą nasienie nawiązać współpracę i nasienie jakich ras najlepiej mieć w kontenerze. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

napewno nie z jedna firma bo wtedy bedziesz mial ograniczona oferte.Ja ci proponuje zebys mial HF z USA,Holandii i Francji takze musisz brac nasienie z ABS,Hg plus i Top Gen to wtedy bedziesz mial super wybor nawet dla najbardziej wybrednych a z pozostalych ras przydaly by sie Montbeliardy i Nrf lub Srb bo krzyzowki tez sie ciesza duzym zainteresowaniem a te rasy i najlepsze byki mialbys z Konrada a miesne to juz wedlug uznania najlepiej po pare porcji z kazdej rasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja doradzę Ci nieco inaczej.Porozmawiaj z gospodarzami i zapytaj jakich Oni ras oczekują bo w końcu hodowcy będą za to płacić.

Nie inwestuj niepotrzebnie w rasy, które nie cieszą cię uznaniem w Twojej okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

po prostu spotkaj się z przedstawicielami wyżej wymienionych firm albo po prostu zadzwoń i poproś o jakąś ilość katalogów z nasieniem; na początek weź po pare słomek różnych ras

dla każdego klienta przy okazji zabiegu daj katalog z każdej firmy i niech określą co ich interesuje

ze swojej strony polecam Konrada, mnie akurat HFy nie interesują więc kryję Montbelierdem, NRF, Czerwona duńska, Limousine i teraz będę próbował Normandzką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

ja mam 4 hfy, 1 czerwonego hfa, brown swissa, 2 simentale, montbeliarda, nrfa. A z mięsnych lm, ch, bd, bbb, angusa, hereforda i galicjan blonda. Kupuje z konrada ppgi i wws.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

tak ale doplacisz za to slono kolego powiedz gdzie ta dzialnosc otwierasz jaki teren Polski ... w shiuz zaraz cie beda straszyc ze musisz tylko od nich i przez nich brac a to nie najlepiej wychodzi owszem mozesz od nich wziasc bo sa ludzie ktorzy chca ze shiuzu nasienie ale lepiej z kilku firm ww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to nie tylko shiuz chce na wylacznosc bo wchirz i mchirz tak samo inseminatorzy nie bardzo chca brac do kontenera z innych a z prywatnych firm nie ma problemu moj inseminator ma w kontenerze z Ki Samen,Hg plus ,WWS i Konrad a bedzie mial jeszcze ABS bo ja zamowie :) Takze ja bym radził omijac spolki krajowe ale oczywiscie mozesz brac nie wiem z jakiego terenu jestes ale mozesz brac z Wchirz czy mchirz lub shiuzu pojedyncze bo niektorzy napewno beda chcieli polskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no maja kilka interesujacych bykow jak kazda firma ładnie wyceniły sie byki po Boltonie zwlaszcza Bjork

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

Witam,

Chciałbym sie podłączyć do tematu i zapytać o sam kurs inseminacji. Chciałbym sobie taki zrobić i mam pytanie z usług z której z firm oferujacych nasienie najlepiej skorzystać żeby również móc w dobrej cenie kupić kontener na azot ale też nie być "uwiązanym" i zamawiać sobie nasienie skąd tylko mi się podoba? Pytam bo słyszałem że te spółki mają różne promocje na sprzęt do inseminacji i dlatego pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no Guarini zdecydowanie najlepszy szkop juz kiedys gdzies tam pisalem o nim po ostatniej wycenie bo znacznie sie poprawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

to jak tak to tylko shiuz, bo u nich mozesz z każdej firmy brać. Shiuz bydgoszcz tylko pobiera 9 zł od porcji jak z innej firmy bierzesz za przetrzymanie, ale pozostałe nie. Do jakiej stacji należysz?

 

 

Szczerze mówiąc nie wiem. Najblizej mam do Kraśnika potem Bielsk Podlaski. Mój inseminator jest związany z shiuz ale nigdy go o to nie pytałem. Jako że nie jestem zadowolony z jego usług pomyślałem żeby samemu się wziąć za rozród. Tylko się właśnie zastanawiam jak najkorzystniej to rozegrać żeby zdobyć kontener na dobrych warunkach. Planuje iść w simentala mlecznego i montbeliarda a powoli odchodzić od bydła czarnobiałego. Mam już kilka cieliczek 100% i je już mam ambicje zainseminować we własnym zakresie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amarant    0

Ja jestem z okolic Siedlec. Jutro będę dzwonił do tych firm i negocjował. Jak u was rozliczacie się za inseminację?? Cena taka jak w katalogu z zabiegiem czy dokładacie za usługę i jeśli tak to ilę?? Jakie usługi jeszcze wykonują wasi inseminatorzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

u mnie tylko inseminuje i bierze za to 35zl ze wzgledu na to ze ma spory kawalek a w katalogach to masz ceny netto za porcje ale jak wiecej zamowisz to cos urwiesz

 

@Rmiecz no montbeliardy teraz to Konrad ma chyba najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazikrol    6

No ja brałem z intergenu kilka słomek guariniego i janoscha , firma ta też sprowadzała mi pierwiastki z niemiec

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Kontener kontenerem ale trzeba też azotu dolać. Swoją drogą ile rzeczywiście chcesz krów robic żeby warto było zająć się usługą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
button89    2

shiuz też je ściąga bo się pytałem i mówili że jakiego zechcę z coopexu. Konrad nie wypożycza kontenerów a o to w tym chodzi, bo tak masz za free tylko tyle że musisz od nich lub przez nich brać nasienie.

 

 

Brzmi ciekawie. W takim razie to wygląda tak że ci shiuz wypożycza kontener ale wzamian ma wyłączność na jego zawartość:)

Ciekawe czy to sprawdzają. A jak wygląda kwestia "brania przez nich nasienia" tzn. że mogę zamówić w jakiejś innej firmie a oni mi dostraczą?? Sorry rmieczu że tyle pytań ale widzę że znasz się na temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tylko jak doliczysz to 9zł to stracisz konkurencyjność. Różni są klienci może się trafić taki który będzie chciał np tanie ale muszą być amerykańskie. Jak chcesz robić usługowo to nie możesz wiązać sobie rąk umową w jedną firmą. Jak nie masz kasy na kontener to weź na raty z konrada np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj