Polecane posty

Witam, przymierzamy się z bratem do zakupu nowego traktora, traktor ma być prawie jak pomocniczy tzn, mamy już nowego john deere 5070M i c-330 ale składamy wniosek na PROW na kolejny z ładowaczem, rozważaliśmy opcje ładowarki ale traktor się bardziej przyda i można powiedzieć w tych samych pieniądzach. tak więc szukamy czegoś do 120 tyś brutto. Ps. rozważałem opcję nh t4.55 co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nabór jest w 9 województwach w tym w łódzkim z którego pochodzę. nabór ma być w styczniu. a wiecie jaka jest cena tego Nh t4.55? A macie jakieś inne propozcyje abym miał w czym porównywać? a pracował będzie w rotacyjnej, pająku 4 karuzelowym, morze jakaś zgrabiarka w przyszłości, a ogólnie to ładowacz przede wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

W tej mocy z tym wyposażeniem ciężko znaleźć konkurenta, ewentualnie Kubotka M6040 [66KM] 160tys brutto czyli nieco więcej niż NH, ewentualnie coś z SDF- jakiś Agroplus czy Dorado, to chyba jedyni konkurenci dla T4 biorąc pod uwagę gabaryty i wyposażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

kolego, od 3 lat używamy lamborghini r2. 56 target+ tur4 sprawuje sie wyśmienicie zastąpił u nas c 360-3p jedyna wada to trochę mały skręt co z ładowaczem jest bardzo istotne, ciekawa jest oferta kuboty. ale jak masz troszkę miejsca to jak najbardziej polecam lambo. Pozdrawiam ;)


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekp55    4

lambo ok 130 z ładowaczem.


ZETOR TEAM Sprzedam kombajn Bizon Z050/56 więcej na priv lub na mail krzysztof.puk@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do Kuboty to cena 160tys brutto w cenie mokre sprzęgło, rewers bez sprzęgła, klima, obciążniki, haki w ramionach, zarąbisty skręt, siedzenie pneumatyczne, biegi pełzające, pompa 61l/min, niestety za pneumatykę trzeba dopłacić ok 5-6tys. no i oczywiście cena ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

W razie jak byś nie dostał pomocy to nówka sztuka ursus 3512 za 56000 z kabiną i za 43000 bez kabiny


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci Kioti dk551c 55km za 120 brutto spokojnie kupisz z ładowaczem (udzwig wg. producenta 1,3 tony) revers skrzynia 12x12 klima obciążniki obroty wom 540, 750 i 1000 pali tyle co c 330 4x4 wszystko w standardzie. Bardzo dobry skęt, mam go niecałe 2 lata i na zagarze ponad 800mtg bez awarii, u mnie robi wszystko orka pług unia 3x35, agregat uprawowy 2,8m prasa awijająca sipma, kosiarka dyskowa 2,6m, i wiele innych radzi sobie bardzo dobrze spalanie w granicach 3-5 litrów. Na AF jest kilku użytkowników i galelia Kioti. napewno dowiesz się coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Co do Kuboty to cena 160tys brutto w cenie mokre sprzęgło, rewers bez sprzęgła, klima, obciążniki, haki w ramionach, zarąbisty skręt, siedzenie pneumatyczne, biegi pełzające, pompa 61l/min, niestety za pneumatykę trzeba dopłacić ok 5-6tys. no i oczywiście cena ładowacza.

Ale do ładowacza to raczej tak srednio ze względu na przednia oś na stożkach - w sąsiedniej miejscowości jest właśnie M6040 z końcówki 2009r od wiosny br. ma zamontowany ładowacz Ł-104 i ostatnio właściciel skarżył sie na przecieki z przedniego mostu - poza tym jednym defektem jest zadowolony...

 

Wtych pieniadzach to chyba sie jeszcze mieści Landini TechnoFarm i McCormick CL


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinp125    1

Ja polecam Ci Kioti dk551c 55km za 120 brutto spokojnie kupisz z ładowaczem (udzwig wg. producenta 1,3 tony) revers skrzynia 12x12 klima obciążniki obroty wom 540, 750 i 1000 pali tyle co c 330 4x4 wszystko w standardzie. Bardzo dobry skęt, mam go niecałe 2 lata i na zagarze ponad 800mtg bez awarii, u mnie robi wszystko orka pług unia 3x35, agregat uprawowy 2,8m prasa awijająca sipma, kosiarka dyskowa 2,6m, i wiele innych radzi sobie bardzo dobrze spalanie w granicach 3-5 litrów. Na AF jest kilku użytkowników i galelia Kioti. napewno dowiesz się coś więcej.

