Skocz do zawartości

Zdjęcie

Landini Legend 130 problem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:21

Landini Legend 130 problem Witam wszystkich!!
Mam problem z kontrolka od oleju przekrecam kluczyk nie wyswietla sie, sprawdzalem bezpieczniki niby OK , odkrecilem zegar zaróweczka jest OK sprawdzilem co moze byc nie tak prosze o jakies rady???moze cos z czujnikiem cos??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Landini Legend 130 problem Dzisiaj, 13:37
  •  

#2 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:30

Landini Legend 130 problem Ja w silniku perkinsa tylko, że w kombajnie fewrguson też miałem problem z kontrolką tylko, że u mnie cały czas świeciła się. Okazał się uszkodzony czujnik ciśnienia oleju. Podobno w tych silnikach to dość częsta usterka. Posprawdzaj kable, może gdzieś przedarty lub gdzieś rozłączył się. Może gdzieś gubi masę?

#3 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:01

Ja w silniku perkinsa tylko, że w kombajnie fewrguson też miałem problem z kontrolką tylko, że u mnie cały czas świeciła się. Okazał się uszkodzony czujnik ciśnienia oleju. Podobno w tych silnikach to dość częsta usterka. Posprawdzaj kable, może gdzieś przedarty lub gdzieś rozłączył się. Może gdzieś gubi masę?

sprawdzalem wszystko wyglada na oki a mam pytanie czy jak odloncze kabel od czujnika moge sprawdzic jakos prad czy jest w kablu czy cos takiego czy raczej nie???bo kurcze chce byc pewien ze to np ten czujnik ??bo i tak bym musial go na zamowienie gdzies zamowic nie wiem nawet gdzie;/;/

#4 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 12 listopad 2012 - 20:29

sprawdzalem wszystko wyglada na oki a mam pytanie czy jak odloncze kabel od czujnika moge sprawdzic jakos prad czy jest w kablu czy cos takiego czy raczej nie?

miernikiem prądu spróbuj powinno się dać, ja tak sprawdzałem w samochodzie.

#5 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:40

miernikiem prądu spróbuj powinno się dać, ja tak sprawdzałem w samochodzie.

Jak dobrze zrozumialem to tak przekrece kluczyk zeby prad byl ,,odepne od czujnika kabelek i przyloze do niego miernik pradu (mam taki w srubokrecie moze byc??) i powino sie wyswietlic??

Edytowany przez milosz1713, 12 listopad 2012 - 20:41.

#6 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:59

Landini Legend 130 problem obawiam się, że źle myślisz. Tradycyjnym miernikem prądu w śrubokręcie możesz mierzyć prąd w gniazdku w domu a nie w ciągniku.
Tu lepszym rozwiązaniem byłby taki miernik co pokazuje napięcie, natężenie i opór.

#7 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 21:02

obawiam się, że źle myślisz. Tradycyjnym miernikem prądu w śrubokręcie możesz mierzyć prąd w gniazdku w domu a nie w ciągniku.
Tu lepszym rozwiązaniem byłby taki miernik co pokazuje napięcie, natężenie i opór.

oki dzieki z gory za informacje i jak bede mial ten miernik on ma 2 takie kijki jakby plusowy i minusowy to oby dwa przylozyc do kabla od czujnika czy jak???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 13 listopad 2012 - 17:46

oki dzieki z gory za informacje i jak bede mial ten miernik on ma 2 takie kijki jakby plusowy i minusowy to oby dwa przylozyc do kabla od czujnika czy jak???

tak dokładnie chodzi o taki miernik z dwoma kabelkami wyświetlaczem i pokrętłem ;)

#9 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 14 listopad 2012 - 01:11

Landini Legend 130 problem weź ten kabel co idzie na czujnik zdejmij z czujnika i dotknij do masy i w tedy się powinna zapalić kontrolka.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#10 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:10

weź ten kabel co idzie na czujnik zdejmij z czujnika i dotknij do masy i w tedy się powinna zapalić kontrolka.

Dzieki wielkie naprawde zrobilem tak jak mowiles przylozylem do masy kontrolka zareagowala czyli czujnik szlak trafil tak>>>??dzieki pozdrawiam

weź ten kabel co idzie na czujnik zdejmij z czujnika i dotknij do masy i w tedy się powinna zapalić kontrolka.

Dzieki wielkie naprawde zrobilem tak jak mowiles przylozylem do masy kontrolka zareagowala czyli czujnik szlak trafil tak>>>??dzieki pozdrawiam

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 17:14

Landini Legend 130 problem Tak.Musisz czujnik zmienić.Lub dopasować od czegoś innego jak Ci na gwint wejdzie lub przez redukcję.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#12 Share milosz1713

milosz1713

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:26

Tak.Musisz czujnik zmienić.Lub dopasować od czegoś innego jak Ci na gwint wejdzie lub przez redukcję.

znalazlem czujnik niby orginalny zobacz

http://agrochlopecki...roducts_id=9219

tylko ta wysylka i za nim to przyjdzie a od c-360 3p by nie pasowal ehe:) kurcze zebym wiedzial jaki tam gwint jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 16:34

Landini Legend 130 problem to musisz wykręcić ten czujnik i zobaczyć jaki to jest gwint.Po zdjęciu wydaje mi się że to jest M10x1 to od 3p by pasował.Jak ta jest inny gwint to idziesz gdzieś to sklepu i mówisz że chcesz taką redukcję z tego gwintu co masz w bloku i na taki co masz na czujnik żeby czujnik można było w to wkręcić.Zobacz sobie w mojej galerii,wstawiłem tam zdjęcie trójnika który zrobiłem na tokarce z pręta gwintowanego "szesnastki"