Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 5430 spadek mocy

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 09:27

MF 5430 spadek mocy Można jeszcze porozmawiać z serwisem aby oni sprawdzili wtryski i pompę za jakąś niższą cenę. Wiem, że ciągnik jest na gwarancji i nie powinno się za nic płacić. Ale trzeba szukać róznych rozwiązań. Sąd nie będzie tani. A jeśli uszkodzona jest pompa to i tak zwalą na złe paliwo. Czyli naprawiaj kliencie na swój koszt i pokrywaj koszty sądowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 5430 spadek mocy Dzisiaj, 03:44
  •  

#22 Share darasw1

darasw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:27

MF 5430 spadek mocy Wątpię czy serwis cokolwiek by znalazł, ponieważ wykrywając jakąś usterka automatycznie przyznali by się do błędu gdyż cały czas twierdzą że ciągnik jest sprawny. Banda złodziei, kpiny sobie robią z klientów, powinni w umowie dopisywać okres gwarancji do pierwszej awarii. Ostatni raz cokolwiek kupiłem u korbanków.

#23 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 15:33

MF 5430 spadek mocy Co z tym wykresem z hamowni? W jakiej miejscowości jest ten serwis?

#24 Share darasw1

darasw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 16:01

MF 5430 spadek mocy Wykres dostałem, według niego niby wszystko jest ok, a serwis w Tarnowie.

#25 Share darasw1

darasw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:13

MF 5430 spadek mocy Mam pytanie dla użytkowników takich fergusonów, w moim ciągniku zauważyłem że po wykręceniu filtra paliwa, puszka z filtrem jest wypełniona paliwem tylko do połowy, czy u was też tak jest? (oczywiście sprawdzałem to nie wyciągając wkładu filtra)

#26 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:21

MF 5430 spadek mocy jeszcze się z takim czyms nie spotkałem, aby w jakim kolwiek silniku diesla w filtrze było powietrze. Układ musi być szczelny i bez powietrza.

#27 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 22:47

MF 5430 spadek mocy ale gdyby ssał powietrze to by pyrkał chyba z reszta gdyby układ paliwowy był przytkany to tez przynajmniej u nas tak było jak zatkało kolanko na wyjsciu weza z baku, dawałeś gazu a on pyr pyr pyr dusiło go,,, kolego serwis w tarnowie tzn u W.Marek? hahaha jeśli tak to nie dziwie sie, ogólnie chłopaki z serwisu których znam sa w miare ok ale reszta....też mam mfa to juz mnie smiech zbiera na mysli o tym dilerze i tyle, nerwów mi szkoda.

#28 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:02

MF 5430 spadek mocy Proponuje wyjać i wyczyścić bak. Miałem w tym roku podobny problem w MF 6485 to znaczy podczas pracy Traktor po prostu w pewnym momencie zszedł z obrotów i stracił moc,komputer pokazał błąd związany ze zbyt małym ciśnieniem paliwa. Przyczyną okazała się znajdujaca w baku nie wiadomo jak gumowa uszczelka grubości 1cm która blokowała przepływ paliwa ,uszczelka usunieta traktor od tamtej pory pracuje jak należy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 23:26

MF 5430 spadek mocy Najpierw proponuje sprawdzić odpowietrzenie. Najprościej odkręcić korek i przejechać się. Oczywiście najlepiej aby nie był zatankowany do pełna. Potem sprawdzić węże paliwowe, czy nie są załamane, przyciśnięte itd. Potem można sprawdzić pompe zasilającą i bak. Nie wiem czy w tym modelu jest jakieś sitko w pompce? Radze starannie rozbierać. Aby nic nie porysować, zniszczyć. Jeśli serwis zobaczy jakieś ślady mogą byc problemy.

#30 Share darasw1

darasw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 19 listopad 2012 - 18:15

MF 5430 spadek mocy Jutro jak znajdę trochę czasu to posprawdzam te przewody, mam nadzieje że nic tam poważnego się nie okaże bo jak widać na serwis nie można liczyć.

#31 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 20:19

MF 5430 spadek mocy jeśli spadek mocy a paliwo jest dobrze to może być membrana na pompie wtryskowej.u mnie tak było mam pompę wtryskową delphi lucas i była pęknięta membrana która rurką od kolektora ssąsego do pompy wtryskowej podaje jakie ciśnienie i ustawia dawkę paliwa

#32 Share darasw1

darasw1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 12:21

MF 5430 spadek mocy macko25 a jakie ty miałeś objawy? bo w moim jak narazie nic nie znalazłem w układzie paliwowym ale wiadomo że za głęboko na gwarancji nie można szukać żeby się nie przyczepili. Co do tej membrany to można ją wymienić bez rozbierania pompy i jaki był koszt tej naprawy?

P.S. Dziś dzwoniłem do serwisu przypomnieć im że mój ciągnik jest niesprawny, a oni na to że coć sobie wymyślam i nie przyjmą mojego zgłoszenia, jakaś parodia!

#33 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 11 grudzień 2012 - 15:44

MF 5430 spadek mocy Napisz pismo do nich email, albo listem poleconym. Jak będą w kulki lecieć Rzecznik Praw Konsumenta ;)
Rozmowy telefoniczne nagrywaj, masz do tego prawo bez uprzedzania osoby, z którą rozmawiasz.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#34 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 11 grudzień 2012 - 15:57

MF 5430 spadek mocy ja miałem podobny przypadek ale w 5465 i okazało sie że filtr paliwa był zatkany ciągnik niekiedy było cieżko uruchomić nieraz wcale nieszło i na pedał gazu reagował bardzo wolno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 11 grudzień 2012 - 16:14

MF 5430 spadek mocy darasw1 tzn powiem tak ciągnik zaczął dymić ale powiedzmy to taki ciągły dymek był tym mocniejsze obciążenie to bardziej dymił i od razu poczułem że nie ma coś mocy powinnień bardziej silnik przyspieszyć a on był bardzo słabo przyszpieszał z obrotami co do membrany można łatwo odkręcić bez wyciągania pompy i zobaczyć czy nie jest dziurawa

Dodaj odpowiedź