Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere W660 opuszczanie hederu

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolaku

karolaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 16:07

John Deere W660 opuszczanie hederu witam !

Mam problem z moim kombajnem jd w660 który pojawił się pod koniec żniw kiedy kosiłem z przystawką do kukurydzy. Podczas opuszczania hederu nie opuszczał się płynnie tylko opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje opuści się 3cm i staje. Czasami zdarzało się że opuszcza się i w pewnym momencie staje i dalej nie idzie i trzeba podnosić i od nowa opuszczać. W poprzednie żniwa tez to się raz zdarzyło ale później działało już dobrze. Gdy z powrotem przełożyłem przystawkę do zboża jest tak samo więc to się niema tym.

Wie ktoś na tym forum co to może być spotkał się ktoś z tym w swoim JD ?

tu fotka tego modelu może jak ktoś nie skojarzy : http://www.deere.pl/...393_942x458.jpg

Edytowany przez karolaku, 12 listopad 2012 - 16:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere W660 opuszczanie hederu Dzisiaj, 23:37
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 17:45

John Deere W660 opuszczanie hederu Popsuty przycisk, zacinający się elektrozawór, coś z dławikiem.
Nie wiem jaki dokładnie jest tam układ. Może coś podpowiesz.

#3 Share karolaku

karolaku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 18:10

John Deere W660 opuszczanie hederu Hederem steruje sie poprzez główną dziwignię sterującą i przycisk nie może byc popsuty ponieważ podnosi się dobrze tylko źle opuszcza...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 listopad 2012 - 19:34

John Deere W660 opuszczanie hederu skąd to wiesz ze działa?
przeciez to są przyciski 4 pozycyjne.
Lekkie wciśnięcie dół, pełne wciśnięcie dół, lekkie góra i mocne góra. Jeden styk nie będzie chodził i przycisk jest uszkodzony

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 01:18

John Deere W660 opuszczanie hederu Dziwne zachowanie, ja bym obstawiał zawory lub jednostkę, która nimi steruje.
Zwłaszcza, jeśli dzieje się tak na obu (wolnym i szybkim) położeniach przycisku opuszczania to mało prawdopodobne jest aby dwa różne microswitche (a są dwa) w ten sam sposób siały. Można ich działanie podejrzeć na odpowiednim adresie kontrolera ale raczej wyczułbyś, jeśli nie działają poprawnie. Cykliczność tego problemu raczej to wyklucza.
Regulacja prędkości opuszczania/podnoszenia (pokrętło pod klapką podłokietnika) ma jakiś wpływ na to zachowanie?
Masz zaprogramowane jakieś pozycje na przyciskach 1,2,3? W zasadzie zdziwiłbym się jakbyś ich nie wykorzystywał. Czy wtedy też heder nie opada płynnie?
W ogóle masz aktywne jakieś funkcje automatyczne (pozycji/wysokości/nacisku)? Sens ma tylko ta pierwsza no ale przy manualnym sterowaniu góra/dół to w sumie bez znaczenia.
Możesz spróbować poobserwować napięcie na przewodach sterujących obydwoma elektrozaworami ale ponieważ są proporcjonalne jest tam prawdopodobnie jakiś przebieg PWM, więc niekoniecznie zobaczysz jakieś dwustanowe 0/12V. Zawory są w bloku akumulatora hydraulicznego (taki czarny zbiorniczek), powinieneś je łatwo rozróżnić(dwie sztuki z wtyczkami).
W zasadzie chyba dobrym testem byłoby zamienić miejscami wtyczki przewodów i spróbować opuszczać/podnosić manualnie. Będzie oczywiście działać odwrotnie i jeśli skakanie będzie nadal przy opuszczaniu - raczej zawór, jeśli przeniesie się na podnoszenie: coś ze sterowaniem (moduł hedera lub wysyłający mu rozkazy moduł w kabinie).
Ogólnie jak nie masz jakiejś wiedzy elektronicznej raczej bym na twoim miejscu zaprosił kogoś kto potrafi zdiagnozować ten układ bo to nie jest prosty temat na zasadzie pstryczek-przekaźniczek.

Tak czy inaczej napisz jak już rozwiążesz problem, ciekawi mnie trwałość tych zaworów bo przy włączonym kopiowaniu terenu praktycznie zasuwają non-stop.
Nawet kiedyś myślałem o dorobieniu do przystawki od kukurydzy czujnika wysokości i uaktywnieniu kopiowania terenu (bez funkcji tilt), w sumie w hederze jest to tylko specjalny potencjometr z pałąkiem. Ale to już tak poza tematem.

Dodaj odpowiedź