 

popieram Cię w 100% długo szukałem odpowiedniego ciągnika (nowego do 100 tys) aż na targach wypatrzyłem KIOTI-ego

mam go od marca i jestem zachwycony 400 mth przy pługu (4x30), agregacie 2,4m. nawet z bijakową sobie radzi bez większych problemów. Na wiosne przymierzam się do TUR-a. cena na dzień dzisiejszy u dilera od którego brałem ciągnik to 18tys z montażem. Jeśli masz pytania odnośnie eksploatacji chętnie odpowiem/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyf772    0

Ja też polecił bym ci agroplusa 310 u mnie we wsi są 2 takie maszyny jeden pracuje z turem właściciele chwalą je sobie przede wszystkim za niskie spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Mógł byś napisać w których województwach będzie nabór? A Wracając do tematu myślę, że taki farmtrac 670 byłby idealny, bo ma 66KM, uwierz mi że do 55KM to nie są duże ciągniki i nie wyobrażam dźwigania bali np. takim kiotim, gdzie chytak z 100kg, i bal z 500kg, nawet jeśli będziesz jeździł z przeciwagą to ten ciągnik będzie wywrotny. Takie jest moje zdanie, więc się zastanów, cena z fabryki farmtraca to 110 brutto.

A jest mocniejszy o 8KM i o 1200kg cięższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Mógł byś napisać w których województwach będzie nabór? A Wracając do tematu myślę, że taki farmtrac 670 byłby idealny, bo ma 66KM, uwierz mi że do 55KM to nie są duże ciągniki i nie wyobrażam dźwigania bali np. takim kiotim, gdzie chytak z 100kg, i bal z 500kg, nawet jeśli będziesz jeździł z przeciwagą to ten ciągnik będzie wywrotny. Takie jest moje zdanie, więc się zastanów, cena z fabryki farmtraca to 110 brutto.

A jest mocniejszy o 8KM i o 1200kg cięższy.

Woj. w których będą nabory MGR: lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie

Mały nie znaczy zły Kubota M6040 z ładowaczem Quicke Q25 radzi sobie z belami sianokiszonki bez żadnego problemu a mała, zwrotna, szybko podnosi tylko musi być przeciw waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się nad zakupem ciągnika do ładowacza czołowego o mocy silnika około 60-65KM.

Ciągnik wykonywał by prace w około gospodarstwa (bele słomy, siana kiszonki, obornik) oraz lżejsze prace polowe jak rozsiew nawozu, opryski praca na łąkach.

 

Najchętniej bym był zainteresowany czymś z rewersem elektrohydraulicznym ale podejrzewam że może być poza moim zasięgiem finansowym.

 

Ciągnik chciałbym wziąć na MGR.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5
Napisano (edytowany)

Kubota M6040 był by idealny :)

Post bez uzasadnienia

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Nie lepiej do tura wziąć coś około 80km ?

Jest teraz dużo propozycji w tym przedziale mocy.

Stawiałbym na New Holland T4.65 albo Case Farmall 65C. Ciągniki dużo się nie różnią. Na pewno jest to oszczędny i zwrotny sprzęt,który podoła Twoim oczekiwaniom. Jeżeli chcesz coś tańszego to może coś z rodziny Farmtrac? 665DT np. Oszczędny silnik, zwrotność też ma bardzo dobrą, trochę może odbiegać komfortem pracy od New Hollanda i Case. A może coś z John Deere ? Seria 5M i 5R jest głównie wyprodukowana pod takie zadania, dobra zwrotność, komfort pracy bardzo dobry. Pytanie, ile możesz przeznaczyć na ciągnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

"lekciejsze" hahaha - padłem. Tak kubota to dobra opcja skręt bardzo mocny w sam raz do ładowacza czołowego, ciągniczek lekki i zwinny w sam raz do drobnych robótek aaa i napewno niskie spalanie.

teściu ma m9540 też złądowaczem fajny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Napisano (edytowany)

A ile taki Kubota kosztuje?

Aktualnie mam dwa plany. Jeden minimum to Farmtrac 670DT lub podobny a drugi maksimum to New Holland T4.55 lub T4.65 wszystko zależy ostateczne od funduszy jakie uzbieram.

 

 

Co do kuboty to znajomy ma i nie chwali go. Cały czas w serwisie i nic nie pomaga ale może ma jakiś felerny model.

Edytowano przez katopo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

60 koni to za mało na ładowacz czołowy, za lekkie są te ciągniki, znajomy kupił T4.75 i mówi że do tura się niee nadaj bo cały czas tył podrywa przy wożeniu belek z kiszonką


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Jak stać cie na jelonka R albo M to bież go bez zastanawiania się,a jak nie to farmtrac krótki, zwrotny i na pewno tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj