Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 19:35

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa W tym roku mamy 16 sztuk bydła jałówki i krowy no i ponad 200 bali ale jak to w starym budownictwie bali nie położę w oborze tylko albo w stodole która jest obok obory albo na zewnątrz no i szarp się na mrozie z balem który jest z dużej trawy nie pocięty no i mokry. Masakra no i do tego dochodzi odległość noszenia nawet do 15m.
Nie stać mnie na jakiś wycinak a tata raczej niechętnie by to finansował więc wpadł mi do głowy pomysł że w domu są kosiarka konna i snopowiązałka, leżą już kilkadziesiąt lat nie używane, co prawda kilku części nie ma ale jakby tymi kosami co one tam mają z przodu przecinać bale? Skróciłbym te kosy do 1,6-1,8m i bym sobie te bale przecinał tylko nie wiem czy jest sens czy kombinować coś innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Dzisiaj, 04:07
  •  

#2 Share Farmer242

Farmer242

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:01

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa kup najtańszą kosę elektryczną do trawy i do tego tarcze do krajalnicy do chleba, przerób końcówke żeby założyć tarczę na kose i masz luks piłę do bel.

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:21

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa pospawaj z tregla jakąś podstawę w której by się mieścił balot, nóż z grubej blachy o szerokości 1 cm i żeby on zaciskał się na balocie a zaciskał by go siłownik hydr... napewno by jakoś to wykombinował, mój tata zrobił kiedyś taki nóż do balot tylko ręczny, a mianowicie wziął wyciął z piły ręcznej do drzewa 2 osobowej kawałek piły tak gdzieś z pół metra i przymocował do zwykłej rurki pospawał wszystko i naostrzył ją i tnie jak ta lala baloty na pół

#4 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 12 listopad 2012 - 20:55

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Ja to mam inny spospób tez nosze kilka metrów z pod obory tylko u mnie idzie w ruch ostra siekiera i tniesz rozkładasz az do środka i nosisz od srodka a co zmarzniete wywozi się i do wiosny czeka az odmarźnie i tez dostają :P

#5 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:26

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa siekiera to dobra sprawa sam tak robiłem. Jak masz tura to ja na tura nabijam podnoszę do góry i od dołu sćiągam warstwy i też jest dobrze

siekiera to dobra sprawa sam tak robiłem. Jak masz tura to ja na tura nabijam podnoszę do góry i od dołu sćiągam warstwy i też jest dobrze

#6 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 listopad 2012 - 22:00

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Ja przecinam, elektryczną pilarką z nożami do drewna. Około 300bali rocznie, a jakieś 200 stawiam na sztorc i zapierdzielam na około.

#7 Share adam2939

adam2939

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 22:05

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa najlepsza przecinarka to piła motorowa, tylko trzeba po beli lub dwuch oczyscic bo na zebatke sie nawija
troche

#8 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 06:43

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa U mnie piłe motorową sasiad zatarł bo smarowania nie było na łańcuch :D a u mnie sie przecina takich bel 450 siekierą ;)

#9 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 listopad 2012 - 13:40

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa u mnie chodzą tacy goście z piłami i po 300zł sprzedają gość do 100zł stargował niewzioł bo jak do płochy przystawił to ją zamuliło to do bel by chyba dobra była

#10 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 14:37

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Ja taką piłę kupiłem za 180 zł i założyłem mniejszą prowadnice i idzie jak malina bo nie opłacało mi się robić markowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:24

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa A podaj jakiej firmy ta piła za 180 zł bo mam Partnera za 1200 a taką też bym kupił jest pełno w internecie tylko jak ciebie chodzi to jest dobra firma i kupiłbym z mniejszym ryzykiem

#12 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:27

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa

pospawaj z tregla jakąś podstawę w której by się mieścił balot, nóż z grubej blachy o szerokości 1 cm i żeby on zaciskał się na balocie a zaciskał by go siłownik hydr... napewno by jakoś to wykombinował, mój tata zrobił kiedyś taki nóż do balot tylko ręczny, a mianowicie wziął wyciął z piły ręcznej do drzewa 2 osobowej kawałek piły tak gdzieś z pół metra i przymocował do zwykłej rurki pospawał wszystko i naostrzył ją i tnie jak ta lala baloty na pół

A masz fotkę tego noża do bali albo chociaż rysunek, bo inne pomysły np, piła to trzeba cały czas czyścić, a siekierą przecinałem i gówno przetnę kilka dm a potem tylko siekiera wchodzi a nic nie tnie.

#13 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:35

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa niestety nie posiadam żadnej fotki ponieważ nóż użytkuję teraz sąsiad

Edytowany przez PiotrekNHts, 13 listopad 2012 - 21:51.

#14 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:16

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Firma pisze sthil ale nie wiem jakiej to produkcji bo kupiłem ją na rynku i prowadnice założyłem taką 35 i idzie ładnie http://allegro.pl/pi...2774016341.html coś podobna do tej tylko nie ma naklejek tej firmy tylko Stihl więc chciałbym pomóc ale nie wiem jaka produkcja kiedyś chciałem kupić NEC ale ta się taniej trafiła a myslałem że miesiąc pochodzi tylko ja też miałem taką prowadnice ale ten silnik jest za mały jak do tej prowadnicy a w 35 to lata ładnie ja też posiadam orgnalną piłę Stihl 3,7 konia ale mamy dużo drzewa i dwie się przydadzą a popsuła mi sie huskwarna taka jakaś 2.1 konia i jak bym miał płacić 300 zł za część to wole takie dwie kupić a ta już prawie rok :P

Firma pisze sthil ale nie wiem jakiej to produkcji bo kupiłem ją na rynku i prowadnice założyłem taką 35 i idzie ładnie http://allegro.pl/pi...2774016341.html coś podobna do tej tylko nie ma naklejek tej firmy tylko Stihl więc chciałbym pomóc ale nie wiem jaka produkcja kiedyś chciałem kupić NEC ale ta się taniej trafiła a myslałem że miesiąc pochodzi tylko ja też miałem taką prowadnice ale ten silnik jest za mały jak do tej prowadnicy a w 35 to lata ładnie ja też posiadam orgnalną piłę Stihl 3,7 konia ale mamy dużo drzewa i dwie się przydadzą a popsuła mi sie huskwarna taka jakaś 2.1 konia i jak bym miał płacić 300 zł za część to wole takie dwie kupić a ta już prawie rok :P

#15 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 19:46

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa A czy elektryczna da radę? Albo inaczej nie da się zrobić, bo mam dwa silniki od wkrętarek makita, 18v, więc jakby je spiął razem to by troszkę siły było. szczególnie że mam generator który zmienia 230v na 20v i to bardzo efektywnie więc mocy będzie tylko czym ciąć.

#16 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 08:14

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Jak masz smykałkę to byś zrobił tylko czy warto się brudzić jak do 200 zł kupisz mocną 2500 wat nówke

#17 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 17:42

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Może masz rację, ale teraz chyba będę się oglądał za przycinarkę do żywopłotu bo podobno dużo lżej idzie.

#18 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 15:51

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa przycinarka do żywopłotu moim zdaniem nie ma szans bo się zaraz zapcha sianem

Edytowany przez PiotrekNHts, 18 listopad 2012 - 15:52.

#19 Share Gospodarz12

Gospodarz12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2012 - 19:30

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Ja teraz zacząłem przecinać baloty wcinakiem do kukurydzy Typu: http://otomoto.pl/wy...00-A225230.html 30sek. i balot przecięty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 17:15

Przecinak do bali to nie łatwa sprawa Ale niestety nie wszyscy mają wycinaki do kukurydzy wiec trzeba sobie jakoś radzić ja w tym roku około 60 mokrych bel rozciełem siekiera bo suchych nie trzeba 5minut i przecięte ;)